Design parapetu: 75 fotografických nápadov

Tradičné používanie parapetov už dávno presahuje obvyklý rámec. Po určitej modernizácii sa táto časť okennej konštrukcie stáva multifunkčnejšou alebo sa javí ako jedna z interiérových položiek. Pre správny účinok je potrebné myslieť na všetky nuansy dizajnu, pretože Každá konkrétna možnosť poskytuje určité úpravy.

Úloha a dôležitosť parapetu v interiéri

Niekto môže považovať za mínus investíciu slušných peňazí do modernizácie produktu. Na druhej strane je moderný dizajn parapetu logickejší, aby sa považoval za ziskovú investíciu:

  1. Finančné zmeny môžu stáť menej ako nákup nového nábytku.
  2. Miestnosť má hotový a štýlový vzhľad.
  3. Izba s ľubovoľnými rozmermi sa stáva priestrannejšou a šetrí využiteľný priestor.
  4. Potrebné veci a príslušenstvo sú v zóne dostupnosti.

Banálne používanie okenného parapetu ako skladovej police za oponou alebo stojanom na zakrpatené „šarlátové kvety“ je teraz irelevantné. Vyhodením obvyklých stereotypov je možné výrazne rozšíriť zoznam originálnych nápadov, ako používať parapet.

Metódy výroby a montáže materiálov

Vzhľadom k tomu, že dizajn okna má nielen dekoratívnu, ale aj praktickú funkciu, musí sa k výberu materiálu pristupovať zodpovedne. Najobľúbenejšie sú teraz parapety z PFH (plast), drevené, drevotrieskové dosky alebo MDF, kameň alebo materiál imitujúci kameň.

Neštandardné možnosti zdobia keramické obklady alebo mozaiky, porcelán. Použitá technológia vstrekovania, ako aj poťahové látky. Tvar parapetu môže byť obvyklý obdĺžnikový, zaoblený, zakrivený. Je založený na vlastnostiach materiálu, osobnom vkusu, interiéri.

Voľba materiálu a spôsobu inštalácie je určená výkonnostnými požiadavkami. Výrobok musí byť:

  • Trvanlivé. To môže byť umiestnený hrnce kvetov, ľudia.
  • Odolné voči vlhkosti, odolné voči chemickým a tepelným vplyvom. Slnko bude svietiť na parapete, voda sa dostane do kúpeľne alebo bazéna, a detergenty budú použité v kuchyni.
  • Izoluje proti chladu.
  • Správne rozdeľovanie teplých prúdov z radiátora v celej miestnosti.

 

Pri inštalácii je potrebné brať do úvahy plánovanú konečnú povrchovú úpravu, snažiť sa neuzavrieť radiátor. Tá je ľavá polovica otvorená alebo sú vytvorené špeciálne konvekčné otvory. Výčnelky nad úrovňou steny by nemali presiahnuť 5-6 cm, presahujú hrany svahov vo vzdialenosti 1 až 8 cm.

Ako si vybrať a čo kombinovať

Najpriamejším spôsobom je koordinácia parapetu s rámom. Rám bude vyzerať kompletnejšie, ak okenný parapet bude pokračovať v svahoch. Je harmonicky skombinovaná s farbou nábytkových fasád, niečo od povrchovej úpravy.

Plastové konštrukcie sa ľahko inštalujú, nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Je žiaduce, aby použitý čistiaci prostriedok neobsahoval abrazíva. PVC výrobky sa vyznačujú schopnosťou napodobňovať drevo alebo textúru prírodného kameňa, môžete si vybrať inú hrúbku, veľkosť, matný alebo lesklý povrch.

Drevené parapety sú v blízkosti klasiky, pohodlné, majú dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Trvá dlhšie, ak sú chránené špeciálnym povlakom, menej v kontakte s vlhkosťou.

Vrchná vrstva z MDF a drevotrieskovej dosky je tiež laminovaná, pokrytá korkom alebo „kameňom“.

Okrem toho, že žulový parapet sa nehodí do plastových rámov vôbec, stojí za to kúpiť len s certifikátom, môže hromadiť žiarenie. Mramor má vysokú pevnosť, široký výber farieb.

Pri výbere parapetného materiálu je potrebné pripomenúť, že okenný priestor existuje v súlade so všeobecným interiérom. Pokrytie by sa malo zmestiť do celkovej koncepcie so závesmi otvorenými a zatvorenými.

 

Okenné parapety štýl a farbu

Biele parapety najčastejšie sprevádzajú plastové okná a väčšina z nich má dosť rád. Hoci ich univerzálnosť možno považovať za takmer klasickú. Ak chcete, aby produkt drahší vzhľad pomôže výrobku z MDF. Materiál umožňuje simulovať rôzne profily dosiek, okolo rohov, pridať sedenie do okien.

