Dvojúrovňové stropy - ako na to

Konštrukcia stropu s prechodovými úrovňami - skvelé riešenie pre zvýraznenie rôznych štýlov v interiéri. Dvojúrovňové stropy umožňujú transformovať miestnosť, odlíšiť ju do zón. Nie všetci dizajnéri a experti však podporujú viacúrovňové modely, niektoré ich kategoricky nevnímajú a považujú ich za relikt z minulosti, iní dokazujú svoju dôležitosť a účelnosť.

Konštruktívny prvok vždy venoval osobitnú pozornosť. Prekrytia v niekoľkých úrovniach už dlho vytvorili architekti. Je ľahké dokázať, stačí sa pozrieť na zachované pamiatky archeológie a architektúry. Takéto potešenie sa však masám stalo dostupným len s rozvojom vedeckého a technologického pokroku. Teraz si každý môže dovoliť krásne ozdobiť dom.

Vlastnosti: klady a zápory dvojúrovňových stropov

Dvojúrovňové návrhy vám umožňujú vytvoriť dve nadmorské výšky v jednej miestnosti. Hlavným znakom je výrazný krok na strope. Stropné systémy súčasne riešia viaceré problémy - estetické, funkčné. Sú hlavnými výhodami tohto pokrytia.

Estetická funkcia má silný emocionálny vplyv na osobu. Dosahuje sa to:

 1. prítomnosť dvoch úrovní, ktoré vytvárajú vizuálny objem;
 2. použitie vstavaných a závesných svietidiel, dekoratívne osvetlenie;
 3. komplexné krivočiare, striktné rovné formy;
 4. pri použití rôznych farieb a textúr môže byť dizajn zadaný v akomkoľvek štýle;
 5. atraktívny výhľad na dokonale rovný povrch.

funkčné:

 1. obloženie umožňuje skryť inžiniersku a technickú komunikáciu;
 2. umožňuje ľahko sa dostať do medzipriestoru;
 3. zvyšuje hlukovú izoláciu, vytvára dobré akustické prostredie v miestnosti;
 4. umožňuje zónovanie priestorov;
 5. skrýva nezrovnalosti stropu;
 6. zvyšuje životnosť samotného stropu.

Medzi nevýhody pokrytia patria tieto body:

 • zníženie výšky miestnosti o 10-15 cm;
 • nízka odolnosť použitých materiálov voči mechanickému poškodeniu;
 • vysoké náklady;
 • komplexná inštalácia, ktorú nie každý dokáže sám.

V závislosti od zvolenej konfigurácie môžu dvojúrovňové konštrukcie vizuálne zvýšiť alebo znížiť strop. Ale pre príliš nízke podlahy, stojí za to odmietnuť vybrať si taký povrch.

Aké materiály

Dvojúrovňové systémy umožňujú pripojenie viacerých miestností obydlia do jedného celku. Urobte hladký prechod z haly do jedálne, z chodby do kuchyne. Konštrukcia sa skladá z profilového rámu a obloženia. Pre prácu používajte nasledujúce druhy surovín:

 • sadrokartónové dosky;
 • napínacie látky z tkaniny alebo polyvinylchloridu;
 • PVC panely (plastové);
 • laty;
 • kombinovať rôzne materiály.

Každý z týchto typov má svoje charakteristické vlastnosti, charakterizované určitými vlastnosťami. Ak chcete pochopiť všetky nuansy, zvážte každý typ podrobnejšie. Preskúmajme ich silné a slabé stránky.

sadrokartón

Sadrokartónové dosky možno bezpečne nazvať klasickým stavebným materiálom na vytvorenie viacúrovňových konštrukcií. Jedná sa o viacvrstvový hárok pozostávajúci z jadra (omietka s výplňou), z oboch strán pokrytý lepenkou. Vynájdený v druhej polovici 19. storočia americkým podnikateľom Augustine Sakett. Je patentovaný 22. mája 1884.

Montáž materiálu sa vykonáva na ráme kovového profilu. Pre prácu pomocou stropu sadrokartónu. Ľahký plech má hrúbku 6-9,5 mm, má dobrú flexibilitu, je vhodný na vytváranie zložitých geometrických tvarov. Pri inštalácii prvej vrstvy sa používajú plechy s hrúbkou 8-9,5 mm, druhá 6 mm (oblúková GCR).

Odborníci neodporúčajú použitie sadrokartónu v kuchyni a kúpeľni. Je to vďaka schopnosti absorbovať vlhkosť a pachy. Nadmerná vlhkosť je neprijateľná, pri jej pôsobení napučiava a deformuje sa. Ale ak chcete, môžete použiť špeciálne modely GKLV (odolné voči vlhkosti) a GKLVO (odolnosť voči vlhkosti, ohňu).

Medzi výhody tohto materiálu patria:

 • umožňuje vyrovnanie akéhokoľvek povrchu;
 • s jeho pomocou organizujú najzložitejšie systémy osvetlenia;
 • pod ním môžete vykonať dodatočnú izoláciu a zvukovú izoláciu;
 • jednoduché štruktúry pod právomocou založiť si vlastné ruky;
 • dobre sa ohýba, je možné vykonávať akékoľvek tvary a ohyby.

nevýhody:

 • v čase sa v spojoch objavujú trhliny;
 • má slušnú váhu, na prácu je potrebný asistent;
 • nízka odolnosť voči vlhkosti;
 • strach z mechanického poškodenia.

Stretch stropy z PVC a tkaniny

Stretch strop kombinuje dve rôzne technológie, ktoré sa líšia v závislosti na použitom materiáli: zmršťovacia fólia z polyvinylchloridu, bezšvíkové tkaniny. Prvé prototypy tohto povlaku sú známe už od čias antického Ríma, kde boli stropy prepletené tkaninou. Vo svojej zvyčajnej forme sa začali používať od okamihu, keď sa objavil PVC film, ktorý sa rozšíril v 60-tych rokoch v krajinách západnej Európy.

PVC môže byť nazývaný dekoratívny typ povrchovej úpravy, tkanina nie je nižšia ako sadrokartónové dosky v jeho vlastnostiach, je v rovnakom výklenku s ním. Okrem mena, oba druhy majú ešte jeden spoločný rys - princíp pripútanosti. Súprava oboch vzorov obsahuje bagetu (strop, stenu), plátno. Zvážte každý typ samostatne:

 1. Fabric. Predstavujeme plátno z polyesterovej priadze. Textílie impregnované špeciálnou zmesou na báze polyuretánu. Hotový výrobok sa vyrába v kotúčoch širokých 5 m. Suroviny sa vyznačujú dlhou životnosťou, nízkou hmotnosťou, nevypúšťajú škodlivé látky, sú bezpečné pre ľudské zdravie. Náklady na výrobok sú však pomerne vysoké a keď sú zaplavené, textílie nedržia vodu.
 2. Polyvinylchlorid Základom syntetického materiálu je chlór a ropné produkty. S ním môžete získať dokonale rovný povrch, je elastický, odolný, vodotesný. Pod vplyvom vysokých teplôt uvoľňuje škodlivé látky do ovzdušia.

Inštalácia povlaku z polyvinylchloridu je nevyhnutná len vtedy, ak je dobre vetrané. Vzhľadom na vzduchotesnosť kvapaliny, ktorá zostane po úniku zhora, povedie k vzniku plesne, zatuchnutej vône.

PVC panely

Plastové panely sú vyrobené z pevného polyvinylchloridu extrúziou. Sú to lamely. Ich parametre sa môžu líšiť v nasledujúcich medziach: dĺžka 2600 - 3000 mm, hrúbka - 5-10 mm, šírka - 100-500 mm. Majú mriežkovú štruktúru. Povrch je lesklý alebo matný, reprezentovaný celou škálou farieb. Objavil sa na trhu v 90. rokoch 20. storočia a rýchlo sa stal populárnym.

V miestnostiach s nízkymi stropmi je lepšie inštalovať výrobky s lesklým povrchom svetlých odtieňov. Umožňujú vizuálne zvýšiť strop. Dark - pristáť. Pri vytváraní dvojúrovňového systému sa používajú rôzne farby. Panely so švom vyzerajú dobre v kúpeľni, kúpeľni. Pre zvyšok priestorov sa odporúča používať bezšvové možnosti, používať široké prvky v práci.

Medzi výhody materiálu patrí:

 • malá hmotnosť;
 • nízke náklady;
 • odolnosť voči vlhkosti;
 • neutralita voči mikroorganizmom;
 • trvanlivosť;
 • veľký výber farieb;
 • zvuková izolácia, tepelná izolácia.

nevýhody:

 • nízka pevnosť;
 • pri zaplavení neudržiavajte vodu;
 • pri prudkej zmene teploty sa surovina deformuje;
 • prítomnosť švov.

lisované

Výrobok je reprezentovaný tenkým obložením. Prvky sú spojené systémom pero a drážka. Možnosť montáže na drevený kovový rám. Je vyrobený z prírodného stromu, plastu, MDF. Názov sa objavil v období technického pokroku, keď železničná doprava zohrala dôležitú úlohu. Pre pohodlie boli osobné autá obalené malými doskami.

Plastové modely sú vyrobené z polyvinylchloridovej hmoty extrúziou. Majú bunkovú štruktúru, vyznačujú sa nasledujúcimi pozitívnymi vlastnosťami: trvanlivosť, odolnosť voči vlhkosti, nízke náklady, nevyžadujú ďalšie spracovanie, nevyblednú.

MDF obloženie je alternatívou k dreveným a plastovým možnostiam. Vyrába sa lisovaním suchých triesok. Počas prevádzky materiál nevypúšťa škodlivé látky, takže ho možno použiť pre deti, spálne, obývacie izby.

Prírodné drevo je najbežnejšou formou. Má prirodzený vzor, ​​vyznačuje sa trvanlivosťou, so špeciálnym spracovaním, životnosť môže dosiahnuť 15-20 rokov. Podobne ako každé drevo sa bojí vlhkosti, vysokých teplôt.

Kombinované možnosti

Každá osoba, ktorá sa pozrela na kombinovaný strop, pochopí, ako atraktívne vyzerá, mení priestor. Tento typ povrchovej úpravy je veľmi populárny. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

 1. V rámci rovnakého typu obkladu. Kombináciou rôznych kúskov tej istej suroviny vo farbe a textúre môžete urobiť hladký prechod z jednej vrstvy do druhej.
 2. Kombinácia tkaniny a fólie strečové tkaniny na rovnakom povrchu. Pri použití rôznych materiálov, spojených jedným menom, je vytvorený jedinečný dizajn. Horná úroveň filmu s fotografickou potlačou, obklopená textilným plátnom, urobí interiér nezabudnuteľným.
 3. Kombinácia sadrokartónových a strečových stropov. Keď je kombinovaný, celý rad prvkov zosilňuje celkový rám. Existuje široká škála kombinácií týchto materiálov:
 • konštrukcia sadrokartónu je inštalovaná po obvode povrchu stropu, textílie sú napnuté vo vnútri;
 • vyčnievajúci alebo zapustený kruh v strede miestnosti, pokrytý fóliou a naopak;
 • pozdĺžne, diagonálne delenie s rôznymi druhmi povrchových úprav.

Tvar stropu

Dvojúrovňové návrhy môžu mať rôzne formy. Tento moment sa týka najmä krokov. Z hľadiska relatívnej polohy hraníc existujú dve hlavné skupiny: priama, krivočiara. Zvážte každé zobrazenie podrobnejšie:

 1. Priamočiary. Najjednoduchší spôsob usporiadania stropu. Charakterizované rovnými čiarami, jasnými kontúrami. Metóda sa používa na usporiadanie prísneho interiéru, kde je potrebné zdôrazniť závažnosť, závažnosť, dôkladnosť majiteľa domu, jeho chuťové preferencie.
 2. Zakrivené. Ťažšia možnosť. Pri registrácii aplikujte hladké, zaoblené, zakrivené čiary. Táto metóda umožňuje realizovať rôzne nápady na dizajn, vytvárať zaujímavé formy. S ich pomocou vykonávajú zónovanie miestností, v ktorých nie je možné inštalovať oddiely.
 3. Kombinovať. Z technického hľadiska je to najťažší typ. Kombinácia rovných a zakrivených línií, dizajnéri vytvárajú akékoľvek návrhy. Použitie podsvietenia vám umožní zamerať sa na existujúce kresby, obrázky, textúry.


Stylistický smer

Všetky existujúce štýly interiérovej dekorácie možno skombinovať do troch hlavných skupín: moderná, klasická, etnická. V každom z nich si môžete zariadiť dvojúrovňový systém. Použitie matných, lesklých, zrkadlových povrchových materiálov, kombinácia hladkých a prísnych línií, hra svetla, vám umožní navrhnúť miestnosť v ľubovoľnom smere. Pre prehľadnosť uvažujeme niekoľko populárnych možností dizajnu:

 • Classic. Pravidelné geometrické tvary, symetria sú vítané. Niekoľko svetelných zdrojov sa používa na strope, spolu s centrálnym lustrom po obvode sú reflektory. Napínacie štruktúry z ľahkých textílií dokonale padnú. Biela, žltá, zlatá, béžová farba bude vyhovovať, v niektorých prípadoch je vhodné použiť čierny tón.
 • Greek. Dobrá voľba pre dom s vysokými stropmi. Na rôznych úrovniach môžete použiť odtiene rovnakej farby. Vitajte biela, citrón, orech, nevädza pozadia. Tam by malo byť opatrenie vo všetkom, na tratiach prechodu bude vyzerať veľká stuha štuky.
 • Rustikálne. Zmiešajte americkú krajinu s ruskou chatou. Využíva prírodné, prírodné materiály. V tomto štýle bude povrch ozdobený prírodným dreveným šindľom skvele vyzerať.
 • Minimalizmus. Čiary na strope sú hladké. Formuláre sú prísne. Farba je biela. V centre môžete použiť jeden luster, často nie sú vôbec žiadne lampy, sú umiestnené na stenách. Oblek maľované sadrokartónové konštrukcie.


Rozsah farieb

Každá farba spôsobuje určité emócie v osobe a má na neho psychologický účinok. Správny odtieň pomôže relaxovať, cítiť sa príjemne a pohodlne, takže výber vhodného pozadia musí byť urobený vopred. Tým, že urobíte chybu v farebnej schéme, môžete získať miestnosť, ktorá bude obťažovať, spôsobiť pocit depresie.

Klasický tón stropu je biely. Kombinuje sa s akoukoľvek inou farbou z celej palety. Spôsobuje svetelné asociácie, je znakom novosti, čistoty. Tento náter je vhodný pre všetky miestnosti. Avšak vo svojej čistej forme môže vyzerať dosť nudne, mala by byť riedená inými odtieňmi.

Pre registráciu obytných miestností sa často používa modrý, modrý tón. Napríklad vyrábajú kombinované konštrukcie, kde je sadrokartón natretý svetlom, a strečová tkanina je fialová. Modrá farba môže byť použitá pri zariaďovaní toalety, kúpeľne, modrej farby v malom množstve - do spálne, detskej izby, fialovej - v obývacej izbe. V kuchyni alebo v kancelárii môžete použiť červenú a oranžovú. Vzrušujú, stimulujú duševnú aktivitu.

Pravidlá osvetlenia a dekoratívneho osvetlenia

Dvojúrovňové stropy môžu premeniť akúkoľvek miestnosť. Dizajn samotný vyzerá veľmi originálne, a ak je doplnený o osvetľovacie zariadenia, aby sa dekoratívne osvetlenie, stane sa prízvukom interiéru. Existuje mnoho spôsobov, ako urobiť osvetlenie. Na to môžete použiť:

 1. Luster. Zvyčajne sa používa jeden veľký výrobok, ktorý je umiestnený v strede stropnej konštrukcie.
 2. Reflektory. Môžu byť použité na akékoľvek stropy. Používa sa na osvetlenie určitej oblasti.
 3. Žiarivky. Ekonomický a trvanlivý. Dajte teplé prírodné, studené biele svetlo.

Pre dekoratívne osvetlenie:

 1. Páska LED. Veľmi flexibilné. Zvýraznite celú úroveň okolo obvodu. Pomocou regulátora môžete meniť odtieň, intenzitu svetla.
 2. Flexibilný neón. Od predchádzajúcej verzie sa líši tým, že svetlo je emitované vo všetkých smeroch.
 3. LED lanové svetlo Krásny a funkčný doplnok ku každému stropnému dizajnu. Na rozdiel od LED pásky sú diódy v plastovej trubici.
 4. Svetlá z optických vlákien. Poskytuje krásny lesk, zvýrazňuje textúru povrchu.

Príklady použitia v rôznych miestnostiach

Vďaka montážnym prvkom je možné montovať dvojpodlažné stropy do miestností s malou plochou. Mäkké, pevné plátno bude pripevnené len niekoľko centimetrov od stropu, čo umožní inštaláciu s malou alebo žiadnou stratou výšky miestnosti. Obmedziť slobodu vybrať typ obrazov môže len veľkosť a model lampy. Široká škála moderných stropných materiálov umožňuje zostaviť konštrukciu aj v priestoroch, ktoré jej to neumožňovali skôr.


V obývacej izbe

Zvyčajne sa v priestrannej miestnosti používajú na účely územného plánovania dvojúrovňové stropy. Nad miestom odpočinku s pohovkou a TV umiestnite nízku časť stropu. Môže to byť oblasť stien alebo centrum obývacej izby. Pracovné alebo jedálenské priestory predstavujú vysoké plochy. Tento spôsob separácie je vhodný pre veľké miestnosti, v iných prípadoch je lepšie použiť nábytok a priečky.

V interiéroch obytných miestností sú často zakrivené stropy zo sadrokartónu. Hladké, osvetlené čiary vytvárajú dojem dynamiky priestoru a plynulosti. Tento efekt by mal byť podporený rozložením a dynamikou farieb. Pomocou dvojúrovňového stropu môžete zmeniť geometriu obývacej izby, vytvoriť určitú náladu v spoločenskej miestnosti.

V kuchyni

Tradícia zdobenia stropu v niekoľkých úrovniach bola stále v kráľovských jedálňach. Hlavnou výhodou takýchto konštrukcií je spoľahlivé maskovanie komunikácie, nerovnosti, drsnosť povrchu, nosníky a drôty prechádzajúce stropom.

Pomocou dvojúrovňového stropu robia rozdelenie kuchynského priestoru na pracovnú plochu a miesto na odpočinok a jedenie. Nad jedálenským stolom sa nachádza najnižšia časť dizajnu. Vďaka tomu je možné použiť maximálne osvetlenie, ozdobiť povrch osvetľovacími zariadeniami akéhokoľvek typu. Pracovná doska, drez, sporák a chladnička sú umiestnené v priestore bez stropného osvetlenia. Pracovný povrch je dostatočne dosť osvetlenia, vstavaný headset, kapucňa.

Konštrukcia stropu v niekoľkých úrovniach môže byť urobená priamo alebo postavená. Hladké čiary, kruhy, ovály vám umožnia ozdobiť malú kuchyňu s lakonickými lampami. Medziľahlé dutiny a hrboly môžu byť zvýraznené farebne. Kombinácia červenej a béžovej, piesočnatej a pistácie bude vyzerať harmonicky.

V spálni

V oddychovej miestnosti má strop v dvoch úrovniach dekoratívnu úlohu.Najprv ho zobudí pri prebudení a druhý ho sprevádza spať. Vďaka dizajnu môžete použiť osvetlenie rôznej intenzity, vytvoriť krásny reliéf a nepredstaviteľné čiary. Na veľkej plošine v strede krásneho lustra je umiestnená, po obvode môžu byť umiestnené LED diódy. Zvýraznenie hladkými, mäkkými prechodmi vytvára romantickú náladu.

Viacúrovňové stropy dobre potláčajú hluk, umožňujú vám sústrediť sa na nezrovnalosti. Vynikajúci bude vyzerať v spálni zrkadlo povrchu v niekoľkých úrovniach, namontované na kovový rám. Takáto recepcia vizuálne rozširuje hranice miestnosti, zapĺňa spálňu svetlom, robí ju objemnou a priestrannou.

Dobrý vzhľad v spálni kombinovanej úrovni stropov. Pri výbere dizajnu je let fantázie neobmedzený. Môžete kombinovať drevo a sadrokartón, textil a PVC. Vrstvy vysokých stropov môžu byť zdobené štuky, aby sa projekcia "hviezdnej oblohy."

V chodbe a chodbe

V miestnosti s malou plochou je dokončovacia technológia oveľa jednoduchšia. Stropy v chodbe môžu byť doslova transformované tak, že sa vytvoria na dvoch úrovniach. Môžete kombinovať sadrokartónové dosky a PVC fólie. Takéto konštrukcie vizuálne zvyšujú stropy, poskytujú možnosť inštalovať vysoké skrine bez rizika poškodenia plátna.

Najčastejším spôsobom usporiadania stropu v dvoch úrovniach - konštrukcia rámu okolo obvodu chodby, ktorá ide dole niekoľko centimetrov pod hlavným podlažím. Zvláštne hrany môžu byť hladké, razené, s ľubovoľnou šírkou a veľkosťou. Bočné boxy sa zvyčajne používajú na upevnenie svietidiel. Hlavné plátno tak zostáva nedotknuté, bez zárezu a prepichnutia.

Zaujímavú textúru alebo vzor možno získať obalením sadrokartónových štruktúr PVC fóliou. Na elastickom vinylovom povlaku vznikajú všetky druhy nákresov. Môže to byť kópia slávnej maľby, mozaiky, imitácie fresky. Tučný dizajn pre chodbu - perforácia. Horná vrstva viacúrovňového materiálu prechádza cez spodné otvory.

V detskej izbe

Najjednoduchší spôsob, ako navrhnúť strop v škôlke - kombinácia dvoch farieb. Môže to byť odtiene jednej tóny alebo kontrastná svetlá kombinácia. Hracia plocha sa vyznačuje jasnejšou farbou, oddychová plocha a priestor nad pracovným stolom sú usporiadané v pokojnom stave.

Jedna zo stropných podláh v detskej izbe môže byť zdobená kresbami. Ak vyberiete plnohodnotný obrázok, musíte vziať do úvahy vek, záujmy, preferencie dieťaťa. Deti do roku môžu používať obraz prírody v pastelovo stlmených farbách. Mladší žiaci a predškoláci sa budú so záujmom pozerať na hrdinov svojich obľúbených karikatúr.

Viacúrovňové stropy v detskej izbe s vhodnou vekovou potlačou by nemali byť trvanlivé, pretože dieťa vyrastá a stráca záujem o obraz. V dospievajúcej miestnosti by mal strop zodpovedať celkovému štýlu miestnosti.

Dvojúrovňový strop sadrokartónu si to urobte sami

Inštalácia stropu niekoľkých úrovní je časovo náročný proces. Správnou organizáciou práce a správnym výberom materiálov a nástrojov si môžete vytvoriť stropnú konštrukciu s minimálnymi finančnými, dočasnými stratami. Ak to chcete urobiť, buďte trpezliví a krok za krokom postupujte podľa podrobných pokynov.

Materiály a nástroje

Ak chcete nainštalovať sadrokartónové konštrukcie bude musieť zásobiť veľké množstvo spotrebného materiálu. Okrem hlavných listov sadrokartónu, na vytvorenie úrovne budú potrebné materiály pre výrobu kostry a vrchný náter. Tu je kompletný zoznam nástrojov, ktoré sa určite hodia:

 • Stavebný nôž;
 • Sada skrutkovačov;
 • Prosekatel pre profily;
 • Kovové nožnice;
 • Úroveň lasera;
 • Pravidlo je;
 • Vŕtačka s vŕtačkou;
 • Ochranné okuliare a rukavice;
 • Sada špachtle;
 • kladivo;
 • štafle;
 • Niť.


Drafting

Vypracovanie správneho a podrobného nákresu je jedným z najdôležitejších momentov vo fáze návrhu. V predstihu je potrebné vypočítať množstvo materiálu potrebného na prácu a súvisiace finančné náklady. Voľba vhodného dizajnu, prejdite na schematický odraz zaveseného stropu. Určite maximálnu úroveň, na ktorú môžete rám znížiť, typ a počet svietidiel.

Ak bude jedna z vrstiev stropu mať zaoblenie, je potrebné vypočítať ich polomery. V pláne budúcej práce je potrebné zahrnúť aj podrobnú schému na nájdenie komunikačných a inžinierskych systémov z nasledovných položiek:

 1. Umiestnenie rozvodných skríň;
 2. Typ vedenia, sekcia, dĺžka kábla;
 3. Vlastnosti spojovacích svietidiel, umiestnenie spínačov, regulátorov;
 4. Umiestnenie kapoty, potrubia.

Príprava povrchu

Pred začatím práce je potrebné pripraviť miestnosť. Malo by byť možné ho oslobodiť od nábytku. Budete tiež musieť odstrániť záclony a odstrániť koberce. Omietka, zakrytá stará omietka by sa mala umývať od stropu. Musia byť vytvorené prijateľné podmienky na rezanie a inštaláciu sadrokartónu, pretože materiál netoleruje nadmerné výkyvy vlhkosti a teploty.

Drôty pre budúce svietidlá by mali byť odstránené a označiť miesto pripojenia svietidiel a lustrov. Povrch stropu nemusí byť plochý, všetky nedostatky budú skryté pod krabicou z odolného materiálu.

