Šedá farba v interiéri a jeho kombinácia s ďalšími farbami + 25 fotografií

Šedá farba v interiéri je často podceňovaná. Len málo ľudí si myslelo, koľko odtieňov existuje, koľko ľudí to môže byť, ako dobre sa kombinuje s mnohými inými farbami, čo spôsobuje rôzne vizuálne a emocionálne účinky. Absolútne nespravodlivá sivá farba bola ocenená negatívnou farbou a prevedená do hodnosti pustovníkov. Donedávna sa prakticky nepoužíval v interiéri domov, ale situácia sa zmenila.

odtiene

Čistá sivá je vytvorená zlúčením rôznych proporcií bielej a čiernej. Takto získané odtiene sa nazývajú achromatické, neutrálne. Po pridaní zodpovedajúcich farieb do sivej (modrá, žltá, zelená, červená) sa môže ľahko previesť na kategóriu chromatických, ktoré sú teplé a studené. Taktiež chromatická sivá sa získa zlúčením diametrálne opačných farieb (červená / azúrová, zelená / purpurová, modrá / oranžová, žltá / fialová) a kombináciou červenej, zelenej, modrej.

V skutočnosti, odtiene šedej (aj achromatické) sú ďaleko od 50, ako mnohí veria po vydaní románu E. L. James. Len achromatické v klasickej elektronickej palete 256. Chromatické počítanie je takmer nemožné, takže mnohí z nich a s každým ďalším rokom sa stávajú stále viac a viac. Takže módny návrhár Jason Wu patentoval svoj vlastný odtieň, ktorý nazval Gray Jason Wu a použil v novej kolekcii.

Názvy rôznych odtieňov sivej sú zvyčajne asociatívne: myš, lomská hmla, striebro, olovo, grafit atď.

Psychologické vnímanie

Farby majú väčší vplyv na osobu, ako sa zdá. Spôsobujú určité emócie, ktoré ovplyvňujú náladu, niekedy dokonca tlačí na výber. Šedá farba v interiéri sa považuje za neutrálnu. Často ho uprednostňujú ľudia, ktorí nekonajú pod vplyvom emócií, ale racionálne vzhľadom na každý krok.

Šedé steny sa často nachádzajú v interiéroch kancelárií, neodvádzajú pozornosť od dôležitých záležitostí, ale zároveň vyzerajú veľmi priateľsky a spoľahlivo.

Hlavné výhody šedej vo všetkých interiéroch: konzervativizmus a všestrannosť. Len zriedka spôsobuje jeho neutralitu negatívne asociácie, napríklad s túžbou, únavou a zlým počasím.

Dizajnové kombinácie

Dizajnéri majú veľmi radi sivú farbu v interiéri pre svoj veľký potenciál, dokonca nazývaný "workhorse" pre príležitosť vytvoriť vynikajúce zázemie, ktoré zmäkne honosné farby a zvýrazní krásu pastelov. Šedá je jednou z hlavných súčastí moderných interiérov, ktoré sú dnes tak populárne: techno, hi-tech, minimalizmus, podkrovie, ale to neznamená, že iné oblasti nie sú k dispozícii. Šedé tóny nájdete v americkej klasike, vintage, avantgarde, gotike a samozrejme eklekticizme. Monochromatické vzory sú zriedkavé, zvyčajne neutrálne pozadie zachytí slušný pár.

Farby dopĺňajú sivé:

 • red;
 • zelená;
 • žltá;
 • oranžová;
 • hnedá;
 • béžová;
 • ružová;
 • fialová;
 • Modrá (azúrová).

Šedá je neuveriteľne funkčná, dokáže vizuálne zväčšiť priestor, rozšíriť hranice miestnosti. Farebná schéma je zároveň veľmi zložitá, vyžaduje si osobitný prístup a správne vyberať aj tie najmenšie detaily a akcenty.

Luxusná kombinácia s červenou

Jedna z najelegantnejších a najsofistikovanejších kombinácií. Cíti potenciál, ktorý nie každý bude páčiť, pretože nemôžete volať teplú atmosféru. Kombinácia šedej v interiéri s červenou priťahuje pozornosť, ale je oddelená, studená na osobu, aj keď sa používajú teplé farby.

Nie je najlepšou voľbou pre spálne, kuchyne, kancelárie. Len ak estetika prevláda nad komfortom. A tiež pre detskú izbu, ktorá sa ukáže byť vážna, mrzutá, ale nie detinská naivnosť. Kombinácia sa najčastejšie používa v obývacích izbách a kúpeľniach, kde biely inštalatérsky nábytok, nábytok a doplnky dokonale dopĺňajú dekor.

Táto kombinácia nie je úplne sebestačná a vyžaduje si riedenie. Hľadanie správnej doplnkovej farby nie je jednoduché. Vo svetlých interiéroch môžu byť dobré akcenty žlté a hnedé. Pridajú energiu. Tmavo zelené kontrastné vyzerá občas dobre. Krém, béžová, slonová kosť vám pomôže spríjemniť atmosféru. Tí, ktorí sú pripravení na svetlé výnimočné riešenia, sa môžu pozrieť na tyrkysovú alebo modrú, za predpokladu, že sa musia objaviť aspoň dvakrát, napríklad koberec na podlahe a dekor na stene.

