Ako urobiť stoličku vlastnými rukami

Nábytok vytvorený pre sedenie a odpočinok osoby, ktorá nemá chrbát, môže byť právom nazývaný prototypom stoličky. Jedná sa o kompaktný a pohodlný predmet, ktorý sa nachádza v takmer každej kuchyni, v bare, v vidieckom dome. Postupom času sa všetok nábytok opotrebováva, stáva sa nepoužiteľným a vzniká otázka, že je potrebné ho nahradiť. Mnohí riešia problém dramaticky, poslaný do obchodu. V mieste predaja sa často stretávajú so skutočnosťou, že hotový výrobok nespĺňa požiadavky z estetického aj praktického hľadiska. V tomto prípade, nebuďte rozrušený, pretože bez problémov môžete urobiť stoličku s vlastnými rukami doma. Má pomerne jednoduchý dizajn a jeho výroba nezaberie veľa času.

História stolice

Je nemožné s istotou povedať, kedy človek prvýkrát vynašiel stolicu. Mnohí sa domnievajú, že zvyčajný protokol používaný primitívnymi ľuďmi sa stal predchodcom produktu a následne ho zmodernizoval na spoločný objekt. Ak sa spoliehate na archeológiu, najstaršie vzorky z nájdených vzoriek siahajú do približne 4 tisícročia pred naším letopočtom. Jedným z najznámejších nálezov je skladacia stolička nachádzajúca sa v starovekom Egypte. Patrí do Stredného kráľovstva. Toto sedenie je uložené v Metropolitnom múzeu umenia v New Yorku, USA.

Na maľbách a reliéfoch, ktoré sa nachádzajú na stenách hrobiek a chrámov v tom istom starom Egypte, ktoré siahajú do 5. tisícročia pred naším letopočtom, existujú obrazy výrobkov, ktoré sú úplne rovnaké ako tie moderné, ale sú viac squat. Od maľby na keramike patriacej do civilizácie Interfluve, v Mezopotámii sa prvé stolice objavili v oblasti 3100 - 2370 pred nl. Podľa historikov však tieto pojmy boli dostupné len pre šľachtických, obyčajní občania boli zbavení takýchto privilégií.

Neskôr sa tieto veci sťahovali do starovekého Grécka, kde prvé exempláre nachádzajúce sa na obrázkoch a basreliéfy patria do egejského obdobia. Staroveký Rím prijal väčšinu gréckych tradícií a vynálezov. Po páde sa predmet nezachytil do zabudnutia, bol používaný v stredoveku aj vo veku osvietenia. Táto užitočná vec sa dnes používa v každodennom živote, v kuchyni, v prírode, v kaviarňach, v lekárskych a verejných inštitúciách.

Druhy stolice

Je ťažké si predstaviť dom, dachu, byt, kde by tento objekt nebol prítomný. Tento produkt je známy už od detstva. Samotné meno bolo požičané z nemčiny z "taburétt", podľa etymologických slovníkov Vasmera M., vyrobených v rokoch 1964 až 1987. Iné zdroje tvrdia, že slovo prišlo do ruštiny z francúzskeho "taburetu".

Na výrobu výrobkov v priemyselnom meradle výrobcovia používajú rôzne suroviny: drevo a jeho deriváty (preglejka, drevotrieskové dosky, MDF), plasty, kovy. V závislosti od modelu je povrch sedadla pokrytý mäkkým vankúšom, niektoré sú ponechané bez čalúnenia. Tvar izolovaných kruhových, štvorcových, trojuholníkových možností. Môžete tiež rozdeliť všetky produkty podľa výšky: nízka, vysoká. Ak vezmeme do úvahy vzhľad štruktúry, jej účel a zariadenie, môžeme rozlišovať nasledujúce typy:

 • detské;
 • Stolička-box;
 • skladanie (turistické);
 • mäkký;
 • stupňovitá stolica;
 • chata.

dieťa

Stolička pre dieťa je jedným z prvých nábytkových výrobkov, ktoré dieťa používa v každodennom živote. Deti na ňom sedia, používajú sa ako stojan, ak je to potrebné, siahajú po veci, ktorá ich zaujíma, nachádzajú sa vysoko. Je veľmi dôležité, aby bol predmet pohodlný, trvanlivý, bezpečný. Tieto požiadavky nie vždy zodpovedajú zakúpeným modelom.