Tvar a farba parapetu je jednotná, aby vyzerala s rámom a chladičom, alebo naopak, aby sa zdôraznil koncept bytu. Napríklad tmavý alebo dokonca čierny parapet v interiéri podkrovia sa zameria na jeho brutalitu, prekrytie s radiátormi, chladiarenským kovom a prepojkami na oknách.

Ak chcete zmeniť obvyklú farebnú schému, použite nielen príjem kontrastu. Aplikujte jednu farbu, ale rôzne tóny. Parapet, rám a rukoväte na ňom sú rôzne odtiene rovnakej farby. Hlavnou vecou je nezabudnúť na základné pravidlá kombinácie.

Sill Použite Nápady

Charakteristickým znakom domov postavených v chladnom podnebí sú hrubé steny, a teda široké parapety. Hľadáte možnosti pre návrh riešenia pre každý zbytočný roh, nezabudnite na racionálne používanie otvorenia okna. Možnosti interiéru každej miestnosti sa výrazne rozšíria, ak sa k návrhu okna priblížite správne.

Ktoré izby je možné použiť

Veľký parapet je zdobený podľa účelu miestnosti, v ktorej sa nachádza, takže nevyzerá ako cudzie zaradenie. Majitelia bytov Chruščov, kde sa počíta každý centimeter, ako je myšlienka šetriť miesto na úkor priestoru blízko okna.

V detskej izbe, nemôžete inštalovať samostatný stôl, a redo parapet pod pultom, ktorý zároveň pridá k dieťaťu v triede prirodzené svetlo. Z parapetu si môžete urobiť pohodlnú lavičku, na ktorej budú môcť rodičia vyliezť s nohami a dokonca tam najesť zmrzlinu. Pod ním zariadiť police a boxy na skladovanie hračiek. Hlavná vec, ktorú je potrebné myslieť na bezpečnosť.

Hosteska nebude unavená z rutinného umývania riadu alebo rezania šalátov, ak sa umývadlo alebo kuchynské dosky presunú do okna. V spálni alebo obývacej izbe bude pekné miesto na odpočinok, ak umiestnite pobočku knižnice alebo kaviareň za záclonami. Pod zimnou záhradou mini alebo miestom samoty, môžete použiť široký parapet z okna alebo balkóna, vybavenie je s pódiom a vybavenie s posuvnými priečkami.

Miesto na relaxáciu pri okne: pohovka-parapet

Mäkká pohovka s množstvom vankúšov rôznych veľkostí bude obľúbeným miestom na oddych, ak okná začínajú asi 40-50 cm od podlahy. Tu môžete odísť do dôchodku s knihou, odrezanú od zhonu domu s hrubými závesmi. Táto pohovka nebude zbytočná av kuchyni pri jedálenskom stole bude slúžiť ako ďalšie sedadlo. V tomto prípade bude potrebné jeho výšku prispôsobiť výške stoličiek alebo stoličiek, aby spolupracovníci boli na rovnakej úrovni.

V starých domoch s rôznymi architektonickými prvkami v podobe arkýřového okna môže byť miestnosť rozdelená do zón. Parapet sa zmení na mäkkú pohovku, vedľa neho sa položí malý stôl, ktorý vytvára útulné svietidlá. A teraz je pripravená takmer samostatná miestnosť.

Aby veterná zima nevyvolávala problémy, musí byť okno s rámami opatrne izolované a konštrukcia, ktorá sa má postaviť, je pevne pripevnená. Vo výpočtoch nevyhnutne zohľadnite očakávanú záťaž.

pracovisko

Miesto pre pracovitých pracovníkov v kancelárii alebo obývacej izbe, vybudovanie masívnej dosky z dreva alebo umelého kameňa. Takáto pracovná plocha uvoľňuje drahé štvorcové metre a šetrí energiu.

Ak sa okenný parapet stane tréningovým stolom, musíte si ho vyzdvihnúť na stoličku s výškovým nastavením, pretože kryt tabuľky, spravidla bude nad štandardnou výškou tradičného modelu. Je možné objednať stoličku podľa individuálnych veľkostí.

   

Stôl v detskej izbe alebo spálni je potrebné spevniť dodatočnými podperami, inak nemôže byť dizajn klasifikovaný ako stabilný. Farba stola môže byť v súlade s celkovým dekorom alebo hrať úlohu kontrastného akcentu.

Ak je vykurovacie teleso umiestnené v zóne stola, je lepšie inštalovať termostaty, pretože na jeseň av zime bude vedľa neho horúci.

Hĺbka pracovnej dosky by nemala byť menšia ako 50 cm, čo je minimálna šírka pre pohodlné umiestnenie prenosného počítača so stolnou lampou.

Prach v kuchyni

Pre tých, ktorí nemajú dostatok miesta, je najlepšia voľba kuchynská pracovná doska pri otváraní okien. Najlepší náter bude trvanlivý žula, mramor, umelý kameň, ktorý sa nebojí slnečného žiarenia. Široký stôl môže fungovať ako večera, môže byť použitý ako bar. Ráno raňajky v okne s mestským výhľadom alebo prímorská krajina a prebudiť lode, nastaviť pracovnú náladu. Pre tých, ktorí sa používajú na kombináciu rannej kávy s prácou, barový pult prevezme funkcie pracovnej plochy.

 

Fanúšikovia varenia môžu zapustiť drez do povrchu parapetu, využiť priestor v blízkosti svetla ako pracovný priestor, umiestniť tu varnú plochu a časť kuchynskej linky. Ak rozšírite dosku, bude viac priestoru pre kuchynské linky, nádoby na korenie. Nemali by ste blokovať otvorenie okna, ale pár funkčných položiek tam bude vhodných.

Malé okno je vybavené sklopným stolom, potom večera alebo večera s rodinou nebude problematická. Parapet, zmenil na mini-záhradu, v každom ročnom období bude poskytovať zelené a vaše obľúbené voňavé byliny.

Ak okno nezodpovedá štandardným rozmerom kuchynskej linky, okenný otvor je prispôsobený svojej výške, takže netrpí ergonómiou nábytku.

Knižnica pod oknom je ideálnym miestom na čítanie.

Parapet je útulné miesto, kde môžete mať skvelý čas na čítanie knihy alebo časopisu. Krásny výhľad z okna, šálka voňavého čaju prispeje k relaxácii. V prítomnosti arkýřového okna môže byť vybavený vstavanými policami, kde môžete umiestniť celú domácu knižnicu.

Aj malý priestor môže byť ozdobený mysľou a bez dodatočných nákladov, ak ukážete predstavivosť. Knižnice s tichým priestorom na čítanie na parapete vyzerajú originálne. Parapet možno premeniť na lavičku alebo útulnú pohovku a bude skvelým kútikom pre relaxáciu a čítanie. Mäkké polstrovanie a malé vankúšiky budú užitočné.

Nie je dostatok úložného priestoru - je tu cesta von

S pomocou parapetu môžete nábytok ľahko vyložiť a zároveň zvýšiť objem skladovania. Okno organizuje celý systém políc a regálov. V prítomnosti radiátorov sa nachádzajú na oboch stranách otvoru okna. Ak je vykurovací systém presunutý do inej zóny, pod oknom sú vytvorené zásuvky so zásuvkami. Veľké okenné otvory umožňujú pridať do skupiny rôzne police a skryté výklenky.

S nedostatkom priestoru v detskej izbe, nízka okenný parapet sa používa ako stôl, vybavený ako posteľ, a po stranách sú umiestnené skrine, priestranný regály.

Pre malú spálňu dobré riešenie pre skladovanie bielizne a oblečenia, posteľná bielizeň bude komoda pod parapetom. Vyššie majú vázu alebo knihu, otočte stolovú dosku na toaletný stolík, za ktorým bude vhodné aplikovať make-up v rannom prirodzenom svetle.

Dizajnéri prišli s mnohými nápadmi na praktické využitie okenného sedadla, z ktorých mnohé sa dajú realizovať vlastnými rukami.

Založili sme dom pre domáce zvieratá

Sill použitie vytvoriť roh pre vaše chlpaté zvieratko. Tu si zariadia útulnú posteľ alebo herný komplex.

Polstrované ležadlo robia priamo na parapete. V tomto prípade bude pohľad za oknom slúžiť ako televízia pre mačku, ktorá rád sleduje, čo sa deje na ulici. Ak je najobľúbenejším miestom pre mačku batéria, lavica na sporák môže byť samostatným miestom so špeciálnymi upevňovacími prvkami, alebo to bude lavička na kachle na širokom parapete bližšie k ohrievači.

Pre malého psa by mal byť k posteli pripevnený dizajn s krokmi. Druh lôžka pre "vreckového" psa bude vhodne upravený výklenok. Pre väčšie zviera dom s matracom je umiestnený pod pohovkou pri okne. Namiesto dverí na fasáde vytvorte štrbinový otvor.

 

záver

Pozornosť sa venuje najmä dekorácii stien, nábytku. Okenné otvory sú často ukryté za mohutnými závesmi, ukrývajú tento priestor v závesoch a garážach. Záclony, samozrejme, aby miestnosť pohodlnejšie a intímne. Ale ak chcete, aby sa vzduch dostal sem, využite priestor racionálnejšie a nielen to naplňte kvetmi kvetov, kreatívny proces môže zachytiť. Nové materiály a vývoj nového dizajnu poskytujú neobmedzené možnosti zdôrazniť stav parapetu v aktualizovanom interiéri.

Zanechajte Svoj Komentár