Dizajn obývacej izby v jasných farbách: výber štýlu, farby, dekorácie, nábytku a záclon

Svetlá obývacia izba je vždy priestranná, ľahká a svieža. V interiéri je nastavený rytmus pre celý dom, zdobený v pastelových, mäkkých farbách, v celom dome môžete získať príjemnú atmosféru tepla a pohodlia.

Výhody a nevýhody miestnosti v jasných farbách

Hlavnou úlohou obývacej izby je byť pohodlný, pohodlný a relaxačný, mal by byť: mäkký, svieži a pohodlný. Pokojné, pastelové, vzdušné odtiene svetlej palety sú najvhodnejšie na plnenie tejto povinnosti.

Hlavnými výhodami jasných farieb sú:

 • všestrannosť, môžete si vybrať ľubovoľnú kombináciu a textúru. Jasná paleta je neobmedzené pole pre kreativitu.
 • Zvyšuje priestor.
 • Dodáva viac svetla.
 • Vytvára pokojnú, dôveryhodnú atmosféru v miestnosti.

Nevýhody použitia svetlej palety v obývacej izbe:

 • Je potrebné používať farebné akcenty. Vzhľadom na neutrálnosť svetlých odtieňov sa priestor môže zdať matný. Aby ste to dosiahli, musíte pracovať s jasnými akcentmi, ktoré naplnia priestor energiou.
 • Čistenie bude potrebné častejšie, pretože znečistenie bude viac viditeľné na svetlých interiérových prvkoch.

Výber farby

biela

Biely tón je spojený so svetlom a čistotou. V interiéri obývacej izby môže byť biela kombinovaná s jasnými alebo tmavými farebnými akcentmi na vyplnenie miestnosti novými farbami.

Vo fotografii obývacia izba v škandinávskom štýle. Biela izba bude vždy vyzerať originálne a štýlovo.

Svetlosivá

Laconická svetlošedá farba vytvorí ideálny farebný podklad v miestnosti, zároveň vyzerá neutrálne a zároveň ušľachtilý. To môže byť kombinovaný s takmer všetky odtiene: svetlé alebo pastelové, hlboké alebo budoár.

Svetlohnedá

Útulný, otepľujúci odtieň hnedej dodáva do miestnosti teplo a atmosféru. Nahý, mastný, svetlo ako každý a zároveň sa nezameriava na pozornosť.

béžový

Béžové a svetlé béžové tóny v interiéri vytvárajú určitý základ. Takmer všetky farebné odtiene sú s nimi „priateľské“. Jasné farby dokonale zapadajú do akéhokoľvek štýlu interiéru, od klasiky až po podkrovie.

Fotografia zobrazuje klasickú obývaciu izbu v béžovej farbe.

Svetlozelená

Svetlo zelený odtieň vyjadruje život, energiu a prirodzenosť. V interiéri táto farba osviežuje myseľ a prispôsobuje sa oduševnenosti. V obývacej izbe, zelené tóny môžu byť použité v interiéri, dekorácie, nábytok alebo svetlo zelené, útulné deky.

Svetlomodrá

Hue symbolizuje vzduch, sviežosť, oblohu. Chladná, svieža a životodarná farba je ideálna pre interiér obývačky. Dokonale sa hodí k bielej, šedej, červenej a slonovinovej kosti.

Svetložltá

Odtieň maximalizmu a nevyčerpateľná energia. To prinesie dobrú náladu do obývačky a je ideálny pre interiér, odporúča sa použiť ho na steny alebo čalúnenie.

Na fotografii sú steny obývacej izby zdobené v teplých, svetložltých farbách.

Svetlo tyrkysová

Môže byť použitý ako samostatný alebo primárny farebný akcent v interiéri, vyrobený v neutrálnych, jasných farbách. Je dokonale kombinovaný s tmavými aj so svetlými odtieňmi.

Fotografia ukazuje tyrkysovo bielu obývaciu izbu v námornom štýle.

Svetlo ružová

Pripomína kombináciu dvoch zriedených štýlových odtieňov ružovej a mäsovej. Svetlo ružová je neuveriteľne ženská, pripomínajúca farbu jemnej ruže, ktorá je ideálna na maľovanie stien, vytvára pokojnú a jemnú atmosféru v miestnosti.

Svetlá lila

Svetlé lila očarí a fascinuje svojím šarmom. Živé farby urobia z obývacej izby nezabudnuteľnú.

Výber štýlu

moderný

Obývacia izba v modernom štýle dokonale dopĺňa svetlé farby v interiéri. Miestnosť je spravidla vyhotovená v pastelových odtieňoch pri použití jasných farebných odtieňov.

minimalizmus

Obývacia izba v štýle minimalizmu je vždy svetlá a otvorená. Existuje veľa svetlých farieb a priestoru, v miestnosti prakticky nie je žiadny dekor a nie sú tam žiadne zbytočné veci, ktoré by zaplnili priestor.

V štýle minimalizmu sú dve základné farby základným a farebným prízvukom (môžete použiť nielen svetlé odtiene, ale aj tie hlboké). Najvhodnejšie farby na výzdobu obývačky v štýle minimalizmu - čierna, šedá a biela. Pre farebné akcenty sú skvelé: žlté, modré a červené.

klasický

Klasická obývacia izba vyzerá bezchybne a elegantne vo svetlých farbách. Dizajn miestnosti v klasickom štýle vyžaduje iba prírodné a húpavé materiály.

Neoklasicistický štýl

Prevládajúce tóny v neoklasike sú prírodné, svetlé a pastelové. Tie tmavšie sú vybrané pre farebné, sotva znateľné akcenty.

Eko štýl

V interiéri sú použité hnedé, prírodné materiály a tkaniny, drevený nábytok, domáci dekor z prírodných materiálov.

škandinávsky

Obývacia izba v škandinávskom štýle vyzerá obzvlášť svetlá. Dominujú mu biele tóny, vďaka čomu je miestnosť svieža a trendy.

Na fotografii: obývacia izba v škandinávskom štýle.

Provence

V Provence má všetko: špeciálnu eleganciu, svetlo, pohodlie a teplo. V takejto miestnosti bude obzvlášť útulné piť čaj vo večerných hodinách s hosťami alebo s rodinou. Frank útulnosť nastaví vašu oduševnenosť a teplo. Používajte iba tlmené, ľahké tóny. Textílie s kvetmi, sviežimi závesmi a množstvom obrazov na stenách.

Na fotografii: kuchyňa-obývacia izba v štýle Provence.

Foto obývacej izby v byte

Svetlé farby v interiéri bytu vizuálne rozširujú priestor izieb, čím sa stávajú voľnejšími a pohodlnejšími. Sú kombinované so svetlými a tmavými odtieňmi. Pri vytváraní obývacej izby v jasných farbách je dôležité nastaviť potrebné farebné akcenty vo fáze plánovania interiéru.

Pre malý apartmán bude obzvlášť dôležité kombinovať obývaciu izbu s jedálenským kútom. Vyzerá dômyselne, štýlovo a moderne. Jedálenský kút môže byť umiestnený v blízkosti okna.

Fotografie obývacej izby v dome

V obývacej izbe vidieckeho domu sa krb stáva centrom pozornosti. Zvyčajne je umiestnený v blízkosti steny, ale obzvlášť unikátny krb vyzerá v strede miestnosti, vyrobený v štýle podkrovia alebo minimalizmu. Bude organický v interiéri akéhokoľvek štýlu: od klasiky až po podkrovie.

Nápady pre malú obývaciu izbu

V malých miestnostiach nie je vždy dostatok svetla a priestoru. Každý centimeter by mal byť preddefinovaný ako funkčný. Svetlé farby v interiéri dodajú nielen veľa svetla, ale aj vizuálne zväčšia priestor.

Na fotografii: útulná atmosféra v malej miestnosti.

Obývacia izba v Chruščove nemusí vyzerať horšie ako moderné štúdio apartmány s malým metráží. V Chruščovských sálach je pre halu vyčlenený veľmi malý priestor, ale napriek tomu môže byť vyrobený čo najfunkčnejšie a najpohodlnejšie.

V týchto miestnostiach môžete na rozšírenie priestoru použiť rôzne techniky zónovania a dekorácie:

 • Zrkadlené a lesklé vzory, rozširuje a dodáva objem do miestnosti.
 • Svetlé odtiene v interiéri.
 • Nástenné maľby s obrázkom s perspektívou.

Nástenné, stropné, podlahové a dverové dekorácie

stena

Po výbere farebnej schémy sa musíte rozhodnúť pre dekoráciu na stenu. Univerzálnou možnosťou je tapeta. Nástenné tapety sú veľmi populárne, pretože sú k dispozícii rôzne kresby, textúry a farby.

Populárna a veľmi dôležitá je aj maľba stien. Môžete si vybrať ľubovoľný odtieň z palety, ktorá je najvhodnejšia pre interiér.

strop

Pri návrhu obývacej izby zohráva kľúčovú úlohu strop. Na dokončenie môžete použiť najjednoduchšie možnosti:

 • Maľovanie alebo tapetovanie.
 • Fólie a tkaniny. Stretch stropy vizuálne zväčšiť priestor a pridať lesk do interiéru.
 • Pre pohodlnejšie prostredie použite drevené prvky na strope.

Podlahové krytiny

Podlahu v miestnosti je možné vyrobiť vo svetlých alebo tmavých farbách. Existuje obrovský výber povrchových úprav:

 • Pri dokončení podlahy môžete použiť parkety alebo podlahovú dosku. Takáto podlaha zlepší priestor a dodá pohodlie a prirodzenosť.
 • Laminátové podlahy sú ideálne pre dokončenie podlahy v obývacej izbe.
 • Keramická dlažba sa používa v dizajne, vďaka svojej všestrannosti a jednoduchej údržbe. Nevýhody zahŕňajú: studený povrch a krehkosť.
 • Kamenná podlaha v obývacej izbe vyzerá luxusne a dodáva interiéru osobitý charakter.

dvere

Dvere hrajú významnú úlohu v dizajne obývacej izby: musia byť zladené do farby, materiálu a dizajnu. Pre svetlé miestnosti sa odporúča používať dvere v bielej, béžovej a svetlosivej farbe.

Voľba ľahkého nábytku

stena

Svetlá stena pridá ešte viac svetla do miestnosti. Voľba bielej farby bude univerzálna: táto stena bude kombinovaná so všetkými odtieňmi.

skrinka

Skriňa v obývacej izbe je nielen štýlovým doplnkom, ale aj multifunkčným atribútom. Štýlový nábytok vytvára jedinečnú atmosféru pohodlia a pohodlia.

pohovka

Hlavnou časťou izby je pohovka v obývacej izbe. Mala by byť pohodlná a zároveň ideálne kombinovaná s interiérom.

stoličky

Stoličky v jasných farbách sú vhodné pre chodbu v takmer akomkoľvek štýle: od Provence po moderné. Vyzerajú obzvlášť svetlé v štúdiách s kombinovanou obývacou izbou a kuchyňou.

Výber záclon

bystrý

V svetlej obývacej izbe svetlé záclony - odvážny a zároveň štýlový farebný prízvuk. Jasné farby premenia miestnosť, vyrobenú v monotónnych farbách. Pre interiér v neutrálnych farbách (béžová, sivá, biela) sú zo spektra dúhy vybrané šťavnaté záclony.

Na fotografii: svetlé akcenty pridať novinku do miestnosti.

tmavý

Temné závesy dodajú monotónnym svetlým miestnostiam hĺbku. Vyzerajú luxusne a atraktívne: indigo, víno, brusnica, vínová, olivová zelená, zafír, ultramarín - všetky tieto farby dokonale dopĺňajú obývaciu izbu svojou hlbokou a sofistikovanou atmosférou.

bystrý

Ľahké, neutrálne odtiene záclon sú útulným doplnkom interiéru haly. Všetky odtiene bielej sú vhodné pre miestnosti v škandinávskom alebo modernom štýle.

Béžové tóny dokonale zdôrazňujú interiér, vyrobený v klasickom štýle.

Na fotografii: hrubé béžové záclony na oknách haly v klasickom štýle.

Dekor obývacej izby

Ak porovnáme identické izby ako prvé: s čalúneným nábytkom, skrinkami, stolíkmi a druhou, s rovnakými kúskami nábytku, ale stále majú maľby, vankúše, koberce, koberce a podlahové vázy. V druhej izbe bude niečo pohodlnejšie a útulnejšie.

vankúše

Vankúše sú vynikajúcim dekoračným doplnkom interiéru. Vytvárajú kontrast (vďaka správne zvolenej palete farieb), pohodlie a priťahujú výhľady hostí. Vankúše môžu byť rôznych tvarov a odtieňov, môže byť niekoľko alebo dokonca jeden.

fotografie

Obrázky vám umožnia presunúť sa do inej atmosféry, ak budete pozorne skúmať plátno. Po správnom vyzdvihnutí krásnej kompozície môžete do miestnosti pridať obrovské množstvo pozitívnej energie.

koberec

Pre obývaciu izbu s oknami smerom na juh sa odporúča použiť koberce v studených farbách. Ak je miestnosť, naopak, trochu tmavá, potom sa môže „zahriať“ teplým kobercom.

Fotogaléria

Obývacia izba je centrom domu. Vo večerných hodinách sa tu stretávajú nielen všetky domácnosti, ale aj ich hostia. Pre príjemnú konverzáciu a príjemnú zábavu je potrebné zariadiť interiér v jasných farbách.

Zanechajte Svoj Komentár