Kuchyňa-obývacia izba v bielej: funkcie, foto

Čím väčší je priestor určený na bývanie, tým pohodlnejší je v ňom človek. Najnovší trend v dizajne je preto zameraný na maximalizáciu dostupného priestoru všetkými metódami vrátane vizuálnych.Jedným zo spôsobov zvýšenia je kombinovať niekoľko funkčných zón v jednom priestore. V tomto prípade zohráva dôležitú úlohu farba zvolená ako hlavná pre dekoráciu bývania.

Biela kuchyňa-obývacia izba poskytuje vynikajúcu príležitosť na zvýšenie vizuálne životný priestor, a štýlovo kombinovať všetky zóny, spojené. Biely môže byť zároveň skvelým podkladom pre jasné farebné akcenty, geometrické vzory, ako aj akékoľvek iné dekoratívne riešenia.

Kuchyňa-obývacia izba v bielej farbe môže byť doplnená o ďalšie farby, ale vyzerá obzvlášť elegantne v kombinácii s čiernou. Biely-čierny priestor je univerzálny a je vhodný pre návrh prakticky každej miestnosti.

Biela farba sa považuje za neutrálnu, hoci v skutočnosti môže mať takmer všetky odtiene - teplé aj studené. Studená biela farba „ochladzuje“ miestnosť smerom na juh a farba mlieka alebo smotany dodáva teplom „severným“ miestnostiam.

Kuchyňa a obývacia izba môžete ozdobiť v bielej farbe v akomkoľvek štýle - od moderného minimalizmu a hi-tech až po večnú klasiku.

Biela farba je spojená s čistotou, harmóniou, podporuje meditáciu, sebapoznanie, sebazlepšovanie. V závislosti od toho, ktoré farby sú zvolené ako komplementárne, sa zmení aj nálada v miestnosti - môže byť jasná a radostná, tlmená, premyslená alebo nadšená - romantická.

Výhody kuchyne-obývacia izba v bielej farbe

Interiér kuchyne a obývačky v bielej farbe má tieto výhody:

  • Biela farba môže byť považovaná za ideálne zázemie pre vytváranie ľubovoľných možností dizajnu, kladne kladie dôraz na iné farby.
  • Použitie bielej ako hlavnej opticky zväčšuje miestnosť, „tlačí“ steny a „zdvíha“ strop. Okrem toho sa miestnosť stáva ľahšou.
  • Výber materiálov pre konečnú úpravu v bielej farbe je veľmi bohatý a poskytuje veľké možnosti pre výber možností.
  • Biela farba môže byť základná vo veľkom množstve najrôznejších štýlov a smerov dizajnu.

Nevýhody kuchyne-obývacia izba v bielej farbe

Je ťažké hovoriť o nevýhodách bielej kuchynskej obývačky, pretože prakticky neexistujú

  • Jediný veľmi vážny mínus - marco. Moderné dokončovacie materiály sa však spravidla ľahko čistia alebo čistia pomocou vysávača, takže časté čistenie nebude ťažké.
  • Príliš veľa jedného bieleho tónu, obzvlášť svetlého, môže zmeniť útulnú miestnosť na vládnu chladnú miestnosť. Aby sa zabránilo tomuto efektu, je potrebné nariediť monotónnosť povrchovej úpravy podobnými tónmi alebo správne umiestniť farebné akcenty.

štýly

Interiér kuchyne-obývacia izba v bielom môže byť v takmer akomkoľvek štýle. Avšak, tam sú najobľúbenejšie možnosti, ktoré vám umožní úspešne použiť bielu farbu v tejto miestnosti.

minimalizmus

Biela je jednoducho vytvorená pre minimalizmus, najmä v kombinácii s čiernymi alebo inými bohatými tónmi. Takýto kontrast zdôrazní závažnosť a funkčnosť interiéru, zvýši aj veľmi malú miestnosť.

Minimalistické vzory v bielej farbe sú lakonické, prísne a elegantné. Ak chcete, aby obývacia izba nevyzerala príliš chladno a oficiálne, pridajte k nej dekoratívne prvky - veľké zrkadlá v krásnych rámoch, svetlé vankúše, originálne lampy, podlahové vázy.

Škandinávsky štýl

Tento štýl sa zvyčajne vykonáva v malých bytoch, pretože nevytvára pocit neporiadku, používa minimum dekor, ktorý je spravidla prírodné materiály s ich bohatou textúrou.

Základom štýlu - biele steny, nábytok a podlahy - ľahké drevo. Čierna alebo sivá sa najčastejšie používa ako farebné akcenty - tieto farby sú dokonale kombinované s bielou farbou.

Provence

Francúzsky štýl kuchyne obývacej izby v bielej farbe zvýrazní prirodzené, bielené tóny kvetov a rastlín: ružová, pistáciová, levandulová, fialová, olivová, hnedá. Osobitná pozornosť je venovaná textúram - mali by byť jednoduché, prirodzené, dokonca hrubé. Formy nábytku sú jednoduché, ale nie bez milosti.

Zanechajte Svoj Komentár