Vianočné záclony a nápady na dekoráciu okien

Prišla zima. Na konci roka je čas zhodnotiť, aktualizovať životné plány a urobiť krok do budúcnosti. Sviatok nového roka vo všetkých krajinách míňa inak. Okrem pôvodných tradícií sú však v každej dovolenke zjednocujúce prvky. Tradícia zdobenia vášho domova je taká stará ako ľudstvo samotné. Moderné podmienky poskytujú príležitosti, ktoré sú neporovnateľné s tými, ktoré boli v minulom storočí. Rôzne materiály a nástroje pre domáce dekorácie neustále rastie. Dôležitým prvkom pri vytváraní magickej atmosféry dovolenky - novoročné záclony. Okno si môžete ozdobiť tak, aby interiér našiel jedinečný vzhľad.

Ako ozdobiť obyčajné závesy tak, aby sa novoročné závesy na oknách stali atmosférickým a originálnym prvkom dovolenky?

Záclony sú perfektným kulisou pre ďalšie položky. Ak chcete ozdobiť akýkoľvek záves, či už je to zvinuté, žalúzie, obyčajné tkaniny, rovné, so záhybmi, môžete použiť doslova všetko, čo je po ruke.

Ako urobiť obyčajné slávnostné závesy

Vezmite záclony, ktoré sú už tam, a pridajte ich s ozdobnými doplnkami - najrýchlejšou možnosťou. Viditeľná časť záclon, ako napríklad lambrequin, dáva zmysel poraziť umelecké detaily, alebo ak nie je lambrequin, pripojte si domáce na celú dobu dovolenky.

Voľba materiálu a formy je úplne na milosť vašej predstavivosti.

Papier, kúsky tkaniny, prírodné materiály, v kurze dať všetko možné, čo príde na myseľ. Farby, ktoré sú kombinované v štýle s Novým rokom a Veselé Vianoce - biela, modrá, červená, zlatá. Prámik, stuhy, všetky prvky, ktoré sú vhodné vo farbe, vkusne zariadené, okamžite zmeniť vzhľad závesov. Okrem odkvapov, na výzdobu je samotné plátno, ktoré môže byť zahalené iným spôsobom, pridaním častí z papiera, aplikácií. Môžu to byť snehuliak, jeleň alebo abstraktné postavy. Kamienky, gombíky, prámik možno ľahko prilepiť flizelínom a železom a z rímsy by mali byť zavesené mäkké hračky, loptičky, papierové figúrky.

Vyberte, čo je pre vás zaujímavejšie:

 • strih a zavesenie snehových vločiek, anjelov;
 • šiť alebo pripnúť na záves;
 • vytvoriť ornament pomocou šablóny;
 • girlandy, dážď používaný na vytváranie originálnych vzorov;
 • ozdobte rímsu fóliou alebo ručne vyrobeným lambrequinom;
 • od šnúry, prameňa, papierovej pásky na vytvorenie kompozície;
 • zbierať girlandy z akýchkoľvek dostupných materiálov, bambuliek, lukov, handier;
 • pripevniť zlaté záclony na záclony;
 • papierové plastové, origami, papierové guľôčky;
 • šišky, rowan vetvičky a smrek v kombinácii s fóliou a farbou.
Striebro a zlato - tradičné farby nového roka

Na záclony, figúrky zo šumivých alebo matných materiálov s kovovými textúrami - fólia, brokát, lurex vyzerajú pôsobivo. Môžete ich pripevniť niťou, šijacími kolíkmi. Jednoduchšia dekorácia - dážď a závoje.

Japonská opona sa skladá z niekoľkých plátien. To je pohodlné, môžete nahradiť jeden alebo viac obrazov na vložky vyrobené ručne. Na tieto moduly aplikovať výkresy, aplikácie.

Celé maľby a kompozície na vianočné motívy, alebo jednoduchý geometrický vzor v novom roku farebný motív trend, vhodný pre interiér, bude zase obyčajné závesy do novoročné záclony.
3D tlač ako moderná verzia slávnostného dizajnu

Nové technológie v 21. storočí sa stali neviditeľnými, ale napriek tomu sú neoddeliteľnou súčasťou života. Najpríjemnejšou vecou na pokroku je, že to robí život oveľa jednoduchším a šetrí čas. UV tlač na tkaninu alebo špeciálny papier okamžite vytvorí skutočnú novoročnú mágiu.

Ak vezmeme do úvahy množstvo síl vynaložených v súvislosti s vyrobeným efektom, je možné nazvať 3D novoročné závesy naj technologickejším.

Foto záclony prichádzajú s hotovou kresbou, so slávnostnou témou. Prostredníctvom UV tlače, môžete si dať na záclony obraz sa vám páči, a potom dizajn bytu bude jedinečný. 3D kresba môže byť použitá na rôzne tkaniny, vyberte textúru a farbu materiálu. Air šifón alebo ťažké atlas vytvorí rôzne efekty. Samozrejme, že je žiaduce vziať do úvahy farbu bytu a snažiť sa zabezpečiť, aby farba závesov nebola mimo rovnováhy. Záclony s 3D vzorom sú zavesené nielen na oknách, ale aj na stenách ako výtlačok namiesto obrázku. Stereo efekty vizuálne zväčšujú priestor a dodatočné osvetlenie úplne mení vnímanie obyčajnej miestnosti alebo kuchyne a prináša ich do sveta novoročného zázraku.
Ako vytvoriť záclony sami

Vytváranie záclon od základov vlastnými rukami vám umožňuje neobmedzovať kreatívnu predstavivosť. Tu môžete bezpečne experimentovať, pretože nie ste obmedzení farbou existujúcich záclon, alebo prítomnosťou vzoru a typu tkaniny, ak sa rozhodnete pre fotografické závesy. Od jednoduchých možností - na výrobu závesových závesov. Zvyčajne sú takéto záclony vyrobené z perličiek. Napríklad, môžete navliecť na nite, miesto korálky, figúrky zajačikov a snehové vločky alebo hračky vyrobené ručne, takže záclony s vianočné tému sú pripravené. Namiesto nití bude zaujímavé použiť povraz, prámik, papierové prúžky, ktoré dodajú záclonám živosť a pohodlie. Na prúžky môžete prilepiť absolútne akékoľvek predmety, ktoré začínajú s prírodnými materiálmi, ako sú kužeľové obklady, s ručnými výrobkami z plastových fliaš, ktoré vytvárajú štýlové vianočné stromčeky. Ak viete, ako šiť, ploché hračky s plsťou alebo lepenky vnútri sú veľmi praktické, je vhodné použiť v ďalšom Novom roku zdobiť záclony.

Hotové girlandy a pozlátko sa používajú aj ako záclony. Krásne záclony pochádzajú z rôznych druhov papiera, s dekoratívnymi komponentmi a vzormi.
Vôňa vianočných stromčekov, chuť pomaranča a Santa Clausa

Samozrejme, že je žiaduce zahrnúť Santa Clausa a snehové vločky do záclonových dekorácií. Ale hlavnou vecou je sprostredkovať atmosféru novoročnej dovolenky. Ak k tomuto prípadu pristupujete kreatívne, môžete použiť neštandardné veci. Pre upevnenie záclon je originálne použiť dekoratívne prvky s kamienkami. Vianočné hviezdy, zvony, anjeli sú najprv vystrihnuté z kartónu pomocou vopred pripraveného vzoru. Potom sú zabalené do fólie, zdobené kamienkami a konfetami. Vhodné na zdobenie lepenkových rámov, predmetov ako sú gombíky, nepotrebné korálky, mušle.

Vianočné dekorácie záclon, okrem zdobenia dizajn, vám pomôže relaxovať a odľahčiť náladu dlho pred sviatkami.

Hviezdy vyzerajú krásne kdekoľvek - ako prílohu v závesi, vo forme aplikácie, na uchopenie záclon. Hviezdy a loptičky zavesené na rímse vyzerajú skvele na reťazci rôznych dĺžok.
Staré veci môžu byť zdobené alebo maľované

Dvojica valcov so zlatou a striebornou farbou a odvahou pomôžu vytvoriť novoročné nálady prakticky z vecí, ktoré sa na farme už nepotrebujú.

Rozptýlené detské ponožky, maľované z plechovky, zdobené stuhami nie sú o nič horšie ako drahá priemyselná hračka. Draperie, šnúrky, motúzy sa dobre hodia na hotové aplikácie, teraz ich veľký výber. Okrem špeciálne vianočných tém, môžete použiť krásne doplnky, ako sú listy, geometrické tvary.

Zaujímavé trojdimenzionálne formy sú vytvorené z lepidla s vláknami, zvyškami priadze. Okrem hviezd, snehu, prelamované snehové vločky, môžete urobiť akúkoľvek formu týmto spôsobom, najviac fantastické.

K dispozícii je neobmedzený počet možností a možností na zdobenie záclon.

Papierové závesy ako dotyk príbehu

Papier je nezvyčajne plastový materiál pre kreativitu, má tú vlastnosť ukladať tvar, ktorý bol daný pomocou záhybov a zárezov. Jeho moderná aplikácia zahŕňa takmer všetky oblasti vedy, priemyslu, umenia. Papierové záclony nie sú staré ani tisíc rokov, ak uvážime, že papier bol oficiálne vynájdený a začal sa používať v roku 105 nl v jeho súčasnej podobe av skutočnosti ešte skôr. Preto, aby sa vytvorili vianočné závesy z papiera vlastnými rukami, je to v istom zmysle, aby sa pripojili k príbehu. Najvhodnejšia možnosť pre novoročný sviatok, ktorý kombinuje tradíciu a modernosť.

Papierové záclony môžu byť vyrobené z jednotlivých prvkov pripojených k drôtu rybárskeho vlasca, kancelárske sponky. Iné spôsoby sú záclony z celého listu. Jedná sa o tradičné, dlho známe spôsoby výroby papierových závesov.
Aký druh papierových záclon je pre Nový rok jednoduchý

Aby sa záclony stali novoročnými, stačí správne vybrať textúru a vzor papiera.

Na výrobu záclon z papierových modulov sa hodia cukríky, kúsky krásneho papiera, pohľadnice. Papierové prvky môžete vzájomne prepojiť s inými - napríklad gombíkmi, sklenenými perlami. Spôsobom tohto spôsobu je navliecť viacfarebné kúsky papiera zloženého viackrát na niť alebo navzájom upevniť pomocou kancelárskych sponiek. Táto práca nepochybne vyžaduje veľa trpezlivosti a času. Na druhej strane, takéto voľnočasové aktivity pomáhajú posilňovať nervový systém. A ak to neurobíte sami, ale s niekým iným, môžete sa pobaviť.

Najrýchlejší spôsob, ako urobiť krásne papierové záclony je skladaný žalúzie. Proces tvorby je jednoduchý a výsledkom budú štýlové závesy. Každý papier je vhodný, ale najpopulárnejšou metódou je použitie tapety. Ukázalo sa, že lacné a krásne.
Proces vytvárania skladaných a tubulárnych roliet

Pre skladané záclony sa šírka listu papiera meria cez okno s odpočítaním 1, 5 centimetrov. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je označiť papier na pásy rovnakej šírky, potom ich zložiť akordeónom. Ak chcete zachovať záhyby, bude správne bežať pozdĺž línií skladania so zadnou časťou noža alebo nožníc, ktoré budú viesť pravítkom. Preložte harmoniku, dajte pod tlač na tri hodiny. Na horný pás prilepte obojstrannú lepiacu pásku, vytvorte priechodný otvor pre lano s držiakom a záves je pripravený. Západka nielenže vyvoláva žalúzie, ale vytvára aj krásny polkruhový tvar podobný ventilátoru, ktorý dokonale zdobí interiér.

Luxusný pohľad na okno roliach papierové záclony. Odoberajú sa z tenkých papierových trubíc, ktoré sú skrútené z vhodného papiera. Čím tenší je papier, tým elegantnejší je výsledok. Dobrá aplikácia novinového papiera. Výsledné tyčinky, ktoré je možné na nich natrieť štetcom alebo sprejovou farbou z plechovky. Je lepšie zbierať na pásku, alebo dekoratívne lano v niekoľkých radoch. V dôsledku toho budeme mať závesy podobné bambusu, ale krajšie. Kreslenie šablóny dodatočne zdobí hotové žalúzie.

Hlavnými zložkami dovolenky sú láska a inšpirácia.

Ako dať počas dovolenky teplo a náladu domov? Závesné vianočné ozdoby na záclony môže byť niekoľko minút, pričom to, čo je uložené v skrini a z roka na rok. A môžete ich doplniť novými kópiami, do ktorých sme investovali kreatívnu energiu a našu lásku. Potom bude sviatok intenzívnejší a pohodlnejší.

Môžete vytvoriť rozprávku z papiera, tkaniny, nite a lepidla, použiť rôzne predmety, prírodné materiály ako dekor, hlavná vec je obrátiť sa na fantáziu a dať slobodu tvorivosti, ktorá v nás vždy existuje.

Niekoľko spôsobov, ako vytvoriť dekorácie na záclony:

 • Snehové vločky, papierové hviezdy;
 • figúrky Santa Clausa, jeleňa z lepenky a fólie;
 • Dekoratívne prvky z nití a lepidiel;
 • hviezdy z drôtov a filamentov;
 • Papierové girlandy;
 • gule, stuhy alebo papierové mašle;
 • Mäkké hračky ako držiaky na záclony;
 • malé vianočné stromčeky z plastových fliaš, papiera, priadze;
 • hromadné papierové gule - kusudama.
Vianočné stromčeky samostatne, snehové vločky samostatne

Stačí vystrihnúť biele papierové snehové vločky, figúrky zajacov, medveďov, snežných závojov a vianočných stromčekov a dekorácia na závesoch je pripravená.

Jeden opakujúci sa motív vyzerá zaujímavo, ale porazený iným materiálom.

Napríklad môžete pripnúť závesy len vianočné stromčeky, ale vyrobené z rôznych materiálov. Zaujímavé vianočné stromčeky sa získavajú z nasekaných plastových fliaš. Papierové stromy sa vyrábajú na rovnakom princípe. Papierový strapec je narezaný, štylizovaný vianočný stromček je z neho skrútený. Ak je možnosť doplniť dizajn závesov vianočnými stromčekmi z plsti alebo tkaniny, bude to vyzerať štýlovo a moderne.

V rovnakom uskutočnení môžete záclony ozdobiť výberom iného motívu. Môže to byť Santa Claus, snehuliak, zajačikovia a rôzne snehové vločky vyrobené v rôznych technikách. Tu sa rozmanitosť nedosiahne na úkor sprisahania, a to dizajnérskych nálezov.

Niektoré papierové plasty a sochy

Ďalším rýchlym a originálnym spôsobom, ako dať náš slávnostný sprievod do našej šírky, je zavesiť nielen sklenené gule na stuhy, ale aj domáce papierové kusudams. A aj keď sú spojené s čínsky Nový rok, keď tieto dekoratívne gule sú vyrobené z bieleho papiera, nie sú odlišné od snehové vločky.

Existujú variácie veľmi jednoduchých vzorov, takže aj dieťa môže ľahko urobiť.

Efekt je rovnako úžasný. Keď namiesto lambrequin visí girlanda hromadnej gule, to vyzerá ako skutočné umelecké dielo.

Hviezdy s rámom z drevených tyčí alebo drôtu ovinuté vláknom vyzerajú originálne.

Môžete zanechať prirodzenú farbu nití a môžete maľovať zlatou alebo striebornou farbou, potom sa vianočný pocit stane skutočným. Hviezdy môžu byť zdobené rovnomerne všetky plátno, originál bude dať ich do pásu, náhodný vzor alebo po obvode záclon.

Trochu iný vzhľad luky alebo iné dekorácie. Podľa vášho výberu je možné vytvoriť tradičnú atmosféru alebo ozdobiť dom v štýle postmodernizmu. Najdôležitejšie je vytvoriť pocit osláv, vhodný pre každého v jeho duchu a štýle. Potom dovolenka prinesie veľa šťastia.

Zanechajte Svoj Komentár