Návrh kúpeľne v podkroví: vlastnosti dekorácie, farby, štýl, výber záclon, 65 fotografií

Kúpeľňa v podkroví sa líši od tradičného vnímania využívania podkrovnej izby. Špeciálny romantizmus vytvára šikmý strop a umiestnenie okien, veľký priestor, ktorý je určený na úpravu vody.

Vlastnosti dizajnu

Pri plánovaní vytvorenia kúpeľne v podkroví sú otázky o koncepte opravy, výbere inštalačných a interiérových úprav. Priestor pod manzardovou strechou sa vyznačuje nerovnosťou stien, šikmou strechou v niektorých miestach, ktorá sa dá funkčne využiť aj pri umiestňovaní kúpeľňového nábytku.

Všeobecné odporúčania:

  1. Vodovodný a kanalizačný systém je jednoduchšie viesť cez kuchyňu.
  2. Urobte spoľahlivú tepelnú a vodotesnú izoláciu. Vzhľadom na vysokú vlhkosť by mali byť ako povrchová úprava použité vodotesné panely a keramika.
  3. Odporúča sa navrhnúť okno na šikmej stene s drenážou, alebo tam zavesiť zrkadlo.
  4. Uhol pod šikmým stropom by sa mal používať efektívne, napríklad na umiestnenie WC, skrinky alebo kúpeľne.

Strešný a podkrovný kúpeľňový dizajn

V kúpeľni v podkroví je dôležité maximalizovať využitie všetkých voľných priestorov, ktoré pomôžu pri plánovaní na základe tvaru strechy.

Jednostranná manzardová strecha

Líši sa v jednom nízkom uhle, v ktorom môžete položiť toaletu alebo nízku komodu.

Na fotografii, kúpeľňa s pódiom sa nachádza v rohu štíhle-k streche, funkčne zaberá málo miesta, záclony-kaviarne, aby sa neštandardné okno.

Strešná strecha

Vyskytuje sa častejšie a poskytuje viac príležitostí pre inštalatérske práce a nábytok. Takáto podkrovná miestnosť môže byť symetrická s rovnou strechou, lichobežníkovým alebo štvorcovým priestorom a asymetrická s odsadeným hrebeňom. Tu sú rohy pozdĺž strechy nevyužité, čo zužuje kúpeľňu. Sprchový kút, kúpeľňa môže byť umiestnená v strede alebo v rohu.

Multi-svetlík manzardová kúpeľňa

Vyzerá atraktívne nielen vonku, ale aj priestranne. Tu je dispozícia závislá od želania a projektu.

Fotografia ukazuje kúpeľňu pod strechou s viacerými svahmi s množstvom otvorených maľovaných trámov, ktoré dobre zapadajú do interiéru.

Shatrovy manzardová kúpeľňa

Výška stropu sa líši len v strede pozdĺž osi hrebeňa. Vhodná forma pre umiestnenie interiéru, kde chcete.

Má povrchovú úpravu stropu

V podkrovnej kúpeľni je vlhká mikroklíma, konštantný pokles teploty, takže je dôležité brať túto skutočnosť do úvahy pri výbere podkrovia stropu.

maľba

Farba pre kúpeľňu v podkroví by mala byť odolná voči vlhkosti s antibakteriálnym zložením. Vhodná emulzná akrylová alebo latexová farba, alkydová, chlórovaná gumová farba. Matný náter zakryje nepravidelnosti a vyhladí ich, ale zostane odolný voči možnému poškodeniu. Farba s reliéfnym efektom skryje defekt stropu podkrovia.

sadrokartón

Sadrokartónové dosky pre manzardovú kúpeľňu by mali byť odolné voči vlhkosti so špeciálnym povlakom. Zarovná strop, dizajn vám umožní, aby bol hladký.

Na fotografii, kôlni strecha kúpeľne je sadrokartón, ktorý robí strop hladký a rovnomerný.

Plastové panely

Plastové panely na strope v podkroví sú pomerne jednoduché, a rôzne farby vám umožní vybrať náter pre akýkoľvek štýl. Maskujú vedenie, tvoria požadovaný sklon stropu, napodobňujú dlaždice alebo inú textúru.

lisované

Stenové obloženie v podkrovnej kúpeľni je upevnené lepidlom alebo vodidlami. Pri výbere tejto povrchovej úpravy by mala byť v podkroví dobrá ventilácia. Podšívka sa musí ďalej opracovať voskom alebo lakom.

Na fotografii vľavo je strop kúpeľne drevený šindel, ktorý je kombinovaný s kachľovou stenou a podlahovou výzdobou v podkroví.

Stretch strop

Stretch strop je lepšie zvoliť jednoúrovňové kúpeľne v podkroví. Má rad výhod, vrátane odolnosti voči zadržiavaniu vlhkosti a tvaru po kontakte s vodou, vysokej záručnej dobe prevádzky, ľahkej údržbe a zatajeniu nerovného stropu.

Voľba a umiestnenie inštalatérskych prác

Inštalatérstvo by malo byť pohodlné, odolné, kompaktné. Ak je priestor podkrovia v drevenom dome malý, potom umývadlo je lepšie zvoliť si kútik, záves alebo skrinky, kde si môžete uložiť uteráky. WC je tiež vhodné hranaté, zavesené, s cisternou ukrytou v stene.

Kúpeľňa je lepšie zvoliť štvorcový tvar alebo ten, ktorý pôjde pod šikmou strechou. Pri výbere sprchovacieho kúta by ste mali venovať pozornosť hĺbke zásobníka a sklenému puzdru.

rolety

Okno v podkroví sa líši nielen v tvare, ale aj v uhle sklonu a veľkosti. Pre kúpeľňu v podkroví je potrebné vyzdvihnúť záclony, ktoré chránia miestnosť pred výhľadmi z ulice, umožňujú vám voľne otvoriť okno a umožniť dostatok denného svetla.

Praktickou možnosťou bude plastové alebo hliníkové rolety, rolety s antibakteriálnou impregnáciou. Pri výbere klasických záclon, musíte opraviť dve rímsy, nad oknom a uprostred opraviť plátna.

Na fotografii je kúpeľňa v bielej a smaragdovej farbe s rímskymi závesmi, ktoré sa dajú ľahko nastaviť tak, aby osvetľovali a stmavovali podkrovie.

Nepravidelne tvarované okná je možné vyrovnať alebo vizuálne zväčšiť pomocou záclon, lambrequin. Ak sú v podkroví dve okná, môžu byť usporiadané rôznymi spôsobmi.

Pre okno v blízkosti kúpeľne alebo sprchy sú vhodné krátke modely záclon, ktoré rýchlo schnú alebo neabsorbujú vlhkosť (bambus, plast, žalúzie).

Výber štýlu

Kúpeľňa pod podkrovnou strechou môže byť vyrobená v akomkoľvek štýle, napriek svojmu neobvyklému vzhľadu a šikmým stenám.

Moderný štýl v manzardovej kúpeľni

Vytvorené pomocou kompaktnej inštalácie, správnej formy sprchy a vane. Preferované farby sú neutrálne sivé, biele, čierne, rovnako ako svetlé odtiene zelenej a červenej farby.

Klasický v manzardovej kúpeľni

Je možné s pohodlným kreslom na vysokých nohách s brokátovým čalúnením, pohovkou, veľkým zrkadlom v pozlátenom ráme, kruhovou vaňou, vyšívanými uterákmi, jemnými ružovými, modrými stenami.

Na fotografii je kúpeľňa v klasickom štýle s dlažbou s ornamentom a umývadlom s luxusnou drevenou skrinkou.

Podkrovie námorného štýlu

Vytvorené v modrej a modrej a bielej farbe s príslušenstvom. Ako ozdobná úprava môžete použiť kamienky a mušle. Výzdoba je záclony, plachty, laná, hojdacia sieť, obrazy.

Podkrovie podkrovia

Možné v prítomnosti moderné a funkčné inštalatérske práce, množstvo svetla, tehlové steny v rekreačnej oblasti, biela, šedá, metalická povrchová úprava.

Podkrovná kúpeľňa v štýle country

Je ľahké stavať v drevenom dome, kde sú otvorené priečky a strešné nosníky. Drevené steny stačia na ohrievanie a úpravu vodoodpudivosti. Pletené prehozy, chodníky, vyšívané záclony, drevené hodiny pripomínajú rustikálny štýl.

Fotografia je kúpeľňa v štýle country s jednoduchými dekoračnými predmetmi a vzorovanými textíliami. Krátke záclony organicky zodpovedajú farbe rámu.

Ekologický podkrovný štýl

Vyžaduje drevené obloženie z dreva alebo laminátu. Miestnosť by mala byť minimálne z plastových a syntetických materiálov. Podlaha môže byť z dlaždíc, laminátu odolného voči vlhkosti. Na výzdobu sa hodia čerstvé kvety, kamene, kusy stromov.

Farebný roztok

Farebný dizajn hrá dôležitú úlohu pri vytváraní interiéru kúpeľne v podkroví.

Biela farba

Dodáva priestor, vyplňuje kúpeľňu atmosférou ľahkosti, opticky ju zvyšuje. Bielosť povrchovej úpravy bude klásť dôraz na farebné inštalatérske alebo svetlomodré, modré záclony.

čierna

Vyzerá štýlovo s dobrým osvetlením, veľkým oknom s balkónom, svetlými inštalatérskymi a priesvitnými závesmi.

šedá

Vhodné pre moderné kúpeľňové štýly, biele, červené čierne doplnky a interiérové ​​položky vyzerajú dobre na sivom pozadí.

Na fotografii je svetlošedý interiér s dlažbou s ornamentom, ktorý zdobí stenu v blízkosti kúpeľne a ide na podlahu. Táto technika opticky predlžuje šikmú stranu podkrovia.

Béžová a hnedá

Vhodné pre vidiecky štýl, klasiku a modernosť. Hnedé záclony s béžovou ozdobou a bielym príslušenstvom spolu dobre padnú.

Červená farba

To priťahuje pozornosť, môžete vyzdvihnúť burgundy, maliny, granát odtieň pre inštalatérske práce a zvýrazniť na bielom pozadí, môžete tiež urobiť celý podkrovie červená pre teplo a pohodlie, a to nielen v lete.

Zelené podkrovie

Pridanie relaxácie. Svetlá bylinná farba dodá energiu a olivová farba sa prispôsobí odpočinku.

Modrá a azúrová

Tradične sa používa na dokončenie kúpeľne nielen v podkroví, v kombinácii s bielou, hnedou, zelenou. Chladí miestnosť, pripomína more.

Na fotografii je modrá farba povrchovej úpravy kombinovaná s béžovou stolovou doskou a drevenou komodu.

Osvetlenie

Kúpeľňa pod strechou v mansardovom vidieckom dome potrebuje dobrú izoláciu elektroinštalácie a vedenia svetla, berúc do úvahy vlhkosť miestnosti. Osvetlenie môže byť centrálne, zónové alebo kombinované.

Napríklad v strede môže byť umiestnený luster s plafondom a bodové osvetlenie nad umývadlom a kúpeľňou. Dekoratívne pásky je možné umiestniť do výklenku pod oknom alebo pozdĺž bagety. Ovládanie jasu môže nastaviť požadovanú intenzitu svetla.

Fotografia zobrazuje lokálne osvetlenie s otočnými svetlami, ktoré sú zapínané samostatne a regulujú stupeň osvetlenia.

Fotogaléria

Kúpeľňa v podkroví vyzerá nielen netradične, ale aj štýlovo, správne usporiadanie umožňuje využiť všetok priestor a ušetriť miesto v samotnom dome. Nižšie sú uvedené ukážky interiéru interiéru kúpeľne v podkroví.

Zanechajte Svoj Komentár