Dizajnová spálňa 17 m2. m

Spálňa je najodľahlejším miestom v byte, osobnou izbou majiteľov, v ktorej odpočívajú. Topenie sa v spánku a prebúdzanie v dopoludňajších hodinách by malo byť v "pravom" prostredí, ktoré pomáha relaxovať a cítiť sa ako doma. Ideálna spálňa prispieva k úplnému odpočinku, dosiahnutiu psycho-emocionálnej rovnováhy a získaniu obživy za celý deň. Vo sne človek strávi takmer tretinu svojho života. A hoci väčšinu času nevidí výzdobu oddychovej miestnosti, jej atmosféra do značnej miery ovplyvňuje náladu, na ktorej závisí kvalita spánku. Vytvorenie spálne 17 m2. m nemožno pripísať zložité úlohy, pretože kvadratúra miestnosti umožňuje stelesniť aj odvážne nápady.

Funkcia plánovania a spálne dizajn

Interiér je do značnej miery závislý od tvaru miestnosti. Priestory správnej konfigurácie nie sú také bežné, takže dizajnéri musia upraviť priestor pomocou množstva techník:

 • Farebný roztok.
 • Textúra povrchov nábytku a povrchových materiálov.
 • Umiestnenie svetelných zdrojov.
 • Usporiadanie nábytku.

Všetky tieto nuansy projektového projektu sa vždy vyvíjajú s ohľadom na tvar miestnosti.

obdĺžnikový

Obdĺžnikový tvar - veľmi bežný typ spálne. Majitelia majú šťastie, ak sa miestnosť nepodobá úzkej chodbe. Nábytok je obyčajne umiestnený po obvode spálne. Zvyšok spočíva v rade trikov:

 • Nekupujte široké skrinky, skrinky alebo komody. Dôraz je kladený na kompaktný nábytok. Jedinou výnimkou bude posteľ štandardných veľkostí. Mimochodom, je lepšie umiestniť ho do stredu, ako keby sa miestnosť rozdelila na dve malé štvorcové zóny.
 • Ak je v miestnosti niekoľko okien, potom sa lesklé a zrkadlové povrchy, ktoré odrážajú svetlo, vizuálne rozšíria. V kombinácii so svetlými odtieňmi dodajú do priestoru vzduch. Keď je okno len jedno, nedostatok prirodzeného svetla bude musieť byť kompenzovaný umelým.
 • Strop, podlaha a dlhé steny sú pokryté svetlými farbami. Toto vizuálne "odcudzuje" povrch od seba navzájom. Krátke steny však musia byť natreté v tmavých farbách. Vizuálne sa budú zdať bližšie.
 • Neznižujte priestor zložitých rámových konštrukcií.
  Tiež svetlé akcenty pomôžu odvrátiť pozornosť od nesprávnych rozmerov: dekoratívne vankúše, pletené puf, skupina neobvyklých obrazov alebo fotografií, štýlová polica s keramikou. Dekor sa vyberá v súlade so štylistickým rozhodnutím.


    

námestie

Štvorcový tvar miestnosti sa blíži dokonalosti, preto si najprv musíte vybrať jednu z dvoch možností usporiadania nábytku:

 • V súlade s pravidlami symetrie.
 • Asymetrický.

V štvorcovej spálni 17m2. m je lepšie sa vyhnúť používaniu pevného nábytku. Posteľ zaberie veľa miesta a zachovanie voľného priestoru pre dizajnéra je prioritou. Mimochodom, posteľ môže byť inštalovaná na akejkoľvek stene, ktorá je pohodlná a geometricky správna forma miestnosti. Posteľ sa stane podmieneným centrom miestnosti, ktorá je zo strany obklopená malým nábytkom a dekorom. Naproti lôžku položte kompaktný stojan alebo skrinku pod televízor. Pokiaľ ide o farebné riešenie, je lepšie použiť svetlé farby vo výzdobe stien a stropu, ale podlaha môže byť tmavá. Kontrast odtieňov by však mal byť v súlade s farebnou schémou nábytku a dekoru.


    

S balkónom

Spálňa, vybavená balkónom alebo lodžiou, je považovaná za skvelú možnosť. Po prvé, majitelia majú vždy možnosť ísť von na čerstvom vzduchu. Po druhé, vďaka priestoru balkóna môžete zväčšiť priestor miestnosti, ak ich skombinujete. Rekonštrukcia bude musieť súhlasiť a navštíviť niekoľko orgánov. Samotný proces bude trvať veľa času. Uistite sa, že dokončenie rekonštrukcie balkóna: izolácia, konečná úprava a tesnenie stien, prenášanie komunikácie. Ale tu si môžete vybaviť rekreačnú oblasť, knižnicu s malou pohovkou a budoár. V niektorých prípadoch sa miesto na spanie prenáša na balkón, ktorý zvyčajne zaberá podiel leva na jeho ploche a samotná miestnosť je navrhnutá ako platforma pre denný odpočinok alebo prácu. Sanácia a kombinácia prispievajú k zlepšeniu prirodzeného osvetlenia a komplikujú geometriu miestnosti. Neobvyklá konfigurácia je vítaná v mnohých moderných štýloch.


    

Aké materiály použiť na konečnú úpravu

Výber materiálov na konečnú úpravu závisí výlučne od štylistického rozhodnutia. V klasických interiéroch je strop pokrytý omietkou, zdobený štukom, steny sú omietnuté tapetou a podlaha je ukončená kusovými parketami. Atmosféra bude drahá, ale luxusná. Skupina moderných štýlov sa vyznačuje použitím jednoduchších materiálov a ich originálnych kombinácií: textúrovanej omietky, stenových panelov (drevo, kameň, tehla), samonivelačnej podlahy, zavesených podhľadov. Aj v posledných rokoch sa používanie recepcie s akcentmi stalo populárnym v mnohých projektoch dizajnu spální. Spravidla sú tri steny orezané jedným typom materiálu a štvrté v čele postele - s inou textúrou. Napríklad, miestnosť je prelepená neutrálnou tapetou s reliéfnym vzorom av blízkosti kotviska je povrch pokrytý sadrou alebo panelmi napodobňujúcimi murivo. Neobvyklé textúry zdôrazňujú reflektory a zdobia pár chytľavých doplnkov. Toto konštrukčné riešenie môže byť doplnené rovnakým dôrazom na vzhľad dverí a okien. Štýlovo zariadené v podkrovných priestoroch, zdobené murivom s "roztrhnutými" hranami, ktoré ohraničujú vstupné a okenné rámy.


    

Rozsah farieb

Od plochy sedemnástich námestí. metre je považovaná za priemernú možnosť, potom neexistujú žiadne obmedzenia na používanie akýchkoľvek farieb. Funkčný účel spálne však vyžaduje sústrediť sa na upokojujúce odtiene. Relaxujú a podporujú dobrý spánok. Prebytočné tmavé tóny príliš zaťažujú psycho-emocionálny stav človeka a udržujú napätie. Pre spálne sú zvyčajne vybrané pastelové odtiene, tóny hnedej, žltej, broskyňovej, ružovej, olivovej, horčičnej, koralových. Nemali by ste nasýtiť miestnosť studenými farbami: modrou, fialovou, zelenou. Rovnaké pravidlo platí pre tmavé odtiene červenej a príliš svetlej farby (svetlo zelená, oranžová). Neutrálne farby (biela, čierna, sivá) pomáhajú riediť atmosféru. Pri kombinovaní viac ako troch odtieňov je dôležité vyvážiť a vyvážiť príliš svetlé a príliš svetlé tóny.


    

Stylistické rozhodnutia

Počet štýlov v dizajne už dlho presiahol stotinu. Kombinujú sa do veľkých skupín a sú rozdelené do podadresárov. V tejto rozmanitosti si každý môže nájsť "dokonalý" štýl. Všimli sme si niekoľko "výnimočných" oblastí, ktoré sa ukázali byť populárne:

 • Modern. Docela náročný štýl, ktorý bude vyžadovať veľké investície do opráv. Interiér využíva prírodné materiály, zjednodušené tvary, vlnité čiary, množstvo sklenených povrchov, ktoré sa skladajú z jednotlivých častí.
 • High-tech Moderný, moderný smer. Interiér využíva chrómové povrchy a kovové doplnky. Dôraz je kladený na kombináciu sivej a bielej. Dopĺňa atmosféru modernej technológie.
 • Country. Veľká skupina dedinských štýlov, medzi ktorými sa odlišuje Provence. Ľahký, nenápadný a neuveriteľne útulný francúzsky štýl. Spálňa je zariadená starým nábytkom, ktorý je plný malej plastiky, črepníkových rastlín a keramiky. Na stenách visia obrazy s krásnou krajinou. Biela, ružová, broskyňová, mandľová, koňaková, karamelová a nádych kávy s mliekom sa používajú ako základ farebnej škály.
 • Eklektický a fúzny. Dva veľmi podobné smery, ktoré sú často navzájom zamieňané. V srdci oboch štýlov je mix, miešanie častí z rôznych interiérov, ktoré na prvý pohľad nie sú kombinované. Eklekticizmus je viac zdržanlivý a fúzia je ideálna pre kreatívnych jednotlivcov, ktorí majú radi experimenty.
 • Loft. Elegantná verzia priemyselného štýlu. Podkrovie sa vyznačuje kombináciou textúr, kombináciou luxusného nábytku s jednoduchým (hraničiacim s primitívnym) povrchom.
 • Minimalizmus. Štýl pochádza z východnej filozofie, takže nazývať ho len ďalším smerom v dizajne by nebola úplne pravdivá. Minimalizmus popularizuje odmietnutie nadbytočných, zbavenie sa zbytočných vecí, prehodnotenie pripútanosti k materiálu. Interiéry sú lakonické a funkčné. Minimalistická spálňa je plná "vzduchu" a otvoreného priestoru. Tento efekt sa dosahuje použitím malého množstva len potrebného nábytku, nedostatkom dekorácie a množstvom bielej.


