Držiaky na DIY hrnce

Bytový textil, všetky druhy "mäkkého" príslušenstva vytvárajú mimoriadny komfort v miestnosti. Dôležitú úlohu tu zohráva praktickosť. Takýto dekoratívny prvok ako držiaky kuchynských hrncov umožnia nielen vybratie panvice z ohňa, vytiahnutie horúceho koláča z pece, ale aj dekoráciu interiéru originálnym spôsobom. Takéto veci sa dajú ľahko šiť zo šrotových materiálov, úpletu, väzby z priadze, textilu.

Čo potrebujete vedieť pre šijacie cvočky

Na ušitie najjednoduchšieho ťahu potrebujeme len jednoduché zručnosti, ktoré sa vyučujú v škole. Hlavným účelom tejto položky je chrániť ruky pred popáleninami. Najprv je potrebné zvoliť vhodnú tkaninu pre exteriér, náplň - to je dôležité, pretože budúci produkt bude mať častý kontakt s veľmi horúcimi povrchmi, riadmi. Tacky sú vyrobené z niekoľkých vrstiev: musia byť dostatočne hrubé, aby plne plnili svoje funkcie - minimálne dve až tri mm, ale možnosti sú viac ako štyri mm. významne zhoršuje "ovládateľnosť", použiteľnosť predmetu.

Najobľúbenejšie formy sú:

 • rukavice;
 • bobule;
 • lienky;
 • sovushka;
 • kvet (sedmokráska, ruže, slnečnica, tulipán);
 • papuče (bast);
 • tesnenia;
 • prasa;
 • štvorec;
 • kruh;
 • polygón;
 • butterfly;
 • myš;
 • drakosha;
 • noha, atď.

Aby sa nový „grab“ nedostal z veľkého obrazu, niektorí milovníci urobia celú kuchynskú súpravu v jednom štýle, ktorý zahŕňa cvočky, obrúsky, obrusy, uteráky, zástery, stojany na horúce, iné dekorácie.

Výber látky

Tkanina je zvolená "non-loose", mala by byť dobre zmetená rukou, prešité na každom šijacím stroji. Syntetické, saténové materiály sú nežiaduce - v prípade náhodnej interakcie s ohňom sa ľahko vznietia, čo môže viesť k požiaru.

Z textilných materiálov sa čo najlepšie priblíži:

 • bavlna je satén, kaliko, chintz. Bavlnené uteráky sa často používajú ako materiály;
 • ľan - hustý, textúrovaný, príjemný na dotyk. Vo výrobkoch sa umožnila prítomnosť až 15-18% syntetických vlákien, ktoré zabraňujú pokrčeniu;
 • Plsť - hustý materiál, ktorý je vypustený v rôznych prevedeniach farieb. Používa sa samostatne aj ako plnivo.

Pri použití použitej textílie sa umyje, vyžehná, nasiakne do teplej vody a skontroluje, či nie je vyblednutá.

Výber výplne

"Plniace" gizmos môže byť aj iné:

 • pálkovanie - ideálne pre prešívané cvočky, ale pri kontakte s nadmerne horúcimi kovovými predmetmi by malo byť veľmi opatrné;
 • rúška je veľmi hustá, má nízku tepelnú vodivosť, ktorá je jednoznačným plusom pre kuchynské potreby. Odporúča sa, aby sa nejednalo o najťažšiu možnosť, aby sa pri šití nemali problémy;
 • Plsť - vôbec sa nebojí horúceho, vhodného ako vrch obrobku, pre výplň, ľahko sa s ním manipuluje.

Rôzne formy, ich účel

Tacky sú vyrobené takmer ľubovoľného tvaru, rôznych veľkostí. Ich funkčnosť je daná strihom, dizajnovými prvkami. S cieľom presunúť horúce plechy na pečenie, hrnce, hrnce a iné podobné predmety z miesta na miesto sa používajú dve metódy - uchopenie alebo uchopenie, preto je zvyčajné rozlišovať nasledujúce typy lepidiel:

 • rukavice - má vzhľad voľnej rukavice, ktorá sa nosí na ramene, aby sa z rúry vytiahla kovová fólia, nádoba s pečivom atď.
 • štvorec - používa sa na sporákoch, na ľahké odnímanie panvíc so železnými držadlami, ich veka, misy v pomalom hrnci a iných;
 • "motýľ" - je vyrobený z dvoch identických častí, šitých spolu. Vezmú panvice, horúce plechovky po sterilizácii, iné predmety, ktoré nemajú perá;
 • fantasy možnosti sú slnko, srdce, labky, snehové vločky, pečate, sovy. Používajú sa na určený účel alebo len ako predmet dekorácie.

Šijacie tkaniny rukavice

Ak chcete urobiť krásne, originálne pripútanie, najprv nakreslite jeho vzor. Nemali by ste vytvárať príliš zložité tvary, plné drobných detailov - to je nepohodlné, takýto produkt rýchlo stratí svoj vzhľad. Vzor je nakreslený na papieri, kartóne a potom prenesený do tkaniny v šiestich alebo ôsmich kópiách v závislosti od zvoleného dizajnu.

Okrem tkaniny pre "kryt" a výplň, budete potrebovať flizelin na lepidlo základne. Na zavesenie výrobku na háčik, cvok, zatĺkaný do steny, je prišitá slučka prameňa alebo kovového krúžku. Je možné spojiť časti navzájom na šijací stroj (niektoré výrobky budú vyžadovať zariadenia s funkciou vyšívania) alebo ručne, čo vyžaduje zvýšenú presnosť.

Šijeme palčiaky

Rukavice, rukavice - najobľúbenejšia, praktická možnosť. Vzor je vytvorený jednoducho krúžením kefou ruky na papier, po ktorom štyri alebo šesť cm ustúpia z výsledného obrysu, mierne zaoblené. Útoky na švy - dokonca centimeter v každom smere. Približné rozmery hotového výrobku - 13 x 10 cm.

Šablóna je obopnutá na tkanine v ôsmich kópiách - dvoch vonkajších, dvoch vnútorných netkaných obložení pre každý zo štyroch prvkov. Po odrezaní dvoch kusov hrany, merajúcich 7 x 38 cm, dve slučky - 12 x 4,5 cm a tiež flizelín. Časti sú spolu brúsené, prešívané a potom sú lemované a očká šité. Pripravené rukavice.

Butterfly Tack

Motýľ sa výrazne líši od rukavice na dizajne. Takáto vec je veľmi praktická, praktická. Jeden vzor je vyrobený v tvare motýľa, dva - jeho krídla. Každý detail je vyrobený z dvoch vrstiev tkaniny a výplne. Okrúhle oči, kvapky kontrastnej farebnej schémy, svetlé gombíky a antény sú zošité z pevného dekoratívneho copu ako dekorácie. Ruky vtlačte do stredu výrobku.

Tento typ pripínania nemusí mať túto formu. Srdce, melón, kuracie mäso, a niekedy aj slot v strede.

Myš tvaru

Tack-a-myš - veľmi cool verzia kuchyne "urvat". Je vyrobená z dvoch textilných častí vo forme kvapôčky, jedna cítila alebo cítila. Na hranu sa odreže päť až sedem cm široký pásik a uši budú dva kusy v tvare osem postavené v strede. Oči sú vyrobené z dvoch veľkých čiernych korálkov, nos je vyrobený z gombíka, vousy sú vyrobené z nití alebo čierneho vlasca. Aby sa veci udržali vo forme, telo myši je prešité tromi stehmi, ktoré sa odchyľujú od nosa. Namiesto chvosta myši je našitá slučka, dlhá 9-12 cm.

Tacky v štýle "patchwork"

Patchworková technika sa veľmi často používa na šitie cvokov a iných textilných predmetov pre kuchynský dekor. Je dôležité strihať tkaninu na nite, takže vec nebude neskôr deformovaná.
Tvar kusov sa vyrába vo forme:

 • štvorca;
 • trojuholníky;
 • lichobežníky;
 • obdĺžniky;
 • polygóny.

Handry sú vyrezané, navzájom prešité v koncipovanom tvare, po ktorom je pod spodok umiestnený sintepon, šitý je celý kus textilu.

Okrúhly patchwork vo forme pizze, torty zdobia každú kuchyňu. Ak chcete vykonať, budete potrebovať kúsky látky s plodmi, kvety, ovocné motívy, vlnitý pás, šijací stroj, nožnice, neviditeľné, dublins. Textília je vyrezaná tak, že je šesť alebo 12 identických trojuholníkov, mierne zaoblených na základni. Najjednoduchší spôsob je nakresliť kruh, rozdeliť ho do sektorov a potom sledovať jednu z nich na tkanine. Zadná časť je jednoducho okrúhla. Pre každú časť je potrebné ponechať prídavky na švy 7-8 mm, zhutniť kúsky „pizze“ dublinom (medzipodšívkou), opatrne šiť spolu s písacím strojom alebo ručne. Je žiaduce vyhladiť všetky švy v rôznych smeroch na nesprávnej strane - takže vec vyjde ešte vyrovnanejšia, krásnejšia. Na konci práce je okolo obrysu všitá vlnitá páska a visí na nej slučka.

Nápady z plsti

Plsť je veľmi pohodlný materiál, nie je rozstrapkaný, nevyžaduje zatemnenie, hrany sú pevné. Farebný dekor v podobe javora, breza listy, môže byť najobľúbenejší zo všetkých kuchynské dekorácie. Ak chcete, aby držiak na hrniec, môžete jednoducho kruh veľký javorový list na kus papiera pridaním tri až štyri centimetre na každej strane.

Odporúča sa vziať plsť v dvoch rôznych farbách - výrobok bude obojstranný. Po orámovaní textílie sú listy vyrezané, spojené s neviditeľnými kolíkmi, prešité v dvoch radoch v miestach, kde by mali byť pruhy. Na základni listu je pripevnená slučka na zavesenie.
Z citrónovej a bielej plsti, bielej a oranžovej, ružovej, je ľahké vyrábať plátky citrusových plodov, jabĺk, ananásu. Pre pomarančovo-citrónovo-vápno je vyrezaný kruh, do ktorého sú trojuholníky prišité v kontrastnej farbe, tvar jabĺčka je narezaný, a ten istý, ale menší je vyšívaný na stred, tmavo hnedé kosti sú vyšívané na ňom.

Odporúča sa použiť kontrastné nite a priehľadné perly, šité na jednej strane pozdĺž žíl, krásne napodobňujú kvapky rosy.

Zaujímavé veci zo starých džínsov

Džínové cvočky sú ideálne pre ľahký interiér mládeže. Vyzerá to zaujímavé štvorce, kruhy, diamanty, rezané z džínsov, v strede ktorých sú vrecká. Tu budete potrebovať ďalšiu vrstvu plsti, pre obvyklé "grip", dva - ak máte v pláne urobiť rukavicu. Hrany vytvárajú kontrastnú farbu, rovnako ako slučku. Hotový výrobok je ozdobený ručnou výšivkou alebo prešitý svetlým závitom.

Od dvoch stitched-up vrecká na vrchol, motýľ-typ model vyjde, môžete použiť staré detské kraťasy, tým, že tenká vrstva plsti v nich, prešívanie pozdĺž kontúry, zdobenie šnúrkami, stuhy. Najčastejšie sú džínsy rôznych farieb vyrezané z rovnakého tvaru handry, šijúc ich dokopy, narezané na dlhé pásy so šírkou nepresahujúcou dva centimetre, prepletajúce sa v jednoduchom plátne.

Každá džínsová výšivka tiež vyzerá skvele.

Háčkované držiaky na hrnce, pletacie ihlice

Kuchynské predmety môžu byť ľahko pletené pomocou pletacích ihiel alebo háčikov - proces bude trvať len pár hodín. Výrobok je pletený od stredu alebo od okraja, v rovnomerných radoch, môže byť ozdobený prámikmi, arans, sviežimi stĺpmi atď. Akékoľvek možnosti prelamovania pleti sú neprijateľné - lepidlo by malo plne vykonávať svoje funkcie, chrániť ruky pred popáleninami. Všetky pletené cvočky sú prišité k kusu plsti alebo vyrobené dvojvrstvové - potom je uprostred vložený syntetický zimovník.

Okrúhle, štvorcové - jednoduché pletacie vzory

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť crochet vo forme kruhu, štvorca. Štvorcová rukoväť je háčkovaná od stredu, pridávajúc štyri slučky, kde by mali byť rohy. Budete musieť zviazať aspoň 10-12 radov s jednoduchými háčkmi. Posledný riadok je urobený v inej farbe, očko je prišité do jedného rohu. To je jednoduché, aby sa viacfarebný, zmena vlákna na začiatku každého radu, pomocou priadze s prechodom z jednej farby do druhej.

