Dizajn kuchyne 14 m2 - vyberáme interiér pod dispozíciou +63 fotografií

Veľkosť kuchýň v mnohých starých domoch a novostavbách je rovnaká. Preto sú v byte zaujímavé možnosti plánovania tejto oblasti. Vyberte si vhodný kuchynský dizajn 14m2. m budú vlastníkmi sovietskych bytov alebo majitelia nových metrov štvorcových. V malom priestore je dôležité správne usporiadať nábytok a pohodlne umiestniť všetky zariadenia. Potom v procese varenia, môžete rýchlo dostať jedlo zo skrine alebo chladničky, umyť, spracovať a variť na sporáku alebo v rúre. Táto lekcia zaberie omnoho menej času a samotná miestnosť sa bude líšiť funkčnosťou a komfortom.

Môžete si naplánovať kuchynský interiér s rozlohou 14 m2. m s balkónom alebo normálnym oknom. Je dôležité poznamenať, že všetci členovia rodiny sa zhromaždia v tejto miestnosti alebo hostia vstúpia. V prípade prestavby a integrácie s obývacou izbou alebo sálou budete musieť uplatňovať pravidlá usporiadania.

Výber správneho rozloženia

Jeden riadok Najjednoduchšou možnosťou je rovný headset, ktorý sa nachádza pozdĺž steny. Odborníci považujú takýto nábytok za málo vhodný na používanie - je porušené pravidlo „kuchynského trojuholníka“. Plánovanie interiéru v tomto štýle je však ako pri malých kuchyniach cca 14 m2, kde je zabezpečené:

 • kombinovanie miesta na varenie s jedálenským kútom;
 • možnosť umiestnenia náhlavnej súpravy a mäkkého rohu alebo stola so stoličkami v jednej miestnosti podlhovastého tvaru;
 • vytvorili štúdio.

Výhodou sú cenovo dostupné náklady na takéto prostredie a kompaktná inštalácia v úzkych priestoroch. Suita je vhodná pre návrh obdĺžnikovej kuchyne v byte alebo vo vlastnom dome s neštandardným dispozičným riešením.

V takýchto modeloch by mal byť drez inštalovaný medzi sporákom a chladničkou. Preto návrhári odporúčajú mierne posunúť štandardné umiestnenie umývadla proti stene, uzavrieť zostávajúci priestor s umývačkou riadu alebo voľným okrajom dosky stola.

Pre predĺžené priestory, hlboké dno slúchadlá sú plánované na umiestnenie všetkých nástrojov. Ďalšia možnosť - skrine, namontované na okrajoch. Môžu plánovať police, zásuvky, stojany na vybavenie. Takéto návrhy dokonale zapadnú do interiéru kuchynského štúdia a umiestnia veci, ktoré zaberajú viac miesta. V tomto prípade sa na opačnej stene nachádza pohovka alebo jedálenský stôl.

Dvojradové alebo paralelné slúchadlá. Modely sú vhodné pre miestnosti so šírkou 2,5 m alebo pretiahnuté izby s balkónom. Pozrite sa dobre na námestí kuchyne, ak majitelia dodatočne nastaviť medzi radmi jedálenský stôl. Pohovka môže byť plánovaná pod oknom.

Takéto usporiadanie nábytku umožní efektívne využitie dlhých kuchýň, ktoré poskytujú dostatok priestoru na skladovanie potravín, riadu a iných potrieb. Slúchadlá s mikrofónom sú vyrobené na objednávku s presným dodržiavaním všetkých veľkostí.

Situáciu môžete naplánovať niekoľkými spôsobmi:

 • vykonať jednostrannú prácu a použiť druhú stranu na skladovanie;
 • v jednom riadku drez, varná doska, pracovná plocha;
 • na jednej strane nainštalujte chladničku a varnú dosku a drez na opačnej strane.

Zavesenie na jednej bočnej skrinke nepoškodí priestor. Interiér 14-hrannej kuchyne doplní dizajn okna.

Usporiadanie v tvare L. Považované za populárne a pohodlné. Vhodné pre miestnosti rôznych tvarov a umožňuje, aby boli jednotlivé miestnosti alebo štúdiá rovnako funkčné.

V takýchto modeloch sa ukazuje, že ideálne naplánovať "trojuholník" a vhodne umiestniť všetky potrebné prvky. Vykonávajte aj zónovanie, pohodlne rozdeľte miestnosť na miesto na varenie a jedenie.

Majitelia apartmánov ocenia možnosti s pracovným ostrovom alebo barovým stánkom. Nájdete tu rôzne fotografie, kde je dizajn kuchyne a obývacej izby organicky kombinovaný s pohovkou alebo jedálenským stolom, doplneným o posedenie. V tomto prípade sa headset nachádza na konci miestnosti. Existujú možnosti s polostrovom alebo pomocou špeciálneho mobilného stolového ostrova.

Uhol v takýchto tvarovkách je vyhotovený v rovnej a šikmej verzii. Na tomto mieste nainštalujte:

 • v klasickej verzii - umývanie;
 • v skosených modeloch;
 • používa ako pracovný povrch.

Usporiadanie dosky je plánované tak, aby na oboch stranách zostalo 40 cm voľného priestoru.

Je zaujímavé pozrieť sa na verzie náhlavných súprav, počas ktorých je okno aktivované. Na úrovni parapetu je inštalovaná doska s nižšími palcami.

Verzia v tvare U. Vhodné do všetkých priestorov, okrem úzkych. Umožňuje pohodlne umiestniť všetky veci a výrobky, ako aj efektívne používať chladničku, varnú dosku a drez.

Headsety sa vyznačujú prítomnosťou symetrických častí a sú vhodné pre klasický interiérový dizajn priestorov. Dizajn malej kuchynky o rozlohe 14 m2 zároveň nezabezpečuje plánovanie jedálne v jednej miestnosti - bude potrebná ďalšia jedáleň.

Fasády sú vyberané v jasných farbách, aby sa zabránilo efektu neporiadku priestoru.
Kovanie by malo byť pohodlné, najmä pre rohové prvky. Taktiež je premyslená funkčnosť rohových skriniek a zásuviek.

Všetky oblasti náhlavnej súpravy by mali byť dobre osvetlené.

Náhlavnú súpravu v tvare písmena U je možné mierne vyložiť odstránením niektorých horných nástenných skriniek a doplnením modelu o bočné kanistre.

Kuchyňa v tvare C. Je považovaný za výhodnú možnosť pre stredne veľké izby. Umožňuje jasne identifikovať funkčné oblasti, určiť miesto varenia a jedenia. Používa sa pri vybavovaní kuchyne 14 m2 s jedálňou. Toto usporiadanie pomáha pohodlne dodržiavať pravidlo "trojuholníka" a efektívne využívať všetky prvky nábytku.

Pri plánovaní "kuchynského trojuholníka" by vzdialenosť medzi "vrcholmi" nemala presiahnuť 2 m.

Island. Vhodné pre stredne veľké izby v kuchyniach v kombinácii s jedálňou. Sada "bude vyžadovať" ďalší priestor pre ostrov. V samostatnom prvku majú:

 • varná plocha;
 • čistenie;
 • zdvíhacia pracovná doska.

Ostrov sa používa ako jedálenský stôl a zároveň sú v spodných palcoch uložené náčinie potrebné pre domácnosť. Inštalovaný dizajn by nemal blokovať prístup k komponentom "trojuholníka".

Tam sú polohovacie možnosti, keď je koniec priľahlý k stene alebo strane pracovnej dosky hornej časti hlavného headsetu. Dizajn vám umožní ušetriť miesto, rozdeľovať štúdio do zón alebo vám umožní pohodlne používať nočné stolíky, skrinky a zásuvky.

Výber akejkoľvek navrhovanej kuchyne dizajn 14 metrov štvorcových. m, musíte urobiť podrobný nákres na papieri a označiť všetky rozmery základných prvkov. Nezabudnite zvážiť otvorenie okna a povahu položeného potrubia. A aby sme nepremeškali žiadne detaily - je lepšie hľadať pomoc odborníkov.
Vyberte farebnú schému

Okrem štýlového nábytku je dôležité zvoliť si potrebnú farebnú schému pre samotnú náhlavnú súpravu, steny, textil.

Farby kuchynskej fasádyNástenné dekorácieVýber textilu
V pastelových farbách.Tón alebo dva jasnejšie, čo je prospešné pre pridelenie nábytku na všeobecné pozadie interiéru.Vyberá sa trochu tmavšie a podľa výkresu by mal zodpovedať stenám, ktoré boli zdobené.
V jasných alebo nasýtených odtieňoch.Používa sa svetlý monochromatický povlak. Odtieň by mal byť vybraný z jednej palety.Vhodné pre svetlé záclony alebo transparentný tyl s nenápadným textúrovaným vzorom. Nábytok sa môže zhodovať s dominantným tieňom.
Ak je stolová doska a zástera svetlá, fasáda sa vykonáva v kontrastných odtieňoch.Tapety alebo farby na steny by mali byť ľahké.Nábytok je vybraný s neutrálnym čalúnením. Obrusy a záclony - musia zodpovedať čalúneniu čalúneného nábytku.

Pre populárne farebné fasády je dôležité, aby ste to neprečítali počtom odtieňov - nemali by byť viac ako 3 z nich. V tomto prípade bude dominantná iba jedna farba.

Ak je nábytok rovnakej farby, potom by mal byť zvolený odtieň fasády použitý v obkladových materiáloch na steny, podlahy a strop. Farby záclon a čalúnenia mäkkého rohu alebo pohovky sa môžu tiež „prekrývať“ s hlavnou farbou náhlavnej súpravy. Pokiaľ ide o čalúnený nábytok, pre ňu sa odporúča čalúnenie zvoliť vo svetlých, mliečnych, béžových tónoch.

S populárnou modrou, čiernou a červenou náhlavnou súpravou kombinuje bielu farbu „zástery“ a záclon. Čierno-žltá kuchyňa vyzerá dobre, rovnako ako čierno-zelená / červená / oranžová. Svetlé béžové, žlté alebo hlboko hnedé tóny sú vhodné pre zelený odtieň.
Výber pohovky. Pravý alebo rohový?

Sedačky ponúkané na návrh malej kuchyne s rozlohou 14 m2 sa vyberajú s prihliadnutím na počet domácností. Modely sú rozdelené do skladacích, uhlových a rovných.

Ak sa vyžaduje prístelka, priame štruktúry urobia:

 • v štýle "click-klyak" alebo "eurobooks" - to je skvelá voľba pre každodenné použitie;
 • skladacie zariadenie "delfín" sa často používa aj pri projektoch sedacích súprav, ktoré sú inštalované v kuchyniach;
 • Konštrukcia "akordeón" je vhodná pre modely inštalované v blízkosti okna - skladací mechanizmus vyžaduje voľný priestor.

Všetky modely sú kompaktné a vybavené zásuvkami alebo vnútornými výklenkami na náradie, drobnými predmetmi pre domácnosť. Poťahová tkanina je trvanlivá a dokonale čistená.

Rohové možnosti zahŕňajú malé pohovky, ktoré sa nachádzajú vo voľnom rohu kuchyne, ktorých rozloha je 14 metrov štvorcových. Ergonomický nábytok je tiež vybavený vnútornými zásuvkami na uloženie príslušenstva.

Modely s lôžkom umožnia opustiť hosťa na noc. Dizajny sú vyhotovené v lineárnej a uhlovej forme.
Funkcie modelov umiestnenia

V kuchyni s priamou sadou čalúneného nábytku je možné inštalovať proti protiľahlej stene. Je tiež výhodné použiť:

 • miesto pod oknom - nainštalujte rovnú pohovku pozdĺž parapetu;
 • vybaviť voľný kútik - pomocou rohovej pohovky.

Ak je izba v tvare písmena L, potom je jedálenský nábytok umiestnený v prednej časti miestnosti. Toto je možnosť pre rohové modely, ktoré poskytujú vynikajúcu dekoráciu miestnosti a ergonomicky zapadajú do celkového dizajnu kuchyne.

Ostrovný nábytok sa používa v štúdiových apartmánoch a dokonale rozdeľuje priestor na funkčné plochy. Pozdĺž vonkajšej steny "ostrova" je nastavená rovná mäkká pohovka. Možnosti rohov sa používajú na vzdialenej ploche v blízkosti steny miestnosti.
Kuchyňa - obývacia izba - pre malé apartmány

Miestnosť bude priestrannejšia s úplnou alebo čiastočnou demontážou priečky medzi priľahlými miestnosťami. Pre kuchyňu v kombinácii s obývacou izbou so 14 štvorcami umožní nový dizajn:

 • rozšíriť priestor na stolovanie;
 • vytvoriť priestranné zhromaždisko pre celú rodinu;
 • neobmedzujú výber slúchadiel;
 • zároveň varenie a chatovanie s rodinou alebo hosťami.

Je dôležité mať dobrú kapotu, ktorá eliminuje šírenie potravinových pachov v byte. Aj v izbách bude počuť zvonenie riadu, voda v umývadle, zvuk lyžice. Dokonca aj dekoratívne priečky, ktoré sa používajú namiesto zničených stien, úplne nevytvárajú ochranu pred zvukmi. Táto podmienka bude musieť zohľadniť rodiny s malými deťmi.

