Zostavte si kuchynský set vlastnými rukami

Kuchynská stena je univerzálna sada zariadení na spracovanie a varenie jedla. Pri vonkajších rozdieloch rôznych modelov sa funkčnosť obmedzuje na povinnú prítomnosť dvoch úrovní skríň, reznej plochy, varnej dosky a umývadla. Je zvykom pozývať majstrov, aby inštalovali kuchynskú stenu, ale dokonca aj výrobcovia poskytli možnosti pre vlastnú montáž. Najjednoduchší spôsob, ako zbierať lineárne možnosti, ako aj plánovať priestor v nich. Problémy sa však objavia v každej fáze práce, bez ohľadu na to, kto zostavuje stenu, kapitána alebo opravára. To platí pre komunikácie, plánovacie úseky pre vstavané zariadenia. Celý proces sa skladá z mnohých etáp, pričom je dôležité, aby nedošlo k porušeniu presného sledu činností. Všeobecne platí, že montáž a inštalácia kuchyne je spojená s prácou pílenie a upevnenie dielov.

Vlastnosti samo-montáž a inštalácia

Pravidlá montáže náhlavnej súpravy závisia od jej konfigurácie. Ak je uhlový, proces začína z uhla. Lineárna verzia musí byť odobratá z úseku, ktorý spočíva v stene. Skrine lepšie zbierať spolu. Neodporúča sa montovať všetky prvky naraz. Súčasne v intervaloch medzi zostavou musíte nainštalovať hotové moduly. Toto opatrenie zabraňuje nadmernému naplneniu priestoru. Medzi stenou a stolom je zvyčajné ponechať pol centimetra vzdialenosti.

Pred montážou modulu sú na vnútorných plochách bočných stien pripevnené vedenia pre posuvné časti. Horné prvky by nemali byť inštalované už s dverami, pretože budú rušiť. Inštaláciu kuchynskej steny je možné vykonať podľa 2 algoritmov. Niektorí odborníci tvrdia, že je vhodnejšie najprv namontovať horný rad, zatiaľ čo iní veria, že bude ťažšie vypočítať potrebné vzdialenosti.

Odporúčané inštalačné vzdialenosti:

 • minimálna výška políc nad dnom - 45 cm;
 • optimálne - 90 cm;
 • maximálne - 105 cm.

Fázy kuchynskej zostavy

Je potrebné zdôrazniť tieto hlavné kroky:

 1. Nástroje na prípravu.
 2. Stavať majáky a skrinky.
 3. Inštalácia na stenu spodného radu.
 4. Nainštalujte dosky, drezy a varné dosky.
 5. Montáž nástenných skriniek.
 6. Montáž dverí, ako aj soklov a dekoratívnych prvkov.
 7. Organizácia miestneho osvetlenia.

Inštalácia kuchynskej steny je proces s veľkým počtom manipulácií. Zostava vyzerá celkom monotónne, ale v tomto momente je potrebné brať do úvahy mnohé nuansy. Šéf medzi nimi - veľkosť sekcií a ich účel, ktoré sa navzájom ovplyvňujú, ako aj typ otvárania. Na konci zostavy modulu sa spustí inštalačný front. Ak zberateľ nemá žiadne odborné zručnosti, je lepšie položiť spodný riadok ako prvý. Dvere môžu byť upevnené okamžite alebo po montáži závesnej vrstvy. Vrchný rad je pripevnený buď na koľajnici (pneumatiku) alebo na závesy.

Prvá metóda môže byť opísaná ako jednoduchšia. Druhá umožňuje uložiť. Je dôležité zvoliť správnu výšku nástenných skriniek, ako aj robiť informované rozhodnutia týkajúce sa inštalácie komunikačných a kuchynských spotrebičov - na tom závisí pohodlie a efektivita práce v kuchyni.

