Levandulová farba v interiéri +50 fotografií

V interiéri nie je nič jemnejšie ako farba levandule. Táto farba sa podobá na jar, svetlo vzdušné mraky na oblohe západu slnka, obrovské polia s bledo fialovými kvetmi. Vytvára okolo neho pokojnú a radostnú atmosféru.

Farebná psychológia

V levandule tieň veľa rozporov. Psychológovia hovoria, že voľba tejto farby označuje závažnosť osoby. Levanduľa je zároveň kreatívna farba, ktorá dáva nádej na svetlú budúcnosť. Obsahuje nostalgické tóny, ochutené naivnou dôverčivosťou a priamosťou.

V interiéri tohto odtieňa je navrhnutý pridať záhadu miestnosti. Jeho hádanka nie je tak jednoduché vyriešiť, aj keď túto farbu obklopíte mnohými detailmi.


    

Úprimná a mierne studená levanduľa je spojená so západom slnka alebo svitania. Je v ňom málo slávností, nie je vhodný pre pompézne zdobené domy a apartmány. Ale v ňom je pevnosť, láskavosť a skryté svetlo, pripravené dokázať sa v každom okamihu.

Tento odtieň fialovej je charakterizovaný ako odlišný, ako keby bol nadpozemský. Pripomína niekomu vesmír, ale pre niekoho vyvoláva spomienky na oživenie babičky v dedine. Levanduľa je tak všestranná, ako si dokážete predstaviť. Preto je mnohými dizajnérmi tak milovaný.

Farba v interiéri obývačky

Levanduľa - kvet, ktorý najlepšie vystihuje obraz módneho odtieňa. V obývacej izbe sa farba javí ako vhodná. Maľujú všetky steny? Potom bude nábytok musieť byť zdobené v jasných farbách. Pevný levanduľa trochu bit únavné psychiku, a musí byť zriedený. Ako to urobiť? Najjednoduchší vzorec je pridať jednu alebo dve farby do interiéru.

Steny obývacej izby môžu byť zdobené len levanduľou. Vyzerá rovnako dobre vo výklenkoch av záhyboch záclon. Pomocou tohto odtieňa môžete vytvoriť len jednu stenu a exteriér miestnosti bude hrať novým spôsobom.

Lavender obývacia izba - je trvalý trend, hovorí o dobrom vkusu majiteľa domu. Mnoho štýlov a farieb krásne ladí s vnútornou levanduľou.

V odtieni levandule vždy vyzerá výhodné a drahé v kombinácii s béžovou a zelenou farbou.

Obývacia izba v tejto farbe sa upokojuje a upravuje pozitívnym spôsobom. Vzhľadom k tomu, tento odtieň je veľmi bohatý a šťavnatý, potom dekor pre to musí byť vybraný so špeciálnou starostlivosťou.


    

V kuchyni

V kuchyni táto farba pomáha každému chudnúť. Trochu potláča chuť k jedlu. Má však aj priaznivý vplyv na nervový systém. Ak chce dizajnér dosiahnuť efekt jemného interiéru, vyberie levanduľu ako základ farebnej palety.

Najviac víťazná verzia kuchyne v takých farbách sa prejavuje v prípade, keď okná miestnosti sú orientované na juh. Farba levandule je dokonale kombinovaná s kuchynskými súpravami jednoduchých a jasných foriem. Prirodzené farby kuchynského kútika iba zvyšujú vplyv farby, odhaľujúc jej hĺbku a nuansy.


    

Jasná levanduľa môže vizuálne redukovať malú kuchyňu. V malej miestnosti je lepšie použiť svetlé odtiene. Mierne a viacvrstvové variácie zanechávajú veľké priestory.

Ak je táto verzia farby v kuchyni označená ako ďalšia, potom bude akceptovateľná na žalúziách, frontoch náhlavnej súpravy alebo na keramických obkladačkách.

V monochromatických interiéroch je tieň skutočnou záchranou a účinnou zbraňou proti nude. Pridajte čierno-biely interiér do fialovo zafarbeného vankúša a miestnosť sa zmení.

V spálni

Opýtajte sa návrhára, kde bude levanduľa najdôležitejšia. A on odpovie, že farba vyzerá vhodnejšie v spálni. Tam sú vždy rámy pre odtieň fialovej. Hedvábne pastelové prádlo, svetlé levanduľové vankúše, jemný koberec s farebnou farbou rovnakej farby na podlahe a moderný interiér začína vyzerať kompletne.

Fialová spálňa môže vyzerať inak v závislosti od prítomnosti alebo neprítomnosti určitých detailov v nej. Pri hraní s dekorom môžete dosiahnuť nasledujúce efekty:

 • Bohaté levandule a módne plagáty na stenách - možnosť dizajnu spálne pre teenagerov;
 • Tmavo fialová, vysoká zadná posteľ a dubový nábytok sú luxusom v najčistejšej forme;
 • Levanduľa a béžová sú skvelým spôsobom, ako ozdobiť spálňu vo vidieckom dome;
 • Lilac tapety pruhy, štýlové maľby a lakonický dizajn nábytku sú istí známky minimalizmu v spálni interiéru.

V spálni, tento odtieň uvoľňuje a upokojuje. Pomáha zabúdať na záležitosti a obavy. Prispôsobuje sa odpočinku a úplnej relaxácii. Zlato a levanduľa v jednej miestnosti dodajú interiéru regálovú, mierne zrieďujúcu pokojnú atmosféru so slávnostnými poznámkami.


    

V kúpeľni

Snívanie o čiernej a bielej kúpeľni? Nenechajte sa ponáhľať používať monochromatické tóny všade. Lavender škvrny určite prinesie sviežosť do tejto kúpeľne.

A čo levanduľový kúpeľ? Potom by mal byť hlavný tón nariedený zeleným, béžovým alebo dokonca sivým odtieňom. S touto kombináciou sa najlepšie hodí dlaždica s kvetinovými vzormi. Mramorové a fialové steny sa dokonale dopĺňajú. Moderné kúpeľne sú zdobené prevažne chladnými tónmi. Preto sa často používajú štatistiky levandule.


    

Na chodbe

V byte alebo dome s malou chodbou levandule odtieň nevyzerá harmonicky. Táto farba vyžaduje viac miesta ako iné možnosti.

Výber farby by mal spadať na iné tóny a levanduľa môže byť pridaná ako sprievodný dizajnový prvok.

Photowall-papier s danými kvetmi sa môže stať skutočnou výzdobou haly priemernej veľkosti. Sušený fialový kvet na stole pre noviny prinesie chodbu do štýlu Provence. Umelé svetlo na stenách pomôže opticky rozšíriť priestor.

Chodba v levanduľovom sivom tóne bude vyzerať elegantne, ak je jedna stena v nej uzavretá zrkadlovou skrinkou. Fialová rohožka sa dobre hodí k čiernej a bielej tapete vybranej pre chodbu.

Kombinácie s inými farbami

Farba provensálskych polí je skvele kombinovaná s nasledujúcimi možnosťami:

Tmavá levanduľaSo zlatými, striebornými, bielymi, sivými a zelenými odtieňmi.
Stredná levanduľaS béžovou, modrou, karmínovou, svetlo zelenou, oranžovou, piesočnatými kvetmi.
Svetlá levanduľaS ružovými, smaragdovými, modrými, žltými, bielymi, hnedými, červenými tónmi.

Tieto kombinácie sú základné. Najčastejšie sa používajú pri výzdobe miestnosti.


    

Studené odtiene levandule sa musia riediť teplou a teplou, naopak doplnené studenými variáciami.

