Veľkosti postieľok

Veľkosť detskej postieľky, ako aj ortopedické vlastnosti matraca pre ňu sú významným faktorom ovplyvňujúcim zdravie dieťaťa, najmä novorodenca. Koniec koncov, dieťa trávi vo sne 12 alebo viac hodín. Rýchly rast tela pokračuje až do veku 13-14 rokov, čo znamená, že pri výbere veľkosti lôžka pre dieťa akéhokoľvek veku je potrebné pristupovať s osobitnou opatrnosťou.

Štandardné veľkosti pre detské postieľky

Veľkosť postelí pre novorodencov
  • kolíska

Novo narodené dieťa musí mať samostatné lôžko. Vo veku 6 mesiacov môže novorodenec spať v postieľke - postieľke pripomínajúcej kočík. Psychológovia hovoria, že novorodenci sa správajú pokojnejšie a lepšie spia, ak sú zo všetkých strán obklopení mäkkými tkanivami - vzniká tak nejaký druh kukly, v ktorom sa cítia chránení, podobne ako v maternici.

Kotvenie v kolíske pre novorodenca má veľkosť asi 80x40 cm, možné sú mierne odchýlky. Konštrukcia môže byť odlišná, poskytujúc možnosť nevoľnosti pohybu alebo stacionárnych, oporných kolies alebo zavesených kolies. Vyrábajú sa aj modely transformátorov, ktoré možno prispôsobiť na rôzne účely. Kolísky pre novorodencov sa často dodávajú s ďalšími zariadeniami - osvetlením, hudobnými mobilmi.

  • Štandardná posteľ pre novorodencov

Dieťa rýchlo rastie, preto je spravidla pre neho kúpené lôžko „na rast“. V ranom veku sa naň kladú skôr špecifické požiadavky - je potrebné, aby postieľka mala boky, aby novorodenec neklesol. Po šiestich mesiacoch sa prvá kolíska zvyčajne zmení na detskú postieľku, v ktorej je posteľ obklopená tyčami, ktoré chránia dieťa pred pádom. V takejto posteli môže vstať bez rizika, že bude na podlahe.

Štandardné lôžko je 120x60 cm, vonkajšie rozmery sa môžu líšiť v závislosti od modelu. No, ak sú bočné steny odnímateľné - uľahčí starostlivosť o novorodenca. Je tiež užitočné, aby ste mohli meniť výšku základne pod matrac - ako dieťa rastie, môže byť znížené. Detská posteľ veľkosti od 3 rokov do piatich môže byť viac, ale spravidla to nie je nutné.

Tip: Deti milujú skákať do postele, držať plot, to znamená, že posteľ súčasne plní funkcie arény. Dávajte pozor na základňu pod matrac: musí byť trvanlivý, latha - pevná preglejka list nebude stáť aktívne dieťa.

Veľkosť postele pre predškolákov (od 5 rokov)

Keď sa dieťa stane predškolákom, požiadavky na zmenu lôžka. Už nepotrebujete oplotenie lamely, ale je tu túžba sedieť na posteli počas dňa, hrať na ňom. Preto sa pre deti od 5 rokov zväčšuje veľkosť detskej postieľky a mení sa jej dizajn. Šírka lôžka zvyčajne dosahuje 70 cm a dĺžka sa môže pohybovať od 130 do 160 cm.

Tam sú tiež posuvné modely, ktoré "rast" s dieťaťom. Pred dosiahnutím dospievania, teda do desiatich alebo jedenástich rokov, postačuje takéto lôžko pre dieťa. Pre nepokojné deti, ktoré sa točia vo sne, "rozptyľujú", a niekedy naskladané naprieč, odporúča sa zvoliť si o niečo väčšiu šírku - napríklad 80 cm.

Tip: Najlepší materiál pre detský nábytok - masívne drevo: buk, dub, hrab. Nenecháva triesky v kontakte a najbezpečnejšie pre dieťa.

Veľkosť postele pre teenagera (od 11 rokov)

Po 11 rokoch dieťa vstúpi do dospievania. Štýl a rytmus jeho života sa mení, hostia prichádzajú do jeho izby častejšie, potrebuje viac priestoru na štúdium a aktívne aktivity. Zmena požiadaviek na posteľ. Dospievajúci štandard má veľkosť 180x90 cm, ale mnohí rodičia nevidia miesto nákupu takejto postele - pravdepodobne sa po niekoľkých rokoch zmenší a budete si musieť kúpiť nový.