    

V jednej veľkej etnickej skupine kombinujte smery, ktoré sa vyznačujú geografickou väzbou na krajinu, z ktorej pochádzajú. Ruský, anglický, orientálny, taliansky a japonský štýl sú u nás populárne.

osvetlenie

V spálni by mali byť dva druhy umelého osvetlenia:

 • Hlavné (strop).
 • Miestne (smerové).

Či už je potrebné doplniť miestnosť o dekoratívne osvetlenie, majitelia sa sami rozhodnú. Ak interiér obsahuje akcentové detaily, je potrebné ich zdôrazniť aj pomocou svetla. Primárne osvetlenie sa zvyčajne používa zriedka. Pre spálňu je oveľa dôležitejšie miestne (svietniky, lampy), ktoré zahŕňajú pred spaním čítať alebo sledovať televíziu bolo pohodlnejšie. Z drsného svetla, ktoré je príliš povzbudzujúce, odmietnite v prospech rozptýlených. To vám umožní vytvoriť útulnú, relaxačnú atmosféru. Je potrebné prirodzené osvetlenie v spálni. Okná sa snažia otvárať čo najviac, takže používajú ľahké záclony a ľahký tyl.


    

Výber a umiestnenie nábytku

Spálňový nábytok vyberte kompaktný. Masívne objekty budú neporiadok v priestore, aby bolo nepríjemné. Najjednoduchšou možnosťou pre usporiadanie nábytku je stále umiestnenie prvkov po obvode miestnosti. To je najlepší spôsob, ako veľmi uľahčuje pohyb v miestnosti. Vyberte si masívne kúsky nábytku uprostred miestnosti, môžete si dovoliť len majiteľov veľkých bytov, kde takéto rozhodnutie nepoškodí priestor. Štandardná sada nábytku pre spálňu zahŕňa posteľ, šatníkovú skriňu (šatníkovú skriňu), komodu alebo nočné stolíky, niekoľko kresiel (pohovku, gauč, vypchaté stoličky). Niekedy sa do interiéru pridávajú regály. Aby ste ušetrili miesto, môžete si namiesto postele alebo rohovej skrine kúpiť rozkladaciu pohovku, ktorej dvere pri otvorení „nebudú“.


    

Priestorové zónovanie

V spálni sú spravidla tri zóny:

 • Miesto na spanie.
 • Rekreačná oblasť.
 • Šatňa.

Neodporúčame používať pevné pevné steny od podlahy až po strop. Je lepšie ísť na trik a vykonávať podmienené zónovanie prostredníctvom hry svetla, kombinácie farieb alebo textúr povrchových materiálov. Môžete tiež rozdeliť miestnosť, oplotiť samostatný priestor, pomocou záclony, mobilné obrazovky, police alebo konštrukcie zo sadrokartónu s dekoratívnymi výklenky-police.

Dekor a doplnky

Dekoratívna zložka vytvára náladu v spálni, pomáha meniť jej atmosféru. Ako dekorácie možno použiť koberčeky, vázy, lampy, záclony, podložky, deky, prikrývky, maľby, izbové rastliny a sochy. Výber dekoru závisí od štýlového rozhodnutia. Napríklad v africkom etnickom štýle sa používajú zvieracie kože, rituálne masky, koberce s tematickými vzormi. Pre lakonické smery je zvolený skromný dekor: obrazy v jednoduchých rámoch, pár izbových rastlín, skupina váz a sklenených misiek. Osobitná pozornosť je venovaná prízvukovej stene v čele postele. Je zdobená basreliéfmi, maľbami, modulárnymi maľbami, panelmi. Textilné hry hrajú dôležitú úlohu pri zdobení miestnosti. V spálni sa bežne používajú látkové záclony. Pre high-tech vybrať jednoduché monochromatické závesy. V klasických interiéroch sú okná zdobené závesmi z drahých tkanín, zdobené šitím, s garážami a háčikmi so strapcami. Pre podkrovie vhodné bežné žalúzie. Minimalizmus uprednostňuje panelové záclony.


    

záver

Vytvorenie dizajnérskeho projektu je trochu pripomínajúce kolekciu mozaiky: je potrebné dať jednu kompozíciu z mnohých fragmentovaných kusov. Úloha sa môže zdať zložitá, ale postupne sa do nej nemôže zapojiť. Ak je dom mužskou pevnosťou, spálňa je jeho poslednou hranicou. Najviac odľahlé miesto, kde môžete nájsť dlho očakávaný pokoj a relaxáciu. To je dôvod, prečo by mal byť dizajn spálne premyslený do najmenších detailov, aby sa majiteľom poskytol požadovaný komfort a estetické potešenie.

Zanechajte Svoj Komentár