Stropné označenie a montáž profilu

Na pripravený povrch položte označenie podľa predtým vyhotoveného výkresu. Použite pre túto úroveň lasera a jednoduchú ceruzku. Najprv je potrebné vytvoriť pravidelný obdĺžnik, odraziť veľkosť prvej a druhej úrovne. Umiestnenie všetkých nosných profilov sa prenáša na stropnú dosku, na uľahčenie ďalšej práce je skonštruovaná mriežka.

Inštalácia profilu sa musí vykonávať prísne v etapách. Zavesenia sú upevnené na určených miestach. Potom namontujte vodiaci profil, prelepte tesniacu pásku a upevnite ju na stenu. Teraz od rohov do stredu zostávajúcich častí sú priskrutkované.

Kučeravé stohované stropy budú vyžadovať zakrivený profil. Potrebuje nezávisle dať správny smer. Materiál je narezaný nožnicami na kov každých 10 cm a ohnutý podľa plánovaného vzoru.

Pravidlá zapojenia a osvetlenia

Správne zvolené osvetlenie nielenže vytvorí útulnú, pohodlnú atmosféru, ale aj urobí gramotné akcenty na vybrané interiérové ​​predmety. Dbajte na to, aby umiestnenie prípravkov bolo potrebné vo fáze prípravy povrchu a inštalácie profilu.

Ešte pred začiatkom sadrokartónových fólií sú vytvorené otvory. Ak je vybraný luster, nemal by byť pompézny. Samotná výstavba v niekoľkých úrovniach bude atraktívna. Lampa s veľkým množstvom dekoratívnych prvkov môže preťažiť zavesený strop.

Často pre organizáciu osvetlenia dvojvrstvových kachľových stropov použiť reflektory. Môžete namontovať otočné alebo nerotačné zariadenia. V prvom prípade sa otvárajú ďalšie možnosti a variácie s nástrojmi. Existuje mnoho modelov stropných svietidiel rôznych farieb, tvarov, veľkostí (2 x 2, 5 x 5,). Zariadenie je vybrané na základe celkového vnútorného priestoru miestnosti.

Rezanie, montáž a hrubovanie sadrokartónu

Rezané sadrokartónu na predbežnom štítku. Po prvé, linka je držaná nožom pod pravítkom s úsilím riadiť čepeľ 2-3 mm, potom odlomiť časť prvku. Ak chcete získať hladký okraj, kartón na druhej strane je narezaný a vyčistený brúsnym papierom.

Pred montážou pripraveného pravouhlého listu na rám odstráňte skosenie. Hrany sú rezané pod uhlom pre lepšie vyplnenie medzier tmelom. Začnite upevňovať prvky z rohov, pozorujte vzdialenosť medzi skrutkami nie je väčšia ako 20 cm.

Na upevnenie časti sadrokartónu na zaoblenú konštrukciu je potrebné vopred pripravený prvok zmäkčiť. Na to urobte malé otvory pomocou ihlového valca a posypte vodou. Po 30 minútach sa obrobok stáva kujnejším, môže mať oblúkovitý tvar. Je potrebné vykonať inštaláciu, kým sadrokartón zostáva mokrý.

Možnosti a nápady na dokončenie

Počiatočná fáza dokončovania je tmel všetkých spojov a švov medzi pevnými listami sadrokartónu. Východisková zmes sa naplní drážkami, skrutkovacími bodmi skrutiek, štrbinami, vystuženými papierovou páskou a nechá sa uschnúť. Potom, na úrovni, brúsiť so smirkovým papierom. Potom celý povrch krabice pokrytý dokončovacím tmelom.

Štandardná povrchová úprava môže byť vylepšená pre zaujímavejší výsledok. Povrchová zmes sa kombinuje s lakom. Ak aplikujete farbu na tmel v niekoľkých vrstvách, dostanete nezvyčajný výsledok. Môžete tiež použiť tapetu, textúrované omietky.

záver

Pri vykonávaní opráv v byte alebo súkromnom dome si každý musí určiť, ktorý strop chce vidieť. Pri výbere dvojúrovňových štruktúr by sa mali preskúmať ich hlavné výhody. Ak ste spokojní s dizajnom, finančné možnosti vám to umožnia dodať, všetko, čo zostáva, je obrátiť sa na špecialistov a dokončiť prácu sami. Jednoduché modely sadrokartónu pod silou inštalovať vlastné ruky, ale bez asistenta nemôže robiť, pretože listy sú dosť ťažké a krehké. Pre inštaláciu zložitých zariadení bude vyžadovať špeciálne zručnosti a vybavenie.

Zanechajte Svoj Komentár