Požadované materiály a nástroje

To bude trvať veľa svietidiel, od elektrického náradia a končí s uzávermi. Po prvé, je to perforátor so 6 a 8 milimetrovými vrtákmi, skrutkovač, vŕtačka, ako aj adaptér a vŕtačky. Ak chcete pracovať so stolom, budete potrebovať pilovú pílu alebo skladačky. Mali by ste dostať hex kľúč, kliešte, kladivo, zvinovací meter, úroveň a námestie.

Budete musieť pripraviť veľký počet spojovacích materiálov. Kotviace skrutky, hmoždinky a uhly sú zvyčajne súčasťou balenia. Budete musieť kúpiť skrutky, a to 70 mm pre nástenné skrinky a 15-16 mm pre nábytok. Ďalšie prvky, ktoré je potrebné kúpiť: kravaty na upevňovacie moduly, silikónový tmel, montážna lišta na zavesenie, skrutky euro (potvrdzujúce), nábytkové klince. Odporúča sa zakúpiť vodiče pre hmoždinky.

Montáž stĺpov a nástenných skriniek

Montáž kuchynského nábytku je lepšie začať od spodnej vrstvy. Najprv potvrdzuje spodnú stranu bočnými povrchmi. Potom položte horné lamely. Diagonálne skrinky sa kontrolujú pomocou pásky. Normálna miera nesúladu je až 3 mm. Ak je všetko normálne, pokračujte ďalším krokom. Pomerne tenká zadná stena je upevnená malými klincami alebo konštrukčnou zošívačkou. Krok medzi nimi nie je väčší ako 1 cm, na spodnej strane skrinky montujeme nohy, zaisťujeme skrutkami. V pre-made diery nastaviť slučku. K nim pripevnite spodné časti. Zostáva zarovnať dvere a namontovať rukoväte.

Potom príde rad vrchného radu nábytku. Je namontovaný podobným spôsobom, existujú však určité rozdiely. V horných rohoch je potrebné nastaviteľné markízy. Pre nich zabezpečujeme škrty. Inštalácia zásuviek v horných skriniach sa nevykonáva.

Charakteristiky montáže zásuviek so zásuvkami

Steny sú montované rovnakým spôsobom ako podstavce s policami, - upevnené skrutkami. Zostavené sú tri povrchy a do spodnej časti sa vloží doska z drevovláknitej dosky. Potom je zásuvková fasáda upevnená - používa sa excentrická spojka. Pre upevnenie je potrebné skrutku zaskrutkovať do prednej plochy a potom ju zasunúť do otvoru v bočnej stene. Na bočných prvkoch je veľký otvor pre objímku. Musíte ho tam vložiť a otočiť, aby ste uchopili skrutkovací uzáver. Ona pôjde na stranu.

Potom v spodnej časti nočného stolíka priskrutkujte vodiace lišty. Valec na koľajnici zásuvky by mal byť umiestnený vzadu a na zodpovedajúci prvok nočného stolíka - vpredu. Na dokončenie montáže budete musieť vložiť vodidlá do seba - to sa robí v uhle. Pri samonosnej kombinovanej skrini je prvou úlohou správne nainštalovať vodidlá.

Ako zostaviť skrine pre vstavané zariadenia

Inštalácia zabudovanej technológie spôsobuje určité ťažkosti, ale teraz je relevantnejšia. Pre vykonanie inštalačných úloh je potrebné, aby boli dimenzované. To je možné vďaka štandardizácii. Okrem toho by sekcie pre takéto zariadenia nemali byť vybavené dverami. Prítomnosť výčnelkov, zakrivenia alebo nepresnej montáže je neprijateľná.

Pre vstavané pece je veľkosť výklenku na prednej strane 60 × 60 cm, v priereze majú pece parametre 59,4 × 59,4 alebo 59,5 × 59,5 cm, medzera zostáva 0,5-0,6 cm. hĺbka nábytku by mala byť 55 cm, pre zapustenie mikrovĺn rovnaký princíp funguje, ale s rôznymi parametrami. Štandard šírky výklenku je však rovnaký 60 cm, výška rezu by mala byť zvolená v rozsahu 380-382 mm a menej, v závislosti od modelu. Optimálna hĺbka je 320 mm. Musíte tiež použiť individuálnu schému vkladania, ktorá je k dispozícii so súpravou.

Inštalácia spodnej časti headsetu

Pre pohodlný výpočet vzdialeností musíte najskôr nainštalovať spodné nočné stolíky. Práca musí byť vykonaná z rohu miestnosti. Ak máte v pláne vziať spodnú vrstvu po celej dĺžke steny, musíte začať z bočného povrchu, ktorý je kratší. Podstavec nohy / kolesá musia byť nastaviteľné. Ak sa inštalácia kuchynskej steny vykonáva na podlahe s nerovným povrchom, budete potrebovať nohy s nastaviteľnou dĺžkou 12-17 centimetrov. Na stenu bude potrebné nakresliť značenie. Odporúča sa nastaviť výšku tak, aby medzi základňou a podlahou bol voľný priestor minimálne 10 cm, medzery medzi jednotlivými kusmi nábytku sú minimálne.

Všetky skrine sú inštalované a výškovo nastaviteľné. Priľahlé podstavce sú upnuté pomocou svorky a nábytkového poteru. V spodnom rade budete musieť urobiť výklenky a otvory pre plynové a kanalizačné potrubia, elektrické spotrebiče.

Iné nuansy:

 1. V malých kuchyniach bolo odôvodnené vytvorenie zásuviek namiesto soklov.
 2. Pre správnu inštaláciu stola musia byť roviny všetkých skríň skontrolované podľa úrovne.

Montáž dosky

Po inštalácii dolných palcov prichádza otočenie stola. V prvom rade je v ňom vyrezaný otvor pre umývadlo. Na tento účel musí byť stolová doska položená rovnakým spôsobom ako po inštalácii. Miesto pod drezom vyniká ceruzkou. Na tejto linke je potrebné pracovať elektrickou skladačkou. Rez je spracovaný tesniacim prostriedkom. Spravidla sa v hornej časti stola nachádzajú aj otvory na komunikáciu (rúry, hadice) a varná plocha. Po prejdení príslušnými pracovnými krokmi môže byť kryt pripevnený.

Jedna z metód - s pomocou rohov nábytku na stenách palcov. Potom sa stolová doska vyrovnáva. Ak sa kryt skladá z niekoľkých častí, potom je upevnenie medzi nimi tvorené kovovými lamelami. Po prvé, sú rezané s hacksaw na šírku krytu. Potom je jeden z povrchov prvej dosky mazaný tesniacim prostriedkom. Skrutky sa pripojí k plášťu stola. Potom namažte zadnú stranu a pripojte ju k inej časti krytu. Keď je stolík pripravený, je nainštalovaný: skrutky sú zaskrutkované do rohov nábytku.

Inštalácia umývačky áut

Najprv musíte vybrať najlepšiu možnosť umývadla a batérie. Najpohodlnejší pomer je považovaný za hlboký drez a relatívne nízky kohútik - potom bude sprej trochu. Medzi materiálmi realizácie sa často dáva prednosť nerezovej alebo smaltovanej oceli. Až po zohľadnení týchto nuancií je možné vykonať inštaláciu.

Pre inštaláciu budete potrebovať upevňovacie prvky (zvyčajne sú súčasťou dodávky), skladačky, skrutkovače, skrutky a tesniace materiály na spracovanie plášťov. V priebehu práce sa najprv vykoná komunikácia a pripojí sa mixér. Pre upevnenie umývadla potrebujete 4 - 5 prvkov tvaru L. Aplikujú sa na vnútornú stranu skrinky. Potom sa vytvoria značky a na nich sa upevnia skrutky. Nad značkami by mali zostať aspoň 5 mm. Ďalej je rez pokrytý tesniacim prostriedkom, ktorý udrží drez a chráni nábytok. Potom sa umývadlo namontuje na skrutky a posunie sa na dokonalú fixáciu. Na konci sú časti pevné.

Nastavenie varnej dosky

Najdôležitejšou fázou práce je značenie. Po prvé, vnútorné okraje skrinky pod varnou doskou sa prenesú na pracovnú dosku. Potom je kvôli konštrukcii uhlopriečok centrom. Pomôže to urobiť presnejšie výpočty. Parametre rozrezanej časti varenia sa ukladajú na povrch s malým okrajom na centrovanie. Potom by ste mali vyvŕtať otvor pre prácu s pílou (pílou). Rez by mal byť na stojane.

Keď je otvor pripravený, je to otočenie hydroizolácie. Bezprostredne pred inštaláciou sa vykoná niekoľko ďalších krokov. Najprv sa na panel pripojí plynová hadica. Potom použite tesniacu pásku. Lepí sa v jednom kuse. Dva voľné konce sú spojené čo najtesnejšie. Potom nastavte povrch varenia. Okamžite je sústredený tak, aby ležal čo najsymetrickejšie. Potom, v skrinke musíte pripevniť dosky vo všetkých štyroch rohoch tak, aby varná doska priliehala k povrchu.

Metódy pripevnenia nástavca náhlavnej súpravy

Dva hlavné spôsoby upevnenia - na závesy nábytku a na pneumatike (montážna doska). V procese inštalácie "druhého poschodia" kuchynskej steny najdôležitejšou otázkou je výška odpružených častí. Rozhodnutie je založené na takých ukazovateľoch, ako je výška stropov a rozmery skriniek. Medzi stolom a spodnou časťou hornej vrstvy je zvyčajne 50-60 cm priestoru. Dôležitý je však aj rast rodinných príslušníkov. Ak hosteska je nízka, potom 45 cm do hornej skrine je najlepšia voľba. Neodporúča sa, aby sa medzera zmenšila.

Inštalácia zásuviek je povolená s presnosťou do 10 mm za predpokladu, že sa použije špeciálna koľajnica. Pri montáži na sádrokartónovú stenu budete potrebovať motýľové hmoždinky. Je tiež možné inštalovať drevo pod zoznam GKL v mieste upevnenia skrinky. Ak má kuchynská stena uhlový tvar, inštalácia sa vykonáva najprv na jednej stene a potom na druhej strane.

Pri upevňovaní horných vrstiev je nutné dodržať obvodový odstup 3 mm.

Zbernica

Upevňovacie časti pneumatiky sú oveľa jednoduchšie. Pri tomto spôsobe upevnenia aplikovanej montážnej dosky. Jedna časť je pripevnená na stenu a druhá na sklopné boxy. Jadrom montážneho systému je "háčiková drážka", ktorá zaisťuje spoľahlivé upevnenie. Na zavesenie skrinky týmto spôsobom postačuje práca jednej osoby. Koľajnica je namontovaná na vodorovnej značke na stene. Potom môžete vykonať montáž na podlahe. Namiesto slučiek sa k nábytku pridávajú závesné dosky. V tomto procese budete musieť urobiť malé otvory na zadnom povrchu pre montážne háčiky. Časti spracované týmto spôsobom môžu byť okamžite pripevnené k montážnej koľajnici. Poloha telesa je regulovaná špeciálnymi skrutkami v telese závesu. Umožňujú posunúť modulárnu konštrukciu doprava, doľava a tiež niekoľko milimetrov od nosnej steny, ak je pod ňou už hrubá kuchynská zástera.

Zapínanie na závesy nábytku

Bežnejším spôsobom montáže je montáž na závesy nábytku: po zavesení by medzi stenou a zadnou stenou nábytku nemala byť žiadna medzera. Tento spôsob upevnenia je lepšie použiť až po montáži spodnej vrstvy skriniek. V tomto procese bude potrebné na úrovni steny nakresliť vertikálne parametre modulov na stenu. Jedna zo skriniek by mala byť pripevnená k stene v určitej výške, aby sa označilo miesto zavesenia cez očko.

Ďalej, pomocou úrovne z tohto miesta, je na obvode na miestach, kde sa nachádzajú prvky náhlavnej súpravy, nakreslená čiara. Meracie pásmo je určené medzerou medzi stredmi suspenzií. Výsledok sa prenáša na stenu horizontálne medzi 2 zvislými čiarami parametrov dolných modulov. V týchto miestach sú vyvŕtané otvory, hmoždinky sú priskrutkované a samorezné skrutky sú priskrutkované. Moduly sú na ne namontované, a potom ich zostáva vybaviť policami a upevniť dvere. Tieto práce vyžadujú účasť dvoch ľudí, pretože človek sa nedokáže vyrovnať s hmotnosťou stavby.

Vďaka vysokej cene moderných upevňovacích koľajníc sa v mnohých sadách nábytku používajú hotové pánty.

Zapínanie dverí

Na samom začiatku sú krížové dosky naskrutkované na vnútorné steny modulov. Po montáži sekcií na stenu a inštalácii políc v nich môžete urobiť upevnenie dverí. V okrúhlych drážkach na dverách sú závesy. Sú upevnené skrutkami. Potom sú všetky dvere pripevnené k skrinke, takže držiak padá na krížové časti. K týmto častiam sú pripojené pánty, dotiahnuté skrutky. Pre kontrolu polohy musia byť dvere zatvorené. Ak "kosí" hore alebo, čo sa stáva častejšie, dole - musíte nastaviť pomocou 2 skrutiek na kĺbe. Aby sa všetko spočiatku upevnilo, odporúča sa držať dvere pevne jednou rukou a druhé upevnenie pomocou elektrického náradia. Postup sa opakuje so zvyškom modulov. Okrem bežných voľných slučiek môžete použiť aj iné odrody:

 • nad hlavou;
 • polunakladnye.

Inštalácia soklov

Po montáži prvkov náhlavnej súpravy zostávajú medzi jej povrchmi a stenou medzery. Neplatnosť musí byť uzavretá pred vniknutím vody a fragmentov potravín. Medzera v blízkosti stola je utesnená tenkým plastovým soklom. Spodná časť je upevnená skrutkami k stene, na vrchu je navrstvený dekoratívny prvok (samotná základná doska). V dizajne vedenia je drážka, do ktorej by mal vniknúť horný prvok a zapadnúť ako zámka. Na koncových častiach sokla sú tesnenia. Sú ľahko rezané pre následnú montáž dodatočných prvkov. Tieto konce sú zdobené zástrčkami a rohmi. Tieto zariadenia sú navrhnuté tak, aby chránili pred hromadením drobkov a nečistôt. Celá konštrukcia je vynikajúca tesniaca hmota, môže byť dokonca upevnená na nerovných stenách. Vo vnútri základnej dosky je možné inštalovať skryté vedenie.

Podsvietenie náhlavnej súpravy

V kuchyni sú okrem centrálneho osvetlenia dva hlavné spôsoby osvetlenia. Jedná sa o bodové svetlá a stuhy až niekoľko metrov dlhé. Prvá možnosť zahŕňa inštaláciu v hornej časti náhlavnej súpravy. Reflektory sa ukázali byť dobré, avšak inštalácia pásky priamo na pracovnú plochu zástery mnohokrát zlepšuje osvetlenie.

Moderné vybavenie nábytku a osvetlenie interiéru. Potrebné veci v tomto prípade sú oveľa rýchlejšie. Dobrou voľbou pre zdobenie kuchyne je LED osvetlenie. Môže pracovať viac ako desať rokov, ak sa používa 15 hodín denne. LED pásik môže mať iný uhol žiarenia, čo je veľmi výhodné pre kuchyňu. Okrem toho je osvetlenie LED relatívne lacné. Pri umiestňovaní svietidiel by sa malo všetko starostlivo naplánovať, inak môže byť potrebná oprava alebo výmena súčastí náhlavnej súpravy.

Vlastnosti súpravy rohovej náhlavnej súpravy

Pri montáži rohového puzdra by mal byť priestor v kuchyni čo najviac voľný. Особенность угловой конфигурации отображается на том, что недорогие гарнитуры для снижения себестоимости делаются с составным дном. В корпусе с зоной под мойку задней поверхности практически нет. При этом есть стяжки для придания конструкции жесткости. При сборке на панели, являющейся угловой основой зоны для приготовления еды, прикручиваются детали навесов.Na bočných plochách samorezných skrutiek upevnite sklíčko. Hmoždinky sa vkladajú do "továrenských" otvorov. Mali by byť namazané lepidlom na drevo.

Pre správnu montáž modulu sa najprv vyberie dno a po upevnení s podperami sa pripojí k bočným stenám. Rohová doska môže pozostávať z niekoľkých častí. V spojoch sú všetky chránené kovovým profilom. Dôležitým bodom je výber miesta pod umývadlom. Pri tejto konfigurácii je nežiadúce, aby ste to robili v rohu, je lepšie umiestniť sekciu pre zásobník.

Chyby a problémy, ktoré je potrebné zvážiť pri inštalácii

Jednou z chýb je začatie montáže s veľkými dielmi. Začiatočník by mal najprv nainštalovať malé prvky a potom prejsť na väčšie. Stáva sa, že majiteľ nesprávne vypočíta výšku stola, zabudne na nastavenie nôh a podlahovej krytiny a stolová doska spočíva na parapete. Ak sa to stane, jeho časť môže byť odrezaná. Stáva sa tiež, že na zostavenie prvkov MDF sa používajú elektrické nástroje. To je zbytočné, pretože upevňovacie prvky sa do skrutiek ľahko priskrutkujú pomocou skrutkovača.

Niekedy sú problémy s povrchmi miestnosti. Krehká stena sadrokartónu môže byť čiastočne demontovaná a vystužená tyčou. Nerovnomerná podlaha môže tiež viesť k ťažkostiam, predovšetkým pri výpočte výšky dosky stola a vzdialenosti od horného radu, ako aj pri vytváraní nepravidelností. Problém je riešený pomocou nastaviteľných nôh. Ďalšie dôležité aspekty:

 1. Je potrebné zabezpečiť prístup k plynovým potrubiam, aby sa v prípade potreby prerušil prívod plynu, ako aj merače na monitorovanie ukazovateľov.
 2. Často majitelia neprikladajú význam upevneniu zadnej steny. Ak opustí headset, spôsobí to veľa nepríjemností a je veľmi ťažké opraviť takúto chybu.

záver

Zbierajte kuchynský nábytok, ktorý bude pomalý a meraný. Ani minimálne chyby by nemali byť povolené: veľa komunikácií je spojených v kuchyni, takže nepresnosť môže poškodiť nábytok. Dobre vybavená moderná kuchyňa má umývadlo, varnú dosku, rúru, umývačku riadu a menej často práčku. To všetko ovplyvňuje výpočty pri plánovaní priestoru.

Zhromaždenie začína najdôležitejšou fázou - kreslenie štítkov. Musia robiť na stenách av prípade potreby na nábytku a vo vnútri. Potom sú všetky skrine zmontované, vrátane pod zásuvkami a vstavanými spotrebičmi. Potom sa dolný rad kuchynskej linky položí na stenu. Ďalej je nainštalovaný na stolovom stole s otvormi pre drez a varnú dosku. Sú namontované za krytom. Potom namontované závesné vrstvy. Ďalším krokom je montáž dverí a soklov, a nakoniec musíte urobiť osvetlenie headset.

Zanechajte Svoj Komentár