Lilac - odtieň pružný a ľahký. Možno ju kombinovať s mnohými možnosťami. Pri dokončovaní miestnosti súčasne používajte 2-3 farby. Ale s levanduľou, toto pravidlo dostane výnimku.

nábytok

Suchý, ako keby sa práškový levanduľový odtieň používa na čalúnenie sedacích súprav. Všetok čalúnený nábytok v tejto farbe vyzerá skvele. Pre kuchynský lila si vyberte lesk. Svetlá kuchynská fasáda tohto odtieňa spríjemní atmosféru kuchyne.

Kombinácia lila s čiernymi na dverách skrine je vysoko kvalitný interiérový príjem. Ale len skúsený dizajnér môže pridať takúto možnosť k všeobecnému konceptu domova.

Všeobecne platí, že čierna a fialová - silná kombinácia. Ale bez určitých zručností a vedomostí o farbe, je lepšie ho nepoužívať v dome. Výsledok sa môže ukázať ako pochmúrny a neistý. Toaletný stolík jemnej farby bude ozdobený kúpeľňou a spálňou. Najčastejšie je levanduľa vidieť nie na nábytku, ale vo výzdobe stien. Ale vo variácii nábytku je celkom dobrá a nasýtená.

textilné

Velúr, plyš, satén, hodváb a bavlna sú dobrým materiálom pre nábytok a levanduľové záclony. Ich textúra dáva hĺbku fialových tónov, odhaľuje všetky jemnosti odtieňov. Prírodné tkaniny pre lila interiér je vhodnejšie ako syntetické materiály. Najlepšie výtlačky v kombinácii s levanduľou sú kvetinové ornamenty a veľké kresby.


    

Pásy a jasná geometria čiary nie sú vždy prijateľné pre kombináciu s fialovou. Napriek tomu, levanduľa, ako trend, je spojený s Provence, vo všetkých ostatných štýlov je to ďalší tón.

Aké štýly interiéru?

Všetky odtiene levandule sa používajú v týchto interiérových štýloch:

 • Art Deco;
 • Modern;
 • Klasický štýl;
 • Klasicizmus paláca;
 • Provence;
 • Stredomorský štýl;
 • minimalizmus;
 • Škandinávsky štýl;
 • Pop art;
 • Ethno.

Ďalší lila, ktorý sa často nachádza v novogotike, je jedným z hlavných odtieňov tohto smeru. Provence je tiež ovplyvnená farbou levandule. V tomto smere sa aplikuje mnoho fialových farebných variácií.

Moderný a klasicizmus zahŕňa jemné farebné možnosti. Stredomorský smer je plný tónov strednej intenzity. Etno vyniká medzi zvyškami šťavnatých a tmavých odrôd fialovej.

V skutočnosti môže byť ľubovoľný smer dizajnu kombinovaný s daným odtieňom. Stupeň kompatibility závisí od množstva farby v interiéri, jeho nasýtenia a rozsahu. Farba levandule dnes prestáva byť ženskou výsadou a mení sa na skutočnú univerzálnu farbu. Kancelárske budovy, technické miestnosti, kancelárie a garáže tiež v tomto tóne. Muži tiež dávajú prednosť rôznym fialovým nie menej ako ženskej polovici planéty.

Levandulová paleta farieb v interiéri ponúka skvelé príležitosti pre dizajnérov. Kúpeľňa, obývacia izba, spiace lila - tieto frázy označujú hlavné oblasti použitia farby.

V detských izbách je kombinácia tlmených fialových tónov zriedená svetlými akcentmi nábytku a doplnkov. Lilac v detskej izbe je schopný upokojiť zúriace dieťa, pomáha sústrediť sa na domáce úlohy, vytvára priaznivý priestor pre hru.

Použite levanduľu, kde chcete, pretože je to vhodné všade. Aj obyčajný sklad sa stane zaujímavejším, ak jeho poličky a steny budú maľované farbou levandule. Moderné farby víta použitie najbláznivejších farebných možností. A levanduľa je ideálna pre kreatívne experimenty. Buďte kreatívni vo veľkom, takže výsledok vás poteší.

Zanechajte Svoj Komentár