Optimálna veľkosť dospievajúceho lôžka je teda 200x90 cm, plnohodnotné miesto na spanie pre dospelých bude nielen pohodlnejšie, ale aj dlhšie. Výber lôžka v tomto veku, rodičia vykonávajú spolu s dospievajúcimi, podľa ich potrieb. Je len potrebné zabezpečiť, aby materiály, z ktorých sú vyrobené, boli šetrné k životnému prostrediu a časti nemajú ostré rohy, ktoré by mohli spôsobiť zranenie.

Rozmery poschodovej postele pre deti

Keď sú v dome dve deti a majú jednu izbu, je tu otázka šetrenia miesta. Zvážte možnosť zakúpenia poschodovej postele - nielen že uvoľní detský kútik pre hry, ale slúži aj ako druh simulátora, ako aj miesto pre hry. Zvyčajne sú dve nad sebou umiestnené lôžka, niekedy s posunom voči sebe navzájom. Dieťa vylezie na „druhé poschodie“ na špeciálnom rebríku - môže to byť celkom jednoduché, pripomínajúce „švédsku“ stenu, alebo zložitejšie, so širokými schodmi, pod ktorými môžu byť umiestnené krabičky na hračky.

Veľkosť poschodovej postele je ovplyvnená jej tvarom a prítomnosťou prídavných prvkov - políc, zásuviek, sekcií na skladovanie. Okrem toho, niektoré modely sú postavené malé stoly, na ktorých študenti môžu pripraviť lekcie, a mladšie deti - kresliť, zhromažďovať návrhár alebo zapojiť sa do modelovania.

Výška, v ktorej sa nachádza horné lôžko, je určená výškou stropu - nad hlavou dieťaťa by mal byť dostatočný priestor, aby sa necítil nepríjemne. Štandardná výška detskej postieľky sa zvyčajne pohybuje od 1,5 do 1,8 m. Musíte si vybrať konkrétny model so zameraním na výšku stropov v detskej izbe.

Vonkajšie rozmery poschodovej postele sa môžu značne líšiť a závisia od modelu, napríklad 205 široký, 140 vysoký a 101 cm hlboký, zvyčajne má štandardnú veľkosť 200x80 alebo 200x90 cm. v kombinácii s pracovnými miestami - to je dobrá voľba pre rodinu, v ktorej vyrastajú dvaja študenti. V niektorých prípadoch je vhodné usporiadať posteľ na druhom poschodí pre jedno dieťa. Loftová posteľ umožní umiestniť celú detskú izbu na malej ploche s miestom na hranie, štúdium, uloženie oblečenia, hračiek a kníh, ako aj nočný odpočinok. Na prvom poschodí sa nachádza stôl, šatníková skriňa a police v poschodovej posteli, miesto na spanie je nad nimi.

Veľkosť detskej transformačnej postele

Je dosť drahé zmeniť lôžko pre dieťa na nové každé dva alebo tri roky. Transformujúce sa lôžko sa mení a rastie s dieťaťom. Je to dosť ťažké nazývať ho posteľou - koniec koncov, tento nábytok sa zmení na samostatné lôžko pre tínedžera a písací stôl z kolísky pre novorodenca, ktorý je vybavený kyvadlovým výkyvným mechanizmom v kombinácii so zásuvkami a skrinkami na plienky, výrobky na starostlivosť o deti a iné potrebné veci. s pohodlným podstavcom.

Veľkosť matracov pre detské postieľky

Požiadavky na matrace sa veľmi líšia v závislosti od veku dieťaťa. Od narodenia až do dvoch rokov potrebuje chrbát dieťaťa podporu - v tomto čase je kostný systém veľmi plastický a svalová kostra sa vytvára, takže matrac musí byť pevný a elastický. Potom môžete dieťa posunúť na stredne tvrdý matrac. Ale mäkké by sa malo vyhnúť až do konca tvorby pohybového aparátu, to znamená, latex, latexový kokosový kokos a ich kombinácie.

Štandardné veľkosti matracov pre detské postieľky sa spravidla zhodujú so štandardnými veľkosťami lôžok, ale môžu sa líšiť, preto sa matrac kupuje buď súčasne s detskou postieľkou, alebo po zakúpení posledného a opatrne sa meria lôžko.

Štandardné veľkosti matracov pre deti a samostatné lôžka

 

Pozrite si video: Námornícky set do postieľky a izbičky (Október 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár