Ako si vybrať tapetu pre WC: 60 moderných fotografií a dizajnérskych nápadov

Ak chcete odsťahovať od zvyčajného spôsobu dokončovania a robiť dizajn kúpeľne zaujímavú pomoc tapetu na WC. So správnou voľbou bude náter trvať mnoho rokov a poteší jeho vzhľad. Tapety dokážu dokončiť v akomkoľvek štýle, berúc do úvahy vlastnosti rozloženia, a pomocou vzoru alebo vzoru môžete urobiť malú miestnosť priestrannejšou.

Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody tapiet pre toaletu by sa mali posudzovať oddelene, pretože podmienky miestnosti sa odlišujú od obvyklých a majú viac požiadaviek na materiál.

goodiescons
Estetický vzhľadObmedzený výber materiálu
Veľké množstvo fariebKrátka životnosť (v porovnaní s dlaždicami)
Rozpočet možnosť dokončenia, v porovnaní s dlaždiceVysoké riziko plesní a plesní
Pomocou obrazu môžete oblasť zväčšiť vizuálne
Práca dokončovania a demontáže je oveľa jednoduchšia.

Na fotografii vľavo je toaleta s 3D dekoráciou v tropickom štýle. Miestnosť sa zdá byť objemnejšia vďaka neobvyklému osvetleniu.

Na fotografii dizajn WC v čiernej a bielej. Konečná úprava je tapeta s veľkým vzorom.

Aké tapety sú najlepšie pre toaletu?

Tekuté tapety

Pokrytie bude dobrou voľbou pre dokončenie toalety. Materiál v jeho pôvodnej podobe je prášok, ktorý sa riedi v požadovanom množstve kvapaliny a aplikuje sa na stenu podľa princípu sadry.

V podmienkach toalety je táto nuancia pohodlná, pretože na stenách nie sú žiadne švy a tie miesta, ktoré nie sú ľahko prístupné na lepenie rolkami, môžu byť opatrne orezané tekutými tapetami. Povrch fixovaný lakom bude slúžiť dlhšie a bude mať vodoodpudivé vlastnosti.

Nástenné maľby

Veľkolepé, ale nie najpraktickejší spôsob, ako dokončiť. Nástenné maľby môžu urobiť interiér oveľa zaujímavejším a zároveň priestrannejším vďaka optickej ilúzii. Malé toalety môžu byť zdobené obrazmi z perspektívy, táto technika bude vizuálne pohybovať stenou preč. Napríklad stena za toaletou je ozdobená tapetou s obrazom ustupujúcim do vzdialenosti a bočné steny sú zdobené obyčajným náterom. Pre väčšiu spoľahlivosť môžete použiť lakované fotografické tapety, ktoré sú pokryté ochrannou vodoodpudivou vrstvou.

Na fotografii vľavo je kompaktná toaleta zdobená fotografickou tapetou a rozširuje priestor vďaka perspektívnemu obrazu.

bambus

Možnosť s úplne prírodným zložením, vyrobená z rôznych častí stonky bambusu. Povlak má obmedzenú farebnú paletu, od piesku až po wenge. Pre malé toalety to nie je najlepšia voľba, pretože vizuálne to skrýva veľa priestoru s jeho textúrou. Ale materiál je dobre znášaný vysokou vlhkosťou a postará sa o to.

Sklenené vlákno

Jeden z najodolnejších druhov dokončovacích materiálov. Sklené vlákno má prirodzené zloženie, dýcha, je najviac odolné voči mechanickému poškodeniu a vysokej vlhkosti. Povlak má niekoľko štandardných textúrovaných vzorov, rovnako ako môže byť vyrobený podľa individuálneho náčrtu. Povlak je vhodný na natieranie a má dlhú životnosť.

korok

Rovnako ako bambusové tapety, prírodný materiál. Povlak môže byť rovnomerný a s viacfarebnými inklúziami. Paleta nie je iná odroda, ale umožňuje zvoliť odtieň, aby ste umiestnili akúkoľvek oblasť. Pre toaletu stojí za to použiť korkové tapety s voskovým náterom, chráni proti absorpcii pachov, predlžuje životnosť a umožňuje mokré čistenie.

papier

Najviac nepraktický typ tapety, aj keď je považovaný za najviac rozpočtu, zatiaľ čo má veľa farieb. Papier neznáša zmeny teploty a vlhkosti, ako aj krátku životnosť. WC je lepšie použiť laminované tapety, majú vodu odpudzujúcu vrstvu, ktorá je tak potrebné.

vinyl

Praktická a krásna možnosť. Vinylové tapety sú vyrábané v rôznych variantoch, razením alebo penovou vrchnou vrstvou. Druhá možnosť nie je vhodná na dokončenie toalety, ale naopak, sieťotlač bude dobrou voľbou. Povrch sa môže umyť, nebude reagovať na zmeny teploty a vysokú vlhkosť.

Na fotografii vľavo je interiér WC zdobený vinylovou tapetou, sieťotlačou v ružovej farbe.

Na fotografii vľavo je WC so zlatou tapetou. Vysoké zrkadlo zväčšuje priestor vďaka reflexným vlastnostiam.

Keramické tapety

Nie je to najobľúbenejšie vďaka svojej novosti, ale veľmi praktickému materiálu. Kombinuje kvalitu dlaždíc a tapetových tkanín. Súčasné zloženie keramických častíc robí povrch trvanlivým a vodotesným. Zároveň je tu obrovský výber farieb a textúr.

Zaujímavé nápady na dizajn

Pod dlaždice

Zaujímavý spôsob, ako ozdobiť steny. Tapeta s imitáciami dlaždíc "vyhrať" v cene a priestore v práci. Obraz môže byť pod starou krakovanou dlažbou alebo s krásnym a neobvyklým štylizovaným vzorom. Táto metóda dokončovania umožňuje rýchlo dokončiť dekoráciu v nezvyčajnom štýle a rovnako rýchlo, ak si to želáte, zmeniť.

Pod tehlou

Zdobenie steny tapetou simulujúcou tehlu šetrí veľa miesta, času a peňazí ako prírodný materiál. S „murovanými“ stenami získate krásny dizajn v štýle loftu alebo Provence. Interiér bude dopĺňať štylizované klampiarske a dekoračné predmety.

S kvetmi

Kvety budú zdobiť takmer akýkoľvek štýl a môže vyzerať úplne inak. Napríklad tapetu s veľkými kvetmi na zadnej stene možno kombinovať s monochromatickými nátermi alebo malý kvetinový vzor zdobí miestnosť po obvode.

Geometrické výkresy

Pre malé toalety je lepšie použiť tapetu s malými geometrickými vzormi, ako je malá bunka. Nebudú jasne zrejmé a skrývajú priestor. To isté platí aj pre osvedčený príjem s vodorovnými a zvislými pruhmi, ktoré v závislosti od smeru "natiahnutia" alebo "predĺženia" steny.

Možnosti kombinovania tapety v interiéri toalety

Podľa farieb

Kombinácia viacerých farieb bude výhodná a umožní vám prispôsobiť vnímanie priestoru. Tmavší odtieň „vytiahne“ stenu. Pre malé toalety je lepšie použiť kombináciu ľahkej palety. Je tiež možné kombinovať monochromatické a viacfarebné povlaky so vzorom alebo 3D obrazom.

Kombinácia dlaždíc

Kombinácia s dlažbou bude pohodlná v záchode s umývadlom. Chráni miesta najčastejšieho kontaktu s vodou a inými predmetmi. Kombinácia môže byť vykonaná v rôznych variantoch, napríklad horizontálnym spôsobom, obkladaním spodnej polovice toalety a hornou časťou s tapetou alebo zdobením jednej oblasti a všetkým ostatným priestorom s tapetou.

Na fotografii vľavo je toaleta s iným typom povrchovej úpravy. Používa kombináciu tapety s veľkým kvetinovým vzorom a dlaždíc.

Kombinácia s maľovanými stenami

Kombinácia s farbením nie je len krásna, ale aj pohodlná. Stena pokrytá farbou bude viac chránená pred vlhkosťou a plesňami, ako aj prostatou v starostlivosti. Tak, kombinácia je lepšie vykonávať na horizontálnu metódu, spodná časť WC farby, horné tapety. Miesto oddelenia materiálov môže byť zdobené stenovými lištami.

Na fotografii: Interiér WC v klasickom štýle. Dokončovacie kombinuje tak, aby: tapetu a maľovanie.

