Krásne interiéry apartmánov

Vytvorte nádherné a krásne interiéry v akejkoľvek veľkosti a usporiadaní obydlia pod vedením každého majiteľa. Nie je nutné ho opravovať sami. Vlastníci potrebujú len vybrať optimálne typy materiálov, ktoré budú použité pri aktualizácii priestorov. Patrí medzi ne podlaha, stropné obloženie a povrchová úprava stien. Nie menej pozornosti by sa malo venovať výberu najpopulárnejšieho a najkrajšieho štýlu dizajnu. Z toho bude do značnej miery závisieť na použitých materiáloch, nábytku, ktorý sa inštaluje a zvolenej farebnej schéme. Jednoduchosť vytvárania zvoleného smeru bude ovplyvnená typom nainštalovaných svetiel, dekorom a použitým textilom. Účtovanie jednoduchých pravidiel a špeciálnych techník dizajnérov prispeje k jednoduchej implementácii akéhokoľvek plánu prepracovania vo vašom vlastnom dome.

Skutočné dokončovacie materiály

Hlavnými požiadavkami na vybrané materiály povrchovej úpravy sú ich príťažlivosť, zvýšená odolnosť voči opotrebeniu a dlhá životnosť. Dôležitým kritériom je vysoká kvalita výrobkov. Použitie konštrukčných techník môže dať najavo, že aj tie najjednoduchšie materiály. Napríklad, steny na maľovanie, vykonávané pomocou textúrovaných valčekov, môžu byť vynikajúcou náhradou za obvyklé tapetovanie. Nezabudnite na doplnky: soklové lišty, bagety, vnútorné dverové skrinky a okenné otvory. Správne zvolené časti by mali byť dôstojným a vhodným doplnkom k štýlu.

Súčasné materiály nemusia byť vysoké. Dokonca aj lacný povrch, ako je laminát, farba na stenu, môže zdôrazniť smer, ktorý sa vytvára.

    

Paul

Podlahy zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní elegantného interiéru. Medzi najvhodnejšie možnosti patria:

 • parketové podlahy;

Klasika vo forme drevenej podlahy, lakovaná, vhodná do obytných priestorov a hál. Môže sa skladať z materiálov dvoch odtieňov, v ktorých sa jeden z nich používa na vytvorenie ozdobeného geometrického vzoru.

 • laminátové podlahy;

Rozmanitosť modelov uľahčuje usporiadanie ubytovania. Skvelé pre štúdiá, kde potrebujete použiť krásne aj praktické nátery odolné voči opotrebeniu.

 • marmoleum;

Dobrá náhrada za linoleum: vyzerá ako „mäkká“ podlaha. Môže rozložiť viacfarebné kúsky, vzory.

 • koberec;

Zdôrazní špeciálny komfort miestnosti. Ideálne pre detské a dospievajúce izby, ale tiež ideálne na úpravu šatne.

 • dlaždice.

Praktické riešenie pre kúpeľne, toalety a chodby. To môže byť stanovená vo forme vzorov, "rybie kosti" alebo imitovať murivo. V kúpeľniach sa odporúča zhotoviť rám z malých dlaždíc alebo úplne vykonať pokládku mozaiky.

steny

Vyberte si originálnu a štýlovú dekoráciu na stenu je jednoduchá, podľa tohto tipu:

 • spálňa a detská izba;

Dobre sa hodí pre obytné priestory dospelých a detí, ako je maľovanie a umývateľné tapety. Jedna stena pre styling môže byť doplnená fotografickými tapetami.

 • obývacia izba;

Najlepšia možnosť by bola obyčajná tapeta s výraznými veľkými jasnými vzormi. Je možné štylizovať miestnosť pomocou výliskov používaných na oddelenie stien, upevnenie štylizovaných rámov. Bude vyzerať nezvyčajné na stenách obývacej izby a panely so sukulentmi, machom.

 • kuchyňa a kúpeľňa;

Na uľahčenie čistenia stien v týchto miestnostiach sa odporúča použiť dlaždice. Nemala by mať rovnakú farbu a veľkosť. Usporiadanie veľkých prvkov a mozaiky, použitie dlaždíc vo forme plástov pomôže zónu kombinovať kúpeľňu alebo zvýrazniť kuchynskú zásteru.

 • na chodbe.

V chodbách sa usadí najväčšie množstvo prachu, takže steny v ňom by mali byť natreté. Pre styling môžete použiť dekoratívne plastové panely, umelý kameň.

strop

Existuje mnoho možností pre nezvyčajné a veľmi krásne stropy:

 • natiahnuté plátno;

Môže byť monofónny a môže byť doplnený vzormi. Vyrobené z matného a lesklého povrchu. Ideálne pre miestnosti s výškou stropu 3 m alebo viac.

 • vápno;

Univerzálna možnosť. Schopný elegantne dopĺňať akýkoľvek neštandardný dizajn. Je to výhodné pre izby s elegantným dizajnom.

 • Penové dosky;

Najlepšia voľba pre jednoizbové puzdro s výškou steny 2,7 ​​metra. Možno doplniť reliéfnymi vzormi, farebnými výkresmi.

 • sadrokartónové konštrukcie;

Vyzerajte dobre v bytových domoch av súkromných budovách. Môže pozostávať z mnohých úrovní v jednej alebo rôznych farbách.

 • štukovej;

Robí dekoráciu elegantnú a štýlovú. Môže sa prilepiť na sádrokartónovú jednovrstvovú štruktúru alebo na bielenie.

 • maľovanie.

Rozpočtová verzia štylizácie, ktorú možno vykonať v jednej alebo niekoľkých farbách. Oddelenie rôznych farieb sa vykonáva výlisky. Dekoratívna aplikácia s textúrovanými valcami je povolená.

Farebnosť v interiéri

Ideálne možno nazvať farebnou schémou, ktorá zvýrazňuje všetky výhody priestorov a skrýva svoje nevýhody. Vyberte optimálny tón na prvom mieste podľa účelu priestorov:

 • Pre spálne (dospelí).

Káva a tyrkysové, zlaté tóny vytvoria zvláštne teplo. Pre prízvuk môžete použiť hnedú, oranžovú farebnú schému. Modré alebo fialové hlavné farebné schémy sa dobre hodia do modrého, svetlošedého nábytku.

 • Pre hostí, rodinné zariadenia pre voľný čas, jedálne.

Fialové a sivé farby dokonale zdôrazňujú stručnosť interiéru. Aj v nich bude dobré vyzerať svetlé čiernobiele, čiernobiele gama.

 • Pre tínedžerov a deti.

Svetlé a pastelové farby sú tou najlepšou voľbou. No v týchto miestnostiach bude vyzerať fialová, béžová, olivová gama.

 • Kúpeľne a kúpeľne.

V malých miestnostiach prevládajú svetlé farby: biela, béžová, svetlo zelená a svetlo modrá. Zriediť ich škvrny farebnými panelmi, hranicami. V priestranných kúpeľniach je prípustná tmavá škála: čierna alebo hnedá so zlatom.

Stylistické smery

Ak chcete vytvoriť naozaj krásny dizajn majitelia potrebujú určiť vhodný štýl. Na rozdiel od klasiky a majúci svoj vlastný „charakter“ sú tieto pokyny:

 • moderné;

Univerzálna možnosť pre akýkoľvek typ a veľkosť skrine. Predpokladá zjednodušený dizajn, eliminuje neporiadok.

 • neoklasicizmus;

Najmä pre bytové jednotky s viacerými jednotkami. Dominujú mu svetlé sivé a biele farby.

 • podkrovie a priemyselné;

Rovnako dobré pre vidiecke chaty a multi-rodinné bývanie s veľkými priestrannými izbami. Prvý vyžaduje použitie dreva v dekorácii a etnickom dekore, druhý - kovový dekor, "hrubý" nábytok v šedej, šedej, čiernej farbe.

 • Provence;

Ideálna voľba pre vidiecke bývanie alebo malý domček v meste. Priláka jednoduchosť a jednoduchosť. Dominantné tóny: pastelové, biele.

 • Scandinavian;

Vhodné pre priestranné domy a jednoizbový Chruščov. Biela farba, ktorá sa používa ako základ, je základným prvkom nábytku.

Osvetlenie tajomstvo

V krátkom čase pomôže výber originálnych svietidiel zmeniť zvyčajnú výzdobu všetkých priestorov obydlia a urobiť z neho luxus. Napríklad obvyklý prívesný luster môže byť nahradený LED náprotivkami. Zavesené modely s odtieňmi vetiev, kovaním, farebnými sklenenými vložkami budú vyzerať nezvyčajne. Štylizované modely môžu byť použité ako stolové lampy: vo forme rastlín, kvetov, postavičiek ľudí a zvierat. Atraktívne stolné projektory, ktoré svietia vďaka prítomnosti sady žiaroviek na základni, vytvárajúc trojrozmerné ilúzne objekty. Zakrivený oblúk, doplnený o kovanie alebo reprezentáciu dlhých valcov, rovnobežnostenné podlahové lampy určite zosvetlia celkový vzhľad miestnosti. Neobvyklé svietniky, ktoré majú tvar tvarovaných predmetov, sa tiež stali populárnymi. Vďaka hre svetla a tieňa môžu na stene navrhnúť rôzne vzory. Pokiaľ ide o podsvietenie, odporúča sa namontovať ho do výklenku alebo na strop pod uhlom. Padajúce svetelné pruhy spôsobia, že dizajn miestnosti vynikne.


    

Výber nábytku

Jednoduchá a jednoduchá zmena domov pomôže pri výbere nezvyčajného nábytku. Táto možnosť je optimálna v prípade nájomného bývania alebo pri nedávnych kozmetických opravách. Čalúnený nábytok s "kočiarom" poterom poskytne dizajn izieb a rafinovanosť. Konzoly s otvorenými a uzavretými policami zdôrazňujú opierku. Môžu byť tiež nahradené veľkými skrinkami s otvorenými policami. Malý toaletný stolík poteší každú hostesku. A fanúšikovia suvenírov odporúčame zavesiť police a ozdobiť ich malým dekorom: sochami, sviečkami alebo živými rastlinami. Originálne dopĺňajú celkový vzhľad a nábytok z dreva. Môže mať vyrezávané prvky alebo mať striktné geometrické tvary. Pre malé miestnosti sa odporúča kúpiť vstavané modely alebo transformátory. Správnou možnosťou by bolo objednať nábytok. V tomto prípade si budú môcť majitelia vybrať farbu, parametre a dizajnové modely.


    

Textílie v interiéri

Krásne dopĺňa celkový vzhľad dizajnu pomôže pri výbere originálnych interiérových textílií. Napríklad v blízkosti postelí by mal byť pod konferenčným stolíkom vhodný malý koberec. Môžete vybrať monochromatické produkty, modely so vzormi podľa zvoleného smeru. Použitie obrusov je prijateľné pre veľké jedálenské stoly, kuchynské stoly. V miestnostiach, kde žijú a trávia voľný čas, môžete využiť prehozy a prikrývky. Musia byť kombinované so záclonami. Záclony samotné sú vybrané v farebnom rozsahu miestnosti, môžu byť doplnené malými vzormi. Nestačí vytvoriť neobvyklú atmosféru a bez vankúšov. Môžu to byť klasické výrobky alebo valce, modelované modely.

Vybrané závesy by mali zapadnúť do celkového vzhľadu. Valcované modely robia dizajn prísnejším a zdržanlivejším, rakúsky - zdôrazňujú a zdôrazňujú dômyselnosť miestnosti. Ale hladké plátno na podlahu je všestranná možnosť.

    

Dekoratívne predmety

Výber dekoru by sa mal vykonávať podľa vytvoreného štýlu miestnosti. Napríklad kované stojany a regály budú relevantné v priemyselnom smere. Kované rámy so zrkadlami a fotografiami dobre zapadajú do mestského štýlu. Vitráže, rovnako ako maľované podlahové vázy, sú vhodné len pre vynikajúce smery. Vázy s prísnymi geometrickými tvarmi v jednofarebnom prevedení sú vhodné pre ultramoderný štýl. Obrázky sú univerzálnou voľbou, ale mali by byť vybrané podľa farebnej schémy a obrázkov.

V jednofarebných izbách by ste si mali vybrať čiernobiele maľby alebo výrobky s akcentovými vzormi. V dospievajúcich izbách budú vyzerať vyrezávané zrkadlá. Veľké zrkadlá na stojane budú vhodné pre smery v blízkosti klasiky. V chate a podobných štýloch zvýrazní časť steny, prechody medzi miestnosťami pomôžu napodobniť murované murivo. Dvere je možné zvoliť ako hluché alebo so sklom. Alebo ich môžete nahradiť tenkými závesmi alebo závesnými závesmi.

záver

Zušľachtiť ich nový alebo starý domov a vytvoriť v ňom špeciálne pohodlie každý majiteľ môže. Aby však hotový dizajn a dispozícia boli relevantné a originálne, je potrebné pracovať na prepracovaní veľmi starostlivo. Najprv musíte vybrať najlepší štýl. Vo svete existuje mnoho oblastí, ktoré sa ľahko premietnu do reality, bez toho, aby ste utrácali veľa peňazí. Je obzvlášť dôležité zvážiť, v akom rozsahu farieb sa bude realizovať, ktoré materiály budú použité. Je potrebné vziať do úvahy, že pre domy a byty budú vhodné rôzne štýly. Po prečítaní užitočných tipov si môžete jednoducho vybrať tú najlepšiu možnosť na upgrade vášho domova. Tiež, jednoduché tipy a odporúčania povie o pravidlách pre výber nábytku a textilu, zdobenie rôznych miestností.

Zanechajte Svoj Komentár