Bezkonkurenčný dizajn izby

V moderných bytových domoch nie sú byty bez okien. Súčasné predpisy takúto úpravu zakazujú. Výnimkou sú izby, ktoré sa objavili po prestavbe. Získanie povolenia na takéto zmeny je jednoduché, pretože je to právo nájomcov. Interiér miestnosti bez okien môže vyzerať štýlovo a neobvykle. Tento dizajn zapadá do moderného konceptu, ktorý sa vyznačuje neštandardnými riešeniami. Izba bez okenného otvoru je vhodná na uplatnenie zaujímavých dizajnérskych nápadov. Môže byť zariadená pre dospelých aj pre deti. V štúdiových apartmánoch pozostávajúcich z haly a vedľajších zón je potrebné vytvoriť samostatnú miestnosť s očakávaním, že deti čoskoro vyrastú. Toto je dvojnásobne relevantné, ak sú rozdielneho pohlavia. Chlapec a dievča budú môcť žiť oddelene a niektoré z nich - v oddelenej miestnosti.

Výhody a nevýhody izieb bez okna

Medzi hlavné nevýhody priestorov bez okien patrí nedostatok prirodzeného zdroja osvetlenia. Dlhý pobyt pod vplyvom svetla z umelých iluminátorov ovplyvňuje náladu a zdravotný stav. Vzduch v miestnosti je potrebné osviežiť a vetranie obvyklým spôsobom nebude fungovať - ​​s tým sú spojené ďalšie nepríjemnosti. Problém pomôže vyriešiť ventilátor. Ďalšou nevýhodou je, že v miestnosti bez okna môžu zakoreniť iba rastliny odolné voči tenisu.


  

Ďalším problémom je nedostatok priameho pohľadu na ulicu. Svetlo v tejto miestnosti by malo svietiť nepretržite, takže musíte platiť viac za elektrinu. Bude to vyžadovať značný počet svietidiel, čo by znamenalo dodatočné náklady. Život v miestnosti bez okien má svoje výhody. Teplo v takejto miestnosti je lepšie ako v normálnej miestnosti. Existuje široká škála možností, ako ju zdobiť. V modernom interiéri je ľahké nájsť miesto na umiestnenie bez okna. Tieto izby vyzerajú originálne a vytvárajú harmonický prechod medzi priestormi bytu.

Uzavretá miestnosť poskytne praktickosť:

 • Nízky nábytok.
 • Široký vchod.
 • Systém riadenia svetla.
 • Vstavané dekoratívne prvky.

Je lepšie venovať pozornosť dizajnu miestnosti bez okien, než aby sa pokúsili zlepšiť prirodzené svetlo.

 

Výber farieb

Farbenie hrá kľúčovú úlohu. Dizajnéri neodporúčajú preťaženie interiéru bezklenby miestnosti širokou paletou farieb. Priestor, nepočítavanie plagátov, obrázkov a falošných okien, je lepšie urobiť jednofarebné. Používajte ušľachtilé farby: kávu, smotanu, slonovinu. Najvýhodnejšie vyzerajú pastelové odtiene. Jasný gama urobí miestnosť pohodlnejšou, vizuálne. Vizuálne zvýšenie miestnosti môže byť v dôsledku výberu nábytku rovnakej farby ako stena. Ak je v byte spálňa bez okien, potom by mal byť vyrobený podľa vášho vkusu. Môžete kombinovať svetlé a matné, teplé a studené, klasické a zmiešané farby.


 

Tmavé vložky a svetlé akcenty poslúžia ako dobrý doplnok tlmeného pozadia. Strop je o pol tónu ľahší ako steny. Je lepšie maľovať biely. Odtiene bielej budú najlepšou voľbou pre farbu celej miestnosti. Podlaha môže byť tmavšia ako steny. Je však lepšie ju orezať svetlými dlaždicami.

Stropné dekorácie

Horná časť miestnosti sa nedá namaľovať v tmavých farbách, ale vyzerá to dobre. Strop môže výrazne zlepšiť vzhľad miestnosti, v ktorej nie sú žiadne okná. Na tento účel sa používajú dodatočné prvky. Povrch stropu môže byť usporiadaný niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je lepenie fototapety s maľovanými neba a mraky. Dodatočné osvetlenie smerujúce k stropu zvýši efekt.

 

Stretch stropné návrhy s obrazom slnečnej oblohy a nasýtené osvetlenie sú relevantné. V takom prostredí bude vyzerať dobre stropné falošné okno. Najprv nastavte podsvietenie (je žiaduce, aby svetlo bolo studený tieň). Po tomto je matné sklo s niekoľkými sekciami fixované a obraz oblohy a rôznych predmetov na okrajoch. Pre stavbu bude vyžadovať formu sadrokartónu. Objem miestnosti sa v dôsledku toho zníži, ale dodatočné osvetlenie a veľké falošné okno na strope zlepší atmosféru.

Dizajn steny

Vertikálne povrchy sa odporúčajú na zrkadlá a panely. Na všetkých stenách je umiestnený veľký počet svietidiel. V niektorých prípadoch môžu byť steny nahradené pohyblivými priečkami. Ak to nie je možné, môžu byť vhodné aj iné možnosti: zasklenie časti vodorovného povrchu alebo zväčšenie dverí. Niekoľko vnútorných okien pod stropom zlepší osvetlenie, eliminuje potrebu použitia veľkého počtu svietidiel.

Namiesto okien môžete namontovať farebné sklenené tvárnice. Spárované so simulovaným oknom, to vyzerá dobre falošný krb. Krásne vyzerajúce izby s pevným osvetlením po celom obvode. Je namontovaný zdola, zriedka zhora. Izba bez okna môže byť premenená na detskú izbu. Na usporiadanie v zaujímavom hernom štýle môžete použiť nástenné samolepky a rôzne reliéfne prvky. Dizajn škôlky bude dopĺňať farebné sklo.

Výber nábytku

Pri výbere nábytku a dekoratívnych prvkov by ste mali venovať pozornosť prítomnosti povrchu s reflexnou alebo priepustnosťou. Vhodné kovové vázy, priehľadný luster. Ak potrebujete konferenčný stolík v interiéri, je lepšie, ak má sklenenú dosku. Ak vybavíte miestnosť veľkým počtom reflexných predmetov, svetlo, ktoré sa od nich odráža, zvýši stupeň osvetlenia. Oslnenie by nemalo byť príliš veľa, pretože vyvoláva podráždenosť a nepohodlie. Stojí za to získať priestrannú, ale kompaktnú skriňu so zrkadlovými alebo lesklými dverami. Všetok nábytok by mal byť vybraný vo svetlej farbe. Okrem kovu sa interiér prispôsobí aj prirodzeným odtieňom. Ak je povrch príliš monotónny, potom sa zriedi dvojicou svetlých doplnkov. Dobrým riešením by bolo kúpiť nábytok neobvyklého tvaru, ktorý by posunul fokus z falošného okna do interiéru.

   

Dizajn miestnosti bez okien môže byť prezentovaný v nasledujúcich štýloch:

 • konštruktivizmus;
 • techno;
 • high-tech;
 • biotechnológie;
 • postmodernismus;
 • Provence.

    

osvetlenie

Svetlo by malo byť urobené čo najsýtnejšie, blízko k prírode. Bežné žiarovky sú nahradené žiarivkami. Je dôležité, aby sa svetlo v miestnosti rovnomerne šírilo. Rohy sú osvetlené v rovnakom rozsahu ako iné miesta. Interiér využíva všetky druhy osvetľovacích zariadení. Podlahové, stolové, nástenné a stropné svietidlá poskytujú viaczónové osvetlenie.

