Aké lampy lepšie pre zavesený strop

Dom je súkromný priestor, kde sa cítite bezpečne. Je tu vždy príjemné, môžete relaxovať, relaxovať, tráviť čas s blízkymi a svojimi milovanými zvieratami. Tu prechádza skutočný život. Preto sa každý snaží, aby bol jeho roh pohodlnejší a krásnejší. Izba je vyzdobená v rôznych štýloch, vyberá krásny povrch stien a inštaluje tie najlepšie podlahové krytiny. Dôležitým prvkom v interiéri je strop. Je vždy v nedohľadne, takže jeho dizajn je veľmi úctyhodný, namiesto bielenia alebo obyčajného maľovania inštalujú drahšie výrobky z plátna. Tí, ktorí sa prvýkrát stretli s takými opravami, je veľmi ťažké určiť osvetlenie, rozhodnúť o tom, ktoré svietidlá pre zavesené stropy sú lepšie pochopiť typy svietidiel.

Svietiace prvky umožňujú nielen vychutnať si umelé svetlo, ale môžu byť použité aj na zvýraznenie dekoratívneho objektu, na zónovanie priestoru. Voľba elektrických bodov by mala byť zodpovedná. Hlavný význam majú typy svietidiel. Správne zvolené zdroje vytvoria najlepšie osvetlenie, pomôžu ušetriť na spotrebe elektriny.

rysy

Pri výbere svietidiel pre zavesené stropy je potrebné dbať predovšetkým na materiál, z ktorého je náter vyrobený. Tkaniny dvoch typov: z hladkej tkaniny, z vinylového filmu (PVC). Druhá možnosť nie je povolená v kúpeľoch a saunách, keďže teplota stúpa nad 600 ° C, surovina môže stratiť svoj pôvodný vzhľad a pri 900 ° C začína uvoľňovať škodlivé látky, ako je fenol, toluén a iné. Látkové výrobky sú odolnejšie voči teplu.

Vzhľadom na nedostatky vyplývajúce z napínacích štruktúr je potrebné zvoliť také svietidlá, ktoré spĺňajú tieto požiadavky:

 • Najlepšou možnosťou, ktorá umožní vyhnúť sa poškodeniu látky, sú zariadenia na úsporu energie. Na rozdiel od iných podobných svetelných zdrojov sa počas prevádzky nezohrievajú.
 • Ak je potrebné nainštalovať lustre, potom by sa mali uprednostniť zavesené modely. Maximálny výkon halogénových žiaroviek by nemal presiahnuť 30 W a 60 W. Na zníženie vykurovacej plochy zväčšte vzdialenosť medzi lampou a plátnom, ktorá by mala byť väčšia ako 30 cm.
 • Nie je možné vybrať výrobky s odtieňmi smerujúcimi nahor. Tepelný tok sa bude sústreďovať na film, čo spôsobí jeho deformáciu.
 • V miestnostiach s nízkymi stropmi nebude možné inštalovať zavesený luster, v takejto situácii by bolo najlepším riešením použitie reflektorov.

Vrstva polyvinylchloridu je úplne zničená vplyvom teploty nad 1100 ° C. Nesprávny výber svetelného zdroja spôsobí poškodenie drahých lesklých matných povrchov.

Vo fáze návrhu je potrebné správne naplánovať umiestnenie všetkých prvkov. Je potrebné zabezpečiť pripojenie elektrických bodov priamo k stropu, a nie k tkanine, v ktorej zostane len vytvorenie otvorov a inštalácia tepelných izolačných krúžkov, ktoré slúžia ako dodatočná ochrana.


   

Typy svietidiel na zavesené stropy

Výrobcovia osvetľovacích zariadení vyrábajú širokú škálu modelov, ktoré sa líšia konštrukciou, spôsobom montáže, spotrebou energie a ďalšími parametrami. Skôr ako sa rozhodnete správne, mali by ste byť oboznámení s typmi svetelných zdrojov:

 • Pozastavené. Užite si veľkú popularitu, práve nainštalovanú. Na mieste stropu, pred montážou náteru, je na strop umiestnený hák. Po vytiahnutí plátna na háčik je lampa pevná.
 • Nepravdivé. Podiel na rotačných a rotačných modeloch. Prvé sa dá nastaviť, zmeniť smer osvetlenia. Takéto prvky sú upevnené na nastaviteľných regáloch. Po inštalácii napínacej štruktúry sú nainštalované špeciálne krúžky, ktoré neumožňujú interakciu potiahnutých svetelných prvkov.
 • Embedded. K dispozícii je široká škála týchto modelov, ktoré môžu byť vložené do plátna. Líšia sa v jednoduchom dizajne. Zapínajú sa sponami s pružinami, regálmi, drevenými tyčami, hákmi.
 • Panel. Najčastejšie sa používa v kanceláriách, na verejných miestach, menej v obytných priestoroch. Sú to štvorcové, obdĺžnikové telo, pokryté priehľadnou alebo priesvitnou doskou. Skriňa je vyrobená prevažne z tenkého kovu a doska difuzora je vyrobená z plastu.


 • Lustre. Klasický vzhľad svietidla. Ak je zvolená táto možnosť osvetlenia, mali by byť dodržané požiadavky na tento objekt: tienidlá sú nasmerované do strán alebo smerom nadol, vzdialenosť od plachiet by mala presiahnuť 30 cm, žiarovky by nemali prekročiť prípustný výkon.
 • Bod. Najlepšia možnosť, ktorá môže byť použitá na akékoľvek výškové stropy. Počet zariadení sa vypočíta na základe plochy miestnosti, jeden prvok môže svietiť až 2 m2. Môže byť použitý ako primárny zdroj svetla a pomocný.
 • Raster. Jedným z hlavných prvkov takýchto svietidiel je mriežka, ktorá rozdeľuje svetelný tok. Na vrchu mriežky sa nachádza zrkadlová vlnitá doska, svetelnými zdrojmi sú LED diódy, žiarivky. Používa sa hlavne v recepčných miestnostiach, halách, veľkých priestoroch.
  - LED pásik. Táto možnosť sa používa hlavne ako dekorácia, s ich pomocou sa môžete zamerať na konkrétny objekt alebo oblasť. Rozdielne v ekonomickej spotrebe elektrickej energie a trvanlivosti. Najčastejšie sa montuje medzi strop a stropný podstavec.
 • Hviezdna obloha Tiež nie je úplný zdroj osvetlenia. Slúži na dekoratívne účely. Pointa je, že s fotografickou tlačou, hviezdy sú maľované na plátne na nočnej oblohe, a LED diódy alebo vlákna z optických vlákien sú umiestnené na vrchole náteru.


Forma osvetlenia

Stavebný trh ponúka obrovský výber výrobkov s najrôznejšími formami, ktoré často závisia od typu svietidla. V tomto prípade sú puzdro lampy a lampa inštalované v ňom odlišné. Pre žiarovky, halogénové modely, si môžete vybrať rôzne formy svietidiel. Žiarivky sú vyrábané vo forme tyče, torusu, špirály, ktorá obmedzuje dizajn tela na obdĺžnik, menej často kruh. Varianty LED môžu byť inštalované v ľubovoľnom zariadení, dokonca asymetrickom.


Teleso svietidla môže mať akýkoľvek geometrický tvar, od okrúhleho, štvorcového, až po polygonálne. Voľba sa vykonáva na základe preferencií kupujúceho a zámeru dizajnu. Pre niektorých je prioritou pravý uhol a priamka, takže sa rozhodnú pre obdĺžnikové výrobky, iné preferujú oválne alebo neštandardné modely, napríklad lineárne LED dizajny, ktoré sú veľmi populárne.

Veľkosti svietidiel

Každý typ osvetlenia je charakterizovaný svojou veľkosťou, na ktorej závisí hmotnosť celej konštrukcie. Ideálnou voľbou pre zavesené stropy sú reflektory. Sú ľahké, nevytvárajú veľké plátno na plátne, čo nevedie k jeho previsu.

Položky nemajú štandardné veľkosti, závisia od konkrétneho výrobcu. Pre bodové svetlá je priemerný priemer 10 cm, lustre sa volia v závislosti od oblasti miestnosti, sú tu modely s priemerom do 8 metrov, ktoré sú inštalované v chrámoch, mešitách, palácoch. Pre rastrové zdroje sú parametre 40x40, 50x50, 60x60 cm Priemerná šírka LED pásu je 8-14 mm, hrúbka - 2,2 -5,5 mm, v závislosti od typu ochrany. Dĺžka je obmedzená na 5 metrov pre jedno pripojenie.


Hlavnou vecou pri výbere svetelných zdrojov je brať do úvahy ich proporcionalitu stropnej plochy tak, aby nevyzerali bez chuti a nepokazili interiér miestnosti.

Spôsoby upevnenia svietidiel

V závislosti od typu osvetľovacieho zariadenia sa zvolí jedna alebo iná možnosť inštalácie. Luster je možné namontovať na háčik alebo na lineárne priečne lamely. Prvá možnosť sa týka metódy pozastavenia. Hmotnosť výrobku zohráva dôležitú úlohu, pri ľahkých konštrukciách postačuje hák na závite, ktorý je zaskrutkovaný do hmoždinky alebo zátky, ktorá je vŕtaná do vyvŕtaného otvoru. Aby vydržali ťažšie konštrukcie, je v betónovej doske vytvorená diera do jej dutiny, do ktorej je hák poháňaný pred otvorením okvetných lístkov. V druhom spôsobe (strop), na upevnenie použite jeden alebo niekoľko drevených tyčí pripevnených k stropu perforovanou kovovou páskou.

LED pásik, používaný hlavne ako dekorácia, môže byť umiestnený nad alebo pod plátno. V prvom prípade sa inštalácia vykonáva lepením výrobku na náter lepidlom alebo obojstrannou páskou. Inštalácia svietidla pod tkaninu sa vykonáva pomocou upevnenia profilov.


 

Bodové reflektory sú namontované na nastaviteľných regáloch, ktoré sú inštalované pred natiahnutím plátna. Vložené vzorky tvoria s filmom alebo látkou v jednej rovine, pripevnené háčikmi alebo regálmi.

Svetelný zdroj alebo aký typ žiarovky si vybrať

Izba s natiahnutým stropom môže byť vybavená takmer akýmkoľvek typom osvetlenia. V obývacej izbe, chodbe, detskej izbe, musíte nainštalovať prívesok, reflektory, ktoré zabezpečia správny tok svetla. Na tmavých miestach chodby alebo kuchyne môžete použiť dlhé LED pásky, ozdobné závesné svietidlá. Výber lampy, lustre, musíte venovať pozornosť nielen typ konštrukcie, spôsob pripojenia. Veľký význam, ovplyvňujúci komfort a trvanlivosť prístroja, má lampa samotnú, zaskrutkovanú do základne.


Žiarovky

Vhodné pre takmer všetky typy stropných svietidiel. Najobľúbenejšia možnosť. Bežná žiarovka má rozumnú cenu, je ľahké ju zmeniť na novú. V prípade strešných stropov používajú väčšinou minionové modely a zrkadlové svietidlá E-14 s výkonom nepresahujúcim 60 wattov. Maximálne osvetlenie môže byť dosiahnuté, ak pre každé dva štvorcové metre povrchu stropu bude mať aspoň jedno zariadenie.

Žiarovky majú iný typ čiapočky a vlastnosti. Môžu byť matné, lesklé, vo forme sviečky, huby. Je potrebné ich veľmi starostlivo vybrať pre ťahové štruktúry, pretože premieňajú iba 3% energie na svetlo. Zvyšných 97% sa stáva teplom, čo je nebezpečné pre stropný materiál.

Ak sú stropné svietidlá v osvetľovacom zariadení nasmerované smerom nahor, minimálna vzdialenosť od plachty by mala byť 30 cm, pre konštrukciu s dolnými rohmi je povolená vzdialenosť 10 cm, najlepšou možnosťou sú žiarovky, ktoré sú úplne v svietidlách.

halogén

Vylepšené spotrebiče v porovnaní s jednoduchými žiarovkami. Vďaka špeciálnemu rozptyľovaciemu prvku vyžarujú jasné, žiarivé svetlo. Robustné, odolné konštrukcie sú ideálne pre stropné stropy. Akákoľvek verzia zariadenia môže byť inštalovaná v najprijateľnejšom uhle. Svetlo prichádza okamžite po zapnutí, nemusíte čakať, kým sa kábel zahreje.

Halogénové žiarovky je možné umiestniť do vonkajších a zapustených svetiel. Majú vysokú účinnosť, pretože špeciálna kremenná žiarovka potláča teplo vo vnútri a zabraňuje ohrevu. Svietidlá s takýmito prvkami vyžarujú žlté svetlo, smerové svetlo. Jedná sa hlavne o malé žiarovky, ktorých veľkosť vám umožňuje vytvoriť bod, estetické osvetlenie.

Energeticky úsporné žiarivky

Často sa používa na strešné stropy z PVC. Žiarivky majú špeciálny princíp svetla, mierne vyhrievané, šetria elektrinu. Svetlo zo vstavaných svetiel neprenikne do priestoru medzi stropom a natiahnutým plátnom. Vďaka tomu je možné zvoliť akúkoľvek konštrukciu náteru, použiť inú textúru, farbu povrchovej úpravy, plne zachovať dekoratívne prvky.

Fluorescenčné zariadenia neznášajú paru a vlhkosť, v kúpeľni nie je toaleta namontovaná. Negatívne body možno pripísať postupnému množstvu jasu, veľkej veľkosti. Nie sú vhodné pre každé svietidlo. Nesporné výhody - veľmi dlhá životnosť, vysoká svietivosť. Jedna lampa stačí na úplné osvetlenie priestrannej haly.

LED svetlo

Jeden z najpopulárnejších prvkov pre zavesené stropy. LED lampy dokážu efektívne osvetliť miestnosť akejkoľvek veľkosti a zároveň vytvárať originálne dekorácie. Pre nich sú vhodné reflektory, prívesok, vstavané lustre. Podsvietenie je k dispozícii v širokej škále prevedení a tvarov.

Pri PVC látkach by ste mali zvoliť LED diódy s ohľadom na výkon. Ak lampa produkuje viac ako 50 W, povlak sa rýchlo zmení na žltú, stratí pružnosť a praskne. Ich hlavným rozdielom oproti iným typom osvetlenia je transformácia prúdu na svetlo. Zariadenia majú nasledujúce výhody:

 • Jednoduchá inštalácia;
 • Energetická účinnosť;
 • Radiačné jemné príjemné svetlo;
 • Dlhá životnosť;
 • Bezpečnosť, neprítomnosť škodlivých látok pri navrhovaní zariadení;
 • Schopnosť nastaviť intenzitu osvetlenia;
 • Odolnosť voči vibráciám, spoľahlivosť.


Stmievateľné lampy sú veľmi populárne. Osvetľovacie zariadenia sú doplnené špeciálnym senzorom, ktorý vám umožní plynule sa zvyšovať, znižovať ich jas. Dobré stmievače budú najlepším riešením pre milovníkov romantickej atmosféry a odpočinku v súmraku. Takéto LED diódy môžu byť použité ako nočné svetlo, pomocou časovača na nastavenie času vypnutia svetla. Môžete ich ovládať na diaľku.

Vláknová optika

Neobvyklé riešenie podsvietenia má princíp optických vlákien, ktorý možno nazvať blikaním. Ako hlavný zdroj svetla je lepšie neuvažovať o tom, že obmedzená dekorácia interiéru bude musieť byť ohromená lampami, ktoré poškodia vizuálny efekt tlače fotografií alebo airbrushingu.

Stretch strop z PVC fólie je najvhodnejší pre inštaláciu vlákien z optických vlákien. Je jednoduchšie, aby sa na to kreslil dekoratívny náter. Na povrchu tkaniny je oveľa jednoduchšie označiť optické prvky von. S pomocou vnútornej tlače sú matné saténové plátna zdobené maľbami hviezdnej oblohy, piesočnými dunami, polárnymi svetlami, padajúcimi hviezdami, prehliadkou planét a ďalšími.


Prácu optického osvetlenia vykonáva generátor svetla. Umiestnením vlákna do napínacej štruktúry môžete dosiahnuť obraz akéhokoľvek svetelného obrazu s oblasťami s rôznym jasom. Môžu byť skryté pod látkou alebo von.

Ako distribuovať lampy na strope

Voľba spôsobu osvetlenia a jeho realizácia na streche stropu závisí od dizajnu miestnosti a osobných preferencií. Aby ste dosiahli kvalitnú, príjemnú žiaru, mali by ste umiestniť zariadenia s nasledujúcimi pravidlami:

 • Medzi okrajom steny a namontovaným svietidlom neprekračujte minimálnu vzdialenosť 20 cm;
 • Luster by mal visieť presne v strede stropu. Ak sa jedná o garsónku, miestnosť s podkrovným interiérom, zónovanie sa vykonáva pomocou závesného svietidla;
 • Reflektory by sa mali umiestniť pod podmienkou, že jedno miesto môže dobre osvetliť najviac 2 m2;
 • V symetrickej polohe bodových svietidiel by mali byť umiestnené v rovnakej vzdialenosti od seba a od stien;
 • Vo veľkých miestnostiach je lepšie používať osvetľovacie schémy rôznych úrovní, zvýrazniť pracovný priestor, jedálenský stôl a zanechať miesto odpočinku tmavé.


Ako si vybrať pre rôzne izby

Je potrebné starostlivo zvážiť osvetlenie každej miestnosti bez ohľadu na jej účel. To ovplyvňuje úroveň pohodlia a duševného postoja všetkých členov rodiny. Existuje mnoho možností na zdobenie stropu svetlom. Pre vytvorenie útulnej atmosféry je potrebné študovať vlastnosti dostupných zariadení. Zdôraznite dôstojnosť interiéru, ak sú správne umiestnené lampy v každej miestnosti. Voľba by sa mala vykonať na základe účelu miestnosti:

 • Kitchen. Hlavný zdroj svetla by mal byť vložený nad stôl. Ak existuje niekoľko, je potrebné zachovať správnu vzdialenosť medzi nimi. Je lepšie usporiadať si štvorcový, obdĺžnikový kus nábytku, lampy, akékoľvek usporiadanie je vhodné pre oválny stôl.
 • Na chodbe. V miestnosti bez okien musí byť umelé svetlo nasýtené jasnými farbami. Je lepšie zvoliť lampy difúznej luminiscencie, zavesiť malý luster do stredu, reflektory by mali byť usporiadané do zväzkov;
 • V spálni. Nepoužívajte jasné svetlá, veľký počet LED diód na strope. Hviezdna obloha s osvetlením optickými vláknami bude vyzerať krásne;
 • Obývacia izba; Pre priestrannú miestnosť je vhodné kombinované osvetlenie. Dobrý bude vyzerať skvelé symetrické lampy, LED na obvode. Будут уместны современные модели с датчиком регулировки яркости;
 • Deti. Потолочное освещение лучше создавать точечным способом над игровой и рабочей зоной. С помощью ламп различной мощности можно сделать иллюзию сказки;


Ako sa vymeniť

Vymeňte svietidlá v napínacích stropoch z niekoľkých dôvodov. Môžu jednoducho zlyhať, čo sa často stáva s lacnými modelmi. Pri demontáži celého plátna sa pri výmene interiéru musí lampa nevyhnutne demontovať.

Keď sa vymieňa zariadenie, musíte najprv vypnúť dom alebo byt. Odstránenie spálenej lampy si vyžaduje zapamätanie upevňovacieho zariadenia, aby ste správne a bezpečne upevnili novú lampu. Ak sa jedná o lustre, budete ho musieť odstrániť z háčika alebo pridržiavacích pásikov, odpojiť vodiče a nahradiť ho iným zariadením v rovnakom vzore, ale v opačnom poradí.
    

Reflektor môže byť nahradený iba zariadením rovnakého dizajnu a priemeru. To môže byť úplne akýkoľvek dizajn, ale je identický. Po vykonaní podrobných pokynov môžete rýchlo a ľahko zmeniť lampu:

 • Vypnite spínač svetiel;
 • Držte dve kovové konzoly, odpojte zástrčku prístroja;
 • Zasuňte do drážok novej lampy;
 • Znížte ho do výrezového otvoru napínacej tkaniny.

záver

Potom, čo sa rozhodol vykonať opravy, zlepšenie miestnosti, aby bolo pohodlnejšie s pomocou stretch stropy, je potrebné starostlivo zvážiť osvetlenie systému, vybrať správne lampy pre miestnosť. Svetelné zdroje hrajú dôležitú úlohu. Umožňujú nielen vychutnávať si svetlo večer a v noci, ale pôsobia aj ako dekor. Veľké množstvo modelov, ktoré sa líšia tvarom, veľkosťou, vzhľadom, farbami, umožňuje vybrať najvhodnejšiu možnosť, správne dekorovať interiér.

Zanechajte Svoj Komentár