Úprava terénu na 6 stovkách dielov - 40 fotografií

Prírodné záhradníctvo a krajinná výstavba je veľmi rozsiahla oblasť fytodesignov, čo si vyžaduje vážny teoretický a praktický výcvik. Bez ohľadu na veľkosť stránky, aby bol budúci výsledok hodný a dlhodobý, je potrebné v dizajne uplatniť profesionálny prístup. Dokonca aj vytvorenie krajiny dizajn 6 akrov, budete musieť byť trpezlivý, spočiatku venovať dostatočnú pozornosť teórii.

projekt

Je dôležité nezanedbávať vytvorenie podrobného projektu na papieri, čo pomôže neprehliadnuť rôzne jemnosti, vziať do úvahy všetky úskalia, ako aj realisticky zhodnotiť ich schopnosti, či už fyzické alebo finančné.


Projekt záhradného pozemku bude obsahovať tieto časti:

  • Počiatočný plán pozemku;
  • zónovania;
  • Design.

V prípade potreby tiež:

  • Odvodňovací systém;
  • Systém zavlažovania;
  • Schéma elektrických sietí.

Pôvodný alebo návrh plánu lokality je potrebný na vytvorenie všetkých ostatných plánov. Mala by zobrazovať strany sveta, krajinné prvky (nížiny, vyvýšeniny, výsadby veľkých rastlín), budovy na území dachy, ako aj blízko hraníc, priľahlých lokalít alebo ciest.
Druhou fázou návrhu je územné členenie. Tu je potrebné premýšľať o tom, čo budú funkčné oblasti (rekreačná oblasť, záhrada, šport, ekonomika, detský kútik). Pri posudzovaní reálnych možností malej letnej chaty je lepšie obmedziť sa na 3-4 zóny a určiť ich prijateľné veľkosti.


Najzaujímavejšia časť, priame projektové plánovanie. Táto položka je zvyčajne zadaná najviac času. Tu sa premietne všetko, čo sa zmení na 6 hektárov pôdy.


Menej často sa na takýchto malých miestach plánujú inžinierske systémy. Zavlažovací systém tak môže byť nahradený bežnou záhradnou hadicou, ktorú možno ľahko preniesť do akéhokoľvek kúta záhrady a spravidla je dostatok zdrojov na upevnenie na letný dom. V prípade, že sa plánuje inštalácia väčších zavlažovacích a osvetľovacích systémov, potom je pre ich dizajn lepšie kontaktovať špecializované spoločnosti.

Záhrada - záhrada

Tradične sa v našej krajine využíva na pestovanie zeleniny. Hlavnou radou odborníkov je, že nie je potrebné zachovať túto tradíciu v absolútnej presnosti. Zeleninová záhrada môže byť tiež krásna, nie ako cintorín s obdĺžnikovými hrobmi.


V prípade potreby si môžete zariadiť celú oblasť v podobe veľkej okrasnej záhrady. Lôžka môžu byť nahradené posteľami rôznych veľkostí a tvarov, kde obsah kvetov bude nahradený jedlými rastlinami.


Všetka zelenina sme zvyknutí mať veľmi dekoratívne údaje, ktoré, ak je rozumne umiestnená, môžu otvoriť pre vás v novom svetle, dokonca aj obyčajné zemiaky vysadené oddelene, ako soliter bude jednoducho nepoznateľné, pretože jeho textúrované lístie sa stane kontrastným pozadím pre farebné kvetenstvo, a potom pre mimoriadnych zhlukov ovocia, ktoré predtým neboli viditeľné vo všeobecnej hromade výsadieb.

Navyše, samostatne vysadené zemiakové kríky budú prinášať ovocie lepšie, pretože starostlivosť o ne bude cenovo dostupnejšia, a teda lepšia ako pri masových výsadbách.


Veľmi neobvyklé, ale zároveň vytvoriť záhradu vo forme viacúrovňovej terasy by bolo veľkolepé, pretože Vzhľadom k tomu, že takmer všetky druhy zeleniny sú letničky v strednej zóne, nemožno sa báť úplného zamrznutia umelo vytvoreného kopca. Pri vytváraní takého prvku krajiny má celkový vzhľad záhradného pozemku krásny tvar, ktorý vizuálne vytvára dojem zvýšenia plochy.

Kombinácia zeleniny a kvetov

Ak chcete diverzifikovať dizajn dacha, musíte pridať farby vo forme kvetov, ktoré harmonicky ladia s plodnými rastlinami. Kvety môžu byť použité ako celoročné a ročné.


Pri skladaní kompozície je dôležité brať do úvahy zvláštnosti všetkých susediacich výsadieb, veľkosť podzemia, mleté ​​časti, toleranciu odtieňa, požiadavky na zavlažovanie, rýchlosť rastu kríkov, preferencie hnojív, zloženie pôdy, kompatibilitu s ostatnými susedmi. Ak existuje potreba zanechať veľký priestor okolo kultúrnej výsadby, potom môže byť vyplnený druhmi zeme, alebo pilotov s obmedzeným rastom, ktoré nevyžadujú veľký biologický priestor.


Je vhodné používať priľahlé odrody ovocia a kvetov. Moderné chovatelia ponúkajú mnoho odrôd jedlej brassica, allium s veľkými guľovými kvetenstvo, rôzne latirus, miniatúrne paradajky, a mnoho ďalšieho.
Pre vertikálne záhradníctvo perfektnú kombináciu uhoriek a záhradných sekavcov.


Obľúbená zeleninová záhrada squash, tekvice budú vyzerať dobre v kombinácii s nízkymi zinniami a nechtami.
Vo všeobecnosti by sme sa nemali báť experimentovať v tomto smere a vytvárať nové jedinečné kompozície.

dostupnosť

Pri vytváraní krajinného dizajnu je potrebné zabezpečiť prístup ku všetkým prvkom záhrady, aby sa o ne nestarali.


Vo fáze projektovania sa plánuje systém tratí a samostatných ostrovov, ktorý by mal byť udržateľný a dostatočne veľký. Tiež, ak neexistujú žiadne podzemné inžinierske siete vedúce k vode, stojí za to vypočítať, ako bude zabezpečené zavlažovanie, aby nedošlo k poškodeniu rastlín počas procesu zavlažovania.

Ovocné stromy a kríky

Pre prímestskú oblasť s rozlohou 6 akrov bude racionálne vyberať nízko rastúce stromy a kríky a striedať ich so stredne veľkými krovinami.


Táto časť záhrady je lepšie umiestnená v blízkosti severnej alebo severovýchodnej hranice lokality tak, aby tieto výsadby nevytvárali odtieň svetlých trávnatých rastlín vo dne. Bude tiež lepšie, ak sa tieto výsadby nachádzajú na prírodnom kopci, kde na jar nie je stagnácia vody, ničivý deň koreňového systému, inak musíte vytvoriť správny drenážny systém.


Odvodňovanie sa vykonáva pre každú rastlinu v spodnej časti výsadbového otvoru v kombinácii so všeobecným systémom odvádzania prebytočnej vody, t.j. inštalácia drenážnych potrubí, priekop atď. So správnou drenážou by mala všetka voda odísť bez toho, aby na tomto mieste pretrvávala.


Skupiny drevín môžu fungovať ako vizuálna bariéra, vďaka ktorej môžete navrhnúť zóny, ktoré sú neprístupné pre zvedavých susedov, čo platí najmä pre úzku oblasť, kde je ťažké vytvoriť odľahlú oblasť pre rekreáciu.


Tiež by ste nemali zabúdať na kombináciu obchodu s radosťou, napríklad vytváraním kombinácií ružových kríkov s ríbezľami.

Tienistá časť záhrady

Vytvorenie prímestskej oblasti vlastnými rukami musíte vziať do úvahy všetky detaily.
Jeden z týchto zložitých momentov možno považovať za vyplnenie tienistej časti záhrady. Často, neskúsení záhradníci, pretože ich neskúsenosť, proso opustí túto oblasť pod burinou, to nie je hrozné, ak je to nenápadné oblasti za domom, ktorý je oveľa ťažšie pre tých, ktorí majú to ako obradný priestor doma.


V skutočnosti existuje veľa plodín tolerantných k tieňom, samozrejme nebudú plodné alebo majú svieži kvitnúci kvet, najčastejšie sa jedná o okrasné listnaté rastliny. Vytvorenie rôznych kombinácií textúr a odtieňov môže dosiahnuť dobrý dekoratívny efekt.


Lesklé, zaoblené listy hostiteľa budú v kontraste s pernatým wyami papradia v popredí. Vysoké pozadie paprade, napríklad pštros, bude fungovať dobre na pozadí.
Ak je to potrebné, môžete vytvoriť trávnik z pozemných krytín rastlín, ako sú oxalis, spárkaté zviera, alebo konvalinka.

Záhrada na relaxáciu

V posledných rokoch sa stalo módne získavať prázdninové pozemky, aby sa nezúčastnili na záhradkárstve, ale jednoducho na kultúrnych aktivitách v prírode. Spravidla nemá zmysel získavať veľké územia, bude stačiť pozemok 6 akrov s malým vidieckym domom s dobre vybavenou rekreačnou oblasťou.


Tu je jednoducho potrebné vybrať tie najnáročnejšie rastliny, ktoré nevyžadujú osobitnú starostlivosť. A z dekoratívnych prvkov bude stačiť vytvoriť 2-3 lôžka s trvalými kvetmi, ktoré môžu rásť na jednom mieste po mnoho rokov. Otvorené plochy môžu byť vysadené nízko rastúcimi trávnymi trávami, ktoré sú odolné voči pošliapaniu.


Všeobecným výhľadom môžu byť rôzne inštalácie altány, letné kuchyne, hojdačky alebo umelé rybníky.
Musíte pochopiť, že každá lokalita bude vyžadovať minimálnu údržbu, aby sa zachoval reprezentatívny vzhľad.


V horúcom teplo, takmer všetky plodiny vyžadujú zavlažovanie, záhony potrebujú obliekanie a pleťou, a trávnik musí byť orezané.

Záhony

Najčastejším prvkom krajinotvorby je záhon.
Existujú obdĺžnikové záhony, nazývajú sa rabaty a záhony ľubovoľného tvaru. Rozlišujú sa aj jednoúrovňové a viacúrovňové záhony.


Rabatki, spravidla sú vhodné pre záhrady, zdobené v tvarovo lineárnom štýle s použitím jasných geometrických tvarov. V malých oblastiach sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti budov.


Voľná ​​forma kvetinových záhonov je vhodná pre záhrady vo vegetatívnom štýle, kde každý chce napodobňovať prírodu. Tu, ako nikde inde, budú vhodné rôzne úrovne a prirodzená náhodnosť pristátia.
Pri plánovaní záhonu je potrebné brať do úvahy čas kvitnutia všetkých zložiek, ideálne na dosiahnutie efektu nepretržitého kvitnutia, takže blednúce kvetenstvo je okamžite nahradené novo kvitnúcim. K tomu vytvorte špeciálnu tabuľku, ktorá odráža sezónnosť kvitnutia. Ak však existujú časové intervaly s nedostatkom kvitnutia hlavných trvaliek, mali by ste sa postarať o ich naplnenie letnikmi s dlhou dobou kvitnutia.


Pokiaľ ide o farebné riešenie, musíte vytvoriť farebné škvrny zo skupín farieb, ktoré majú podobnú farbu, ale líšia sa textúrou. Môžete tiež implementovať monochromatické kombinácie.

Ročné záhony

Pri vytváraní krajinného dizajnu vlastnými rukami môžete začať s kvetinovými záhonmi s jednoročnými plodinami. Medzi nimi je veľký výber nenáročných rastlín, kde si môžete vyskúšať a získať skúsenosti v kvetinárstve.


Dôležitá výhoda takýchto krátkodobých výsadieb sa môže považovať za schopnosť každoročne meniť dizajn. V jednej sezóne to môže byť viacúrovňový komplex kvetinových záhonov dahlia, amarantu, petúnie, žeruchy, nechtíka a v ďalšom to bude klasické zloženie astry, cineraria, stonecrop.
Letničky majú spravidla dlhé kvitnutie, čo priaznivo ovplyvňuje nepretržité kvitnutie počas sezóny.


Existuje mnoho nenáročných odrôd, ktoré vyžadujú minimálnu starostlivosť. Vyvinuli sa aj mnohé kultúry nenáročnej substrátu. Takto si môžete postupne vybrať tie najvhodnejšie kvety pre vaše stránky, ktoré vždy potešia svojím bohatým kvitnutím.

Individuálna krajina

Pre väčšinu pozemkov je charakteristická monotónna krajina bez individuálnych znakov. Tak, že pohľad nie je nudný, musíte vytvoriť prvky, ktoré napodobňujú prírodné prvky krajiny (kopce, nížiny, rôzne úrovne).


Jedným z týchto prvkov môže byť aj alpská šmýkačka alebo terasa niekoľkých „podlaží“. Stromy a kríky tiež vizuálne dodávajú požadovaný 3D efekt.


Vytvorte viacúrovňové kvetinové záhony a vertikálne záhradníctvo, ktoré pritiahne pozornosť, udrží si oči na seba.

Harmónia v záhrade

Je celkom možné vytvoriť harmonický dizajn krajiny vlastnými rukami.
Na tento účel musia byť jednotlivé prvky vybrané v rovnakom štýle v kombinácii s budovami a prirodzenými vlastnosťami lokality.


Napríklad, príslušenstvo z oblasti grilovania by malo byť vhodné medzi umelými pristátiami a nevyzerať ako náhodné prvky.


Vytvárajte hladké preplňovanie farebných škvŕn jeden do druhého, nie je nutné vytvárať dúhové záhrady, napína psychiku a neprispieva k relaxácii.
Po prvé, krajinný dizajn je navrhnutý pre osobu, je lepšie, aby všetky jeho komponenty boli pohodlné a praktické.


Konštrukcia predmestskej oblasti, ktorá má skromnú veľkosť, by nemala byť zaťažená množstvom dekorácií, je lepšie venovať maximálnu pozornosť funkčným komponentom.

Na záver môžeme povedať, že vytvorenie krajinotvorby letnej chaty s vlastnými rukami je veľmi vzrušujúce, každý rok si môžete zlepšiť svoje zručnosti a priviesť ich k ideálu. Rozšírením našich vedomostí o témach dotknutých v tomto článku, bez strachu z experimentovania, si môžete vytvoriť svoj vlastný individuálny štýl.

Zanechajte Svoj Komentár