Lambrequin design nápady pre halu: typy, návrhy, tvar, materiál a kombinácie so záclonami

Lambrequin pre halu je schopný zdôrazniť štýl miestnosti, vdýchnuť do nej osobitnú atmosféru pohodlia a tepla. Pre obývaciu izbu je zvlášť dôležitá otázka dizajnu okien.

Druhy lambrequins

Lambrequiny do haly môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Použitie jedného alebo druhého typu môže byť diktované konkrétnymi požiadavkami alebo môže mať iba dekoratívnu funkciu.

Ťažký (gang)

Tento pohľad skrýva odkvap a montážny systém. Tkanina je pokrytá tvrdým podkladom alebo je pripevnená k netkanej základni nazývanej gang. V hale môže byť takýto prvok vytvorený vo forme polkruhu, obdĺžnika, má vyrezaný alebo rovný okraj.

Fotografia zobrazuje klasickú obývaciu izbu s lambrequinom a modrými textíliami.

mäkký

Tento typ dekoru je vyrobený z textílií, ktoré sú ľahko prehodené. Priehyby môžu byť vertikálne s hladkým alebo klenutým okrajom. V obývacej izbe vyzerá skvele, keď sa pohybujete cez odkvap, keď horizontálne záhyby jemne rámujú okno.

kombinovaný

Tento typ kombinuje tvrdú časť a mäkké závesy. Vyzerá to výhodné na veľkých oknách a vysokých stropoch v priestrannej obývacej izbe.

Draperie formy mäkkých lambrequins

Jedným z hlavných rysov lambrequin pre sálu je rôzne závesy.

chlad

Tento typ závesu sa používa v strede okenného otvoru. Jeho zvislé záhyby vytvárajú ostrý roh.

Smäd

Prehnutie látky, pri ktorej sa vytvárajú mäkké polkruhové záhyby. Svagi môže byť symetrický alebo jednostranný, kontrastný alebo pevný.

Jabot (de jabot)

Látkové závesy na bočných stranách okna v hale. Má skosený okraj a podobá sa jabotu v tvare.

Perekid (polusvag)

Látka, hodená cez odkvap, s voľne visiacim okrajom. Takéto závesy sa často používajú v kombinácii s tvrdým lambrequinom pre chodbu.

Na fotografii sa prenáša tkanina cez tvrdý lambrequin.

rozhodujuca

Toto je vedľajší prvok. Zvyčajne je užší ako jabot. Má tiež vertikálne záhyby. V spojení so Svagi je klasická garáž pre chodbu.

Na fotografii je prvok "kravata" zdobený korálkami.

kaskáda

Kaskáda je lichobežníkový strih z látky, ktorá tečie v širokých záhyboch. Používa sa po obvode okna s dôrazom na jeho hranice. Kaskády môžu byť lemované kontrastnou tkaninou, čo je preukázané s klapkou.

Na fotografii sú kaskády so saténovou podšívkou efektívne kombinované s dekoratívnymi drapákmi.

Lambrequin materiál

Tradične je dekoratívny prvok haly zošitý z rovnakej tkaniny ako záclony. Ak sú tkanivá rôznej hustoty a štruktúry, mali by byť navzájom dobre kombinované. Ľahké, ľahké materiály sú vhodné pre malé obytné miestnosti. Lambrequin pre halu, šité z ťažkých tkanín, dá miestnosti pevnosť a ušľachtilosť.

závoj

Závoj, preložený z francúzštiny, znamená kryt alebo závoj, ktorý predurčuje jeho účel. Výzdoba haly organza patrí krásne, mäkké záhyby. Výnimočná schopnosť preťahovania vám umožní vytvoriť módne lambrequiny pre halu. Neobvyklý dizajn je typický pre „karnevalový“ model, keď sa svetlá a hlboká farba zmení na bledo bielu.

organza

Ak potrebujete udržať slnečné svetlo v obývacej izbe, najlepšou voľbou je organza tkanina. Tenký a ľahký materiál zlepší priestor haly, vdýchne svetlo a aristokraciu do priestoru.

plsť

Stále narastajúca výzdoba haly plsti, ktorá je namontovaná na špeciálnej páske, sa stáva čoraz obľúbenejšou. Snažia sa ju skombinovať s inými prvkami haly farbou alebo ornamentom.

Na fotografii je znázornená metóda upevnenia vyrezávaného lambrequin z plsti na koľajnicu špeciálnou páskou.

šifón

Šifónové záclony sú veľmi ľahké, transparentné. S otvoreným oknom v miestnosti budú tieto záclony prúdiť, podľahnúc vetru. Nespornou výhodou šifónových lambrequínov bude možnosť použitia jasných farieb. Výzdoba okien haly, vyrobená z šifónu, sústreďuje pozornosť na okno obývačky pomocou farebných a plynulých záhybov.

Na fotografii je jemný šifónový lambrequin tvorený preklopením jednodielnej tkaniny.

atlas

Atlas je pomerne hustý materiál. Lambrequin pre sálu takejto tkaniny vyzerá impozantne vo veľkej obývacej izbe. Atlas má tiež jasný lesk. Toto je potrebné vziať do úvahy pri zhotovovaní okna. Aby sa eliminoval efekt „lacného“ lesku, lambrequiny na halu zo saténu sú kombinované so závojom.

Návrh a výkresy

, Výber lambrequin design, vziať do úvahy celkový štýl obývacej izby. Vzor by mal byť kombinovaný so vzorom na textíliách, ako sú vankúše alebo drapáky na záclony.

prelamované

Prelamované dekorácie pre okno haly môžu byť pevné, vyrobené pomocou laserového rezania, alebo mäkké, hrubé plsti. Čím menšie okno v miestnosti, tým jednoduchšie by mala byť ozdoba. Pre vysoké okno v priestrannej obývacej izbe si môžete vybrať široký prelamovaný dekoratívny prvok. Veľmi módne sú teraz malé kontrastné lambrequiny pre sálu so stručným vzorom. Sú vhodné do každého okna a zdobia obývaciu izbu v modernom alebo klasickom štýle.

Na fotografii je svetlá prelamovaná garáž zvýraznená béžovými závesmi.

asymetrický

Asymetrické prevedenie zahŕňa obloženie okna obývačky na jednej strane. Takýto prístup môže byť diktovaný usporiadaním nábytku v hale, keď nie je možné otvoriť okno na oboch stranách. Je dôležité usporiadať závesy na jednej strane, keď sa v obývacej izbe vytvárajú balkónové dvere.

taburet

Oddychy sa často používajú v malých miestnostiach alebo priestranných obývacích izbách. Sú horizontálne a majú hladký okraj. Záhyby možno zostaviť do rôznych možností: pletené, hlavičky alebo balóniky.

Na fotografii je znázornená varianta puf - pletená.

lemovaný

Moderný dizajn lemovania sa vyznačuje dodatočnými dekoratívnymi prvkami - korálkami, sklenenými perlami, korálkami alebo dokonca mušľami.

S strapcami

Lambrequins pre chodbu sú často zdobené strapcami. Dávajú miestnosti slávnostný vzhľad.

Na fotografii, biely jednoduchý pelmet bondo zdobené veľkými strapcami.

prostý

Jednoduché lambrequiny pre halu nepreťažujú obývaciu izbu, majú jasné línie a sú vhodné pre malé miestnosti. Krátky, úzky dekoratívny prvok bude opticky zdvíhať strop a nechať na slnku.

Tetrahedral tvar

Tetrahedrálna garáž je prúžok tkaniny potiahnutý rovnakým alebo kontrastným materiálom. Zmenou spôsobu pripojenia a šírky môžete vytvoriť jedinečný obraz obývačky. Môže mať pevný základ a kontrastný vzor. Výhodne lambrequin pre sálu s jasným vzorom, ktorý sa používa s jednoduchými závesmi.

S kvetmi

Výber lambrequin pre sálu s kvetinami, vlastnosti miestnosti sú brané do úvahy. Tmavé farby môžu byť pridané do svetlých tónov, ako je biela, modrá, ružová, béžová. Musia sa rešpektovať proporcie. V malej obývacej izbe veľké svetlé kvety nebudú vyzerať primerane. Dekor pre sálu s objemovými kvetmi je módnym trendom tejto sezóny.

bicolor

Takéto lambrequiny pre sálu sú zvyčajne postavené na kontrastnej kombinácii farieb. To môže byť ľahké a tmavé striedavé polkruhové svagi. Kontrastné môžu byť nielen farby, ale aj materiály, keď je tvrdá tmavá slupka kombinovaná s jemnou, svetlou tkaninou záclon alebo obývacou textíliou.

S kamienkami

Lambrequins pre sálu môžu byť doplnené kamienkami. Najjednoduchší dekor pri použití kamienkov bude hrať nový spôsob. Doma môžete pridať kompozíciu okna do kamienkov. Módne kučeravé lambrequins s kamienkami vyzerajú veľmi výhodné teraz.

Nápady v rôznych štýloch

Pri výbere lambrequin pre sálu by mala zvážiť štýl miestnosti. V modernej obývacej izbe, masívne dekorácie s množstvom závesy, kefy a podobné atribúty budú vyzerať smiešne. V bohatej obývacej izbe, v empírovom alebo barokovom štýle, vysávame z miesta jednoduchý dekoratívny prvok, vďaka ktorému môže okno vyzerať nedokončené a nešťastné.

moderný

Moderné riešenia haly sa vyznačujú nenápadným dekorom a ekologickým materiálom. Relevantné sú funkčné a neštandardné textúry. Lambrequin v obývacej izbe má jednoduché tvary, jasné línie a pokojnú farebnú paletu.

klasický

Klasický štýl sa nebojí vplyvu módy, takže nikdy nestráca význam. Dekoratívny prvok pre okná v klasickom štýle je symetrický, vyrobený v kombinácii ťažkých a ľahkých tkanín a nie je preťažený detailmi. Farba - svetlo, krém alebo pastel. Takéto odtiene sú najmä v súlade s dreveným nábytkom a prírodnými podlahami v obývacej izbe.

baroko

Barokový štýl v obývacej izbe dokazuje bohatstvo a prestíž majiteľa, zdôrazňuje luxus a hojnosť. Používajú sa drahé tkaniny, ktoré sú zahalené ťažkými záhybmi. Celá okenná zostava pre sálu by mala mať slávnostný, ba dokonca malý divadelný vzhľad. Farebná schéma zahŕňa bielu, bordovú, červenú a zlatú.

minimalizmus

Minimalizmus v dizajne obývačky je štýl, ktorý sa vyznačuje zdržanlivosťou a prísnosťou v dizajne. Laconic okná prvky pre sálu neutrálnych farieb sú schopní zdôrazniť krásu jednoduchých línií. Text pre sekciu môže byť buď krátky alebo niekoľko odsekov.

Provence

Provence prináša v obývačke poznámky rustikálneho šarmu a zároveň zachováva eleganciu francúzskeho domu. Jednoduchosť Provence štýlu je jasne vidieť vo výzdobe okien obývacej izby. Lambrequin pre halu - ľahké a vzdušné. Môže byť ozdobený kvetinovým ornamentom a zostavený ako akordeón.

Country hudba

Vidiecky štýl sa vyznačuje skromnosťou vo výzdobe obývačky, prevahou prírodných farieb a prírodných materiálov. Ale textilná výzdoba haly je venovaná veľká pozornosť - izba je nevyhnutne zdobená krásnymi záclonami, obrúsky, koberce, deky. Vzor záclon, obrus, čalúnenie je rovnaký.

Rozsah farieb

Farebná škála tkanín je taká rozsiahla, že sa uspokojí najnáročnejšia chuť. V modernom svete neexistujú žiadne jasné pravidlá pre používanie farieb na výzdobu haly, hlavná vec je ich zručná kombinácia. Svetlé alebo tmavé, svetlé alebo pastelové lambrequin pre sálu by mali zapadať do interiéru, v súlade s dekorom a textilu v obývacej izbe. Krásny a moderný dekoratívny prvok dokáže premeniť nielen okno, ale celú miestnosť ako celok.

Bordeaux

Burgundska farba vždy vyzerá bohatá a elegantná. Burgundsko - farba kráľov, je vhodnejšie ako inokedy v bohato zdobenej obývacej izbe.

biela

Biela farba opticky rozšíri priestor obývačky. Je univerzálny a dá sa kombinovať s ľubovoľnými farbami. Zároveň však pochoduje a vyžaduje starostlivé zaobchádzanie.

modrý

Modrá farba v dizajne haly dáva slávnosť a okázalosť. Nasýtená modrá by mala byť podporená farbou textilu alebo doplnkov v obývacej izbe.

hnedý

Hnedý dekor haly sa používa v kombinácii so svetelnými závesmi. Hnedá farba predstavuje pohodlie a pokoj.

béžový

Béžová garáž pre halu - klasická výhra pre obývaciu izbu. Neutrálna farba môže byť šikovne porazená, robiť zaujímavé závesy a vyberať drahé tkaniny.

zelená

Pridanie sviežosti do interiéru obývacej izby pomôže zelenej garáži. Pastel, tlmené farby sú tradične používané v štýle krajiny alebo Provence.

ružový

Ružová farba okenného prvku haly môže byť hlboká, svetlá alebo jemná. Kvetinový dizajn vyzerá skvele v obývacej izbe, zdobené v ružovej farbe.

Registrácia neštandardných okien s lambrequins

Urobiť vlastné okná v obývacej izbe - nie je ľahká úloha. Po prvé, musíte sa rozhodnúť o hlavnej úlohe, ktorú môže lambrequin vyriešiť pre halu. Môže to byť vizuálna zmena okrajov okna alebo jeho geometrie.

Dve okná

Ak sú v hale dve okná, je potrebné rozhodnúť, či ich lambrequin skombinuje do jedného zloženia. Ak sú okná umiestnené s mólom, stojí za to usporiadať každé okno individuálne. Často sa používa asymetrické zrkadlové usporiadanie závesov na každom okne.

úzky

Ak sú v predsieni úzke okná, nie je možné použiť sériu prívesov. Bude vhodné preniesť jednu kaskádu s jemným zakrytím. Lambrequin pre miestnosť s úzkymi oknami môže byť aktimetric, so zaujímavými dekoratívnymi detailmi, ako sú strapce alebo strapce.

uhlový

Rohové okno v hale je usporiadané symetricky, pretože zapojené budú dve steny. Pridá okennú kompozíciu do kokily alebo kravaty v rohu, na križovatke dvoch stien.

Okno Bay

Bay window - architektonické riešenie, navrhnuté vo forme výčnelku. V arkierovom okne je rad samostatných okien - tri alebo viac, ktoré sú navzájom pod uhlom. V hale budú vhodné viaceré závesy, široké záhyby a ťažké tkaniny.

S balkónom

Okno s balkónovými dverami v hale nie je prekážkou použitia horizontálnych závesov. Jediným pravidlom je, že by nemalo zasahovať do voľného prechodu.

S oknom uprostred

Obývacia izba, s oknom v strede, navrhuje rôzne možnosti dizajnu lambrequin. Pri registrácii širokého okna sa používajú klasické lambrequiny s perekidou a svagami. Prelamované dekor s lakonický ornament bude vyhovovať malé okno v hale. Centrálne okno v obývacej izbe potrebuje symetrické riešenie, ktoré môže byť východiskom pre umiestnenie nábytku v obývacej izbe.

Kombinácie so závesmi

Lambrequin nehrá vždy hlavnú úlohu v dizajne haly. Používa sa so záclonami a záclonami. Moderné riešenia haly zahŕňajú použitie dekoratívnych prvkov s roletami alebo dokonca žalúziami.

prikryť

Záclony a lambrequiny sú vyrobené z rovnakého materiálu. Ak je dekoratívny prvok haly vyrobený z ľahšej tkaniny, bude vyzerať na mieste. Výnimkou sú lambrequiny pre halu, ktoré majú pevné základy.

Záves (tyl, organza, závoj)

Jedným z najbežnejších riešení haly je kombinácia lambrequin so závesom. Dekor môže byť vyrobený z hustšej tkaniny kontrastných odtieňov a samotná opona môže byť svetlo a svetlo.

Rolety

Kombinácia s roletami a najčastejšie sa používa v kuchyni. Ale v obývacej izbe bude tento prvok vhodný. Válcované záclony, aby obývacia izba vyzerať ako kancelárske priestory. Lambrequin dokáže oživiť interiér miestnosti a urobiť ju pohodlnejšou a elegantnejšou.

Rímske závesy

Rímske záclony sú zhromažďované v záhyboch v hornej časti okna, takže ťažké masívne pelety tu budú zbytočné. Množstvo záhybov bude okno vyzerať ako kapusta. V obývacej izbe by mali byť rímske rolety spojené jednoduchým dekoratívnym prvkom. Niekedy návrhári používajú reverznú techniku, ktorá kombinuje pevné, svetlé a nasýtené lambrequin pre sálu s jednoduchými závesmi.

Žiadne záclony

V poslednej dobe, zdobenie okien haly s lambrequins je stále viac a viac populárne, bez nutnosti ďalších záclon. Napríklad, obývacie izby, vyrobené v orientálnom štýle, nezahŕňajú použitie záclon. Použite len lambrequin v tomto prípade bude odôvodnené. Bez záclon, okien s dispozíciou, okien v malej obývacej miestnosti alebo okenných otvorov s balkónovými dverami sú vyhotovené.

Možnosti pre malú obývaciu izbu

Na výzdobu okenných otvorov v malých obývacích izbách si vyberte úzke lambrequiny s minimálnym počtom závesov. To môže byť jeden prenos, končí v kaskáde alebo stručné dekor na tvrdom základe. Je to gang, ktorý sa používa na vizuálne zväčšenie priestoru obývacej izby, takže je skvelé pre zdobenie miestnosti s nízkym stropom. Prelamované dekoratívne prvky pre sálu vyzerajú moderne a moderne. Ich kučeravé šnúrky sa môžu stočiť pozdĺž steny haly alebo sa sústrediť na jednu stranu. Lambrequiny pripojené k stropnej rímse sú vhodné na vizuálne kreslenie miestnosti s nízkym stropom. V tomto prípade nie je medzera medzi stropom a lambrequin a okno je vizuálne natiahnuté vertikálne. Hlavným princípom dekorácie pre malú obývaciu izbu nie je preťaženie priestoru miestnosti.

Fotogaléria

Všeobecne platí, že existuje mnoho zaujímavých možností pre použitie pelety pre sálu. Vzhľadom na vlastnosti miestnosti a jej štýl, môžete vytvoriť krásne okno zloženie, ktoré vyjadruje charakter a náladu majiteľa obývacej izby.

Zanechajte Svoj Komentár