Farba fuchsia: kombinácia s inými farbami v interiéri

Farba fuchsia dostala svoje meno na počesť rastliny rovnakého mena. Okvetné lístky exotických púčikov sú naozaj maľované v nezvyčajnom odtieni, ktorý predtým nemal "meno". Najprv sa farba fuchsie stala obľúbenou medzi návrhármi odevov. Začal používať vo svojich zbierkach významných spolupracovníkov. Moderný odtieň bol rýchlo vyzdvihnutý interiérovými dizajnérmi, pretože tlmená sýtosť fuchsie s novinkou vybuchla. Farba sa získa zmiešaním červenej a modrej farby. Tónová gradácia závisí od toho, aký odtieň sa pridáva viac.

Niekedy sa fuchsia nazýva bohatá, hlboká ružová, aj keď nemá rovnakú dievčenskú nežnosť. Prevažuje v klasickej farbe, ale červenej. Fuchsia sa často zamieňa s nádychom purpurovej. Sú to naozaj "príbuzní", ale koncentrácia modrej v druhej je oveľa vyššia, preto sa v spektrálnom kruhu nachádza bližšie k lila. Fuchsia v interiéri zriedka pôsobí ako pozadie. Kvôli dynamickej farbe sa často dostáva do role silného prízvuku. Poďme sa porozprávať o tom, čo ľudia budú cítiť psychologické pohodlie, obklopení touto farbou, aké štýlové tóny sú bohaté a poskytujú konkrétne príklady ich použitia v interiéroch.

O farbe: vlastnosti, vlastnosti a psychológia

V psychológii znamená fuchsia farbu skupinu extravagantných tónov. Je považovaný za mierne dobrodružného, ​​uvoľneného a zároveň melódie pre filozofické úvahy. Ak sa obrátite na Feng Shui, potom sa fuchsia nazýva "šokujúca ružová". Tento svetlý odtieň v moderovaní symbolizuje lásku, romantiku, láskavosť. Pri nadmernom používaní je spojená so zlou chuťou a závratom.


Fuchsia je zvyčajne vyberaná veselými, kreatívnymi ľuďmi tvorivých profesií. Hue naozaj pomáha odomknúť potenciál, stimuluje myšlienkovú prácu, nenápadne vyzýva na aktivitu, povznášajúci náladu. Má špeciálnu dynamiku: aj v malých množstvách tmavé farby potlačujú jasnejšie pozadie v interiéri. Avšak plastickosť je pre fuchsiu tiež zvláštna: môže vyzerať detinsky naivne (súvisí s ružovou) a tajomne tajomne elegantná. Ako presne bude šokujúca ružová hrať v nastavení závisí od kombinácie, ktorú si vyberie dizajnér. Vo veľkých množstvách módna farba spôsobuje podráždenie, ktoré je charakteristické pre nadmerné používanie akýchkoľvek tónov.

Pri farebnej terapii sa fuchsia vzťahuje na terapeutické odtiene. Nikdy nebude zahrnutý do farebného zloženia interiérového dizajnu konzervatívcami, racionalistami, pragmatikmi a ľuďmi náchylnými k depresívnym štátom, melanchólia.

 

Rozmanitosť odtieňov

Tupý a vyblednutý odtieň je považovaný za starú alebo starožitnú fuchsiu. Tu si môžete vybrať pre pozadie. Odtieň nespôsobuje podráždenie, má mierny vplyv na emocionálny stav osoby, podporuje relaxáciu. Hollywoodsky svetlý čerešňový tón - presný opak antickej fuchsie. Je to svetlý, šťavnatý odtieň. Má svoje meno kvôli špeciálnej láske, ktorú pre ňu majú celebrity vo filmovom priemysle. Ľahký čerešňový odtieň sa stáva častým hosťom na červenom koberci a žiari na detailoch oblečenia herečiek a prvkov kostýmov hercov. Ružová fuchsia sa líši od hollywoodskej verzie saturácie. Do tohto odtieňa sa pridáva trochu viac červenej farby, je tmavšia, ale hlbšia. Perfektný tón pre výzdobu akcentov v interiéri.

Fuchsia crayola kombinuje mierny jas a sýtosť. Nachádza sa priamo v strede tabuľky gradácie. Vo fuchsii je ceruzka o niečo viac modrá, čo z nej robí purpurový odtieň viac ako iné farby. Fandango je klasická farebná variácia. Krásny odtieň, ktorý pomôže vytvoriť štýlový, elegantný, výnimočný interiér. Fandango je v podstate starožitná fuchsia, ku ktorej sa pridáva jas. Je ťažké používať na pozadí, pretože monochromatické povrchy stien vyvíjajú tlak na psychiku a majú negatívny vplyv na náladu. Fandango vyzerá sviežo a netriviálne v detailoch: pohovka, stolík, záclony, koberec, vankúše a prikrývky.

 

Kompatibilita a kompatibilita s inými farbami

Farba fuchsie v kombinácii s čiernou, bielou alebo sivou hrá úlohu akcentu, ktorý oživuje prostredie. Ak si vyberiete perlový alebo krémový odtieň, atmosféra bude elegantná a luxusná. Bohaté fandango vyrazí na zelené pozadie a pomôže vytvoriť svetlé jarné prostredie. Kombinácia fuchsie so žltou a oranžovou by mala byť veľmi opatrná. Odtiene sú považované za dominantné, takže jeden z nich musí byť vyblednutý a bez výrazov, aby nedošlo k nadmerne nasýtenej kompozícii. Svetlé variácie fuchsie (Hollywood cherry tieň, crayola, fandango) budú v harmónii so svetlohnedými tónmi: béžovou, orechovou, vanilkovou, okrovou. Nádherné a originálne kombinácie dreva a šokujúce ružové. Klasický materiál v spoločnosti módnych farieb pomôže vytvoriť netradičný, módny interiér.

Otázna kompatibilita s tmavohnedými odtieňmi: čokoláda, gaštan, tehla. Starožitný fuchsia na svojom pozadí bude vyzerať nevýrazne a nudne, a jasné fandango nebude schopný úplne odhaliť. Šťavnaté tyrkysové, smaragdové sa ľahko kombinuje s fuchsiou v akcentoch. Starožitný odtieň je kombinovaný s najbližšími príbuznými: modrá, fialová, ružová, červená. V tomto prípade je však potrebné dodržať opatrenie, pretože presýtená paleta má negatívny vplyv na vnímanie miestnosti. Jasnejšie fuchsie odtiene s týmito tónmi sú kombinované s "vrzanie". Vyzerajú harmonicky, pôsobia iba ako účastníci kompozície na povrchu s efektom ombré. Správne zladenie farieb vám pomôže vybrať farebnú schému pre fuchsiu.

 

farbaStarožitný tieňFuchsia FandangoFuchsia crayolaHollywood svetlo čerešňa
čiernakombinovanýKombinuje sa len v priestranných izbách.Kombinuje sa len v priestranných izbách.Kombinuje sa len v priestranných izbách.
modrýKombinuje sa v úlohe pozadiaKombinuje, ale dynamické farby sa nepoužívajú na pozadíkombinovanýZmieša sa s akcentmi
modrýNevhodnéNevhodnékombinovanýKombinované (kombinácia príliš dynamická)
červenáZmieša sa ako pozadiekombinovanýkombinovanýkombinovaný
oranžovýNevhodnéZodpovedá len akcentomkombinovanýKombinované (kombinácia príliš dynamická)
žltýkombinovanýkombinovaný
zelenáNevhodnéZhoduje sa len ako prízvukKombinuje v úlohe prízvukuKombinuje v úlohe prízvuku
šedáZodpovedá pozadiuKombinuje princíp pozadia + prízvukKombinuje princíp pozadia + prízvukKombinuje princíp pozadia + prízvuk
bielaZodpovedá pozadiuKombinuje princíp pozadia + prízvukKombinuje princíp pozadia + prízvukKombinuje princíp pozadia + prízvuk
ružovýkombinovanýkombinovanýkombinovanýkombinovaný

Použitie farieb v štýloch

Fuchsia zdôrazňuje prísnosť hi-tech, moderného štýlu, priemyslu, minimalizmu a konštruktivizmu. Nebudeme prevarikovať, tieto pokyny môžu spôsobiť nudu, preto svetlé fandango alebo crayola prinesú so sebou dynamiku, sýtosť a život. Fuchsia vyzerá skvele vo futurizme a bohatých interiéroch zariadených v štýle fusion. Starožitný odtieň je dobre kombinovaný s Provence, najmä ako pozadie. Mäkké, očarujúce chebbi chic je známy pre bohaté použitie ružovej. Fuchsia bude len jedným z odtieňov, ktoré dodajú situácii hĺbku.

Šokujúce ružové sa aktívne používa v pop art, ktorý je jasný a neobvyklý. V podstate sa ich „ciele“ zhodujú: odrádzajúce hostí, vytvárajúce honosné a výnimočné farebné tandemy. Fuchsia nie je kombinovaná s dedinskými štýlmi a množstvom etnických trendov. V druhom prípade sa relatívne nový odtieň nedá prispôsobiť autentickej situácii. Použitie fuchsie v klasicizme sa považuje za kontroverzné z rovnakého dôvodu. Zavedenie šokujúcej ružovej v malých „porciách“ v Art Deco a modernom je prijateľné.

Príklady dizajnu v interiéri izieb

V každej miestnosti a fuchsii môžete naladiť rôznymi spôsobmi. Všetko závisí od nasýtenia použitého odtieňa. V chodbe a kúpeľni platí fuchsia. V obývacej izbe, kuchyni, spálni, používajú viac šťavnaté, jasné farby, ktoré naladia na pokoj a relaxáciu. Pre štúdiu je lepšie uchýliť sa k Hollywood cherry alebo fandango. Oba odtiene budú stimulovať mozgovú aktivitu. Zvážte jasné príklady použitia šokujúcej ružovej farby.

V obývacej izbe

V obývacej izbe šťavnaté fandango sa používa vo výzdobe dekor: vankúše, pohovka čalúnenie, koberec na podlahe, povrch konferenčného stolíka. Starožitný odtieň je niekedy zvolený pre dizajn krbu. Výsledok bude skôr nezvyčajný, ale esteticky príjemný. Poťahové čalúnenie z mäkkého zamatu alebo velúru, vymaľované v tieni fandango so zdobeným žltým vzorom, bude vyzerať luxusne. Atmosféru v sále je možné oživiť pomocou fototapety, v ktorej prevládajú svetlé tóny ružového "šoku".

V kuchyni

V kuchyni fuchsia by mala byť použitá s opatrnosťou, najmä ak je miestnosť v kombinácii s jedálňou. Hoci šokujúca ružová, ako bolo uvedené vyššie, bola získaná zmiešaním modrej a červenej, nie je možné poskytnúť jednoznačné vyhodnotenie teploty v tieni. Vzhľadom k tomu, crayola je viac fialová, to je považované za studené. Takýto tón neprispieva k dobrej chuti do jedla. Situácia je podobná starožitným odtieňom. Fandango alebo Hollywood svetlo čerešne sú vhodnejšie pre zdobenie jedálenský kút.

Vo veľkých kuchyniach s ostrovným usporiadaním bude bar vo fuchsii vyzerať skvele. Môžete to urobiť inak a kúpiť si jedáleň bielych stoličiek a stôl vo farbe fandango. Kuchynská zástera je zdobená kožou - dekoratívne sklenené panely, ktorých povrch je zdobený fotografickou potlačou. Abstraktné kreslenie pomocou fuchsie bude štýlovým prvkom minimalistického interiéru.

V spálni

V spálni je prízvuková stena pokrytá tapetou vo fuchsii alebo zdobená freskami, maľbami, basreliéfmi, v ktorých prevládajúci tón je šokujúci ružový. Neobvyklým riešením by bol návrh kombinovaného stropu. Väčšina z nich je ukončená klasickou bielou omietkou. Stropné nosníky sú natreté farbou fandango alebo crayola. Posteľné a dekoratívne vankúše, zdobené v šokujúcej ružovej farbe, sa môžu prekrývať s matným povrchom rohu rohovej skrine alebo závesov. Pôvodným rozhodnutím bude výber kamienkov, maľovaných vo farbe fuchsie, ktorá sa používa na zdobenie hrncov s izbovými rastlinami.


 

V detskej izbe

V detskej izbe sa fuchsia obyčajne používa len ako súčasť svetlej kompozície. Deti od útleho veku sa odporúča, aby boli obklopené šťavnatými odtieňmi, pretože majú priaznivý vplyv na vývoj dieťaťa. Neodporúčame používať starožitný tón. Môže spôsobiť depresiu. Pre dospievajúce dievčatá, fuchsia je perfektný, pretože je odtieň ružovej, a tento tón je a priori považovaný za "ženský". Útulná izba, zariadená v štýle Chebbi chic, bude skutočným darčekom pre mladú princeznú.

V kúpeľni

V dizajne kúpeľne nasýtené fandango, Hollywood čerešňa, pastelka v kombinácii s bielym alebo sivým. Ak je miestnosť veľmi priestranná, potom môžete použiť elegantnú kombináciu s čiernou. Problémy tandemu týchto farieb v ich vplyve na vnímanie priestoru. Čierna a fuchsiová zúžila miestnosť, vizuálne ju zmenšila, ale zároveň vyzerala ušľachtilá a štýlová. Zvyčajne šokujúce ružové, aby oddelené priestory v miestnosti: steny v blízkosti vane, sprcha, umývadlo. Dlaždice sú vyberané bez vzorov, pretože budú zbytočné prekrývať. Interiér môžete doplniť akcentmi: uteráky, dvojité svietidlá, zrkadlový rám, rímsu alebo priehľadnú sklenenú priečku, dekakryl.

Fuchsia dokonale kombinuje sivé, strieborné a chrómové povrchy. Inštalatérstvo "Steel", vaňové nohy, rukoväte a držiaky na uteráky len zdôrazňujú štýlovú atmosféru interiéru.

Fuchsia v textíliách: záclony a iné doplnky a dekoratívne prvky

Najlepšou možnosťou pre integráciu fuchsie v interiéri je použitie jeho odtieňov v textíliách. Po prvé, svetlé farby na látkach budú vyzerať tlmene. Po druhé, pri nesprávnej voľbe dekorácie ju môžete vždy zmeniť na inú, ktorú nemôžete robiť s povrchom steny alebo masívnym nábytkom. Akcenty je potrebné urobiť opatrne: rozprestrieť po celej miestnosti, mierne riediť základné farby. Fuchsia sa používa vo svetlých závesoch a hrubých závesoch, v prelamovaných obrusoch a koketných prikrývkach, ozdobných vankúšoch, čalúnení a poťahoch na nábytok. Pre kuchyňu si môžete vybrať uteráky, obrúsky, hrnce vo farbe fandango.

V obývacej izbe a spálni použite mäkké koberce s krátkym zdriemnuť, maľované v tónovej pastelke. Pre Provence, vyberte starožitné odtiene látky alebo tkaniny tapety s kvetinovými motívmi, kde fuchsie púčiky prepletajú s tlmené zelené stonky a listy. Pre jedálenskú skupinu sú vybrané drevené stoličky, ktoré sú zdobené vankúšmi z fandango tónu, ozveny obrúsky na servírovanom stole. Pletené puf vyrobené z hrubej priadze v crayola alebo hollywoodskych čerešňových farbách sa stane štýlovým, útulným doplnkom dizajnu vašej obývačky alebo spálne.

Fuchsia dokonale kombinuje jednoduché geometrické vzory, vyrobené v jemných farbách. Klietka a prúžok pomôžu vytvoriť svetlý, mierne nezbedný interiér.

záver

Integrovať farbu fuchsie v malých miestnostiach by mala byť s veľkou opatrnosťou. Pre malé miestnosti stačí jeden jasný akcent. Šokujúce ružové pomáha vytvoriť výnimočné interiéry, ktoré sú skutočne jedinečné. Jeho odtiene zdôrazňujú surrealistické alebo avantgardné prvky v prostredí. Fuchsia je zároveň vhodná aj na zdobenie módnych domov, ktoré prinášajú obľúbenú farbu nielen do šatníka, ale aj do interiéru. Nezabudnite na rastliny rovnakého mena. Budú nielen potešiť oko, ale tiež zdôrazniť dizajn farebnú schému s nádychom púčikov.

Zanechajte Svoj Komentár