Spálňový dizajn v tyrkysových farbách: 75 príkladov

Počkajte na ráno, aby ste objali more. A nie raz za rok, na dovolenke, ale každý deň. Krásna rozprávka a dymový sen pre každého, kto nežije na pobreží mora. Ale nenechajte sa odradiť. Koniec koncov, aj keď more nie je "strach" na prahu, ak je to potrebné, môže byť ľahko "pozvaný" vnútri. Spálňa dizajn v tyrkysových farbách - to je najlepšie riešenie pre tých, ktorí snívajú o prebudení a potápajú sa s pozeraním do pozývajúcej modrej. Tyrkysové odtiene dodávajú miestnosti sviežosť, vzdušnosť a posúvajú hranice miestnosti. Budú pridávať nehu a priestrannosť do malej detskej izby, veľkej miestnosti - budú vás nasýtiť vzduchom a sviežosťou.

Vplyv tyrkysovej na psychický stav

Je známe, že rôzne tóny ovplyvňujú psychiku zvláštnym spôsobom. Niektorí z nich v nás vyvolávajú nespochybniteľný optimizmus, iní ich upokojujú a iní sú schopní spôsobiť agresiu. Aká je sila tyrkysovej? Predstavte si jasnú modrú oblohu, ktorá tečie do pokojného mora. Toto je prvé združenie, s ktorým sa väčšina ľudí stretáva, keď sa stretnú s týmto modrastým zeleným odtieňom. Aké pocity sa v takých chvíľach môžu zrodiť v duši? Samozrejme, pokojný pokoj a spokojnosť. Niet divu, tak obyčajná tyrkysová meditácia. Odporúča sa tým, ktorí sú znepokojení niečím, nervóznym. Kým človek absorbuje tento tieň očami, jeho úplná relaxácia, harmonizácia emócií a dokonca zvýšenie imunity. Tyrkysová na podvedomej úrovni je spojená s čistotou, chladom a sviežosťou. Táto farba je charakterizovaná ako mokrá, hlboká a tajomná.


    

Pre koho je tyrkysová spálňa tou najlepšou voľbou?

Ako vieme, každý z nás vidí svet svojím vlastným spôsobom a má svoje vlastné preferencie. Pre niektorých je ideálnou spálňou snehovo ružový marshmallow oblak šifónu a čipky, niekto rád spí na hodváb vyšívanom zlatom a pre iných sú relevantné stručné formy, kontrastné čiary a minimum doplnkov. Avšak, v každom z interiérov tyrkysová farba môže mať hodné miesto. Ako vo forme najmenších inklúzií s dôrazom na pozornosť a ako pozadie tieňovania. Ale táto farba vyhovuje všetkým z hľadiska psychológie? Upokojujúci účinok tyrkysovej určite osloví ľudí, ktorí ocenia možnosť relaxovať po práci. V takomto interiéri je ľahké presunúť vašu pozornosť a abstrakt od každodenných starostí. Táto atmosféra vám umožní zbaviť sa obsedantných myšlienok a otvoriť sa novým nápadom. Tyrkysová farebná terapia prispieva k rozvoju fantázie, fantázie, a preto je to len dar z nebies pre kreatívne povahy.


    

Neexistujú žiadne obmedzenia veku a pohlavia. Odtieň je vhodný aj v detskej izbe av spálni pre dospelých. Ale jeden by mal vziať do úvahy zvláštnosti vlastné budúcim obyvateľom tyrkysové "byty". Miestnosť pre dievčatko môže byť zdobená v štýle spálne pre princeznú. Tam sú pekné tyrkysové tapety, záclony s volánikmi a prehozy v kombinácii s broskyňou, koralové alebo béžové odtiene. Pre mladistvého chlapca je lepšie používať textílie a nábytok z bohatých hlbokých odtieňov a na jednej zo stien si môžete zariadiť foto panel s morskou krajinou. Pre dievčatá a ženy sa hodí romantický štýl s jemnými jemnými odtieňmi, pričom pánsky interiér by mal byť doplnený hlbokou farbou tmavej čokolády. Takáto paleta bude informovať interiér nejakej závažnosti a výraznosti, zdôrazniť mužskosť svojho majiteľa. Čierna je vhodná aj do mužskej spálne alebo dospievajúcej miestnosti.

Zlatým pravidlom používania čiernej farby v interiéri je moderovanie.

Silné a slabé stránky tyrkysovej škály

Čo robí túto farbu tak populárnou a aké sú jej výhody:

 1. Má jedinečnú schopnosť splynúť s takmer všetkými odtieňmi. Rôzne kombinácie s teplými a studenými, svetlými a jemnými farbami vždy vyzerajú veľmi výhodné.
 2. Schopný vytvoriť atmosféru chladu a sviežosti, aj keď horúce lúče horia v spálni.
 3. Dáva iluzórny priestor opticky "tlačiť" na stenu. Doplnkový priestor zaplní cestujúcich v miestnosti zmyslom pre slobodu.


    

Výber azúrového radu pre návrh spálne, mali by ste mať na pamäti niektoré nuansy tohto odtieňa. Je potrebné brať do úvahy jeho vlastnosti, aby sa miesto na odpočinok nezmenilo na pochmúrny nepohodlný šatník. V opačnom prípade sa bude musieť zabudnúť na šťastné prebudenia aj na harmonický emocionálny stav.

Nevýhody tyrkysové:

 1. Potreba mierneho používania. Nasýtené odtiene, ktoré zaplňujú väčšinu miestnosti, môžu vyvíjať tlak na psychiku, čo spôsobuje depresívne stavy. V takejto miestnosti jednoducho nechcete tráviť veľa času. Preto by sa mali používať odtiene tmavých tyrkysových odtieňov, pričom sa preferujú svetlé nenápadné farby.
 2. Závislosť od osvetlenia. V prípade nedostatočného osvetlenia sa farba priblíži k modrej farbe, čo môže spáliť tmu a chlad.
  Ďalšou vlastnosťou tyrkysovej je schopnosť regulovať chuť k jedlu. Okrem toho, rôzne odtiene ovplyvňujú vlastnú cestu. Jasné stimulovať túžbu jesť, a tma naopak znížiť hlad. Navyše, alebo mínus každý rieši pre seba.


    

Rozmanitosť tyrkysových farieb

Tyrkysovú vnímame ako zmes modrej a žltej. Príroda nám dala bohatú paletu odtieňov, ktoré môžeme označiť týmto slovom. Existuje mnoho z nich - od svetlozelenej farby s minimálnym množstvom modrej až po prirodzenú azúrovú. V "rodina tyrkysovej" neba-modrá, tmavo modrá, modrozelená, akvamarín, tyrkysové perly. Každá z nich je vhodná do spálne, v spolupráci s inými odtieňmi. Jemné farby možno kombinovať s rovnakými pokojnými tónmi alebo vytvoriť pozadie pre živšie ťahy. Šťavnatá - zmäkčiť s neutrálnymi odtieňmi, pretože nadbytok intenzívnych farieb je únavný a nepríjemný. Všestrannosť tyrkysovej je, že je „na priateľskej nohe“ s prakticky všetkými farbami. Dôvod spočíva v tom, že samotná farba nie je pôvodne čistá. Je to hra odtiene, ktorá mu umožňuje "dostať sa spolu" s rôznymi farbami.


    

Základné princípy výberu farebných kombinácií

Fantasy dizajnéri sú neobmedzení. Ich dar vymýšľať nové ťahy a kombinovať nekompatibilné je občas obdivovaný. Ich objavy však nemusia byť také úspešné, ak by neboli založené na základných základných zásadách. Preto skôr, než sa ponáhľate vyrezať niečo očarujúce, nebude zbytočné pochopiť základné pravidlá pre výber zodpovedajúcich farieb na príklade tyrkysovej.

 • Výber svetlých a tmavších reprezentantov rovnakej farby. Napríklad - obloha tyrkysová, akvamarín, tmavo tyrkysová.


    

Aby sa tento monochromatický gamut zriedil a dosiahol efekt prepadu jedného odtieňa do druhého, je potrebné do interiéru dodatočne zaviesť neutrálnu farbu - bielu, béžovú, svetlosivú, mliečnu.

 • Použitie harmonizujúcich odtieňov. Ako ďalšie farby môžete použiť ľahostajný - biely, sivý, hnedý a čierny. Odtiene sú vybrané v závislosti od pohlavia, veku, preferencií osoby v miestnosti.
 • Pridanie kontrastných farieb. Tu, svetlé predstavitelia opačnej oblasti spektra - losos, koralové, ružové - stojí v páre s tyrkysovou. Preto, mimoriadne, spôsobuje spojenectvo tyrkysové s limetkou, žlté, červené, jasne oranžové.
 • Okolité odtiene sú žlté, fialové. Zaujímavá kombinácia akvamarínu s modrou a zelenou farbou.


    

Na dosiahnutie dokonalej kombinácie je potrebné brať do úvahy - aký typ tyrkysového odtieňa sa berie ako základ - svetlo, tmavé, svetlé.

Úspešné kombinácie

 • svetle tyrkysová bude vyzerať organicky s broskyňovo-ružovou, zlatistou, oranžovo-koralovou, levanduľovou, béžovou, vínovou a hnedou;
 • tyrkysová s modrým podtónom - intenzívne ružová, červená, okrová, ružovo-koralová, bledo modrá, studená zelená, svetlo béžová, hnedá;
 • tmavo tyrkysová - s malinou, žltozelenou, piesočnatou, burgundskou, fialovou, farbou drozdového vajíčka, svetlo béžová, hnedá;
 • svetlý tyrkysový - s ružovou, neónovo-zelenou, žltou, tmavomodrou, fialovou, šedou, krémovou, béžovo-hnedou;
 • tyrkysovo-zelená - s jemne ružovou, ružovo-koralovou, okrovou, smaragdovou, bielou modrou, béžovou s naružovným odtieňom, tmavo ružovou, fialovo-modrou, hnedou.


    

Harmonické začleňovanie tyrkysových prvkov do rôznych interiérových štýlov

Bohatá paleta farieb vám umožní zadať tyrkysovú v rôznych smeroch dizajnu. V prvom rade, bez nej, sú námorné a stredomorské štýly nepredstaviteľné. Jasné tóny akvamarín pripomínajú bezstarostný odpočinok na pobreží. Nemenej hodnotným príspevkom do interiérov zdobených v Provence, Classic, škandinávskych štýloch. V takýchto projektoch sú najvhodnejšie diskrétne odtiene. Napriek tomu, tyrkysová dáva výraznosť a jas do každej miestnosti. Je vynikajúca "priateľská" s lesklými chrómovými povrchmi, ktorá otvára cestu k high-tech a moderným. V týchto štýloch sa nemôžete báť kričiacich farieb. Farba, v tieni kov a sklo nebude vyzerať príliš svetlé. Azúrové tóny sú vhodné v etnickej výzdobe spálne - vo východnom, ruskom, čínskom, európskom štýle.

Dizajn vo farbe

Základným pravidlom je rešpektovať vyváženie farieb. Aktívne farby by mali byť tieňované jemne, pastelovo alebo neutrálne a naopak. Napríklad, ak sú steny tyrkysové, čalúnenie nábytku môže byť biele, svetlosivé, ružovo-béžové, koralové alebo piesčité. Na pozadí jasných stien, svetlé kusy nábytku a dekorácie budú vyzerať výhodné. Ak sú obe farby dynamické, napríklad tyrkysová a oranžová alebo čierna, pridanie tretieho neutrálneho odtieňa pomôže vyrovnať rozsah. Hlavnou vecou, ​​ktorej by sme sa mali vyhnúť, je prebytok spálne s jasnými farbami. Vytvoria zbytočnú rozmanitosť a budú mať negatívny vplyv na psychiku, čím sa zabráni relaxácii.


    

Výber nábytku pre azúrový interiér

Tradične, nábytok pre spálňu, odkazujeme na posteľ - kde sa bez nej, nočné stolíky, šatníková skriňa, komoda, toaletný stolík, stolička. V moderných interiéroch má televízor silnú pozíciu a v niektorých počítačových stoloch so všetkými príslušnými aplikáciami sú dokonale prijaté. Ako harmonicky umiestniť toto všetko do jednej malej miestnosti? Farba nábytku je určená v štádiu návrhu, v závislosti od farby stien a textilu. Na pozadí snehobielej postele, bude tyrkysový kryt vyzerať luxusne, a ona sama nebude zlúčiť s akvamarín steny.

Vyzerá dobre v dvoch odtieňoch. Napríklad biele a modré zásuvky v nočných stolíku, alebo značkový tyrkysový toaletný stolík v kombinácii s béžovou skriňou. Pokiaľ ide o technológiu, je žiaduce, aby nevychádzala zo všeobecného rozsahu a nezdala sa ťažká. Biela alebo strieborná televízia bude vyzerať optimálne a ešte lepšie zapadne do modelu dva v jednom - zároveň zrkadlo a televízny prijímač. Ak sú v dizajne čierne detaily - pruhy alebo vzory, televízor s čiernym puzdrom bude viac než vhodný.


    

Spálňa dekorácie v tyrkysových tónoch

Oprava miestnosti začína od stropu. Aby ste nestratili tak dôležitú v tejto vzdušnej vzdušnosti, nemali by ste pre svoj dizajn vyberať sýte farby. Zastavte lepšie na bielej, modrej alebo inej svetlej farbe. Takýto strop sa nerozdrví a vytvorí pocit transparentnosti a ľahkosti. Ako povrchová úprava sa používajú akrylové farby, moderné lesklé a matné stretch stropy. Zrkadlový lesk zachytáva slnečné lúče a posiela ich do miestnosti. Matný povrch vyzerá nenápadne, jednoducho a neodvádza od hlavných dizajnérskych akcentov. Strop môže byť vyrobený v dvoch odtieňoch. Napríklad jedna časť je biela a druhá modrá.


    

Steny sú natreté akrylovou farbou, pokryté dekoratívnymi omietkami, tapetami, tapetami, nástennými panelmi. Pri výbere farby je dôležité okamžite rozhodnúť, akú úlohu hrajú steny v interiéri. Budú slúžiť ako pozadie pre tyrkysové doplnky alebo budú sami pôsobiť ako farebný akcent.

Drevené podlahy, laminátové, vinylové podlahy budú vhodné do podlahy. V tých interiéroch, kde tyrkysová vstupuje do zväzku s bielou alebo béžovou farbou, vyzerajú nátery neutrálnych odtieňov svetlé a harmonické - svetlošedé, studené béžové. Ak sa čokoláda a akvamarín spriatelí v interiéri, podlaha môže byť vyriešená v tmavohnedej farbe.

Výber textilu

Farba a textúra záclon, prikrývok a vankúšov sa určuje v závislosti od zvyšku dizajnu miestnosti. Pre bohatú tyrkysovú tapetu, stojí za to vybrať textílie v kontrastných odtieňoch kombinácie. Môžete zdôrazniť dominantnú úlohu tyrkysovej s malými akcentmi na obliečky na vankúše, vo výzdobe záclon alebo prikrývok. Ak sú steny zhotovené v inej farbe - mliečne-béžové, biele alebo svetlomodré textílie v jasnom tyrkysovom rozsahu budú viac ako vhodné. Azúrové tkaniny rôznych textúr a tónov sú dobre kombinované.

Je potrebné pozorovať zmysel pre proporcie, aby sa spálňa nezmenila na pevné akvamarínové miesto. Krása farby je najvýraznejšia v kombinácii s inými odtieňmi.

Výber osvetlenia pre tyrkysovú spálňu - nie je ľahká úloha

Najlepšie osvetľovacie zariadenie pre tyrkysové je slnko. Je to slnečné svetlo, ktoré dokáže odhaliť prirodzenú krásu tejto farby, zdôrazniť jej jas a vzdušnosť. V azúrovej miestnosti by malo byť svetlo. Je lepšie, aby spálňa bola umiestnená na dobre osvetlenej strane a závesy na okne boli svetlé a transparentné. Ak miestnosť trpí nedostatkom slnečného svetla, nemôžete robiť bez dodatočného osvetlenia. Je potrebné starostlivo zvážiť scenár večerného a nočného osvetlenia. Ale ako si vybrať zariadenie, ktoré nenarušuje skutočnú farbu a nerobí to príliš bledé a studené. Teplé svetlo môže drasticky zmeniť tón, viesť k zelenožltej škále a studené môže zmeniť jemné odtiene na bledosivú. Pre umelé osvetlenie odporúčame halogénové žiarovky s bielym svetlom. Najmenej skresľujú skutočnú farbu.

Konečné dotyk - príslušenstvo

Zdobenie miestnosti sa vykonáva v záverečnej fáze opravy. Poslaním príslušenstva je vytvoriť harmonický, úplný a čo je najdôležitejšie - jedinečný priestor. Vyberte si "zdôrazňuje" interiéru by mal byť veľmi opatrný. Koniec koncov, môžu zmäkčiť a zdôrazniť chlad tyrkysovej.

Výber dekoru je potrebné zvážiť jeho súlad:

 • vybraný štýl;
 • bežné farby;
 • účel miestnosti.

V spálni budú vhodné fotorámčeky, panely, obrúsky, vázy, maľby, boxy, prútené košíky, figúrky, dekoratívne držiaky na závesy. Prepracovanosť interiéru dá azúrové vonné sviečky. Kvety v tyrkysových kvetináčoch budú vyzerať skvele na parapete a otvorených policiach. Môžete si kúpiť kvet s modrastozelenými okvetnými lístkami, napríklad umelo farbené orchidey. Ale pozor. Priestor nenapĺňajte iba akvamarínovými detailmi. Je vhodnejšie, ak príslušenstvo obsahuje hlavné aj pomocné farby a tým spája oddelené fragmenty interiéru do jedného celku.

Každý potrebuje relaxáciu a odpočinok. Preto je dôležité brať do úvahy nielen hlavnú koncepciu, ale aj na prvý pohľad nevýznamné detaily. Vyššie uvedené tipy pomôžu premeniť spálňu na tyrkysový záliv v búrlivom oceáne vášho domova, naplnený sviežosťou, čistotou a pokojom.

Zanechajte Svoj Komentár