Apartmány s novými dispozíciami sú štýlovo navrhnuté v smere "moderného" alebo hi-tech. Skvelým riešením by bol klasický dizajn miestnosti. Pri každej voľbe je dôležité správne usporiadať osvetlenie pre každú zónu.
Nábytok pre kombinovanú kuchyňu s obývacou izbou

Pokiaľ ide o pohovky, potom pre štúdio verzia fit rovné modely a urobil roh. Stoličky sa zriedka používajú v konfigurácii s jedálenským stolom.

Pre polostrovnú voľbu naplánujte umiestnenie stola alebo pridaného barového pultu tak, aby prvky vyčnievali nad všeobecnú čiaru náhlavnej súpravy. V tejto oblasti môžete ísť z rôznych strán, čo je veľmi výhodné pri domácom používaní.

Súpravy s priamym štúdiom sú umiestnené v rade pod stenou. Fotografia ukazuje, že v tomto prípade je vhodné nainštalovať umývadlo do strednej časti.

Rohové konštrukcie nemajú žiadne obmedzenia pri používaní a kombinujú priestory na pracovisku. Čítač barov alebo samotná pracovná plocha funguje ako „oddeľovač“.

Naj harmonickejšie pre kuchynské štúdiá v 14 metroch štvorcových. m sú považované za súpravy v tvare U. Dĺžka bočných zón by mala byť v rozsahu 1,5 - 2,5 m. Priečna strana by nemala presiahnuť 2 m.
Kuchyňa s balkónom

Toto usporiadanie sa praktizuje v nových budovách. V tomto prípade majitelia nemôžu kombinovať kuchyne v 14 metrov štvorcových. m s ďalšou izbou. Funkčné plochy môžete samostatne plánovať a štýlovo deliť posuvné dvere. Od stola by mal byť umiestnený stôl, pohovka alebo stoličky. Samotný balkón je zariadený v rovnakom štýle ako priľahlá izba.

Doplnkový priestor je usporiadaný vo forme špajze s pohodlnými skrinkami a zásuvkami. Konzerváciu, zeleninu a náčinie potom môžete uložiť na balkón a uvoľniť slúchadlá a náčinie.

Ďalšou variantou premysleného balkónového priestoru je rekreačná oblasť s kreslami a malým stolom. A ak je plánované vykurovanie a zasklenie, potom si môžete vybaviť miesto na obed. Hlavnou vecou je umožniť rozmery vonkajšej štruktúry.

Taktiež, ohrievané územie môže byť kombinované s hlavnou miestnosťou, aby sa rozšírila využiteľná plocha. V tomto prípade je potrebné demontovať náhradný diel po predchádzajúcom povolení na takéto práce. Týmto spôsobom:

 • doplnkový priestor na stolovanie s pevným alebo skladacím nábytkom;
 • vyberte varnú zónu;
 • vybaviť miesto odpočinku stolom na kávu a vodnú fajku.

Neodporúča sa prenášať platňu sami. To bude vyžadovať aj povolenia príslušných služieb.
Oddelenie farieb

Jedným zo spôsobov vizuálneho zónovania kombinovaných miestností je farebná separácia. Plánovanie kuchyne design obývacia izba 14 metrov štvorcových. m, budete musieť vziať do úvahy dizajn susednej miestnosti. Hlavnou podmienkou je:

 • vystavenie interiérov v rovnakom štýle;
 • je povolené používať rôzne odtiene rovnakej farby;
 • harmonická kombinácia prvkov dekorácie a výzdoby.
Pre dekoratívne povrchy alebo výber textílií používajte pravidlá kontrastných farieb. Vyzerá to dobre čierna a biela / žltá / červená verzia. Jasne žltozelená alebo žltošedá zmes. Monotónne béžové, pieskové, hnedé farby sú považované za neutrálne. Možnosti dizajnu si môžete vybrať podľa fotografií v katalógoch, na internete alebo individuálne pracovať s profesionálnym dizajnérom. V tomto prípade by zvolená farebná schéma nemala namáhať alebo obťažovať prítomných.

Pre nezvyčajný a štýlový dizajn sú izby rozdelené stolmi, pohovkami, barovými pultmi a policami. Okolo stola sú umiestnené stoličky kontrastných farieb. Urobte si miesto v blízkosti baru - farebné stoličky. Dôležitým dotykom budú záclony, ktoré sú uzavreté v správnom odtieni. Po dosiahnutí harmonickej kombinácie nábytku, povrchovej úpravy a textilu sa kuchyňa stane útulnou a štýlovou.

Zanechajte Svoj Komentár