Drevený nábytok, ako vždy, je univerzálny. Zlatý, ľahký krém, medové odtiene dreva, ktoré je možné doplniť parketami podobného odtieňa, sú perfektné.

Žltá a sivá

Úžasná vlastnosť tejto kombinácie spočíva v tom, že paleta nevyzerá príliš veselá a slnečná, ale tiež sa nestane neutrálnym pokojom. V tomto je tiež mínus, veľa vecí sa môže zdať veľmi kontroverzné. Žltý duet sa stáva vodcom, pozerajúc ho na pozadí takého nepoznateľného suseda. Na vyhladenie efektu dizajnéri neodporúčajú používať svetlé odtiene ako základ. Nebolo by zbytočné riediť napríklad zelenú alebo matnú čiernu kombináciu dvoch protiľahlých strán.

Táto kombinácia farieb vhodná pre veľké svetlé obývacie izby, jedálne. V niektorých prípadoch možno túto možnosť zvážiť pri návrhu kancelárie alebo spálne.

Mäkká útulná sivá

Greyge - interiéry v šedo-béžových tónoch, možno, možno už nazývame samostatným smerom v dizajne. Samotné slovo pochádza z anglickej šedej + béžovej. Dekor je relaxačný, vytvára pokojnú a útulnú atmosféru, takže je skvelý pre spálne a obývacie izby.

Možno kombinovať ako veľmi pastelové farby a hlbšie. Aby interiér nevypadal príliš plocho, je potrebné ho doplniť vzorovanými textíliami alebo textúrou. Je zaujímavé diverzifikovať pár pomôže hnedé a čierne. Je tiež možné odstrániť prázdnotu pomocou jasných žltých alebo zelených škvŕn.

Kombinácie s modrou, modrou, tyrkysovou

Kombinácia s modrou a modrou je vždy osviežujúca, ale môže sa zdať trochu prísna, pretože má zjavný mužský temperament. Na zmiernenie chladu situácie pomôže malý ornament, použitie svetlých tónov. Duet je ideálny pre svetlé vinobranie atmosféry alebo pokojné klasické interiéry, kde sú základom pastelové odtiene. Oddelené prvky dekoru, textílie môžu byť živšie.

Pokojný interiér s osviežujúcimi tyrkysovými tónmi a tlmenou energiou vyzerá zaujímavo. Táto kombinácia si zaslúži pozornosť, najmä medzi fanúšikmi neštandardných riešení.

V duete so zeleným

Skvelá možnosť pre malé priestory. Šedá farba stien a stropu v interiéri opticky natiahne miestnosť a zelené akcenty, bez toho, aby sa zamerali na seba, zvýšia pocit priestrannosti. V konečnom dôsledku nie je nutné používať zelenú. Môžu to byť kontrastné látky, vankúše, rastliny, malý, veľký dekor. V priestranných izbách budú vhodnejšie mäkšie kombinácie, napríklad olivový s perlou. Jasnejšie alebo uhlie farebné prvky spôsobia, že atmosféra bude nasýtená.

Najjasnejší partner

Kombinácia s bielym nemusí byť zaujímavá, ale je to chyba. Prírodná mäkká sivá v kombinácii s mliečno-bielym alebo karamelovým ovzduším urobí atmosféru ľahkou, nenápadnou, vyzývajúcou k odpočinku. Návrhári navrhujú použitie ľahkej palety v kúpeľni alebo spálni, môže byť tiež vhodné v kuchyni.

Tonalita závisí od veľkosti miestnosti a osvetlenia. Čím väčšia je miestnosť, tým tmavšie môžu byť použité odtiene.

Únia s hnedou

Veľmi nejednoznačná kombinácia. Obe farby sú neutrálne, dosť rozmarné vo vzťahu k susedom. Nastavenie vyzerá pokojne, teplo, ale môže byť trochu nudné.

Kombinácia s lila, ružová, fialová

Každá z týchto kombinácií alebo dokonca všetky majú právo na existenciu, pretože sú zaujímavou mimoriadnou možnosťou z hľadiska dizajnu interiéru.

Šťavnatá nasýtená fialová stráca svoj negatívny účinok a závažnosť vedľa neutrálneho zakalenia, ak je zavedená ako ďalšia. Svetlejšie odtiene levandule vedľa gainsboro budú vyzerať skvele v obývacích izbách alebo dievčenských izbách, čím sa atmosféra stane jemnou a pokojnou, romantickou.

Najviac zmyselné interiéry sú vytvorené kombináciou sivej a ružovej, ktoré sa dokonale dopĺňajú a zdôrazňujú. Zvlášť výhodná bude situácia, ak správne zdôrazníte jej vzor a textúru. Pri registrácii si môžete vybrať hlbší tón pre nábytok a textil.

V štýle minimalizmu je zaujímavé vyzerať nafialovo s grafitom, ktoré sa používajú približne rovnako, čo dopĺňa svetlé zelené a pokojné biele prvky.

Spoločnosť s oranžovou

Bohatá silná oranžová sama o sebe je veľmi rýchlo únavná, a preto sa zriedka používa v interiéroch, pokiaľ sa ju nesnažíte skombinovať so sivými. Na pokojnom neutrálnom pozadí môžete použiť najjasnejšie odtiene: pomaranč, mrkvu, šťavnatú červenú.

Aké izby je možné vyzdobiť v šedej farbe

Možno, že v dome nie je žiadna miestnosť, kde by bolo nemožné poraziť sivú farbu v interiéri a doplniť ju jasnejšími alebo naopak upokojujúcimi odtieňmi. Toto univerzálne riešenie je možné hrať v kuchyni, v obývacej izbe, v štúdiu, v spálni a dokonca aj v detskej izbe.

V kuchyni je sivá najčastejšie kombinovaná so žltkasto-oranžovou, olivovou, béžovou a bielou. Úspešne zriediť situáciu svetlé riady, obrus.

V obývacej izbe s šedou farbou by ste sa nemali ponáhľať. Táto izba je vizitka doma a každý, kto sem príde, by mal byť pohodlný. Nastavenie by nemalo byť provokatívne jasné ani nepríjemné. Pre obývacie izby najčastejšie používajte kombináciu so zelenou, oranžovou, fialovou, modrou a modrou.

Pre spálňu je prirodzenou voľbou neutrálna pokojná sivá. Zahrnutie bielej a ružovej pridá jemnosť, bez narušenia atmosféry, a hnedá alebo béžová vytvorí príjemnú útulnú atmosféru.

Perlové a iné svetlé odtiene sú skvelé pre deti. Budú priatelia s ľubovoľným farebným doplnkom, ktorý môže rásť s dieťaťom. V priebehu času, ružové vankúše nahradí olivový alebo zelený, a neutrálny dizajn, zatiaľ čo zostane relevantné.

Príslušenstvo pre izby zdobené v kombinácii so sivou farbou

Výber doplnkov, textilu, dekorácie, osvetľovacích prvkov do značnej miery závisí nielen od farebnej schémy, ale aj od štýlu bytu. Vždy a všade bude vhodný strom. Môže to byť nábytok, rámy na fotografie, fotografie. Ušľachtilá farba potrebuje rozumný luxus, napríklad striebro. Vhodné budú sklenené alebo krištáľové vázy. Pre moderné interiéry je to sklo, plast, chrómované železo.

Neutrálne interiéry, ak nepatria do moderných štýlov, majú veľmi rád veľké množstvo textílií. Záclony, vankúše, čalúnený nábytok - to všetko robí atmosféru doma útulnou.

Šedo-farebný nábytok sa stane skutočnou „čarovnou paličkou“, keď sú na dekoráciu zvolené mimoriadne svetlé farby. Vždy vyzerá o niečo drahšie ako hnedé alebo čierne. Hromada svetlých vankúšov zvýrazní hĺbku farieb a kombinuje sa s intenzívnym povrchom.

Pravidlá prijímania a dizajnu

Ušľachtilá a vrtošivá sivá farba v interiéri, je dôležité správne kombinovať s inými farbami. Nezabudnite vziať do úvahy veľkosť izieb, stupeň osvetlenia, schôdzku, jediný spôsob, ako získať potrebnú atmosféru.

Navrhovatelia užitočných tipov:

 1. Čím väčšia je miestnosť, tým tmavší môže byť hlavný tón;
 2. Ak chcete vytvoriť dynamické veľkolepé interiéry, použite bohaté odtiene šedej s temperamentnými farbami, ktoré sú k nemu priateľské.
 3. V malých miestnostiach sa kombinuje ľahká posteľná bielizeň, pričom výčnelky a výklenky sú výhodne zvýraznené tmavou;
 4. Vo veľkých miestnostiach sa dekoratéri často „hrajú s farbami“, používajú rôzne odtiene v rovnakej farebnej škále. S touto technikou získavajú objem aj hladké steny;
 5. Predpoklad - vysoko kvalitné univerzálne osvetlenie;
 6. Ak chcete napraviť nešťastnú geometriu miestnosti, veľké plochy stien vytvárajú svetlo a malé sú nasýtené;
 7. Pre monochromatický interiérový nábytok je lepšie zvoliť drevené, len jednotlivé prvky môžu byť natreté pod povrch, aby bolo menej ťažkopádne;
 8. Vynikajúci doplnok bude svetlé doplnky a dekor, svieže zelené rastliny, farebné obrazy obrazov.

Šedá farba v interiéri si zaslúži pozornosť, ale vyžaduje dobre premyslený, kompetentný prístup a berúc do úvahy mnohé nuansy.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár