Konferenčné stolíky: fotografie v interiéri, typy, materiály, formy, farby, štýly, dizajn

Konferenčné stolíky perfektne fungujú, nielen praktická, ale aj estetická. Vyznačujú sa najrozmanitejším originálnym dizajnom, farebným alebo dekoratívnym rozhodnutím, ktoré vám umožní dodať každému interiéru úplnosť.

Stolový materiál

Rozlišujú sa tieto najobľúbenejšie druhy materiálov.

sklo

Výrobky z obyčajného číreho, matného, ​​tónovaného alebo zakriveného skla vizuálne nepreťažujú priestor, majú vynikajúci reflexný efekt a sú preto obzvlášť vhodné pre malé miestnosti.

Z dreva

Predstavujú pomerne populárne interiérové ​​riešenie, ktoré sa ľahko zlučuje s akýmkoľvek dizajnom. Návrhy časopisov z masívneho dreva, ratanu alebo lspsp, vďaka prirodzenému odtieňu, sú obzvlášť harmonicky kombinované s inými nábytkovými predmetmi v miestnosti.

plastický

Plastový model je odlišný nielen moderným vzhľadom, ale aj praktickosťou a pomerne nízkou cenou.

Vo foto káve plastový stôl v čiernej farbe v interiéri obývacej izby.

Kameň (umelý a prírodný)

Vždy relevantné, drahé kamenné výrobky, ako je mramor, onyx alebo malachit, môžu byť tiež kombinované a majú drevený podklad alebo kovový základ.

Typy návrhov tabuliek

Niekoľko konštruktívnych typov tabuliek:

  • Transformátor. Kompaktný skladací stolík-transformátor, môže byť ľahko premenený na veľkú jedálenskú štruktúru, pracovisko alebo byť priestranným úložným priestorom.
  • S výškovým nastavením. Vďaka nastavovaciemu mechanizmu je vynikajúca možnosť vybrať si tú najpohodlnejšiu výšku alebo premeniť výrobky na plnohodnotný stôl.
  • Double. Pozostáva z dvoch spárovaných pracovných dosiek, z ktorých jedna je umiestnená pod druhou. Dvojúrovňovú tabuľku je možné použiť buď jednotlivo, alebo ako jednu kompozíciu umiestnenú v strede miestnosti.

Na fotografii je dvojitý konferenčný stolík so svetlým odtieňom, ktorý sa nachádza v prednej časti pohovky.

Ako zariadiť v izbe?

Voľba umiestnenia závisí v prvom rade od priestorových charakteristík miestnosti, napríklad v malej a úzkej miestnosti, je žiaduce zvoliť ľahké bočné stoly, ktoré nebudú zasahovať do voľného pohybu. V každom prípade, pri umiestnení musíte zvážiť minimálnu vzdialenosť a pohodlnú vzdialenosť medzi nábytkovými prvkami.

Príklady tabuliek v rôznych štýloch

Foto dizajn v rôznych interiérových štýloch.

podkrovie

Originálne a mierne brutálne modely s kovovými časťami alebo koženým čalúnením, dizajnom paliet, ktoré môžu byť natreté, opracované alebo majú sklenený panel, drevené stoly, perfektne zapadajú do priemyselného podkrovia.

Na fotografii je podkrovná kuchyňa-obývacia izba s kávou drevený stôl na kovový rám.

klasický

Klasický dizajn alebo neoklasicizmus navrhujú modely časopisov s bohatým a efektným povrchom, ktorý priťahuje pozornosť, napríklad môže byť vykladaný drahými kovmi, ozdobený ozdobným kameňom, florentskou mozaikou alebo vyrezávanými dekoratívnymi prvkami.

škandinávsky

Odolné a spoľahlivé stoly z prírodného dreva s obmedzenou asketickou siluetou a nenápadnými farbami sa stanú skutočne harmonickým detailom severského štýlu.

moderný

Dosky z kovu, skla alebo plastu sú ideálne pre tento dizajn interiéru, hlavná vec je, že ich tvary a línie sú obzvlášť stručné.

moderný

Konferenčné stolíky z prírodných materiálov, v prísnych a pokojných farbách, ako sú hnedé alebo sivozelené, by mali mať vlnité tvary, dekor v podobe štýlových kovaných prvkov alebo vitráže.

baroko

Oválne, okrúhle stoly alebo výrobky s hladkými, zakrivenými siluetami, s bohatým dekorom so zlacením, drevenými, mramorovými alebo mozaikovými pracovnými doskami s vyrezávanými nohavičkami v tvare efektu, sa dokonale zmestia do luxusného interiéru.

High-tech

Pre fajnšmekrov futuristického high-tech dizajnu, lesklé alebo lakované modely s pochrómovanými prvkami, ktoré majú tradičný aj lakonický, ako aj fantastickejší a kozmickejší tvar budú vynikajúcim riešením.

Fotografia ukazuje čierny obdĺžnikový konferenčný stolík s lesklým povrchom v interiéri kuchyne-obývacia izba v high-tech štýle.

Provence

Nenatreté drevené drevené konštrukcie s vyrezávanými prvkami alebo zábradliami, čalúnené alebo kované, stoly s efektom starnutia, ozdobené kružbami, dodajú interiéru Provence ešte krásnejší, elegantnejší a zároveň jedinečný vzhľad.

Art Deco

Zvlášť vhodné sú stoly z prírodného kameňa alebo dreva, ako je jaseň, dub, palisander a javor, vykladané slonovinou, perlou alebo kryštálmi. Neobvyklý výrobok s veľkolepou sklenenou vložkou sa tiež môže stať krásnym dekoračným bodom tohto štýlu.

Na fotografii je obývacia izba v štýle art deco s konferenčným stolíkom z ľahkého kameňa.

Country hudba

V krajine interiéru, spoľahlivé a robustné konštrukcie z guľatiny, bary alebo zhruba ogrevanny dreviny vyzerajú skvele. Stolové dosky často podliehajú rôznym technikám starnutia, ktoré im dávajú väčšiu hrubosť a rustikálny asketizmus.

minimalizmus

V dizajne tohto štýlu sa často používajú geometrické modely bez zbytočných dekoratívnych prvkov, ktoré majú hladký, rovný povrch, stoly z dreva, plastu alebo tvrdeného skla.

Fotografia je kompaktný konferenčný stolík vyrobený z plastu v obývacej izbe v štýle minimalizmu.

japonský

Pre východný smer sa predpokladá použitie stručných nízkopodlažných stolov z prírodných materiálov, ktoré sú niekedy zdobené etnickými ornamentami a hieroglyfmi. Tento dekor dodá do miestnosti ďalší priestor, výraznosť a hlboký zmysel.

Farebné variácie tabuľky

Farebnosť tabuľky je veľmi dôležitá pri zdobení miestnosti.

biela

Laconic biela, vizuálne, aby priestor oveľa priestrannejšie a ľahšie a bude v súlade s akýmkoľvek nábytkom a dekorácie.

hnedý

Vyplňte priestor poznámkami tepla a útulnosti a pridajte diskrétny konzervativizmus k dizajnu.

Na fotografii je drevený konferenčný stolík hnedého odtieňa v interiéri modernej haly.

čierna

Výhodne kombinuje všetky prvky dizajnu do jedného celku a vytvára elegantný prízvuk, ktorý sa nedosiahne pri použití akéhokoľvek iného odtieňa.

wenge

Rafinovaný odtieň wenge, zdôrazňuje spoľahlivosť dizajnu, dáva jeho formám určitú presnosť a umožňuje vám vytvoriť jedinečný a elegantný interiér.

béžový

Klasická béžová sa vyznačuje miernou stručnosťou, závažnosťou a mnohými tvárami, čo poskytuje príležitosť na vytvorenie jemného a pokojného dizajnu.

šedá

Vďaka univerzálnemu, praktickému, neutrálnemu a zároveň jedinečnému šedému odtieňu môžete priaznivo zdôrazniť krásu spoločníckych kvetov v miestnosti.

zlato

Vyznačuje sa jemnou žiarivosťou, vďaka ktorej sa vnáša do atmosféry rozmanitosť a tým ju zbavuje vizuálnej monotónnosti.

modrý

Osviežujúci a príjemný modrý odtieň, obzvlášť dokonale a jemne naliaty do akéhokoľvek vnútorného priestoru.

červená

Stáva sa naozaj jasným prízvukom, ktorý umožňuje zriediť tradičnú atmosféru. Hlavná vec, že ​​červená dekor, nie disonant s inými kontrastnými a masívne položky nábytku.

Na fotografii je dizajn obývacej izby v jednoizbovom byte s dvojitým červeným konferenčným stolíkom.

Formuláre a veľkosti konferenčných stolíkov

Vizuálne vnímanie celej miestnosti bude závisieť aj od formy týchto modelov.

kolo

Dajte situácii hladké línie, zefektívniť tvary a dať nejakú harmóniu.

ovál

Zaoblené dosky, umožňujú vyhladenie tvrdých vnútorných ťahov a čiar. Oválny stôl je obzvlášť vhodný pre malé priestory, takže je vizuálne priestrannejší a pretiahnutý.

malý

Má menej funkčnosti a v podstate je to len umelecký predmet, na ktorý sa ľahko hodí šálka aromatickej kávy alebo malý prístroj.

skvelý

Je to najpraktickejšie a multifunkčné zariadenie, pretože umožňuje umiestniť na povrch dostatočný počet predmetov, pričom stôl môže byť vybavený prídavnými policami alebo zásuvkami.

námestie

Tieto modely správneho geometrického tvaru s pravými uhlami môžu ľahko dopĺňať dizajn každej miestnosti a vytvárať v nej jasný a zaujímavý prízvuk.

uhlový

Dodáva atmosfére úplnosť a premyslenosť, vyhladzuje uhlový priestor a robí vizuálne vnímanie miestnosti proporcionálnejším.

úzky

Je pozoruhodný svojím pohodlím a kompaktnosťou, neprepláca interiér a je ideálny na zdobenie malých plôch.

obdĺžnikový

Je to skôr klasický variant, ktorý môže byť vyrobený zo širokej škály materiálov a má veľký, malý, pretiahnutý alebo takmer štvorcový tvar.

trojuholníkový

Má skôr originálny vzhľad, ale vďaka možnosti uhlového umiestnenia umožňuje čo najviac šetriť miesto.

Na fotografii je priestranná obývacia izba v modernom štýle s trojuholníkovým konferenčným stolíkom na kolieskach.

polkruhový

Je to aktívny vnútorný prvok, ktorý sa vzhľadom na absenciu ostrého uhla považuje za veľmi bezpečný, najmä pre deti.

Fotografie v interiéri izieb

Pri správnej voľbe výrobku sa môže harmonicky hodiť do každej miestnosti.

V obývacej izbe

Pre halu sa najčastejšie používa praktickejší a nie príliš miniatúrny dizajn, s umiestnením vedľa pohovky alebo stoličiek. Okrem toho, s pomocou úzky dlhý model, môžete vizuálne zóny priestor v štúdiu alebo kuchyne-obývacia izba.

Na fotografii je kávový drevený stôl umiestnený vedľa pohovky v interiéri obývacej izby.

Do spálne

Samostatný alebo nočný stolík v spálni môže byť malý a nie príliš vysoký a má dizajn, výhodne v závislosti od celkového dizajnu.

V kancelárii

V domácej kancelárii sú najčastejšie pripojené stoly z cenných drevín alebo MDF, kovu, skla, ako aj kompaktné skladacie konštrukcie alebo predmety so stojanom na kolieskach.

Vstupná hala

V tejto miestnosti, konferenčné stolíky, väčšinou líšia dekoratívne, skôr než funkčnosť. Na chodbe sa často volia úzke a vysoké stavby, na ktoré sa dá ľahko umiestniť štýlová váza, socha alebo iné drobnosti.

balkón

Na evidenciu perfektnej miniatúrnej lodžie alebo bočných stolov, ktoré majú priemernú výšku a sú vyrobené z prírodného dreva, kovu alebo kameňa. Vhodné sú aj zaujímavé modely s vstavanou lampou, ktorá vám umožní pohodlne stráviť čas čítaním knihy alebo prácou na notebooku.

Ako ozdobiť konferenčný stolík?

Vďaka masívnemu dizajnu môžete vytvoriť skutočne unikátny dekor. Napríklad stolová doska je často ozdobená technikou decoupage, čalúnená látkou, zdobená rezbami alebo mozaikami.

Originálne nápady na dizajn

Fotografie neobvyklých dizajnérskych riešení.

Epoxidová živica

Vyzerajú veľmi nezvyčajné a moderné a vyznačujú sa absolútne ľubovoľnou paletou odtieňov. Kávový stolík má veľmi odlišný dizajn, napríklad epoxid môže opakovať krivky a dutiny konštrukcie alebo hladko odtekať od stola, čo osloví najmä tých, ktorí oceňujú originalitu.

kovaný

Kompletne kovové výrobky s kovanými ozdobnými vzormi nepochybne naplnia atmosféru kráľovskou eleganciou a luxusom.

decoupage

S pomocou tejto techniky sa ukazuje, že dáva konštrukciu charakteru a exkluzivity, hlavná vec je, že tento dekor je harmonicky kombinovaný s okolitými vnútornými prvkami.

Z dosky

Pracovné dosky vyrobené z masívneho rezu alebo háčiky, ktoré majú živý okraj, vždy vyzerajú veľmi autenticky. Pre ešte väčšiu expresiu ušľachtilej farby a elitnej textúry dreva je povrch často potiahnutý lakom alebo voskom.

S mramorovým vrcholom

Prírodná mramorová doska, ktorá má jedinečný prirodzený strih a jedinečnú paletu odtieňov, sa stáva prízvukom interiéru, ktorý očarí svojím vzhľadom.

mäkký

Látkové alebo kožené čalúnenie dáva konštrukcii pevnosť, eleganciu a robí z neho štýlový a drahý prvok situácie. Tieto modely pohoviek však potrebujú dôkladnejšiu starostlivosť.

Na jednej nohe

Stôl na jednej nohe vyzerá veľmi štýlovo a stáva sa elegantným dizajnovým dekorom, ktorý zachováva užitočný priestor.

Na fotografii je obývacia izba a konferenčný stolík so sklenenou základňou na jednej nohe.

zrkadlo

Vyplní miestnosť naozaj elegantnými, elegantnými a malými nápaditými poznámkami, ktoré ju zbavujú potreby ďalšieho príslušenstva.

podsvietený

Viacfarebné oranžové, žlté, modré, ružové alebo iné LED svetlá po obvode sklenenej dosky umožňujú vytvoriť originálny model s efektom nekonečna.

S patinou

Vzhľadom k poskladaniu je výrobok výrazne transformovaný a získava tajomnejší, jedinečný a vysoko dekoratívny retro vzhľad.

S barom

Je to elegantný, stacionárny aj mobilný interiérový prvok, ktorý vám umožní pridať do miestnosti módny doplnok, v ktorom môžete umiestniť zberateľské drahé nápoje.

pletené

Tieto umelé ratanové alebo prírodné vlákna modely sú ľahké, šetrné k životnému prostrediu a sú veľmi žiadané v dizajne rôznych miestností.

S obrázkami a vzormi

Pracovné dosky s pieskovanými kresbami, maľbou alebo fotografickou tlačou majú veľmi výrazný a pôsobivý vzhľad, čím prispievajú k atmosfére jasu.

Z paliet

Bežné palety pre domácnosť so správnym dizajnom sa môžu ľahko zmeniť na netradičný dizajnový produkt.

Fotogaléria

Konferenčné stolíky sú veľmi všestranný a funkčný nábytok, ktorý dodáva priestoru útulnú a estetickú krásu. Vďaka obrovskému sortimentu je možné vybrať si ten správny model s jasným dizajnom a urobiť z neho zvýrazňujúci dekor.

Zanechajte Svoj Komentár