Zhora je lepšie inštalovať niekoľko malých svietidiel. Ich poslaním je dopĺňať hlavný luster. Priestor medzi nábytkom je vhodný na umiestnenie LED pásov. Dekoračné prvky, sada nábytku a malieb tiež vyžadujú osvetlenie. Osvetlenie základne postele alebo pohovky eliminuje pocit obmedzeného priestoru. Usporiadanie jednej zo stien s veľkým počtom svietidiel zameraných na centrálnu časť miestnosti vytvára dojem prítomnosti prirodzeného svetla.

ventilácia

Ak miestnosť nie je dostatočne vetraná, vlhkosť sa v nej zvýši a potom sa môže objaviť huba. V takýchto miestnostiach je prirodzené vetranie nahradené príjmom. Je potrebné, aby do jednej hodiny vstúpil do miestnosti objem čerstvého vzduchu, dvojnásobok vlastného objemu. Na stenu môžete nainštalovať airgel. Z boku ulice je na prístroj aplikovaný gril, ktorý ho chráni pred vlhkosťou a hmyzom. Vyčistený a ohriaty vzduch vstupuje do miestnosti cez potrubie. Nainštalujte airgel je potrebné v malej výške od podlahy. Inštalácia celého systému potrvá maximálne dve hodiny. Klimatizáciu možno použiť ako alternatívu, tak v spojení s aerogélom. Klimatizačná jednotka je prenosná a je schopná chladiť vzduch a nielen ju ohrievať. Dobrým riešením by bolo nainštalovať ionizátor. Je tiež schopný čistiť vzduch a nielen cirkulovať stagnujúce hmoty. Na osvieženie miestnosti sa dodatočne používajú rôzne nádoby s aromatickými látkami.

Odborníci odporúčajú používať klimatizáciu s airgel.

Neobvyklé techniky a riešenia pre miestnosť bez okien

V praxi sa na vytvorenie uzavretej miestnosti používa mnoho ďalších možností. Do interiéru sa zmestia textílie s jasnými sýtymi farbami. Je vhodný na vytvorenie malého kontrastu.
Skryté svetlá zdôraznia zavesený strop, dodajú mu objem. Ďalšou možnosťou je inštalácia malých svietidiel do nábytku.

Výrazne zlepšujú prirodzené osvetlenie takého prvku, ako je priečnik - otvorený priestor pod stropom, spájajúci dve miestnosti. Takáto priepasť medzi miestnosťami bude zdobiť interiér ateliéru, kde uzavreté izby susedia s obývacou izbou. Jedna zo stien môže byť ukončená zrkadlovými dlaždicami. Zrkadlá sa používajú bez obmedzenia - čím viac, tým lepšie. Krásny vzhľad miestnosti je schopný kompenzovať túto nevýhodu ako nedostatok okna.


   

Uzavreté izby sú zvyčajne zdobené ohniskom:

 • falošný krb;
 • neobvyklý nábytok;
 • originálne príslušenstvo;
 • elegantné farebné sochy.

Nástenné maľby pomôžu oživiť interiér. Niekoľko výkresov vo forme otvoreného balkóna alebo otvoreného okna poskytne nájomcovi pohodlnú a nenápadnú atmosféru. Tieto tapety sú doplnené veľkými živými rastlinami.


 

záver

Nevýhodou by ste nemali brať izbu bez okien. Izba bez okenného otvoru môže byť dekoráciou vidieckeho domu alebo bytu s moderným dizajnom. Ale ak takéto okolnosti spôsobujú nepohodlie, potom okno môže byť „vytvorené“ umelo. To si vyžaduje akýkoľvek plagát s obrázkom ulice alebo prírody, osvetlenia a rámy veľkej veľkosti. V takejto miestnosti môžete vytvoriť intímnu atmosféru. Izba bez okien môže byť prestavaná na veľkú technickú miestnosť - šatníkovú skriňu alebo mini sklad. Kvalita osvetlenia je umocnená ďalšími otvormi v stenách, priesvitnými dverami a veľkým množstvom svietidiel. Otvor vytvorený vo zvislom povrchu môže viesť k svetelnému zdroju - svetlu alebo otvoreniu okna v inej miestnosti. Pre vizuálne zväčšenie priestoru môžete použiť zrkadlá umiestnené oproti sebe. Farebná schéma by mala byť vytvorená zo svetlých farieb.

Zanechajte Svoj Komentár