Farebné riešenia

čierna

Tučná farba je vhodnejšia ako doplnková, napríklad na čiastočnú dekoráciu stien alebo ako vzor na tapete. Bude to vyzerať veľkolepé prevedenie s hojným využitím čiernej, ale je pravdepodobné, že takýto interiér sa rýchlo nudí.

biela

Biely tón je krásny v solitérnom prevedení av spoločnosti s inými farbami. Hlavnou výhodou bielej farby je nárast vizuálneho priestoru, skvelý spôsob pre malú miestnosť. Povrchová úprava môže byť kombinovaná s inými, jasnejšími farbami. Napríklad, stena pre nádrž čerpať bielu tapetu so vzorom, a zvyšok sú prosté štrukturálne.

šedá

Šedá je mnohostranná, môže začať od svetlého odtieňa bielej a končí grafitovým tónom. Dekorácia s fotografickými tapetami, kombinácia s inými odtieňmi a rôznymi textúrami bude pôsobivá.

béžový

Pokojný klasický odtieň je dobrou voľbou pre veľké izby aj kompaktné toalety. Bude to vyzerať dobre dokončiť béžová tapeta s výraznou textúrou, krásne monofónne alebo farebný vzor. Béžová je vhodná pre klasický a moderný dizajn.

zelená

Príjemný zelený odtieň v kombinácii s bielou a béžovou farbou, interiér bude pokojný a nie vzdorný. Ďalšou možnosťou pre konečnú úpravu môžu byť steny prelepené tapetou so zelenou vegetáciou alebo krásnou krajinou.

Tapeta v malom WC

V štandardných mestských apartmánoch a toaletách Chruščov je malá plocha. Použitie niektorých techník pomôže zväčšiť priestor a zároveň nečerpá veľké sumy.

 • Pre konečnú úpravu stojí za to použiť tapetu svetlých odtieňov,
 • Vizuálne zväčšenie priestoru pomôže tapete s perspektívnym obrázkom,
 • Geometrický vzor v tvare horizontálnych a vertikálnych pruhov bude detailne popisovať stenu nad alebo širšou,
 • Použitie tapety so vzorom je lepšie zvoliť malý vzor,
 • Najlepšie zo všetkých vizuálne zvyšuje priestor bielej a modrej farby.
 • LED pásik pozdĺž stropu pomôže zvýšiť WC.

Na fotografii vľavo je toaleta v modernom štýle. Povrchová úprava je vykonaná šedou stupnicou pomocou fotografie tapety. Napriek tmavému tieňu sa miestnosť javí ako priestrannejšia vďaka obrazu na stene.

Funkcia tapetovania

Než začnete priamo lepenie tapety, musíte sa pripraviť na túto miestnosť, a to na dokončenie všetkých opráv, skryť potrubia a najlepšie na dobu lepenia odstrániť inštalatérske práce, vrátane umývadla, bidetu a WC, pretože to bude prekážať procesu.

 • Pred lepením tapety na toalete je potrebné pripraviť steny, a to tak, aby boli zarovnané a primárne. Tento postup je obzvlášť dôležitý pre toaletu s umývadlom.
 • Práca sa vykonáva na suchom povrchu stien,
 • Pre konečnú úpravu stojí za to si vybrať tapetu odolnú proti vlhkosti,
 • Výklenok môže byť ozdobený iným typom tapiet alebo ozdobený dverami,
 • Na tapetovanie stojí za to použiť lepidlo na ťažké materiály.
 • Pre väčšiu spoľahlivosť možno stenu za drezom uzavrieť ochranným čírym sklom,
 • Pred použitím samolepiacej tapety je potrebné stenu maximálne vyčistiť a vyrovnať.

Fotogaléria

Dokončenie toaletnej tapety nie je najznámejším spôsobom. To však neznamená, že to nemôže byť praktické. Správne zvolený materiál bude trvať mnoho rokov a poteší oko. A ak chcete zmeniť situáciu nebude mať žiadne problémy, pretože demontáž tapety je oveľa jednoduchšie dlaždice. Tapety sú prezentované v obrovskom výbere, ktorý umožňuje vykonávať opravy v akomkoľvek štýle.

Zanechajte Svoj Komentár