Dizajn kuchyne 15m2. m. - vyberte príslušnú možnosť

Čím viac priestoru v kuchyni je, tým príjemnejšie sa hosteska cíti. Vzhľadom k tomu, že má možnosť umiestniť všetky kuchynské doplnky na svojom mieste. Pri výbere štýlu sa nemusíte obmedzovať, pretože rozloženie veľkej kuchyne môže byť akékoľvek. Návrhári často navrhujú, aby prechody do obývacej izby zvýšili využiteľnú plochu domu. Niekedy to znamená demontáž steny, ak nepatrí dopravcom. Odborníci priťahuje skutočnosť, že dizajn kuchyne je 15 metrov štvorcových. m. navrhuje všestrannosť, rôzne možnosti. Pre návrh takéhoto priestoru je vlastník žiaduci mať predstavu o základných konštrukčných technikách. To umožní kompetentne experimentovať s usporiadaním interiéru.

Výzdoba interiéru

Vzhľadom k tomu, kuchyňa umožňuje vybrať si nielen štýl, ale aj usporiadanie miestnosti sám, potom majitelia čelia zaujímavú otázku: ktorý zo všetkých typov dizajnu vybrať?

Môžete použiť akékoľvek dokončovacie materiály, nábytok, klampiarske doplnky. Rovnaká náhlavná súprava nemusí nutne stavať pozdĺž steny, aby sa cítila pohodlne. Dizajnérske trendy sú také, že kuchynský ostrov alebo barový pult je v móde. Verzie s konštrukciami v tvare G a P sa postupne stávajú minulosťou.

Vo fáze návrhu by sa mali poskytnúť všetky podrobnosti vopred. Vynikajúci výsledok môže zaručiť len kompetentný prístup k zariadeniu kuchyne. A atmosféra miestnosti bude priamo závisieť od úspešnej realizácie myšlienok. Na tento účel použite náčrty ceruzky, 3D modelovanie a iné architektonické metódy. Zvyčajne odborníci z podnikania sú zapojení do podobných, ale majitelia môžu samostatne zvládnuť potrebné počítačové programy.

Napriek tomu, že kontaktovanie odborníkov znamená dodatočné náklady, ich pomoc pri navrhovaní interiérov môže byť neoceniteľná. Umožní aj dvojitú kontrolu.

Design zdôrazňuje

Než začnete dekoráciu interiéru, musíte zvážiť ergonomický pracovný priestor. Hosteska by mala mať slobodu pohybu a pochopenie logiky umiestnenia všetkých kuchynských potrieb. Vrcholom dizajnu interiéru sa tak stáva správna voľba nábytku. Musí nielen prispôsobiť štýl, ale aj zaručiť pohyb bez ďalšieho úsilia. Pre optimalizáciu všetkých procesov je dôležité zabezpečiť správne usporiadanie zariadení a boxov.

Umožní to:

  • Šetrite čas;
  • Šetrite energiu pri varení;
  • Vykonať overenie všetkých pohybov;
  • Zabezpečiť doplňovanie logistiky v boxoch.

Na základe pochopenia toho, ako by mala miestnosť vyzerať s nábytkom, si majitelia môžu naplánovať dizajnové momenty. Ďalej uvádzame ich hlavné typy.

Dokončovacie práce

Existuje široká oblasť kreativity. Každá faktúra na obkladový materiál je povolená. Keďže nie každý vie, ako vykonávať vysokokvalitné dokončovacie práce, odporúča sa zveriť ich profesionálom. Niekedy dokonca šetrí peniaze. Je dôležité vybrať spoločnosť s dobrými recenziami.

strop

Pretože prostredie v miestnosti je dosť agresívne, musí byť povrch stropu odolný voči teplotným zmenám a neutrálny voči vlhkosti. Je žiaduce, aby bol materiál stropu ľahko umývateľný. Povolené je použitie napínacej látky, ktorá sa vyznačuje vysokou prevádzkovou kvalitou. Je ľahké sa o neho starať. Matný povrch nevybledne. Okrem toho môžete použiť závesné konštrukcie zo sadrokartónu, drevené trámy. Je dôležité dodržiavať moderovanie a pamätať na potrebu miestneho osvetlenia.

Pohovka v jedálni

steny

Vzhľadom k tomu, že oblasť umožňuje meniť sa s povrchovou úpravou, materiál by mal byť vybraný na základe štýlu miestnosti. Svetlé farby pomôžu ďalej rozširovať priestor a tmavé farby umožnia jeho zúženie. Teplota odtieňov závisí od smeru svetla, na ktorom je miestnosť umiestnená. Ak je z otvoru okna dostatok slnečného svetla, môžu sa použiť osviežujúce farby.

Ak sa interiér kuchyne vyznačuje nedostatkom svetla, môže byť kompenzovaný teplými odtieňmi. Odborníci odporúčajú použitie praktických materiálov pre obhliadku miestnosti. To môže byť umývateľné dlaždice alebo tapety. Ďaleko od dosky môžete ozdobiť steny drevenými panelmi alebo dekoratívnymi maľbami.

Paul

Existujú aj vážne požiadavky na podlahu, pretože bude pravidelne vystavovaný mechanickému namáhaniu. Musí byť trvanlivý a ľahko sa čistí. Možné možnosti zahŕňajú keramickú žulu a laminát 33. triedy. Viac rozpočtových prostriedkov bude trvať oveľa menej. Ak máte v pláne navrhnúť kuchyňu-obývacia izba, je povolené používať niekoľko typov podlahy. Môže to byť keramická dlažba v pracovnom priestore a laminát v blízkosti jedálenského stola.

Nábytok a príslušenstvo

Keď sa majitelia rozhodnú vytvoriť štýlovú a originálnu kuchyňu, najlepšou voľbou je výroba nábytku na objednávku. To vám umožní vybrať si dokonalú textúru pre dizajn kuchyne. Štýl môže byť ľubovoľný. Fanúšikovia klasiky môžu zostať na drevených fasádach alebo stĺpoch v interiéri.

Znalci strohých štýlov budú mať radi nábytkové súpravy so zabudovanými spotrebičmi. Ten vám umožní ušetriť cenný priestor bez toho, aby ste ho neprehľadali zbytočnými ozdobnými predmetmi. Popularita týchto štýlov ako Provence alebo Country je vďaka použitiu prírodných drevených materiálov a vytvoreniu útulnej domácej atmosféry.

Príslušenstvo je prispôsobené konkrétnemu štýlu. Sú to buď elegantné výrobky z ušľachtilých materiálov (napríklad cenné dreviny), alebo nevhodné z vysoko kvalitných textílií. Na výzdobu sa používajú aj hlinené hrnce, keramické vázy a rôzne maľby na stenách. Je dôležité dodržať toto opatrenie.

Možnosti rozloženia

Keď vám táto oblasť umožňuje pohybovať sa, môžete podľa vlastného uváženia zlikvidovať užitočný squaring. Zvážte niekoľko populárnych možností pre usporiadanie modelového formulára.

Lineárne usporiadanie s kuchynskou skriňou

Táto možnosť sa využíva len ako posledná možnosť, keď nie je možné inak. Pre lineárnu konfiguráciu súpravy nábytku robí hosteska každý deň nudné jazdy.

Avšak môžete použiť na zníženie počtu pohybov jedálenský stôl so zaoblenými rohmi. Jeho použitie ako pracovnej položky umožňuje vytvoriť charakteristický trojuholník. A ak umiestnite chladničku vedľa nej, všetky nevýhody lineárneho usporiadania sú vyrovnané.

Rohové usporiadanie prechádzkovej miestnosti

Usporiadanie v tvare L je už klasický a je vhodným kandidátom na aplikáciu v daných podmienkach. Interiér kuchyne-obývacia izba na 15 metrov umožňuje inteligentne oddeliť pracovný priestor od jedálne. Prioritou budú tie, ktoré prispievajú k pocitu relaxácie.

Odborníci odporúčajú nákup dvoch stredne veľkých chladničiek naraz, takže niekoľko ľudí by mohlo variť jedlo v rovnakom čase. To tiež umožňuje oddeliť hotové výrobky so surovým. A zóna priestor, môžete použiť dekoratívne koberec pre jedálenský kút.

Usporiadanie v tvare U

Rozmanité verzie usporiadania vo vidieckom štýle sa dajú ľahko predstaviť vo veľkej, priestrannej, obdĺžnikovej kuchyni. Jediným želaním pre jeho usporiadanie bude absencia nástenných skriniek. To bude trochu uľaviť užitočné námestie z objemného nábytku. Pre ten istý účel sa odporúča otvoriť dvere v smere inej miestnosti alebo zabezpečiť inštaláciu klznej konštrukcie.

Nemali by ste robiť bez dverí, pretože šírenie zápachu môže obťažovať majiteľov. Úsporný priestor umožňuje vstavané spotrebiče, skladací jedálenský stôl a malé rozmery stola. Odporúča sa vybaviť steny praktickými policami na skladovanie riadu alebo iného kuchynského príslušenstva. Vzhľadom k tomu, krajina je spojená s mnohými so stromom, je možné poskytnúť krásny panel drevených štiepok nad jedálenským stolom.

Paralelné plánovanie

Používa sa pre predĺžený typ miestnosti. Súčasne sa pozorujú proporcie zlatého rezu, keď dve tretiny priestoru zostanú v jednej zo zón. Na území pracovného priestoru má zmysel umiestniť drez na riad a sporák av jedálni - mikrovlnnú rúru a chladničku.

Takéto dvojradové zloženie často ide bez dverí, a preto vyžaduje vybavenie výkonným výfukovým systémom. Digestory by mali zabrániť šíreniu zápachu. Vymedzenie zón sa uskutočňuje už spomínaným spôsobom získavania dvoch typov podláh.

Polostrov s arkýřovým oknom

Kompaktnosť tejto možnosti ju odlišuje od toho istého "ostrova". Bok po boku sa polostrov používa na rýchlu prípravu výrobkov. Okrem toho je vybavená minichladničkou a malou skrinkou na uskladnenie užitočných riadov. Táto možnosť sa dôrazne odporúča, keď sa majitelia rozhodnú pre štýl apartmánového štúdia. Bay okno pôvodne osvetľuje miestnosť, a dokončovacie fasády na tón celkového obloženia umožňuje vizuálne rozšíriť preplnený priestor.

Praktický stôl možno použiť aj ako univerzálny barový pult, pre ktorý je navyše vybavený vinotékou. Pri tomto stole je vhodné mať pri príprave hlavných jedál občerstvenie pri poháriku vína. Zvyšok náhlavnej súpravy môže byť vyrobený tak, aby skryl veľkú kapotu. Alebo si kúpte špeciálny model s uhlíkovými filtrami. Vyznačuje sa svojou skromnou veľkosťou s rovnakou funkčnosťou.

Ostrov - barový pult

Dopyt po tomto type kuchynského setu je úžasný. Ale ani všetky reštaurácie si nemôžu dovoliť ubytovanie. 15 m2 m. neumožňujú umiestniť celý ostrov uprostred.

Budeme si musieť vybrať medzi mobilnou možnosťou alebo odmietnutím jedálenského stola. Taká je cena pôvodného ostrova na území modernej kuchyne. Jeho praktickosť však priťahuje príliš veľa. Vykonáva funkcie pracovného priestoru, zatiaľ čo bar proti-rekreačné oblasti.

Varovanie! Je dôležité ponechať uličky medzi ostrovom a stenami aspoň 1 m na každej strane. V opačnom prípade bude headset vyzerať príliš ťažkopádne.

Odporúča sa tiež skryť všetku komunikáciu na jednom mieste, aby sa ušetrilo miesto.

záver

Dizajn veľkej kuchyne dáva majiteľom možnosť správne zlikvidovať poskytnuté priestory. Môžu si vybrať úplne akýkoľvek štýl interiéru, pretože neexistujú žiadne obmedzenia pre dokončovacie materiály. Tieto môžu mať rôzne textúry s jedinou podmienkou, že ich povrch by mal byť ľahko čistiteľný.

Zanechajte Svoj Komentár