Dlaždice na podlahe v chodbe a chodbe: dizajn, typy, dispozičné možnosti, farby, kombinácia

Pri výbere dlažby na podlahe v chodbe a chodbe je dôležité zvážiť nielen estetické vlastnosti, ale aj technické parametre náteru. Zručne vybraný kachľový materiál pomôže vytvoriť výrazný interiér.

Výhody a nevýhody používania dlaždíc na chodbe

Dekoratívne dlaždice dnes uznaný ako najlepší materiál pre dokončenie podlahy v chodbe mestského bytu. Spevnená podlaha má svoje vlastné charakteristiky:

výhodynedostatky
Trvanlivosť a odolnosť voči opotrebeniu: trvá dlho, dokonale prenáša zaťaženie a vplyv pracích prostriedkov.Lesklá dlažba má vysokú sklzovú rýchlosť, takže matný typ materiálu je vhodný na podlahu na chodbe.
Požiarna odolnosť Umožňuje inštaláciu teplej podlahy.Rýchla kontaminácia reliéfu alebo ľahkého povlaku.
Hygiena a odolnosť voči vlhkosti. Nepohlcuje cudzie pachy a mastnotu, zabraňuje vzniku plesní.Povrch dlaždíc je pomerne studený, neodporúča sa chodiť po ňom bez topánok.
Výrobky sú relatívne ľahko obnoviteľné: v prípade poškodenia nie je potrebné úplne meniť náter.Nízka zvuková izolácia.

Ktoré dlaždice si vybrať na chodbe na podlahe?

Estetická úloha podlahy v chodbe má byť harmonickým zázemím pre interiér, nie pokaziť. Výber materiálu závisí od plochy miestnosti. Dlažba sa stane:

 • námestie
 • obdĺžnikový
 • šesťuholníkový
 • kučeravý
 • metlahskoy

Veľké štvorcové dlaždice v malej chodbe zdôrazňujú len jej malú veľkosť. Dlhá úzka chodba rozšíri pruhovanú podlahu dlaždice, položenú kolmo. V priestrannej chodbe môžete naplno demonštrovať svoju kreativitu. Obaja figuroval dlaždice, a mnohostranný metlakhsky v podobe mozaiky bude vyzerať nádherne.

Typy dlažieb pre chodbu

Dnes pre svoju výrobu používajú moderné materiály šetrné k životnému prostrediu. Na stavebnom trhu sú najbežnejšie tri typy:

 • Keramiky. Veľká časť jej zloženia je pálenej hliny. Takýto produkt si zachováva svoju farbu dokonale, ale dlaždice sú pomerne krehké, takže na chodbe je lepšie nájsť iný náter.
 • Porcelánový kameninový tovar. Je založený na íle s prídavkom žulových triesok. Líši sa v špeciálnej trvanlivosti a vodotesnosti. Dizajn umožňuje simulovať prírodné materiály s vysokou presnosťou.
 • Kvartsvinilovaya. Na jeho výrobu sa používa kremenný piesok, vďaka ktorému sa vlastnosti povrchovej úpravy približujú umelému kameňu a polyvinylchloridu, ktorý pôsobí ako spojivový adhezívny prostriedok. Jeho hlavné prednosti - mimoriadna odolnosť voči opotrebeniu a trvanlivosť.

Na fotografii je hala s lesklým keramickým povlakom. Hnedé vložky sú v súlade s prvkami dekoru a nábytku rovnakého odtieňa.

Možnosti usporiadania dlaždíc na podlahe

Existujú štyri základné usporiadania.

 • Najjednoduchšia je klasická verzia, keď dlažba na podlahe v chodbe je položená rovnobežne so stenami, v rovných radoch. Táto podlaha vyzerá pevne, stručne a zároveň šetrí čas a materiály.
 • Druhou metódou výpočtu je uhlopriečka. Táto metóda maskuje nerovnosti podlahy, vyzerá atraktívne a opticky rozširuje priestor chodby. Bohužiaľ, kladenie na diagonále je veľmi tvrdá práca a spotrebuje veľa materiálov pri rezaní.
 • Tretí variant dispozície je "vzrazbezhku" alebo "ofset", tu na podlahu v chodbe pomocou obdĺžnikových výrobkov. Toto murivo sa podobá tehlu, používa sa na simuláciu prírodných materiálov.

Na fotografii je sála s klasickou verziou výpočtov.

Štvrtý spôsob znášky - rybie kosti. Táto metóda sa používa na simuláciu parkiet a je vhodná pre úzke obdĺžnikové dlaždice. S jednoduchosťou a originalitou výpočtu existuje ďalšia nesporná výhoda - minimum odpadu.

Na fotografii, dva spôsoby, ktorým sa - "ťahanice" a "rybie kosti." Z vizuálneho hľadiska sa kryt vôbec nelíši od parkiet.

Farebné dlaždice na chodbe

Voľba dlaždíc na chodbe má veľký význam pre vnímanie interiéru ako celku. Jeho farebný rozsah je tak rôznorodý, že dizajn je obmedzený len chuťovými preferenciami a predstavami majiteľa bytu.

biela

Biely lesk vyzerá elegantne a je kombinovaný s akýmikoľvek odtieňmi. Svietiace dlaždice odrážajú svetlo a rozširujú priestor. Ale pre chodbu je príliš klzká, a na výrobky s drsným povrchom a ľahkou škárovacou špinou budú výraznejšie.

Na fotografii je pri vstupe biela dlažba v kombinácii so stenami a svetlým drevom.

čierna

Chodba s čiernou podlahou by mala byť dostatočne priestranná, inak priestor zužuje. Na tomto poschodí viac viditeľné škody. Preto sa čierna dlažba často kombinuje s bielou farbou, ktorá sa nachádza v šachovnici.

šedá

Najobľúbenejšia a najúspešnejšia možnosť pre chodbu je v súlade s akoukoľvek nástennou dekoráciou. Nie je to tak nápadné škrabance a nečistoty.

béžový

Béžová označuje neutrálne, teplé tóny. Takáto podlaha na chodbe bude slúžiť skôr ako pozadie situácie, než aby pritiahla pozornosť.

modrý

Špecifická voľba je preto bežnejšia v dvojfarebných podlahách.

Na fotografii, kontrastné modré lemovanie výhodne dopĺňa ornament na bielom pozadí.

červená

Táto farba v chodbe sa často používa v kombinácii s bielou, alebo ako súčasť vzorov tlmených tónov: ružová, bordová.

Dlažba

V súčasnej dobe môže byť technológia výroby porcelánových kameninových podlahových krytín aplikovaná na akýkoľvek vzor. Pomáha napodobňovať drevené povrchy a dosiahnuť maximálnu podobnosť s laminátovými panelmi.

Podlaha „pod drevom“ a „pod laminátom“ na chodbe vyzerá štýlovo a draho a tiež kombinuje všetky výhody dlaždíc a drevených podláh. Farebná škála je naozaj široká: na dokončenie haly nájdete vzorky s imitáciou starého dreva alebo štetcom, dub rôznych odtieňov od svetlohnedej po tmavú wenge.

Zvláštnym miestom v sortimente keramických výrobkov sú obklady imitujúce mramor, žula alebo onyx: jeho prirodzená štruktúra vyzerá ako prírodný kameň. Na chodbe je táto ušľachtilá textúra obzvlášť elegantná.

Fotografia má matný povrch "pod stromom", podobne ako voskovanie. Výrobcovia tiež ponúkajú lesklý náter na imitáciu laku.

Produkty Patchwork sa stávajú čoraz populárnejšími: je to vzorovaná dlažba pripomínajúca patchworkovú deku. Viacfarebná podlaha v chodbe dokonale zapadne do štýlu Provence alebo Scandi a oživí interiér.

Tiež úspešne vo výzdobe chodby použité šesťuholníkové dlaždice, pripomínajúce plást.

Fotografie dlažba so vzorom

V súčasnosti dizajnéri vytvárajú celé kolekcie s rôznymi obrazmi na porcelánovom kamenive. Tepelné tlačové výkresy sú nápadité vo svojich detailoch.

Populárnym trendom sú dnes okrasné výrobky. Rozkladajú sa len na časť chodby, vytvárajúc tak určitý vzor koberca.

Fotografia ukazuje pôvodnú podlahu, kde je okolo jasného vzoru položená neutrálna dlažba.

Jasné geometrické vzory dávajú koridoru nastavenie závažnosti a určitú aristokraciu.

Fotografia je štýlovou kombináciou kosoštvorcov rôznych odtieňov.

Príklady kombinovanej podlahy na chodbe

Takáto podlaha v chodbe vyzerá nielen veľkolepé, ale slúži aj praktickým účelom: vďaka svojej pevnosti dlažba pri vchode chráni menej odolný proti opotrebeniu povlaku pred účinkami pouličných nečistôt. Okrem toho, prevod materiálov z jednej do druhej zóny koridoru priestoru.

Dlaždice a parkety

Ťažké, ale veľmi zaujímavé, je kombinácia šesťuholníkového "voštiny" a prírodného dreva. Pružnosť parkiet umožňuje na prvý pohľad ukotviť dva nekompatibilné materiály.

Doska a linoleum

Tento typ párovania je menej nákladný a nepríjemný. Rezané linoleum sa môže líšiť, napríklad vlnou alebo polkruhom. Pre kombináciu priestoru a odstránenie rozdielu podlahy v chodbe sa zvyčajne používa prah kovu.

Na fotografii je keramický povrch na prahu a linoleum položené vo zvyšku haly.

Doska a laminát

Táto kombinácia je najspoľahlivejšia a odolná. Smerom do chodby s dlažbou a laminátom harmonicky ladí do iného štýlu interiéru.

Ako vyzerá dlaždica v rôznych štýloch?

Keramický povlak je vďaka svojej rozmanitosti univerzálny pre všetky štýly.

Milovníci podkrovia radšej napodobňujú podlahu "pod stromom" (často starnú) na chodbe. Pre minimalizmus charakteristická dlažba so stručným vzorom - biela, šedá, s textúrou betónu. Sexuálne výrobky napodobňujúce prírodný kameň zdôrazňujú rafinovanosť klasiky.

Na fotografii je podkrovná chodba so vzorovanými dlaždicami v čiernej a bielej farbe.

V škandinávskom štýle je patchwork najobľúbenejší. Prívrženci high-tech vybrať moderný vzor pre podlahu v chodbe, zdôrazňujúc hladkosť línií nábytku a výzdoby.

Fotogaléria

Dlaždice na chodbe nie je nižšia ako ostatné podlahové krytiny ani v prevádzkových vlastnostiach, ani v kráse. Udržiava si svoju príťažlivosť počas celej svojej životnosti.

Zanechajte Svoj Komentár