Dvere v obývacej miestnosti (hala): typy, materiály, farba, prevedenie, výber tvaru a veľkosti

Dvere do haly sú vnútornou vizitkou, ktorá dáva miestnosti osobitý charakter a dobrý vkus. Preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť dizajnu, kvalite a praktickým vlastnostiam obrazov.

Vlastnosti voľby dverí

Niekoľko odporúčaní na výber:

  • Pri výbere farby pre krídlo brány zohľadňujú tón stien, nábytku alebo podlahy alebo vytvárajú kontrastné kombinácie, napríklad svetlú podlahu a tmavé dvere.
  • Pri nákupe modelu, musíte venovať pozornosť veľkosti miestnosti, napríklad pre malú sálu v byte, ako je Chruščov byt, nebudú vhodné možnosti hojdania, ktoré zaberajú príliš veľa miesta.
  • Konštrukcia plachiet a materiálov, z ktorých sú vyrobené, sa musia hodiť a harmonicky zapadnúť do celkového dizajnu interiéru haly.

Varianty interiérových dverí v interiéri

Existuje niekoľko modelov interiéru.

Dvojlôžková (hojdačka)

Pomerne bežná a známa možnosť s vysokým výkonom, širokým rozsahom dizajnu a veľmi slávnostným vzhľadom. Tieto produkty však majú určitú nevýhodu, pretože zaberajú veľa využiteľného priestoru a nepoužívajú ich racionálne.

Fotografia má dvojité modré krídlové dvere, ktoré sa nachádzajú v rohu v interiéri haly.

Posuvné (dvere do priehradiek)

Tieto modely vám umožňujú dodať originalite haly a zdôrazniť všetky krásy jej dizajnu. Vďaka svojej praktickosti, funkčnosti a kompaktnosti umožňujú nielen výrazne ušetriť miesto v malej obývačke a využívať priestor v blízkosti dverí, ale môžu slúžiť aj ako priehradka pre štúdio.

Dvere harmoniky

Líši sa v množstve výhod, elegantného vzhľadu, jednoduchosti riadenia a pomerne rozumnej ceny. Takéto skladacie konštrukcie sa považujú za relevantné a tradičné riešenie, ak v malej miestnosti potrebujete ušetriť miesto.

Jeden list

Môžu mať ľavý alebo pravý typ otvárania, s prahom alebo bez neho. Jednokrídlové dvere - to je klasická verzia, ktorá dokonale zapadne do každého interiéru obývačky.

skrytý

Taký model nemá tradičné slučky a je neoddeliteľnou súčasťou steny a je niekedy veľmi ťažké ho všimnúť. Skrytý dizajn dverí ľahko dopĺňa akékoľvek interiérové ​​riešenie a dáva situácii nejakú záhadnosť.

Vo fotografii jedny dvere skryté dvere v interiéri haly v modernom štýle.

francúzsky

Majú elegantný, sofistikovaný a sofistikovaný výhľad a neprepúšťajú miestnosť. Vďaka veľkému množstvu okuliarov sa podobajú francúzskym panoramatickým oknám a dodávajú do priestoru ľahkosť, vzduch a beztiažnosť.

namontovať

Stiahnuteľné plátno na valcoch, vďaka systému koľajníc, sa nachádza v blízkosti steny, čo umožňuje nezaťažovať interiér obývačky a šetriť miesto. Toto mobilné riešenie robí dizajn, nielen oveľa originálnejším, ale aj oveľa útulnejším a funkčnejším.

obložený

Drevený rám s panelmi má vysokú kvalitu, dlhú životnosť, vynikajúci výkon a veľmi solídny vzhľad, vďaka čomu sa situácia premieňa a dodáva mu osobitnú eleganciu a vysoké náklady.

Na fotografii je biely výkyvný panel v interiéri haly v škandinávskom štýle.

Materiál dverí

Krídla dverí pre halu môžu byť vyrobené z prakticky akéhokoľvek materiálu, najčastejšie sú tieto:

  • Glass.
  • Wood.
  • Plast.

Fotografia ukazuje interiér modernej haly s bielymi plastovými dverami zdobenými zeleným lemom.

Výrobky z prírodného dreva majú skutočne elitný vzhľad a sú vždy veľmi elegantné a drahé. Plastové fólie majú vysoko kvalitné a estetické vlastnosti, nie vôbec horšie ako drevené modely. Presklené dvere dávajú miestnosti nielen ultramodernosť, ale aj jej ľahší a vzdušnejší vzhľad.

Farba dverí do obývačky

Populárne odtiene, vždy zostať vo výške módy.

wenge

Pri použití tejto farby sa ukázalo, že k návrhu haly sa pridáva špeciálna šľachta, luxus a šľachta.

Na fotografii je malá obývacia izba s drevenými dverami v štýle wenge.

biela

Biele plátna dokonale ladia s vnútorným priestorom a naplňujú ho neuveriteľnou vzdušnosťou a ľahkosťou.

hnedý

Schopný dať obývacia izba, a to nielen niektoré ostrosť, pikantnosť a pôvab, ale aj vytvoriť v ňom ekologický a prírodný dizajn.

béžový

Produkty béžové tóny, bude vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí nemajú radikálové farby. Tento dizajn je nenápadný, elegantný a mimoriadne sofistikovaný.

Na fotografii je znázornený interiér obývacej izby s dvojitými dvomi dverami z krémovej farby.

šedá

Šedé dvere krídla, ako by sa rozpustili v interiéri a nebudú priťahovať prílišnú pozornosť, pričom zdôrazňujú všetky výhody obývačky. Okrem toho, tieto modely v jasných farbách, veľmi osviežujúci a rozširuje priestor.

čierna

Takéto dvere sa bezpochyby stávajú ústredným prvkom celej haly, čo dáva miestnosti charakter a exkluzivitu.

Formuláre a rozmery dverí

Okrem štandardných dverí existuje mnoho neobvyklých riešení, ktoré dotvoria priestor ešte väčšou individualitou a neštandardom. Napríklad, oblúkový kruhový tvar výrobkov urobí dizajn obývačky skutočne originálnym a expresívnym. Pre priestrannú halu by bolo vynikajúcim riešením veľké dvere, zosobňujúce pohodlie, spoľahlivosť a prezentovateľnosť.

Fotografia ukazuje presklené veľké klenuté dvere bielej farby v interiéri haly.

Dizajnové nápady

Pre túto miestnosť si môžete vyzdvihnúť zaujímavý model dverí so všetkými druhmi dekorov a dizajnérskych zvončekov a píšťaliek. Napríklad, obrazy zdobené kresbami, vzorované rezby, hliník a kované prvky alebo vzory s vložkami z priehľadného, ​​priesvitného, ​​matného alebo vitráže.

Dvere s neobvyklým dizajnom v podobe maľovaných alebo airbrush obrazov, majú obzvlášť krásny a elegantný vzhľad, harmonicky kombinovaný s nastavením, plátna zdobené vzorovaným reliéfom dodajú interiéru slávnostné a vysoké ceny.

Fotografie haly v rôznych štýloch

Modely dverí v obývacej izbe v populárnom štýle.

moderný

Pre tento štýl by bolo vhodné používať prísne a veľmi stručné hluché interiérové ​​výrobky, bez zbytočných šperkov alebo sklenených konštrukcií s rovnými čiarami.

klasický

Aristokratický, krásny, drahý, ale veľmi praktický jedno- alebo dvojdverový model v prírodných odtieňoch dreva, dvere z cenného poľa alebo obložené plátna s ozdobnými armatúrami na zlato alebo striebro budú vynikajúcou voľbou pre klasický správny, proporcionálny a tichý strih.

Fotografia zobrazuje tmavo drevené presklené dvere v interiéri haly, vyrobené v klasickom štýle.

High-tech

Geometrický, otvorený a s dobrými ergonomickými vlastnosťami, futuristický štýl môže byť ozdobený lesklými alebo svetlými matnými hliníkovými, plastovými, kovovými alebo sklenenými výrobkami s minimalistickým dizajnom a modernými bankovkami.

moderný

Pre smer secesie sú charakteristické drevené konštrukcie dverí s kovanými železnými prvkami alebo orámované modely s nepriehľadnými sklenenými vložkami, zdobené vzormi a ornamentami. Dvere sa musia odlíšiť špeciálnou estetikou a plastmi a majú zvlnenú, plynulú, hladkú alebo zaoblenú líniu.

Provence

Provensálsky dizajn predpokladá maximálnu jednoduchosť a prirodzenú dokonalosť. Vnútorné sklopné, posuvné, skladacie vzory v jemných farbách, zdobené kovanými detailmi, vyblednutými vzormi alebo maľbami, maľbami s efektom umelého a prirodzeného starnutia alebo dvere s presklením, organicky zapadajú do francúzskeho interiéru.

Na fotografii je obývacia izba v štýle Provence s ľahkými sklopnými dverami v kombinácii so sklom.

Fotografie v obývacej izbe

Zdobením vstupnej obývačky s dvomi dverami alebo tromi uličkami vedúcimi do kuchyne, do detskej izby alebo do spálne, by sa malo brať obzvlášť vážne, aby sa nepokazila celá krása dizajnu. Pri všetkých dverách často uprednostňujú rovnaký dizajn, takže sa ukazuje, že v miestnosti sa vytvorí konzistentnejšie zloženie.

  • Ak sú na tej istej stene umiestnené dve alebo viac uličiek, potom je lepšie použiť pre ich dizajn posuvné alebo zatiahnuteľné modely, ktoré budú vyzerať kompaktne a nepoškodia priestor s takýmto usporiadaním.
  • Swing produkty sú lepšie zvoliť pre otvory umiestnené na protiľahlých stenách.
  • Ak sú dvere paralelné k sebe na rôznych stranách stien obývacej izby, potom pre pohodlie môžete použiť podmienené priestorové zónovanie, napríklad, dať niečo do stredu nábytku položiek.
  • Vzhľadom k veľkému počtu otvorov je lepšie zakúpiť mobilný, kompaktný alebo rohový nábytok pre priechodnú halu.

Na fotografii je znázornený interiér vstupnej haly v škandinávskom štýle s krídlovými bielymi dverami umiestnenými na rôznych stenách.

Kde by sa mali dvere otvoriť?

Pri výbere spôsobu otvárania dverí neexistujú žiadne prísne obmedzenia. Stále je však potrebné vziať do úvahy, že jednokrídlové alebo dvojkrídlové plachty v otvorenom stave nezasahujú a neblokujú priestor haly. Podľa filozofie Feng Shui sa predpokladá, že pre dvere do obývačky je lepšie zvoliť otvorenie vo vnútri miestnosti, vľavo od vchodu.

Fotogaléria

Dvere sú neoddeliteľnou súčasťou celkového vnútorného obrazu haly, takže musia nielen harmonicky dopĺňať a podporovať koncipované riešenie štýlu, ale zároveň poskytovať pohodlie, komfort a maximálnu funkčnosť v miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár