Fialové záclony v interiéri: nápady a kombinácie

Neobvyklé okenné textílie môžu dať každému štýlu originálny a pútavý vzhľad. Preto mnohí majitelia bytov a domov chcú používať fialové závesy v interiéri rôznych priestorov. Podľa charakteristík ríbezľovej farby pomáha udržiavať pokojnú atmosféru, viesť správne myslenie. Okenné textílie v podobnej farbe sú ideálne pre nebytové priestory a pre miestnosti určené na rekreáciu, voľnočasové aktivity. Správnou voľbou textúry, veľkosti a farby samotného výrobku je možné dosiahnuť ich harmóniu v celkovom nastavení. Pred zakúpením vhodných závesov sa odporúča, aby ste si pozorne preštudovali užitočné tipy a odporúčania. Pomôžu nájsť najlepší štýl a farbu modelu, ktorý dobre zapadne do vytvoreného štýlu dizajnu.

Výhody a nevýhody fialových závesov

Okenné textílie blackberry alebo ríbezle farba môže zlepšiť interiér a dať mu zvláštne kúzlo. Preto sa odporúča zvoliť si luxus situácie. Dôležitou výhodou záclon v tejto farbe je jednoduchosť ich zavedenia do populárnych štýlov: moderná, mestská, art deco, moderná a high-tech. Nie je zlé, že budú vyzerať ako v klasickom, tak v škandinávskom smere. Pozitívna kvalita textilu okienok ostružín je jednoduchosť tienenia miestností počas dňa. Jedinou výnimkou sú svetlé plátna s vysokou priehľadnosťou. Jedinou nevýhodou ríbezlových textílií pre okná je nebezpečenstvo vytvárania nadmerne pochmúrnych miestností. Vzhľadom na túto funkciu sa neodporúčajú používať v tých častiach krytu, ktoré sa nachádzajú na severnej strane.

Výber záclon na textúru a textúru

Na výber najpraktickejších a štýlových textílií okien sa musíte riadiť údajmi o kvalite, štruktúre a štruktúre textílií. Medzi najlepšie možnosti patrí:

 • Silk. Dúhovitý materiál dodá interiéru dynamiku. Prírodné aj umelé plátno sa ľahko umýva, prakticky nezmizne.
 • Velvet. Atraktívna mäkká "našuchorená" textúra, vhodná na vytvorenie kráľovského štýlu. Pravda, vyžaduje časté čistenie.
 • Jacquard. Reliéfne plátno s vyčnievajúcim vzorom (môže mať inú farbu ako pozadie). Má pridelenú značnú hustotu, ale rýchlo akumuluje prach.
 • Blackout. Zaujímavé obojstranné plátno. Napríklad, môže mať rybízu tvár a hnedej morskej strane. Líši sa vo vysokej hustote, jednoduchosti čistenia.

Mali by sme tiež vyzdvihnúť záclony so vzormi. Vertikálne ornamenty pomôžu opticky zvýšiť výšku stropu, aj keď sú aplikované na tmavé textílie. Horizontálne vzory, resp. Rozšíria voľný priestor.

Populárne odtiene

Vyberte si perfektný odtieň fialovej farby pre šitie alebo nákup záclon ľahko. Medzi jeho najobľúbenejšie farby patria:

 • Ametyst. Má mierne prímesi modrej a patrí k najľahším odtieňom posudzovaného rozsahu. Ideálne pre osvetlenie a vizuálne zväčšenie priestorov.
 • Lavender. Teplejšie ako predchádzajúce farebné schémy. Týka sa pastelových odtieňov, ktoré odporúčame zdôrazniť pohodlie a pohodlie.
 • Orgován. Bohatá farebná schéma, ktorá kombinuje modré a ružové odtiene.
 • Fialové. Je to zmes s svetloružovou farebnou schémou. Ideálne pre priestranné izby, kde by ste mali vytvoriť špeciálne pohodlie a teplo.
 • Fialové. Bohatá farebná schéma, ktorá je vhodná na zdôraznenie dynamickej situácie.
 • Orris. Temná farebná schéma tohto rozsahu bude optimálna pre kancelárie alebo haly. Vyčistená farba (mierne nariedená ružová) je vhodná pre obytné priestory.
 • Plum. Najtmavší odtieň uvažovaných farieb. Prispieva k vytvoreniu pokojného obmedzeného prostredia.


Kombinácia fialovej s inými farbami

Pre správny výber ríbezle textílií majitelia domov musia zvážiť možnosť kombinácie s inými farbami. Nasledujúce pomocné tóny sa považujú za platné:

 1. Bielu. Otten, bude jasne zdôrazniť nasýtené ríbezle záclony a pridá ľahké textílie.
 2. Gray. Pomáha vytvárať pokojnú a meranú atmosféru. Perfektný pre všetky odtiene ríbezľového gamutu.
 3. Žltá a oranžová. Vytvoria orientálnu poznámku k vytvorenému smeru. Považované za jednu z najlepších kombinácií.
 4. Zlato a striebro. Tieň a správne dopĺňajte zatemňovacie záclony. Ale s ľahkou textíliou (lila, ametyst) len zlato bude vyzerať dobre: ​​striebro zdôrazní jeho vyblednutie.
 5. Béžová. Kombinácia studených alebo teplých ríbezľových farieb s takou farbou je vítaná v každej miestnosti. Tento duet vyzerá skvele v celkovom nastavení.

Fialové závesy v interiéri

Kompetentne doplní dizajn zariadených priestorov o okenné textílie s ostružinovými oknami, ktoré pomôžu starostlivému výberu štýlu a odtieňa produktov. Napríklad sa neodporúča vybrať záclony, ktoré majú podobnú farbu ako tapeta. Táto kombinácia zlyhá a rozmazáva celý štýl. Čo sa týka štýlu modelov, zohráva veľmi dôležitú úlohu. Hladké textílie pre okná do podlahy sa vzťahujú na univerzálne možnosti. Rakúske modely zdôrazňujú luxus štýlu. Roll vytvorí jednoduchý a diskrétny dizajn.

Viacvrstvové modely môžu byť použité pre rafinované a zjednodušené oblasti. Je len potrebné zvoliť optimálnu dĺžku materiálu. Napríklad dlhé závesy s lambrequínmi by boli vhodné v priestrannej miestnosti. Krátka okenná textília s oblúkmi v hornej časti je vhodná pre zjednodušenú alebo obmedzenú atmosféru.

V obývacej izbe

Okenné textílie z čiernych ríbezlí v priestrannej obývacej izbe zdôraznia luxus dizajnu a vytvoria pokojnú atmosféru. Pre takéto miestnosti by mali byť zvolené tak dlho, ako záclony v tmavých farbách. Použitie vankúšov alebo inštalácia dvojice čalúnených stoličiek s čalúnením v podobnej farbe vedľa okna pomôže dokončiť výzdobu.

Vyzerá to zaujímavo a inštalácia v blízkosti okna stoličky s vysokým chrbtom v podobnej farebnej schéme. Takáto rekreačná oblasť bude klásť dôraz na kráľovský dizajn. Tam môžu byť škvrny ríbezlí a vo výzdobe stien. Pokiaľ ide o vlastnosti kombinácie vybraných závesov s nábytkovými súpravami, musíte mať na pamäti: v priestranných izbách, blackberry textílie nevyzerajú dobre s nenatretými drevenými stolmi, kreslami a stoličkami. Je lepšie si vybrať nábytok s bielymi snehobielymi, čiernymi alebo svetlosivými rámami na vytvorenie správneho nábytku.


 

V spálni

Uzavretie otvárania okien v spálni so záclonami je rozumné rozhodnutie. Husté materiály pomôžu chrániť miestnosť pred slnečným svetlom, vytvoria príjemné životné podmienky a odpočinok. Najlepšou možnosťou by bolo kúpiť okenné textílie, padajúce na zem. Bude to vhodné v akomkoľvek štylistickom smere. Aby sme však vytvorili harmonickú atmosféru, majitelia si budú musieť vybrať tú istú (alebo čo možno najviac podobnú) farbu prehoznej prikrývky a vankúšov. Odporúča sa pridať záclony s ľahkým tylu. Ale na žiadosť majiteľov môžu byť hrubé záclony použité aj bez priesvitných tkanín. Takéto okenné textílie proti bielym, piesčitým stenám vyzerá veľmi pekne.

 

V priestranných izbách, na nočnej lavici, sa pár poufov v podobnej farbe môže stať doplnkom pre posteľnú bielizeň v ríbezľovej farebnej schéme.


 

V kuchyni

V kuchyni je ľahké ozdobiť záclony v ríbezľovej farbe. Ale vybrať si pre takúto miestnosť by mal byť model s malou dĺžkou. Ideálnou voľbou by boli výrobky, ktoré zatvoria samotné okno a parapet. Môžu byť doplnené rôznymi vzormi alebo byť monofónne. Krásne vyzerajú viacvrstvové závesy.

Napríklad majitelia môžu zavesiť dva typy tylu. Prvým z nich bude svetlo s výšivkou v blackberry farbe. Druhý je ríbezle. Po upevnení horného tylu pomocou štetcov alebo drapákov môžete vytvoriť veľmi štýlový a neobvyklý duet. Môžete si tiež vybrať rybíz tylu pre šitie základných textílií pre okná a malé oblúky nad ním. Takáto kombinácia by bola vhodná v akomkoľvek štýle. Pokiaľ ide o materiály, v miestnostiach, kde sa bude pripravovať jedlo, by ste mali zvoliť záclony s vysokým obsahom syntetických vlákien. Budú sa o ne ľahko starať.

V detskej izbe

Pôvodne dopĺňali výzdobu detskej izby s použitím rímsových záclon, celkom jednoducho. Je pravda, že táto farebná schéma je vhodnejšia pre dievčatá. Bude harmonicky kombinovaná so svetložltom alebo svetlomoranžovým lemom. Odporúča sa pre krásne otváranie okien, aby ste si mohli vybrať modely v jasnejších farbách. Zdôrazňujú jemnosť vytvoreného prostredia. Ale v miestnosti dospievajúce dievčatá majú povolené používať textílie vo viac sýtej farby. Napríklad, zatáčacie rolety budú vhodné na použitie a zároveň vytvoria osobitnú príjemnú atmosféru. Zároveň sú dobre doplnené čalúneným nábytkom v podobnej farebnej schéme. Napríklad stolička s vysokým chrbtom alebo malou pohovkou.

Obyčajný ríbezle alebo svetlejšie závesy ako teenager, ale nie malá dáma. Pre miestnosti, kde sa dieťa bude relaxovať a hrať, je lepšie vybrať si modely s kresbami vo forme motýľov, kvetov alebo roztomilých sov.

Okenné textílie v ostružinovej alebo svetlejšej farbe dobre doplnia veľké arkýřové okno a malé okno. Ale aby sa zabránilo vytváraniu pochmúrnej situácie, alebo vizuálne zmenšiť priestor miestnosti je možné len so správnym výberom najlepších farieb. Preto majitelia potrebujú pred nákupom záclony starostlivo študovať odporúčania na výber optimálneho typu textilu.

 

Užitočné tipy vám povie, ktorá tkanina je lepšie dať prednosť. Dokonca aj tie najluxusnejšie materiály môžu vyžadovať starostlivú údržbu. Zaneprázdnení majitelia by si mali vybrať menej štýlové, ale praktickejšie materiály. Potom nevzniknú žiadne problémy so zachovaním čistoty vybraných textílií pre okná. Osobitná pozornosť by sa mala venovať možnosti jeho dekorácie. Krásne háčiky a háčiky pomôžu štýlovo doplniť vzhľad krátkych alebo dlhých záclon, je nezvyčajné, aby sa zmestili do celkového dizajnu alebo aby boli hlavným prvkom miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár