Záclony v kuchyni s balkónovými dverami

Výber správnych záclon do kuchyne, kde je balkónový blok, nie je tak jednoduchý a vyžaduje si dôkladný prístup. Nezáleží vôbec na tom, či to budú záclony, ručne šité alebo zakúpené ready-made. Je dôležité urobiť správne rozhodnutie, berúc do úvahy štýl a konfiguráciu miestnosti a domu ako celku, typ použitého materiálu. Poďme analyzovať, ako vyzdvihnúť záclony v kuchyni s balkónom dvere.

Vlastnosti a požiadavky na dizajn kuchynského okna s balkónovými dverami

Pri výbere portierov nezabudnite zvážiť niekoľko konkrétnych bodov:

 • Voľný vstup na balkón je nutnosťou. Koniec koncov, podľa štatistík, balkón v kuchyni je navštívil častejšie ako z iných miestností. Preto aj vo fáze plánovania nákupu si vyberte závesy tak, aby sa na nich nelepili.
 • Loggia je pohodlná vec, ale prirodzené osvetlenie sa znižuje. Preto si vyberte farbu a materiál pre záclony tak, aby miestnosť nevyzerala pochmúrne.
 • Množstvo textílií na oknách malej kuchyne vyzerá trochu mimo miesta. Okrem toho, tkanina v kuchyni je rýchlo kontaminovaná, a únavné časté umývanie sotva vás šťastná.
 • Nebuďte leniví študovať zloženie vybranej hmoty. Prírodné textílie sa ťažko čistia, absorbujú mastnotu a prach. Syntetické tkaniny sú dokonale umývateľné, ale nebezpečné z hľadiska požiaru. Preto najlepšou možnosťou sú závesy zo zmiešaných vlákien.
 • Vyzdvihnite model závesov tak, aby boli v súlade s balkónovými dverami, ktoré tvoria jednu kompozíciu.
 • Ak je doska v blízkosti okna, je dôležité, aby vzdialenosť od dosky k závesom bola najmenej 300 mm.
 • Pokúste sa nájsť rovnováhu medzi praktickosťou a krásou, konajúc na princípe „nie na úkor druhého“.


    

Porazili sme asymetriu

Asymetria je jedným z moderných trendov. Správnym bitím si môžete vytvoriť jedinečný dizajn kuchynského okna. Kombináciou rôznych materiálov, farieb a textúr v najbizarnejšom spôsobe môžete vytvoriť jedinečný dizajn. Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu krásne usporiadať okno:

 1. Súprava dvojitej vrstvy. Použitie ako základná vrstva tylu tkaniny. Horná vrstva je vyrobená z priesvitnej tkaniny, ktorá je rezaná pozdĺž šikmej čiary. Z balkónovej strany má záves minimálnu dĺžku, ale v krajnom bode okna úplne zatvára otvor.
 2. Viacvrstvové japonské panely. Viacfarebné panely vyzerajú obzvlášť nezvyčajné a štýlové.
 3. Rohové závesy.
 4. Valcované alebo rímske závesy rôznych výšok.
 5. Vertikálne žalúzie rôznych dĺžok, ktoré sa pohybujú od stredu k boku.

Krátke alebo dlhé záclony?

V malej kuchynke alebo štúdiu ako závesy je najlepšie použiť dve úzke tylové plátna, bez zbytočných závesov a záhybov. Pre zabezpečenie prístupu k parapetu môžete skrátiť plátno, ktoré sa nachádza nad oknom.

V úzkom kuchynskom priestore sú vhodné aj závesy so systémom zdvíhania: rímske rolety, rolety, rolety. Nebudú vyhodené ponorom, tkanina má impregnáciu odolnú voči škvrnám, starostlivosť o materiál je veľmi jednoduchá. Okrem toho môžete nastaviť úroveň prirodzeného svetla.

    

Typy a tkaniny

Hlavnou črtou kuchynskej miestnosti je agresívne prostredie. V tomto ohľade musí byť materiál, z ktorého sú závesy zhotovené, nevyhnutne praktický. Miestnosť je často vetraná, takže sa nedá vyhnúť kontaktu s vonkajším vzduchom. Aj keď je kuchyňa vybavená dobrou kapotou, textílie aktívne absorbujú pachy. Preto budú mať závesy na umývanie alebo čistenie častejšie ako v iných miestnostiach. Takže potrebujeme materiály, ktoré sa veľmi ľahko čistia. Dobrá voľba je tkanina so špeciálnou impregnáciou, ktorá zabraňuje prenikaniu tuku a vlhkosti.

tyl

Je to tenká, priesvitná tkanina, ktorá rozptyľuje denné svetlo a zhasína svetelné efekty. Môžete použiť jednu tkaninu tylu. Zároveň je dôležité, aby sa voľne pohybovala pozdĺž odkvapu a vytvorila prístup na balkón. Záclony na priechodkách sú v tomto ohľade vhodné. Vytvárajú dojem čistoty a ľahko sa pohybujú. Najznámejšia farba je biela. Nemenej krásna je kombinácia dvoch alebo viacerých odtieňov. Tyl je nebezpečný materiál, takže umiestnenie takýchto záclon vedľa sporáka nie je najlepším riešením.

záclony

Klasická kombinácia pre kuchyňu, ktorá nepredstavuje dokonalý dizajn, je kombináciou ľahkého, elegantného tylu s závesmi rôznych dĺžok. Dlhší záves je umiestnený na boku, od výstupu na balkón. Vyžaduje sa zachytenie záclonovej tkaniny, pretože zjednoduší otvorenie balkónových dverí vo vnútri. Dĺžka závesu na opačnej strane dverí tesne pod parapetom. Originálne riešenie - závesy na odkvap, namontované v rôznych výškach.

Horizontálne a vertikálne žalúzie

Princíp horizontálnych žalúzií je podobný roletám, ale existuje značná nevýhoda. Lamely úplne zatvárajú dvere okna a balkónové dvere, takže nie je možné plne využiť parapet. Základom návrhu - vertikálne alebo horizontálne orientované lamely. Otočením okolo svojej osi regulujú prenikanie svetla do miestnosti. Materiál lamiel je iný: hrubá tkanina, kov, drevo alebo plast. Otočné dosky skryjú kuchyňu pred zvedavými očami, pričom nebránia výmene vzduchu.

Stojí za to venovať pozornosť vertikálnym roletám. Sú ľahko udržiavať, nestrácajú farbu, nie sú deformované, sú prakticky tiché. Vzhľadom na vertikálne usporiadanie lamiel je výška stropu vizuálne zvýšená. Dobrou alternatívou k textilným roletám je záves zo sklených vlákien. Materiál nepodporuje horenie, len roztavený, pričom nevypúšťa žiadne škodlivé zlúčeniny. Spôsob, ako sa starať o laminátové výrobky - suché čistenie.

Dizajnové riešenia pre farbu môžu byť veľmi odlišné. Môže to byť monochromatický povrch alebo lamela s potlačou: vzory, etno-ornamenty, tlač fotografií. Lamely môžu byť usporiadané v jednej čepeli, postupne alebo vo forme oblúka. Žalúzie dokonale zapadajú do moderného štýlu av kombinácii s bežnou látkovou záclonou vyzerajú ekologicky v klasickom interiéri.

Roll a rímske záclony

Valcované závesy sú najvhodnejšie pre návrh otvárania okien. Pre okná a balkóny je možné použiť plátna rôznych dĺžok. Zároveň je dôležité, aby ich štruktúra bola rovnaká. Pomocou roliet môžete ľahko nastaviť tok prirodzeného svetla vďaka špeciálnemu mechanizmu, ktorý otáča plátno na hriadeľ. Aby návrh nefúkol tkaninu, poskytujú sa váhy a úpravy, ktoré určujú smer pohybu.

Súvislosť so sklom v tomto dizajne je dosť hustá, takže prístup k parapetu je voľný. Je to vynikajúce riešenie pre malé kuchyne, kde parapet často slúži hosteske ako dodatočný pracovný povrch. Výber odtieňov, textúr a veľkostí roliet je veľmi veľký. Ľahko sa udržiavajú a inštalujú, čo im umožňuje zapadnúť do priestoru každej kuchyne.

V závislosti od spôsobu skrúcania existujú bežné a kazetové rolety. V bežnom vyhotovení je sieťovina navinutá na špeciálny hriadeľ, zatiaľ čo textilný kotúč je viditeľný. Zvláštnosťou konštrukcie kazety je, že plátno, obalené okolo hriadeľa, je ukryté vo valcovej kazete. V závislosti od veľkosti sú na celom okennom otvore aj na samostatnom krídle krídlové konštrukcie.

Roleta vyzerá skvele s klasickým závesom. Môžete použiť monochromatickú tkaninu rôznych textúr a odtieňov alebo textilu s potlačou. Originálne vyzerajúca tlač fotografií. Mínus roliet je ten, že pri nedostatočnej opatrnosti môže byť krehký mechanizmus zlomený. Neodporúča sa umývať, ale čistiť jemným mydlom a vodným roztokom.