Hlavným rozdielom tejto možnosti oproti štandardnému dizajnu je jeho veľkosť a výška. Malý nábytok sa vyznačuje menšou hmotnosťou, zaberá málo miesta, je vhodný na nosenie. Dokonca aj malé dieťa dokáže zvládnuť túto úlohu. Táto položka je veľmi pohodlné pre použitie a dospelých, najmä starších ľudí, ktorí ju používajú ako podnožku.

Ak by sa pri vlastnej výrobe mali zohľadniť niektoré body:

 • materiál by nemal byť toxický, pretože práca by mala mať iba prírodné drevo;
 • doska nesmie mať trhliny, uzly, praskliny;
 • po montáži musia byť všetky ostré rohy zaoblené;
 • očistite povrch od otrepov, obruste;
 • povrch zakryte špeciálnou neškodnou akrylovou farbou a lakom.

Škatuľa na stoličky

Pre ľudí, ktorí majú malý obytný priestor, ktorí sa snažia zachrániť každý centimeter voľného miesta, bude táto položka veľmi užitočná. Kompaktná stolička so špeciálnym priestorom pre rôzne veci je štandardom praktickosti. Výrobok bude žiadať ženy aj muži.

Ak je umiestnený v kuchyni, box môže byť použitý na uloženie uterákov, obrúskov, rukavíc a iných kuchynských potrieb. Ak ho človek používa, výrobok sa stane veľmi ťažkým z kladiva umiestneného vo vnútri, klieští, klieští, iných improvizovaných nástrojov a spotrebného materiálu.

Pre výrobu tohto dizajnu by mali byť zvolené pevné dosky a drevo, ktoré budú použité ako bočná tyč a nohy, resp. Sedadlo je rezané z MDF alebo drevotrieskovej dosky, bežný list preglejky je vhodný na dno. Niektorí remeselníci robia zásuvky namontované na koľajniciach.

Ak sa vyžaduje priestrannejší model, stolička môže byť vyrobená bez nohy, pričom všetky miesta sú od sedadla k podlahe pod zásuvkou.

S mäkkým sedadlom

Mnohí ľudia nie sú spokojní s tvrdým sedadlom, takže keď vyrábajú svoje vlastné výrobky, robia mäkký základ. Môže byť odnímateľný alebo pripojený. Prvý model je vhodný, pretože sa dá kedykoľvek odstrániť a umyť. Druhá možnosť je pevne pripevnená k povrchu, takže čistenie materiálu je problematické. Ako výplň sa používajú rôzne materiály, medzi najbežnejšie patria:

 • Syntetické materiály:
 1. Penová guma. Jedným z najviac typov rozpočtu, však, že sa nosí rýchlo.
 2. Syntapon. Vyznačuje sa veľmi krátkou životnosťou.
 3. Asseleks. Drahšia zložka. Je odolná, dobre drží tvar, stojí viac ako predchádzajúce analógy.
 4. Spunbond. Má všetky pozitívne vlastnosti vyššej látky, okrem toho je hypoalergénne.
 • prírodné:
 1. Vlásie. Docela ťažké.
 2. Kokosový kokos. Mäkký materiál.

Ako použité čalúnenie:

 • pravá koža;
 • náhrada kože;
 • textil.

Samostatne si môžete vybrať výrobky s prúteným sedadlom. Pre jeho výrobu bude potrebovať len rám. Základ je vytvorený z rôznych materiálov. Na pracovné laná, koža, umelé nohavicové pásy, guma, iné suroviny po ruke. Je možné splietať sedadlo rôznymi spôsobmi, bude zaujímavé sledovať diagonálne aj priame tkanie.

skladacie

Stolička sa vyznačuje kompaktnosťou, pohyblivosťou, univerzálnosťou, praktickosťou. Táto položka sa používa na rôzne účely. Môžete ho nainštalovať do kuchyne v malom byte, vziať si ho so sebou na rybárčenie alebo na prírodu, je ľahké pre neho nájsť použitie v vidieckom dome, v garáži. Tento dizajn je však v porovnaní so štandardným modelom menej trvanlivý, skladacie časti často zlyhávajú.

Výrobok sa skladá zo sedadla, tsarga, spodných prekladov, nôh, skladacieho mechanizmu. V závislosti od miesta určenia je vyrobený z kovu alebo stromu. Môže mať kruhové alebo štvorcové sedadlo. Pri absencii hotového výkresu je veľmi ťažké vybrať veľkosť. Môžete si urobiť najjednoduchšie možnosti sami.

Pre výrobu v dome zložitých konštrukcií bude vyžadovať špeciálne vybavenie pre spracovanie dreva, pretože aby sa dokonale hladké zaoblené hrany ručne je veľmi problematické.

Krok stolice

Tento model má samostatné miesto, pretože kombinuje niekoľko objektov: rebrík, nábytok na sedenie. Existujú možnosti s krabicou, ktorá robí takéto výrobky multifunkčné. Hlavným znakom stolíc sú schody, namontované na nohách. Takáto položka je vždy užitočná v domácnosti aj na pracovisku. Existuje niekoľko typov kombinovaných štruktúr:

 • Pokoja. Reprezentujú rebríky-stoličky bez posuvných mechanizmov. Majú zvláštny tvar vo forme malého rozloženého štafle.
 • Skladací. Môžu byť reprezentované bežnou skladacou stoličkou, na nohách ktorej sú schody na jednej strane. Existujú zložitejšie štruktúry, ktoré nevyzerajú inak ako štandardné výrobky - schodíky sa nachádzajú pod sedadlom. Medzi nimi sú skladacie a výsuvné možnosti.

Mali by ste si vybrať hrubú dosku pre schody a sedadlá, posilniť podporné nohy. Pri výrobe týchto stolíc, musíte najprv postarať o ich silu, pretože budú použité pre prácu v určitej výške. Napríklad v dome, v prípade potreby, vymeniť žiarovku v knižnici, pre pohodlie práce s knihami sa nachádza na horných poschodiach, v záhrade, pre pohodlnú úrodu ovocia.

Stolička dať

V krajine môžete použiť starý nábytok uložený v podkroví, čo je škoda hodiť, ale je vhodný na reštaurovanie. Ak plánujete vyrábať nové modely, mali by ste uvažovať o tom, že vo väčšine prípadov bude stolica na ulici. Preto do práce môžete použiť akýkoľvek dostupný materiál. Kusy železa, predtým použitý strom bude robiť, čo, aj keď to bude hniť, bude nepoužiteľné v dôsledku zrážok a slnečného svetla, to nebude viesť bohužiaľ.

Pre stavbu predmestských možností nie je potrebné používať prvotriedne drevo alebo kov. Na tieto účely sú vhodné staré palety, stavebné materiály, ktoré zostali po výstavbe, drevené rezy na výrobu sedadiel, silné vetvy, kovanie - na podoprenie nôh a projekcií. Pomocou improvizovaných surovín môžete vytvoriť lacný produkt. Na predĺženie životnosti hotového výrobku sa používajú špeciálne zlúčeniny, farby, laky.

Stavba môže byť inštalovaná na verande, v letnej kuchyni, využívaná v altánku, ak hostia prišli a na lavičke nie je dostatok miesta. Tiež stolica bude vynikajúcou pomocou pri zbere v záhrade. Na zimu by výrobok nemal byť ponechaný vonku, mal by byť privedený do miestnosti. Ak urobíte pravidelnú vizuálnu kontrolu na čas, odtieň, potom domáci objekt bude slúžiť po dlhú dobu.

Materiály, z ktorých sa robí stolica

Hlavným materiálom, z ktorého je dizajn vyrobený, je prírodné drevo. Z hľadiska pevnosti a výkonu možno hotový výrobok porovnať s kovanými modelmi. Pre pohodlie a funkčnosť je bezkonkurenčná. Pre prácu môžete použiť ihličnany: smrek, borovica. Pre vytvorenie odolnejších konštrukcií používame dub, smrekovec.

Ako alternatívu k drevu môžete použiť laminovanú drevotrieskovú dosku alebo MDF. Možnosti s emisnou triedou E0 a E1 sú bezpečné pre ľudí. Externe budú výrobky vyzerať veľmi atraktívne. Avšak, pokiaľ ide o oderu, tento materiál je horší ako drevo, takže odborníci odporúčajú pribíjanie prírodných drevených kohútikov na päty nôh.

Na výrobu predmetu v domácnosti môžete použiť kov. Práca s ním však bude vyžadovať určité zručnosti pri práci s elektrickým náradím a pri zváraní. Pre silu nemá rovnosť. Svojim estetickým vzhľadom je však horšia ako predchádzajúce verzie, s výnimkou kovaných modelov.

Remeselníci vo všeobecnosti uplatňujú všetky suroviny. V kurze sú vetvy, odrezané stromy. Niektoré odlievané konštrukcie z betónu, používajú plastové rúrky na vykurovanie, zdobia ich textilom. Niekto dá starý život starým pneumatikám.

Kreslenie a návrh stolice

Všetky komponenty stolice by mali byť zhotovené podľa predtým vytvoreného výkresu. Náčrt okamžite položí rozmery každej časti, šírku drážok, dĺžku drážok, priemer kruhov. Nemôžete urobiť dokonale hladké čiary, schematické zobrazenie je dosť. Na obrázku je potrebné označiť miesta všetkých pripojení, typ pripojenia.

Štandardná stolica sa skladá z niekoľkých prvkov. Hlavné časti - nohy, kryt. Nasledujúce dodatočné podrobnosti sú nepovinné:

 • Tsargi. Malé tyče sa používajú na upevnenie nôh pod sedadlom stolice. Môžete ich upevniť kovovými, drevenými rohmi alebo hrotovými spojmi.
 • "Sušienky". Umiestnený na rohoch vo vnútri stoličky pod sedadlom. Poskytujú zvýšenú odolnosť na spojenie tsarga a nohy.
 • Progam. Zvýšenie tuhosti, stabilita konštrukcie. Nainštalujte v spodnej časti. V strede nôh, spájajúce všetky prvky alebo len dva páry.

Potrebné nástroje na výrobu

Aby bola stolica vyrobená z dreva rýchlo a efektívne, je možná len pomocou špeciálnych stolárskych nástrojov. Nie je potrebné mať profesionálne vybavenie, môžete ľahko urobiť s minimálnym súborom elektrických spotrebičov a príslušenstva pre prácu s drevnými materiálmi. Zoznam potrebných nástrojov je takýto: t

 • Ručná fréza. Vykonáva mnoho operácií. S ním môžete hladko spracovať hrany dosiek, preglejky, dreva, robiť drážky, drážky, vŕtať otvory akejkoľvek veľkosti;
 • Brúska. Analógový brúsny papier. Nástroj uvoľní únavné trenie. O niekoľko minút sa postarajte o hladký povrch;
 • Elektrická skladačka. Po orezaní zachováva presné hrany, vylučuje tvorbu triesok, nerovností. V porovnaní s pilou veľmi rýchlo a rovnomerne oddeľuje materiál akejkoľvek hustoty a šírky;
 • Skrutkovač. Rýchlo zaskrutkujte upevňovacie prvky do akéhokoľvek povrchu. Na vŕtanie rôznych otvorov možno použiť vrtáky, skrutkovače.
 • Svorku. Pri lepení držte časti akéhokoľvek tvaru, čím zaistíte maximálnu priľnavosť dreva lepidlami;
 • Stolárske kladivo pre stolárstvo. Dvojčinný nástroj je určený na poháňanie klinov, klincov, montovaných drevených spojov;
 • Sekáče. Pomocou jednoduchého rezného nástroja urobte hladké vzorky na strome, upravte veľkosť obrobkov, vyčistite drážky, odstráňte skosenie;
 • Meracie, značkovacie príslušenstvo. Práca so stromom je nevyhnutná bez pravítka, pásky, štvorca, jednoduchej ceruzky, kriedy.


Krok za krokom Master Class na tvorbu stoličiek

Urob si svoj vlastný stoličku môže ľahko niekto. Tvorbu najjednoduchšieho nábytku robia študenti v triede. Jednoduché prevedenia sú primitívne, pozostávajú zo sedadla a nôh. So správnym kreslením a minimálnymi zručnosťami v truhlári nebude trvať štandardná položka. Príprava drevených materiálov môže byť vykonaná priamo v byte alebo na balkóne. Vaša prvá stolička môže byť vykonaná doma v jednom z nasledujúcich workshopov.

Klasická stolička

Takáto stolička má najjednoduchší dizajn. Môžete si vyrobiť klasickú stoličku zo zvyškov drevotrieskovej dosky, preglejky, dosiek. Vyžaduje sa len niekoľko dielov, správne dimenzovaných a bezpečne upevnených. Začíname pracovať s výrobou nasledujúcich prvkov:

 • Pokrytie. Tvar a veľkosť môže byť ľubovoľná. Môžete si vytvoriť pretiahnuté sedadlo v tvare lavice, okrúhle, klasické námestie. Pred vypracovaním výkresu je potrebné vziať do úvahy rozmery členov rodiny, kvalitu reziva. Optimálne rozmery sú 40x40 cm, vezmeme dosku širokú 20 cm a po dĺžke odrežeme dva kúsky po 40 cm, okraje a konce vyčistíme smirkovým papierom.
 • Tsargi. Z pripravenej dosky sme odrezali kúsok 28 cm, delíme dĺžkou na 4 diely po 5 cm, odstránime otrepy, vyčistíme všetky povrchy.
 • Progam. Rovnako ako cárgah, robíme 4 polotovary z kusu dosky 28 cm, každý 3-4 cm široký. Aby sa eliminovala tvorba medzier medzi priechodom a nohou, všetky povrchy sú dobre obrúsené.
 • Legs. Vyrábame z baru 3x3 cm, odrezáme 4 kusy dĺžky 42 cm, očistíme všetky povrchy. Osobitná pozornosť by sa mala venovať oblasti, ktorá bude pod krytom stolice.

Výrobný materiál

Môžete si vyrobiť klasickú stolicu z akéhokoľvek drevného odpadu. Bude tam dosť úzkej dosky, preglejky. Strom musí byť suchý, bez uzlov, červích dier, delení. Optimálna hrúbka je 25 mm. Pre nohy použite kraniálny štvorcový prúžok. Ak si želáte, môžete to urobiť.

Drevotrieskové dosky, preglejka 20 mm nevyžadujú špeciálnu prípravu na montáž, je ľahšie s nimi pracovať. Zvyčajnú skladačku môžete oddeliť. Schéma prípravy dielcov bude identická s verziou dosiek. Akýkoľvek materiál pre stolicu by mal dobre reagovať na spracovanie, vŕtanie a odolávať hmotnosti dospelého.

Zostava stolice

Začneme zbierať nohy. Máme 2 prázdne miesta na stole, narezané na zadok. Medzi nimi prepláchneme spláchnutie raže. В нижней части, в 10 см от торца, устанавливаем проножку. Прикручиваем все детали саморезами с двух сторон.

Такие же манипуляции проделываем с остальными парами изделий. Соединяем конструкции, добавляем промежуточные царги и подножки. Nad nohami otočíme budúcu stoličku, rozložíme ju v hornej časti polotovaru na veko, upevníme ju skrutkami.Skladacia stolička

Dôležitým atribútom, ktorý zvýši pohodlie v každej situácii, bude najmä apelovať na rybárov, letných obyvateľov a jednoducho milovníkov pikniku v prírode. Vďaka dobre premyslenému mechanizmu sa kreslo pohodlne zloží, zaberá málo miesta v rukách, kufri auta. Je veľmi ľahké urobiť takúto stoličku sami.

Najprv musíte rozhodnúť o modeli a dizajne dreveného asistenta. Môže to byť jednoduchá stolička, veľká stolička s operadlom alebo jednoduché rybárske sedadlo s látkovým sedadlom.

Začiatočníci majstrov stolárstva je lepšie začať s výrobou jednoduchého posuvného nábytku. Priblížia sa projekty obvyklých skladacích stolíc s minimálnym množstvom detailov. Veľkosť a výška výrobku, každý jednotlivo.

Výrobný materiál

Môžete vytvoriť stoličku so skladacím mechanizmom z nových aj raz použitých drevených materiálov za predpokladu, že nestratili svoju pevnosť a dekoratívne vlastnosti. Časť rozbitého nábytku, zostávajúca po oprave tyčí, bude robiť. Kompletný zoznam bude závisieť od modelu a veľkosti skladacej stoličky. Nový spotrebný materiál je možné zakúpiť v každom obchode s hardvérom. Na prácu bude potrebné:

 • Borovica 4x2 cm - 1 kus;
 • Doska 4x1 cm - 1 kus;
 • šmirgľový papier;
 • Skrutky, matice, skrutky;
 • Kus vystuženia, kovová trubica.

Obstaranie dielov a montáž výrobku

Práca na príprave a montáži dielov nemôže začať bez výkresu. Môžete použiť existujúci náčrt alebo vytvoriť svoj vlastný, podľa zvolenej veľkosti a dizajnu. Najjednoduchšia a najzrozumiteľnejšia schéma pre skladaciu stoličku so štvorcovým vekom roštov alebo plochých dosiek. Podrobné pokyny a odporúčania pomôžu rýchlo zostaviť výrobok so skladacím mechanizmom:

 1. Pomocou elektrickej píly vyrežte tyč na segmenty zodpovedajúce rozmerom nôh 48x4x2 - 4 ks, Priečky 23x4x2 - 2 ks, Veľká vzpera 32x4x2 - 1 ks, Malé vzpery 27,5x4x2 -1 ks.
 2. Zaokrúhľujte, brúste všetky konce častí.
 3. Striháme jednu stranu nohy pod uhlom 45 ° C.
 4. Priečne nosníky a nohy utiahneme pomocou svorky, vytvoríme otvory.
 5. Vyrábame 6 kusov dosky, veľkosť 39x4x4 cm.
 6. Priečne nosníky s dočasnou vzperou upevňujú svorku.
 7. Dosky položíme na horný povrch s malým zárezom a upevníme skrutkami.
 8. Z vystuženia vystrihneme kus 30 cm, narežeme na oboch koncoch niť.
 9. Príchytíme kolík cez otvor v jednej z nôh, položíme naň kovovú trubicu a nasmerujeme ju na dno opačného podobného výrobku.
 10. Konce čapov prechádzajú podložkami, pestovateľmi, upevňujú sa maticami.
 11. Vložte skrutky do zostávajúcich otvorov skladacej stolice a zatvorte ich maticami.

Nemali by ste príliš utiahnuť skrutky, inak bude stolica musieť byť transformovaná s úsilím, ktoré zvyšuje pravdepodobnosť rôznych porúch. Všetky konštrukčné prvky sa musia navzájom voľne pohybovať.


Prútený stolík Sedadlo

Originálna stolička s prúteným sedadlom je vhodná nielen pre chaty, terasy alebo balkóny. Dokonale zapadne do moderných interiérov. Na dekoráciu môžete použiť akýkoľvek materiál. Krásne vzory konopného lana budú vyzerať dobre v škandinávskom, ekologickom štýle. Geometrické abstrakcie, šachové tkanie svetlých syntetických šnúr vhodných pre miestnosti v štýle fúzie, boho, gýč, avantgarda, eklekticizmus.

Ak chcete vytvoriť prútenú stoličku, môžete použiť akýkoľvek nepredstaviteľný nápad. Nábytok môže byť vhodný na sedenie, vo forme stola, podnožky. Bude to rovnako vhodné. Vhodná voľba pre všetky parametre sa získa, ak vyberiete správny materiál, zohľadníte jeho tuhosť a dobre nastavíte napätie.

Požadované materiály

Rámec pre všetky typy takýchto stolíc je zostavený podľa štandardnej schémy. Ak dospelá osoba bude používať takúto stoličku, v procese prípravy súčastí by sa malo poskytnúť niekoľko prostriedkov na zvýšenie pevnosti. To môže byť tsorga, prisozhki.

Wattle namiesto horného krytu stoličky znižuje stabilitu produktu, takže musíte využiť každú príležitosť na posilnenie štruktúry. Tiež si všimnite, že čím väčšia je veľkosť sedadla, tým menej bude prútené kreslo. Pre výrobu budú potrebné nasledujúce materiály:

 • Drevené klátiky pre nohy 50x50 mm v akejkoľvek vhodnej výške;
 • Dosky pre výstužné prvky (cár, prinozhek) 50x25 mm;
 • Drevené, kovové rohy;
 • Samorezné skrutky;
 • Materiály na tkanie sedadla (laná, drôty, syntetické, kožené pásy).

Výrobná technika

Po príprave, rezné materiály pre rám, sú starostlivo vyčistené. Stabilné môžu byť len tie najrovnomernejšie časti. Na výrobu dier pod určitým uhlom pomocou prípravku. Kolekcia stolice začína nohami, pákami. Všetky prvky sú skrútené podľa výkresu. Pre spoľahlivosť v oblasti spojenia hornej časti nohy s cármi sú namontované dodatočné kovové rohy. Rám je pripravený, môžete ísť na dizajn sedadla. To možno vykonať niekoľkými spôsobmi:

 • S pomocou ekonomického lana dvoch farieb. Určujeme smer tkania a nechty jeden koniec lana k rámu s nábytkom klincom. Navíjanie robíme s napínaním na protiľahlých častiach drevenej podpery. Ako prídavné zariadenie môžete použiť zošívačku alebo lepidlo. Vezmeme lano inej farby a naviažeme ho kolmo na predchádzajúce riadky a striedame polohu. Upevníme obe laná pod rám.
 • S pomocou hustého turistického lana. Spôsob tkania je podobný predchádzajúcej možnosti, ale použijeme len jedno lano. Upevnite jeden koniec klincov k rámu, lano na rám hodíte s postupným posunom. Keď sme sa dostali na opačnú stranu, prechádzame lanom cez dve z nich, tvoria diagonálnu väzbu.
 • Z kožených opaskov. Na vnútornej strane stoličky, na jednej zo strán, priblížime rad pásov a okolo nich okolo celého rámu, tiež ho upevníme. Je lepšie si vziať na nechty alebo skrutky s podložkou. Čím širšie sú výrobky z kože, tým väčšia je potreba ponechať medzi nimi medzeru, minimálnu vzdialenosť 5 mm. Rovnaký postup sa vykonáva s krížovými popruhmi, ktoré sa striedavo ťahajú cez pôvodnú pásku.

Preglejková stolica

Pre výrobu stolice fit odolné kombinované preglejky. Existuje mnoho možností pre návrhy, rôzne zloženie, dizajn, počet vrstiev. Tradičná stolica môže mať akúkoľvek formu sedadla. To môže byť nízka jednoduchý produkt, barová stolička, štýlové sofistikované vzory.

Najdôležitejším ukazovateľom pri výbere materiálu pre stolicu je mechanická pevnosť. Preglejka musí byť tiež elastická a odolná voči vlhkosti. Pri nákupe surovín treba vždy venovať pozornosť etikete s charakteristikami kvality. Optimálna hrúbka je 10-18 mm. S riadnym rezaním jedného listu štandardných veľkostí pre dve krásne stoličky.

Diely na kreslenie a rezanie

Rozdelenie listu preglejky vizuálne na dve časti, môžete začať aplikovať značky. Mnohí výrobcovia nábytku používajú také rozmery: výška - 45 cm, sedadlo - 30 x 30 cm Pre zaistenie maximálneho pohodlia je možné znížiť alebo zvýšiť všeobecne akceptované hodnoty. Položenie na list začína najťažšími prvkami - nohy, podľa nasledujúceho princípu:

 1. Nakreslíme obdĺžnik presne podľa veľkosti budúceho produktu;
 2. Odmerajte stred dlhých strán a nakreslite čiaru;
 3. Odchyľujeme sa od stredu každého výrobku v rôznych smeroch o 20 cm a označujeme segment;
 4. Nakreslite čiary z týchto bodov nahor, definujte vrcholy obdĺžnika;
 5. Opierame sa o čiary akéhokoľvek kruhového predmetu vhodnej veľkosti a nakreslíme oblúk;
 6. Zaokrúhlite všetky čiary pomocou výrobku v tvare oblúka (dosky, viečka).

Teraz môžete začať rezať a zbierať diely. Budeme pracovať skladačky. Aby ste nezanechali roztrhané okraje a nestratili čas pri dodatočnej povrchovej úprave, rezanie by sa malo vykonávať z prednej strany listu, len s novým ostrým ostria. Odstránenie deformácie preglejky môže byť aj vtedy, ak najprv prejdete pozdĺž obrysu schémy na oboch stranách s nožom na topánky. Rovnakým spôsobom robíme štrbiny na nohách.

Hlavná, najpracovnejšia časť práce je vykonaná, pristupujeme k zberu stolice. Nohy v strede priečky prepájame cez drážku. Sedadlo položíme na stôl naruby, položíme nohy, zarovnáme ho do stredu, ceruzkou nakreslíme obrys. Vyrábame plytké otvory do veľkosti hornej časti dielov, nalejeme lepidlo a vykonáme spojenie všetkých prvkov.

Okrúhla lepenková stolica

Z jednoduchého kartónu je možné vytvoriť silnú funkčnú stolicu. Práca bude vyžadovať niekoľko veľkých boxov domácich spotrebičov, potravín. Čím väčšia základňa, tým viac detailov môže byť umiestnených na nej.

Začneme s tvorbou originálnej stolice. Prenesieme kresbu na kartón a vystrihneme polotovary. V každom detaile robíme plytké rezy podľa schémy pre vysoko kvalitné dokovacie stanice. Na všetky spoje aplikujeme PVA lepidlo a zostavíme stoličku. Niekoľko dní po vysušení musia byť spoje znovu ošetrené lepidlom. To zvýši pevnosť stolice a bezpečne upevní všetky prvky. Maľovanie, lakovanie pomôže vytvoriť nový kus nábytku vodotesný.

Spôsoby dekoru

Bežné drevené, preglejkové stoličky vyzerajú matne a bez tváre. V pôvodnej verzii sú vhodné len na poskytovanie, balkón, posedenie v prírode. Najjednoduchšie spôsoby dekorácie sú monochromatické maľovanie, maľovanie, lakovanie. Štýlový interiérový objekt môžete vytvoriť technikou decoupage. Metóda sa nedá nazvať jednoduchá, ale výsledok bude stáť za to. Stoličky môžu byť tiež zdobené textúrami vo farbe povrchov miestnosti alebo šiť, pletené pre nich mäkké textilné kryty.

Môžete si vytvoriť jednoduchú stoličku exkluzívnym kusom nábytku, ak ozdobíte jeho sedadlo betónom. Takéto možnosti budú vyzerať skvele v kuchyni moderné, podkrovie, high-tech. Môžete pracovať s krytom akéhokoľvek tvaru. Nalejte do plastového vedra, vhodného roztoku roztoku, položte stoličku so sedadlom, rovnomerne rozložte betón. Aby sa zabránilo prilepeniu zmesi na spodnú a bočnú stenu, musia byť najskôr naolejované mydlom alebo vodou.

záver

Na výrobu jednoduchej funkčnej stolice bude potrebné minimálne množstvo dostupných materiálov a niekoľko hodín času. Ani ten najpodrobnejší produkt nebude v dome zbytočný. Mobilný, ľahký kus nábytku naplní miestnosť komfortom a teplom. Vyrobená stolička podľa vlastného náčrtu sa stane originálnou ozdobou každej kuchyne.

Zanechajte Svoj Komentár