Námestie je niekedy pletené z rohu - reťazec 20-30 slučiek je vyrobený, pletený s háčikmi, a na konci každého radu pletenie musí byť otočený. Na konci hrany, slučka. Pletenie námestie pleteniny z uhla uhlopriečky. Háčkované okrúhle, polygonálne objekty sú tiež pletené zo stredu - robia dodatky rovnomerne, aby sa dosiahol požadovaný tvar.

Ak pripojíte čierny „chvost“ na jednoduchý kruhový model, zelený list, dostanete jablko, čerešňu. Biele "sektory" sú viazané na to - citrón, oranžový kruh vyjde.

Plátky melónu, jahody - držiaky "berry"

"Delicious" veci zobrazujúce ovocie - najkrajší nápad do kuchyne. Ako krok háčkovať cvok-melón:

 • červená, tmavo zelená, biela, čierna niť, bude sa vyžadovať hák príslušnej hrúbky;
 • pletenie sa vykonáva v kruhu - prvých päť až sedem radov je vyrobených z háčkov, červená niť;
 • potom vložte jeden rad bielej farby;
 • ďalšie dva riadky sú zelené;
 • kruh je zložený na polovicu, do vnútra je vložený sintepon, výrobok je spojený čiernym okrajom, vytvára sa slučka;
 • Kvôli hodnovernosti na červenom pozadí sú semená melónu vyšívané čiernou farbou.

"Strawberry" pripináčika pletené háčkovanie, počnúc slučkou, ktorá bude zavesená. Bude tiež dvojvrstvový s hustou plsťou uprostred. Pletenie začína zelenou, potom je pridaná červená, "berry" je pletená, ktorá môže byť zdobená bielymi vyšívanými semenami. Takmer rovnaké, ale vyzdvihnutie správnej nite, pletené maliny, ostružiny, hrozno atď.

Svetlé pletené slnečnice

Pre kvety zrelej slnečnice potrebujú žltej, zelenej, čiernej nite. Výrobok bude tiež dvojvrstvový, v strede plstený. Pletenie háčkované od stredu, čierna priadza, háčkovanie bez háčkovania. Po pripojení siedmich až deviatich riadkov sa jeden riadok vykoná žltou farbou. Okvetné lístky sú pletené nasledovne: reťaz zo siedmich vzduchových slučiek je tkaná, po ktorej je na jednom reťazci pletených sedem samostatných háčikov, potom jeden stĺpec k základni, potom je ďalší pletenec pletený. Zadná strana špičky sa vykonáva úplne zeleno alebo žltozelene.

Tack Cock

Svetlý, viacfarebný zviazaný kohút sa stane originálnym dekoratívnym prvkom kuchynskej výzdoby v štýle Provence. Pletenie sa tu vykonáva aj s dvojitými háčikmi, okrúhlym háčkovaním, ale iba dva alebo tri počiatočné riadky sú „plné“. Potom, čo na "späť" budúceho vtáka slučka je pletené, a nasledujúce riadky sú otvorené.

Keď sa vyrobí ďalších päť alebo šesť radov, päť chlpatých háčikov, ktoré sa striedajú so stolmi bez háčkovania, sa pletie s kontrastnou niťou v každej tretej slučke. Na jednom z „vrchov“ rozbitého kruhu sa vytvorí hlava vtáka, ktorá je ozdobená červenými lastúrami z nádherných dvojitých háčkov. Od stredu výrobku je krídlo zviazané - výhodne tiež kontrast, potom, čo s ďalším radom nádherných stĺpcov sa chvost finalizuje.

Cockerel je tiež obojstranný - potom sú potrebné dve symetrické časti. Jednostranný výrobok je zvyčajne vyrobený textúrovaním s objemovými pletenými detailmi.

Ďalšie možnosti súvisiace s manuálom

Kvalifikovaní remeselníci vymýšľajú mnoho ďalších zaujímavých smerov:

 • slunéčko sedmitečné je pletené z čiernych a červených nití, bodky na zadnej strane, hlava s očkom bude čierna, kontúry, môžete šiť oči-tlačidlá;
 • srdce sa zvyčajne vykonáva v červených odtieňoch, je vyrobené z čipky kontrastnej farby na kontúre, s dlhou slučkou na vrchole;
 • prasiatko - veľký pletený kruh sa tu stane telom, malým - nosom, dvoma trojuholníkmi visiacimi z vrchu - ušami, tiež potrebujete malé nohy, oči, chvostovú slučku;
 • Rukavice - pletené alebo háčkované, by sa mali nosiť voľne na ramene, odstránené z nej, slučka je upevnená v oblasti manžety;
 • jahňacina má zvlnené okraje, volumetrickú papuľu s ušami, v strede sú pletené rohy, vykonávajú sa aj štyri nohy, chvostová slučka;
 • huba - pletená červená alebo hnedá čiapka, biela noha, tráva v spodnej časti, v hornej časti pútko;
 • sova - zvyčajne vo forme oválu, na ktorom sú pletené dve okrúhle oči, nohy s pazúrmi, krídla, očko pripevnené k hlave;
 • hviezda, slnko, mesiac - sú vyrobené z vhodnej formy, zdobené legračními tvárami;
 • miešané vajcia - to sa stáva mierne asymetrické pre väčšiu pravdepodobnosť, budete potrebovať žlté, biele, hnedé vlákna;
 • šortky sú háčkované, kontúry vreciek, nohavice sú šité kontrastnou niťou, v strede je šité tlačidlo, v rohu je slučka;
 • ryba - pozostáva z hlavy, chvosta, plutiev, priehlbín, ak je to žiaduce, šupiny sú na ňom vyšívané, pracujú na chvoste, očko je pripojené k chvostu alebo k hlave.

Tkané rukavice

Je jednoduché splietať cvočky z úzkych pásikov farebnej tkaniny. Textílie sa používajú na prácu, majú podobnú textúru, ale odlišnú farbu. Napríklad, berú dva štvorce, merajúce 25 x 25 cm, narezávajú ich, nedosahujú hranu jedného alebo dvoch centimetrov, to sa robí priamo alebo vo forme vlnoviek. Druhá možnosť je zaujímavejšia, pretože hotový výrobok je krásna abstrakcia. Tkanie sa robí ako obvykle.

Následne sa vyrezá štvorec z odliatku, čalúnený polyester, so stranou 25 cm, a tiež je vyrezaný kus hutnej textílie s veľkosťou dostatočnou na dekoráciu výrobku s hranou prednej časti. Hotový „koláč“ je poslaný na spracovanie pomocou šijacieho stroja - všetky rezy sú šité cik-cak vzorom, je lepšie použiť kontrastnú niť. Na samom konci je k produktu prišitá slučka zo šikmého bei. Že dizajn dobre držal formu, je tiež žiaduce, aby ste stehovali jeho vonkajší obrys na stroji.

Ako ozdobiť

Je dôležité vedieť, že iba horná časť veci je ozdobená - spodná časť, ktorá je v priamom kontakte s horúcim materiálom, by nemala byť textúrovaná, aby bola určená na použitie.

Ako urobiť hotové:

 • výšivka - "kríž", "koza", saténový steh, vzor "rokoka", atď.
 • тесьмой - обычно ей декорируются контуры изделия, реже создаются объемные элементы на верхней части предмета;
 • бисером - прихваточки, расшитые бисером, стразами, украшенные пайетками, смотрятся красиво, роскошно, дорого;
 • аппликацией - это самый простой геометрический узор либо более сложное, многоцветное, многослойное изображение.

Rôzne štýly sú vhodné pre rôzne štýly - vyšívané krížom, rôzne čipky „grasping“ ozdobia barok, kockovanú krajinu, hladkú, v oceľových tónoch - high-tech, ľan, v prirodzených tónoch - ekologický interiér.

záver

Tacky sú veľmi potrebné položky v každej kuchyni. Ak ich chcete, potrebujete len nite, ihly, farebné kúsky a trochu trpezlivosti. Krok za krokom je možné ľahko nájsť v manuáloch na šitie, ako aj na internete, na ručne vyrobených webových stránkach. Na ich základe môžete prísť s vlastnými netradičnými remeslami, ktoré dodajú dizajnu jedinečnosti izby, originalite, najmä ak vytvoríte celý kuchynský súbor, ktorý bude obsahovať aj horúce tácky, obrúsky, poťahy na stoličky, zásteru, záclony, obrusy.

Pozrite si video: How to Sneak Candy in Class! School Pranks and 15 DIY Edible School Supplies! (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár