Lustre v interiéri +75 foto vzorka

Každá izba, bez ohľadu na štýl a dizajn, potrebuje dodatočné osvetlenie. Aj keď v miestnosti je veľa okien a počas dňa slnečné svetlo preniká do každého rohu, za súmraku je potrebné zapnúť umelé svetlo. K tomu môžete použiť malé vstavané svetelné zdroje, nástenné lampy, stojanové lampy, stolné lampy. Ale najzákladnejší zdroj, najmä v obývacej izbe, spálňa je luster.

Lustre v interiéri hrajú nielen praktickú, ale aj dekoratívnu úlohu. Dobre zvolené príslušenstvo radikálne mení miestnosť, napĺňa ju komfortom a špeciálnou krásou. Stáva sa, že taká lampa sa stane kľúčovým prvkom a diktuje, čo by mal byť zvyšok interiéru.

Typy a typy lustrov

V závislosti od typu pripojenia k stropnému povrchu sú lustre:

  • prerušené;
  • strop.


    

V prvom prípade je luster pripevnený k stropu s predmontovaným hákom, v druhom prípade - priamo na povrch stropu. Prívesné svetlá rozdeľujú viac svetla, takže stropná verzia je často kombinovaná so zrkadlovou platformou, ktorá rozptyľuje osvetlenie. Zrkadlo hrá aj dekoratívnu úlohu, ktorá slúži ako integrálny prvok samotného zdroja svetla.

Väčšina lustrov je vybavená tienidlami, tienidlami, ktoré vykonávajú dekoratívnu a praktickú funkciu, ktorá slúži ako difúzor smerového svetla. Typ závesu sa najčastejšie používa v klasickom interiéri. Luxusné svietidlá s množstvom príveskov, ktoré sa skladajú z niekoľkých úrovní, slúžia ako ozdoba do vznešených interiérov obývacích izieb. Stropné možnosti sú vhodnejšie pre moderný štýl, ako aj pre použitie na chodbe, v kuchyni, kde je praktickosť na prvom mieste.

Ako vyzdvihnúť

Pri výbere príslušenstva je dôležité pozerať nielen na jeho dekoratívne vlastnosti, ale aj na rozmery, ktoré závisia od rozmerov miestnosti. Špecialisti vyvinuli špeciálny vzorec, ktorý vám umožní presne určiť šírku lustra. Je potrebné pridať dĺžku k šírke miestnosti v metroch, vynásobiť výsledné číslo desiatimi. Výsledkom je priemer lampy v centimetroch. Pokiaľ ide o dĺžku, môže byť ľubovoľný, ale zároveň by mal byť pohodlný byť v miestnosti tak, aby svietidlo nikoho nenarušilo.
Pre obývacia izba by mali byť zvolené veľké, masívne možnosti, ak to prispieva k štýlu miestnosti, v kancelárii a spálni lampa rozmery môžu byť menšie.


    

Výber lustra podľa štýlu

Aby ste si vybrali správne svietidlo v štýle, musíte poznať vlastnosti konkrétneho interiéru. Napríklad, klasické miluje hojnosť krištáľu, dekoratívne sklo vo forme kvapiek, okrúhle prívesky, zatiaľ čo high-tech je oveľa viac zdržanlivý a výstižnejší. Provence na drevené detaily, podkrovie - na nezvyčajné, v štýle "čo bude po ruke." Ktorá možnosť je ideálna pre konkrétny štýl, vyzývajú profesionálni dizajnéri.

klasický

Klasické lustre boli a zostali v cene. Vyznačujú sa eleganciou a vonkajšou šľachtou, plná sklenených prvkov, dekoratívnych detailov. Drahšie možnosti sú vyrobené z drahých materiálov, vrátane zlatých vložiek. Často môžete nájsť lustre s množstvom žiaroviek inštalovaných okolo kruhov vo forme sviečok. Zvlášť harmonicky vyzerajú luxusné modely v priestranných obývacích izbách, ale v malých miestnostiach je lepšie nepoužívať veľké objemné lampy.


    

Klasické lustre sa vyznačujú prítomnosťou sklenených odtieňov, rohov, ku ktorým sú pripevnené závesné prvky. Táto verzia lampy vyžaduje určitú starostlivosť. S cieľom umyť viacvrstvový luster, to bude trvať viac ako jednu hodinu voľného času, ale lampy v "klasickom" štýle si zaslúžia takúto liečbu.

Moderný štýl

Minimalizmus, ktorý sa vyznačuje moderným štýlom, sa vyznačuje praktickosťou a všestrannosťou. Na rozdiel od klasických, moderné lustre sú vyrobené z plastu, kovu, majú prísne geometrické tvary, existujú rôzne veľkosti. Tento štýl otvára veľké možnosti pre dizajnérov. Dnes je tu obrovský výber rôznych prírodných a umelých materiálov, ktoré kombinujú, čo môžete dosiahnuť úžasné výsledky.


    

Pokiaľ ide o farby, moderný štýl nie je obmedzený na určitý súbor odtieňov. Všetko sa používa - od pastelových tónov až po svetlé, kontrastné. Hlavná vec je, že luster zapadá do zvyšku interiéru.

High-tech

Originálne lustre pre high-tech štýl sú naplnené chrómom, oceľou, niklom a majú jednoduché aj nezvyčajné tvary. Keď sa pozriete na takú lampu, budete unesení myšlienkami do sveta fantázie a tajomných myšlienok. Lustre v high-tech štýle sa vyznačujú neprítomnosťou nepotrebných dekoratívnych prvkov. Niektoré modely sú vybavené diaľkovým ovládacím panelom, ktorý značne zjednodušuje prevádzku zariadenia. Diaľkový ovládač umožňuje zapnúť a vypnúť lustre, nastaviť jas osvetlenia, vybrať režim podsvietenia.

High-tech preferuje prítomnosť skla a kovu, lustre pre tento štýl sa vykonávajú s týmito vlastnosťami. Aby miestnosť nevypadala pochmúrne a chladno, celkový interiér by mal byť vyvážený jasnými prvkami a farebnými schémami.

moderný

Mnohí si často mýlia moderný štýl s niečím super moderným, pretože toto slovo je preložené ako „nové“, ale nie je to tak celkom. Štýl nie je o nič menej ako tristo rokov a veľa si to vyžaduje. Moderný luster by mal byť jednoduchý a prísny, bez akýchkoľvek ozdôb a najmenšieho náznaku luxusu.


    

Moderné nie je obmedzené na určité formy a materiály. Dizajnéri často používajú kombinácie klasiky s dodatočným dizajnom. Napríklad, aby sa luster zmenil z klasického na moderný, stačí ho umiestniť do gule tkanej z nití alebo prútia a zabaliť do drôtu. Farebná schéma štýlu je obmedzená, niekedy kontrastná, menej často svetlá.

podkrovie

Čím viac nepochopiteľné, tým lepšie - toto je motto podkrovného štýlu. To, čo vyzerá smiešne v iných podmienkach vyzerá perfektne v tomto interiéri. Lustre v štýle loftu sa často vyrábajú z obyčajných elektrických lámp bez tienidiel, zostavených do jednej kompozície a zavesených z drôtov. Pre dodatočnú konštrukciu používajú čokoľvek - od drevených podnosov až po koktailové trubice. Hlavnou vecou nie je zmiasť podkrovie so zlou chuťou - všetko by malo vyzerať organicky a včas.

Hlavným rysom štýlu je harmonická kombinácia štandardných prvkov s originálnymi. Ak sa obyčajné žiarovky používajú ako svetelné zdroje, zvyšok dizajnu by mal vyzerať kreatívnejšie. Naopak, ak je luster jednoducho strop visiaci zo stropu, tento strop by mal byť čo najjednoduchší.

Provence

Rustikálne lustre sú trochu podobné klasickým, s výnimkou luxusných prvkov. Formuláre vyzerajú klasicky, ale nie s obsahom. Hlavným materiálom pre výrobu lustrov Provence je keramika, tvar lámp je lichobežník. Lampa môže obsahovať drevené, textilné prvky. Efekt svetlého oderu maximalizuje atmosféru francúzskeho štýlu.

Ak stručne popíšete, ako vyzerá tento luster, predstavte si niekoľko stolových lámp s lichobežníkovým tienidlom a potom ich skombinujte do jednej kompozície. Vďaka tienidlám vyžarujú lampy mäkké, tlmené svetlo, ideálne pre vytvorenie útulnej romantickej atmosféry.

Pop art

Vzdialené 50. roky minulého storočia - táto éra sa vyznačuje pop art štýlom. Význam smeru dizajnu je urobiť niečo jednoduché z originálu. Jasný tvorivý charakter času kreatívne, ako by mohli, kombinovať neobvyklé tvary a svetlé farby. Farebné tapety, farebné plagáty s kričiacimi sloganmi - to všetko je mestské pop art, ktorý najčastejšie milujú mladí energickí ľudia, ktorí sa nebojí experimentov.

Lustre v tomto štýle nie sú o nič menej šokujúce, ale v zodpovedajúcom interiéri vyzerajú celkom ekologicky. Môže byť vyrobený z čohokoľvek, dokonca aj papiera. Môžete to urobiť aj sami, prekvapiť hostí akýmsi ručne vyrobeným. Hlavným rysom - luster by mal byť nezvyčajný a dokonca bizarné.

Výber lustra pre izby

Ktorý luster je najlepšie vybrať závisí do značnej miery na izbe. Musíte najprv jasne a jasne pochopiť, kde si lampu kúpite - v obývacej izbe, spálni, v detskej izbe alebo v kuchyni. Na ňom závisí tvar, farba, štýl lustra. Zlá kombinácia konštrukčných prvkov môže pokaziť celkový dojem z interiéru, zatiaľ čo kompetentný prístup kladie dôraz na všetky jeho výhody.

Mladí ľudia si častejšie vyberajú moderné štýly, vrátane neoklasikov, zatiaľ čo staršia generácia je v tomto ohľade konzervatívnejšia.

Pre obývaciu izbu

Obývacia izba - najväčšia miestnosť v dome, čo znamená prítomnosť dostatočného množstva zdrojov osvetlenia. Ak plocha miestnosti presiahne 15-16 metrov štvorcových, miestnosť je rozdelená do niekoľkých zón a lampy sú vybrané pre každú z nich. To môže byť niekoľko lustrov rôznych tvarov a veľkostí, ale musia byť vyrobené v rovnakom štýle, vhodné do interiéru haly.

Ak stačí jeden luster, mali by ste si kúpiť väčšie svietidlo - bude to prospešné z hľadiska osvetlenia aj dizajnu. Aký druh lustra bude visieť s krištáľovými kvapkami, strop s minimom dekoratívnych prvkov, univerzálny alebo originálny - záleží na interiéri.


    

Okrem hlavného zdroja osvetlenia v obývacej izbe sa odporúča inštalovať pár podlahových svietidiel v blízkosti stoličiek a pohoviek.

Pre spálňu

Hlavným účelom lustra pre spálňu je vytvoriť mäkké, tlmené osvetlenie, ktoré podporuje maximálnu relaxáciu. V spálni je miesto pre relaxáciu a romantickú zábavu, a lampy by mali vytvoriť podmienky pre to.

Výber lustra v spálni, uistite sa, že svetelné zdroje sú nasmerované nahor a nie nadol - týmto spôsobom bude svetlo rovnomerne rozptýlené, nie otravné, dostať sa do očí.


    

Pokiaľ ide o priemer lampy, dodržujte rovnaké pravidlo dizajnu: šírka + dĺžka miestnosti, vynásobte číslom 10. Luster správne zvolený vo veľkosti bude vyzerať harmonicky a prirodzene.

Pre kuchyňu

Pri nákupe lustra do kuchyne, je dôležité zvážiť veľkosť miestnosti a výšku stropu - ak je nízka, nemali by ste si vybrať prívesok typu luster, kúpiť ploché stropné svietidlo. Takýto luster bude vyzerať nenápadne, poskytujúci dostatočné osvetlenie jedálenského priestoru. Na osvetlenie pracovných plôch je potrebné inštalovať dodatočné osvetlenie - napríklad niekoľko zapustených bodových svetiel.


    

Ak kuchyňa slúži ako jedáleň a má veľké rozmery, alebo ste vlastníkom garsónky, veľký prívesok luster vyrobený v klasickom štýle pomôže vytvoriť domácu atmosféru, ak to nie je v rozpore s celkovým dizajnom interiéru.

Pre chodbu

Chodba alebo chodba, bez ohľadu na veľkosť, plní špecifickú funkciu - stretnúť sa a viesť. Tu majú najčastejšie šatníkovú skriňu na odevy, police na obuv a doplnky, zrkadlá. Vo väčších izbách umiestnia pár malých stoličiek s konferenčným stolíkom.

Luster pre chodbu by mal byť predovšetkým funkčný. Chodba nevyžaduje oslňujúce osvetlenie, ale svetlo by malo stačiť na to, aby ste videli stav oblečenia, ak je to potrebné, na vyčistenie. Konštrukcia svietidla musí byť úplne v súlade s vnútorným prostredím a rozmermi - rozmermi miestnosti. V chodbe s vysokým stropom je vhodné zavesiť podlhovastý lustr a v malých chodbách obmedziť stropné svietidlo.

Pre škôlku

Detská izba - miesto pre hry a zábavu, ako aj rekreácia pre deti. Najčastejšie je škôlka zdobená veľkými svetlými hračkami, farebnými tapetami, zábavnými dekoráciami. Svietidlá nie sú výnimkou. Nákup luster v škôlke, nezabudnite na dodržiavanie všeobecného štýlu. Dnes obchody ponúkajú veľký výber svietidiel pre deti. Jasný a ekologický plast s obrázkami postáv vašich obľúbených karikatúr je najlepším materiálom pre lustre v detskej izbe.


    

Mnohé svietidlá pre jasle sú vybavené ovládačmi úrovne osvetlenia. Takéto lustre môžu slúžiť ako nočné svetlo, ak sa dieťa bojí tmy a večer - jasne osvetlí každý kút miestnosti.

Pre skrinku

Kabinet - miesto na prácu, kde sa najčastejšie používa smerové osvetlenie vo forme stolových lámp. Luster v kancelárii vykonáva dekoratívnejšiu úlohu. Avšak, všeobecné osvetlenie nebolí, keď potrebujete použiť vyhľadávanie v knihách, hovoriť s niekým, sedieť na gauči atď.

Luster v kancelárii musí byť vybraný v prísnom súlade so základným štýlom. Ak je interiér miestnosti klasický, lampy by mali byť rovnaké. Pravidlom je, že veľká plocha je zriedka vyhradená pre kabinet, takže luster by mal byť zakúpený ako kompaktný, nerozptyľujúci.


    

Luster farba

Pokiaľ ide o farbu lustra, opäť veľa záleží na interiéri, celkový dizajn miestnosti a štýlu. Klasické lustre majú zriedkavé farebné prevedenie, sú vyrobené v obmedzených farbách. Zameriava sa na dizajn. Farba môže byť biela, béžová, mliečna, perlovitá, čierna atď. Provence štýl preferuje mäkké, pastelové odtiene, v high-tech prevláda farba kovu a všetko s ním spojené.

Jasné farby sú neodmysliteľnou súčasťou príslušenstva vyrobeného v štýle pop artu, ako aj lustre určené na umiestnenie v detskej izbe. V takýchto prípadoch nie je obmedzená predstavivosť a návrhári používajú odvážne riešenia, kombinujú rôzne farby - červenú, žltú, modrú, zelenú. Hlavná vec je dodržiavať základné pravidlá a správne kombinovať odtiene.


    

záver

Luster - dôležitý atribút každej miestnosti. Často sa nazýva "milenka miestnosti". V prípade núdze, môžete si bez neho robiť, obmedzovať sa niekoľkými lampami s miestnym osvetlením, ale keď sa v miestnosti objaví štýlový, krásny luster, interiér sa radikálne zmení, miestnosť je plná svetla, pohodlia a tepla.

Výber luster, mali by ste dodržiavať určité pravidlá, s prihliadnutím na veľkosť a vzhľad miestnosti sám, štýl interiéru, farebnú schému. Správne zvolené príslušenstvo bude skvelým doplnkom k celkovému dizajnu. Ak chcete vybrať ten správny luster, použite radu profesionálov - skúsených dizajnérov, ktorí vedia, ako najlepšie vyzdobiť akúkoľvek miestnosť tak, aby ste vy a vaši hostia boli čo najľahší a najpohodlnejší.

Zanechajte Svoj Komentár