Rímska roleta je kus textilu, ktorý pomocou špeciálneho mechanizmu stúpa a padá (čiastočne alebo úplne). Vo vyvýšenom stave je plátno zložené horizontálnou „harmonikou“. Natiahnutý záves úplne zatvára okno, alebo alternatívne ponecháva parapet otvorený. Táto možnosť - pre fanúšikov stručného racionálneho dizajnu.

Milovníci ruches, je sotva spokojný. Nevýhodou sú rímske záclony: riziko rozbitia zdvíhacieho systému, ako aj skutočnosť, že pred praním musíte uvoľniť látku z vodiaceho systému.

Rakúske záclony - akýsi Roman. Rozdiel medzi nimi je, že zostavy nie sú lineárne, ale zvlnené. Tieto záclony vyzerajú skvele, ale ich cena je vysoká. Okrem toho je starostlivosť o ne dosť náročná.

    

Bambusové vzory

Bambusové plátno má niekoľko výhod. Je hustá, odolná voči vlhkosti, zatiaľ čo váži trochu a vyzerá veľmi originálne. Bambusové suroviny boli špeciálne spracované. Je odolná, praktická a vyzerá veľmi krásne, vytvára atmosféru pohodlia a pohodlia.

Japonské panely

Japonské panely - jeden z pôvodných a neštandardných spôsobov navrhovania kuchynského okna. Ich hlavnou črtou je extrémne lakonický, minimalistický dizajn. Textilné plátna sa ľahko pohybujú a veľmi ľahko sa čistia. Dekorácia okna s japonskými panelmi je vhodná v priestrannej kuchyni, navrhnutej v modernom štýle.

gáza

Vlasťou tohto materiálu sú krajiny na východe s horúcim podnebím. Kisey sú závesy z nití upevnených medzi sebou v hornej časti. Kisseynaya opona dobre zatemňuje miestnosť a zároveň poskytuje voľnú cirkuláciu vzduchu. Kisei má rôzne odtiene a textúry nití, dá sa zriediť dekoráciami z korálkov, bambuliek alebo flitrov. Tkanina vyzerá skvele v kuchyni, navrhnutý v štýle "klasický" alebo "ethno".

Kisei opticky zväčšuje priestor, takže závesové závesy sú skvelým riešením pre malé a nízke kuchyne, napríklad v chruščovských domoch. Môžete kombinovať mušelínovú oponu a klasické textílie. Farba závesu môže byť monofónna. Prechod farebných prechodov alebo kombinácia kontrastných vlákien vyzerá krásne. Záclona je praktická a ľahko sa čistí. Môžete si to sami, najmä preto, že nemusíte steh a strih nič. Umyte Kisey úplne jednoduché. Aby sa vlákna zamotali, sú na viacerých miestach zviazané.

    

Pletené textílie

Záclona zviazaná alebo vyrobená na objednávku je skutočným umeleckým dielom. Okrem toho je jedným z moderných trendov originálne ručne vyrobené veci v rustikálnom štýle. Krátka lambrequin, elegantná záclona-kaviareň alebo čipky háčkované plátno sú riešenia pre kuchyňu s balkónom. V priestrannej miestnosti vyzerajú trojrozmerné háčkované výrobky dobre. Tu môžete experimentovať s textúrami vlákien a kombináciou farieb.

Pri výbere pleteného vzoru sa uprednostňujú rastlinné a živočíšne motívy, vzory s motýľmi, kvetmi, ovocím. Súprava zviazaná v rovnakom štýle vyzerá krásne: záclony, poťahy na nábytok (stoličky, gauč), obrúsky, obrusy. Optimálna škála odtieňov je biela, krémová, farba nebielenej priadze, perla. Biela farba vytvára atmosféru čistoty, kuchyňa vyzerá veľmi elegantne. Povolené sú tlmené odtiene zelenej, modrej a olivovej.

Funkcie výberu

Kritéria pre výber záclon do kuchyne s dverami na balkón sú nasledovné:

 • Osvetlenie. Kuchyňa s balkónom je horšia ako bez nej. Preto by ste mali uprednostniť ľahké materiály svetlého odtieňa. Výnimkou z tohto pravidla sú veľké štvorcové kuchyne, kde tmavé záclony len zdobia miestnosť, čo vytvára dojem bohatstva a luxusu.
 • Praktickosť. Pre prístup na balkón, budete často musieť pohybovať plátno. Preto sa musí voľne pohybovať pozdĺž odkvapu. Samotná tkanina by mala byť dostatočne trvanlivá a trvanlivá.
 • Konštrukcia ohrievača. Ak to nie je príliš estetické, je vhodné skryť ho za oponou.
 • Plánovanie, dizajnový štýl kuchyne.

Nie je potrebné zastaviť pozornosť na akýkoľvek typ záclon. Možno kombinácia niekoľkých odrôd. Napríklad klasické záclony s valčekom, vlnité, rímske záclony alebo rolety.

    

Pod štýlmi interiéru

 1. Najviac tradičné a win-win možnosť, druh "klasika žánru" - záclony z tkaniny. Prírodné ľan, bavlna, čipka tyl sú vhodné v malých kuchyniach, vyrobené v klasickom štýle, rovnako ako Provence alebo krajiny. Takéto inovácie ako vlnité, rakúske, rímske alebo roletové rolety nie sú cudzie klasickému dizajnu. Vyzerajú skvele s bežnými textíliami.
 2. Elegantné organza a saténové závesy vyzerajú organicky v ríšskej alebo barokovej kuchyni. Najmä v prípade, že kuchyňa izba zároveň slúži ako jedáleň alebo obývacia izba.
 3. Lambrequins rôznych geometrických tvarov sú najlepšie spojené s vnútorným "moderným" alebo "klasickým".
 4. Eko a etno štýly sú dokonale zladené s bambusovými žalúziami alebo prútikom z jutových vlákien.
 5. Japonské panely, je žiaduce usporiadať priestory v štýle "hi-tech", "techno" alebo "minimalizmus".


    

Držiaky a závesné tyče

Záclony v kuchyni sa musia otvárať a zatvárať dosť často, takže záclonové tyče musia zachytávať vysokú pevnosť. Stropné struny sú nežiaduce pre kuchyňu s balkónom, pretože majú krátku životnosť a nie sú veľmi praktické. Podľa materiálu výroby existujú 3 typy odkvapov.

 • Kov - oceľ, meď, mosadz, hliník. Kov ide dobre s dekorom zo skla alebo kože. Výrobky tejto série môžu byť matné alebo lesklé. Kovové odkvapy s farebným náterom vyzerajú originálne. Najdrahšie a jedinečné kovové rímsy sú vyrobené. Sú vyrobené na objednávku. Realizuje sa najodvážnejšia myšlienka klienta.
 • Plast. To je oveľa ekonomickejšia možnosť. Plast je pomerne odolný a praktický materiál, úplne nenáročný na starostlivosť. Plastové odkvapy sa vydávajú s imitáciou dreva, kameňa alebo kovu.
 • Wood. V prípade kuchyne nie sú takéto výrobky absolútne nevhodné. Náklady na výrobky z dreva sú pomerne vysoké a pri kontakte s agresívnymi médiami rýchlo strácajú svoju pôvodnú príťažlivosť. Avšak, ak je drevo potrebné v interiéri kuchyne na zachovanie celkového štýlu, zvládne svoje funkcie dokonale.

Dĺžka odkvapu podľa pravidiel by mala vyčnievať za okienko vľavo a vpravo o 300 mm. V tomto prípade, vzhľad okna vyzerá oveľa krajšie. Príliš dlhá rímsa je tiež nepraktická.

    

Očko Záclony

Oká sú jednoduché a originálne možnosti montáže. Jedná sa o krúžky šité priamo do tkaniny. Takéto záclony sú veľmi praktické. Na to, aby ste ich rozbili, musíte naozaj vyskúšať. Cringles sú stelesnením stručnosti a elegancie. Zároveň zdôrazňujú štruktúru materiálu, vytvárajú na plátne nepoškvrnené záhyby.

Na závesné závesy sa používajú kovové krúžky. Plastové priechodky sú vhodné pre textilné záclony so strednou hustotou. Ak je tkanina ľahká, montáž na priechodky nebude fungovať.

príslušenstvo

Príslušenstvo - dôležitý prvok dekorácie interiéru. Kuchynské záclony môžu byť zdobené stuhami, strapcami, spinkami. Konkrétne rozhodnutie závisí od vkusu vlastníkov domu. Je dôležité, aby dekor zodpovedal špecifickým štýlom a farbám. S pomocou doplnkov, môžete ozdobiť dlhé plátna, dať im tvar a dať vzhľad záclony zvláštnym zvýraznením.

 • Pre hladký prechod na balkón pomocou držiakov a držiakov. Držiaky sú vyrobené z krútenej šnúry, zdobené luky a stuhy. Držiaky na výrobu materiálov - kov, plast alebo drevo. Výška držiakov sa líši v závislosti od špecifického štýlu kuchyne.
 • Ak chcete dosiahnuť hladký prechod na balkón, môžete použiť strmé odpočúvanie. Rovnaký efekt možno dosiahnuť použitím lambrequin, vyrobeného vo forme šatky.

Doplnky na záclony si môžete zakúpiť v špecializovanom obchode alebo si to urobiť sami. Hlavná vec - nepreťažujte interiér kuchyne a dodržujte opatrenie s počtom príslušenstva.

    

Farby a vzory

Ak chcete, aby kuchynský priestor vyzeral krásne, farba závesov je zvolená tak, aby zodpovedala tónu, v ktorom sú steny natreté. Zodpovedajúce neznamená úplnú identitu farieb. Niekedy porazia harmóniu textúr, zanedbávajúc jedinú farebnú schému. Pre malú kuchyňu by najlepšou voľbou boli ľahké závesy z monofónnej tkaniny.

    

Vplyv farby na náladu ľudí je stanovený už dávno. Preto pri výbere farby kuchynského textilu musíte vziať do úvahy množstvo funkcií:

 • Odtiene bielej opticky zväčšujú miestnosť. Biela farba dobre ladí s pastelovými tónmi: béžová, bledomodrá alebo ružovkastá.
 • Žlté tóny - slnečné, pozitívne, svetlé, prispievajú k revitalizácii mozgu a rýchlemu prebudeniu (čo je potrebné ráno).
 • Zelený tón upokojuje a vytvára dojem pravidelnosti a pokoja.
 • Modrá a modrá. Vo svojej čistej forme sú tieto tóny dosť chladné, preto sa odporúča použiť s inými odtieňmi, ktoré sú teplejšie a jasnejšie.
 • Фиолетовые оттенки нежелательно использовать "соло", поскольку они способствуют ухудшению настроения, вплоть до депрессивных состояний.
 • Красный цвет - слишком яркий и раздражающий. Pre kuchynské textílie sú vhodné tlmené tóny: bordó, terakota alebo červenohnedá.

Ak vyberiete textílie s neutrálnymi tónmi, odporúča sa kompenzovať určitú uniformitu expresívnymi výtlačkami. Ak sú steny vložené tapetou so vzorom, je lepšie použiť obyčajné textílie.

    

Tipy pre dizajnérov

Pre úspešné usporiadanie okna v kombinácii s balkónovými dverami navrhujú dizajnéri nasledovné:

 • Vyberte si šírku záclon tak, aby zapadala do okna a balkóna.
 • Ak sú závesy príliš dlhé, myslieť na váženie (to môže byť dekoratívne predmety). To je nevyhnutné, aby v prípade náhodného ťahu nebola látka nebezpečne blízko dosky.
 • Nebojte sa experimentovať, kombinovať materiály rôznych odtieňov a textúr. Nezabudnite, že asymetrická kombinácia balkónových dverí a okna nie je nevýhodou, ale výhodou. Ak ho, samozrejme, správne neporazíte.
 • Kombinácia farieb, aj keď kontrastná, je úžasná. Ale aby sme sa nedostali do najprimitívnejšieho gýča, pamätajte: maximálny počet farieb v odtieňovej farebnej schéme interiéru je 3.
 • Ak používate tkaniny rôznych textúr, držať sa jednoty farieb.
 • Ak chcete vizuálne rozšíriť kuchyne, vyberte ľahké materiály: obyčajný alebo s malým vzorom.
 • Ak sú steny zdobené v neutrálnych farbách, potom sú vhodné svetlé, kontrastné odtiene textílií. Naopak, farebné steny dobre ladia so závesmi tlmených tónov.
 • Ak je to možné, dizajn závesov by mal zahŕňať ovládanie svetla.
 • Vyberte si materiály, ktoré sa ľahko čistia.
 • Usporiadajte nábytok tak, aby nebránil prechodu na lodžiu.


    

záver

Pri dokončení návrhu kuchynského okna majte na pamäti, že prevádzkový režim tejto miestnosti je veľmi špeciálny. Tkaniny, ktoré sú vyberané podľa princípu „drahého“, rýchlo strácajú svoju atraktivitu v kuchyni, menia sa na zberače prachu a mastnoty. Udržujte rovnováhu medzi praktickosťou a luxusom. Človek by nemal byť na úkor druhého.

Zanechajte Svoj Komentár