Záclony s kvetmi: v interiéri použite kvetinovú potlač

Kvitnúca potlač na závesy bola nedávno považovaná za módu "babičky", niečo staré a zabudnuté, ukryté v ťažkom vyrezávanom hrudi. Po nejakú dobu sa milenky moderných domov neodvážili oživiť staré časy a neponáhľali sa oknami so závesmi v ruinách, čo ich považovalo za príliš jednoduché pre modernú situáciu a moderné. Dizajnéri pri hľadaní novosti, čerstvých trendov vrátili floristické motívy na svoje pôvodné miesto a dokonca zvýšili svoj význam. Záclony s kvetmi v interiéri, v ktorých dominujú vintage alebo anglické štýly, vyzerajú správne. Nie sú len ozdobou miestnosti, ale sú neoddeliteľnou súčasťou dizajnu. Sú príjemné pre oko, vytvárajú atmosféru elegancie, pripomínajú leto, sú dobre kombinované so živými rastlinami, ako aj so všeobecnou monotónnosťou farieb, istou asketickou situáciou.

Ponúka záclony s dekorom miestnosti s kvetinovou potlačou

Kvetinová ozdoba v rôznych obdobiach a časoch prešla fázami evolúcie - zmenili sa typy kresieb, odtieňov, sýtosti farieb, ako aj sémantického obsahu. V barokovom období sa za populárne považovali textilné vzory vytvorené vo forme ružíc alebo vencov. Éra impéria sa vyznačuje strnulosťou jedného ornamentu. A keď sa priblížime k našej dobe, kvety získajú ostré rohy a geometrické tvary so zjednodušenou kresbou. Teraz dekor miestnosti spolu s kvetinovými závesmi má množstvo funkcií, ktoré by ste mali vedieť. Napríklad, textílie z okien musia byť kombinované s tapetou - je žiaduce, aby steny boli zhotovené na jednoduchom pozadí. Tlač by mala byť nájdená v niektorých prvkov výzdoby, ale nemal by vyzerať nalyapisto: napríklad ruže na závesy a ruže na lampu, prehoz alebo vankúš v spálni.

 

Kvetinová potlač niekedy pôsobí otravne, ak sa jej vzor nezhoduje s interiérom a účelom miestnosti: jasne červené vlčie maky, ruže, tulipány sú prijateľné v obývacej izbe, v kuchyni, v predsieni, ale nie sú vhodné pre detskú izbu.

Čo kombinovať a výber farieb

Portiery s prírodným ornamentom nemožno kombinovať so sviežimi záhybmi a inými ťažkými rušivými prvkami. Prekrýva interiér. Samotná pestrá potlač priťahuje pozornosť, preto ako centrálny prvok musí byť obklopená skromným prostredím. Portieres sú prispôsobené farbe stien. Ak tapeta obsahuje svetlé atraktívne farby, mali by byť závesy z okien zhotovené v neutrálnej čokoláde, piesku alebo olivovej farbe v závislosti od celkového rozsahu farieb. Chamomiles, ruže, tulipány na záclony by mali zodpovedať farbe tapety. Kvety sú krásne vedľa pruhovanej alebo kockovanej tapety. Je dôležité, aby sa zložitá tlač pohybovala v tandeme s jednoduchým, dokonca primitívnym vzorom tapiet. Pozornosť by sa mala venovať kontrastným odtieňom, ako aj kombinácii farieb a živočíšnych motívov v interiéri. Často sa záclony vyberajú na základe farby interiéru. Esteticky bude vyzerať ideálna biela opona, zdobená modrými jemnými kvetmi spolu s nábytkom vyrobeným v identickom tóne.

   

Štýly, ktoré používajú kvetinové záclony

Záclony s kvetinovým ornamentom sú vhodné pre takmer všetky štýly, okrem techno a iných moderných, kde bude jemná tlač vyzerať na mieste. Vyzerajú skvele v dizajne nasledujúcich štýlov:

Country hudbaRustikálna jednoduchosť je zobrazená v materiáli: bavlna, ľan, pytlovina, dokonca aj rohož. Kvetinová výzdoba a krajkové volánky - a prvok provinčné dekor je pripravený.
ProvenceKúzlo provensálskej prírody je zvýraznené prírodnými materiálmi, jemnými, diskrétnymi farbami, elegantným závesom a prírodným ornamentom. Tyl s malými ružičkami alebo bavlnenou potlačou bude vyzerať dobre.
Viktoriánsky (angličtina)Líši sa v rozmanitosti, ktorá dáva odkaz na naturalistické motívy prírody, kde mnohé prvky vyzerajú celkom harmonicky. Spolu s kvetmi môžu byť prítomné vtáky, rôzne geometrické vzory.
vinobranieMateriály sa používajú s monochromatickým vzorom, jednoduchým opakovaním ornamentu. Charakterizovaný malým vzorom, pestrosťou spolu s obyčajnou tapetou, hrubým, jednoduchým nábytkom.
Chebbi chicKlasický štýl - rúško s množstvom ružových pukov všetkých veľkostí.


 

Kvetinový súbor v akomkoľvek štýle bude vyzerať viac originálne, ak sa v ňom nachádza porcelánový set, panel, stolná lampa alebo obraz s podobným vzorom.

Veľkosť kvetinového vzoru

Veľkosť kvetov hrá dôležitú úlohu v dizajne miestnosti. Malý výkres je vhodný pre miniatúrne miestnosti. Je schopný pridať voľné miesto, zaplniť miestnosť vizuálnym objemom. Pre malé kuchyne je najlepšou voľbou izby pre malé deti. Veľké kvety na portieres sú vhodné na zdobenie priestranných obývacích izieb, jedální, sál, v niektorých prípadoch - spální. Ak sú stropy v miestnosti vysoké a okenné otvory sú nezvyčajne široké, potom ich veľké kvety priaznivo zdôrazňujú a tvarujú.

Veľký ornament v tomto prípade nebude skrývať priestor. To doplní izbu s neštandardné veľkosti, vyhladiť všetky nedostatky situácie, kreslenie na seba hlavnú pozornosť, ako centrum myšlienky dizajnu. Výber záclon, je potrebné venovať pozornosť veľkosti vzoru, predstaviť si, akú izbu bude vyzerať najlepšie.

Výber záclonového materiálu

Prírodné látky sú považované za najviac aristokratické. Vyzerajú ušľachtilé, zdôrazňujúc bohatstvo domu. Ale ich náklady sú vždy vysoké. Významnou nevýhodou je tendencia blednúť, takže v miestnostiach umiestnených na slnečnej strane je lepšie nezatvárať takéto závesy. Prírodný hodváb sa vyznačuje svojou eleganciou, ale starostlivosť oň nie je ľahká: budete musieť starostlivo čistiť záclony, pretože materiál nemôžete umývať. Ďalšia vec je získať záves z prírodnej tkaniny, ošetrené špeciálnymi kompozíciami, čo vám umožní umyť, udržať si tvar a nestratiť jas tlače. Syntetický je považovaný za najbežnejšie tkaniny pre záclony a je ľahko ovládateľný.


 

Najobľúbenejšie materiály:

  • Polyester v kombinácii s bavlnou. Líši sa v odolnosti voči opotrebeniu, praktickosti, nedostatku deformácie.
  • Viskóza. Protipožiarne, preto sa aktívne používa vo forme záclon v kuchyni.
  • Hodváb s bavlnou. Možnosť šetrná k životnému prostrediu.
  • Taft. Umelá, beztlačová, takmer priehľadná tkanina, ktorú možno prať. Tiež dobre chráni pred prenikaním slnečného svetla.

  

O formách moderných záclon

Najbežnejší je univerzálny obdĺžnikový tvar. To môže byť zmenené podľa želania, pomocou luky, podväzky, cvočky. Záclony zdobené strapcami a lambrequínmi získajú špeciálny neobvyklý tvar so spoločným obdĺžnikovým dizajnom. To isté platí pre jemné záhyby, ktoré dokážu zmeniť akýkoľvek tvar a pridať k nemu objem. Takéto modely budú dobre vyzerať v detskej izbe. Talianska forma záclon je obdĺžniková tkanina so strapcami alebo luky pozdĺž švu. Vhodné pre vysoké okná, má schopnosť nastaviť výšku na ovládanie stupňa osvetlenia haly alebo jedálne. Formuláre so zaoblenými rohmi dodávajú do miestnosti romantiku. Relevantné pre spálne a obývacie izby. Vhodné aj do kuchýň, kde by mala byť dĺžka záclon skrátená tak, aby okraje neboli znečistené a neboli vystavené nebezpečenstvu požiaru.


Príklady dekorácie izieb

Záclona s kvetinovým dekorom je prispôsobená tapete alebo nábytku. Napríklad, ak je pohovka vyrobená v šedých odtieňoch, potom by sa záclony mali kombinovať s touto farbou. V tomto prípade by mali vankúše, ležiace na mieste odpočinku, obsahovať podobný vzor. Vyzerá dobre kombo design. Modré a biele farby testované podľa času. A ak k tomu pridáte žlté akcenty, všetko sa bude hrať so slnečnými farbami.

Kobaltový odtieň, prítomnosť zamatu v prvkoch nábytku, ako aj na miestach - grafický vzor tiež prispeje k diverzifikácii klasiky. Hra na kontrast je vždy prospešná. Prípadne si môžete vybrať najviac zatienený roh miestnosti a umiestniť tam žiarivo žlté kreslo. Tie isté svetlé inklúzie by mali byť na opone. Tiež dobrá voľba: rímske závesy s veľkými kvetmi, interiér s monochromatickým príslušenstvom, nápadný ich jas. Čierna je tam posypaná, ale sporadicky.

 

Obývacia izba

Odtiene farieb na závesoch by mali zodpovedať nielen dizajnu a štýlu nábytku, ale aj jeho funkčnému účelu. Obývacia izba nie je "strach" svetlých kombinácií a kontrastu. Je však stále lepšie dodržiavať základné pravidlá dekorácie. Najprv by ste si mali zvoliť hlavné pozadie, ktoré bude mať prednosť v nastavení, po ktorom môžete pristúpiť k výberu farieb pre okno závesy. Mala by byť čo možno najrýchlejšia od hlavného tónu, prednostne by nemala byť žiarivo rušivá, ale naopak - neutrálna. V obývacej izbe, ktorá je zvyčajne vždy priestranná, vyzerá dobre veľký vzor, ​​ktorého farba sa zhoduje so všeobecným smerom farby celého plátna. Ak je tapeta na stenách príliš bledá a nezachytí oko, môžete sa sústrediť na záclony, vybrať tie, ktoré sú obzvlášť jasné vzor.


 

kuchyne

V kuchyni je miesto varenia a tiché súkromie. Výber produktu na závesy, musíte sa rozhodnúť, aká bude jeho hlavná funkcia. Ak je určený len pre estetický dizajn okna, potom budú robiť priesvitné, jemné, beztiažové plátna s sotva znateľnými malými kvetmi. V takom prípade, ak sú záclony viac potrebné na nastavenie osvetlenia, môžete sa zastaviť pri rímskych závesoch s kvetmi veľkých veľkostí. Ale len v prípade, že kuchyňa je rozsiahla s vysokými stropmi. Relevantné budú aj plátna so snímačmi, ktoré súčasne model zdobia, chránia ho pred horiacim horákom. Ak je kuchyňa vyrobená v klasickom jednoduchom štýle, do nej sa zmestia tie isté klasické záclony so vzorom, ktorý je o niekoľko tónov ľahší ako celé pozadie. Krátke záclony so šťavnatým vzorom sú považované za najpraktickejšie a najčastejšie používané v kuchyni.

 

spálne

Interiérový dizajn spálne by mal byť tajomný, tlmený, upokojujúci oko a prispôsobený na odpočinok. Toto je miesto samoty jedného alebo dvoch ľudí, čo znamená, že všetko, čo je v ňom, by malo hovoriť o chuťou, zvláštnostiach života, obsahovať niektoré výlučne individuálne detaily. Záclony s kvetmi prinášajú pokoj, pocit pohodlia domova, atmosféru relaxácie a sú rovnako dôležité ako kdekoľvek inde v spálni. Mali by sa zlúčiť do celkového štýlu a kombinovať v odtieňoch s prvkami postele. Napríklad, ak sú záclony mäkké alebo tmavo fialové, posteľná bielizeň by mala byť vyrobená v rovnakom tóne a vzore. Veľkosť kvetov nehrá osobitnú úlohu. Hlavnou vecou je, že z nich nie je príliš veľa a nie je tam žiadny nalapistický pocit.

škôlka

Ružové, mäkké modré záclony z jednoduchých kvalitných tkanín vytvárajú atmosféru bezpečia, stability a pohodlia pre deti. Malý kvet dodáva nehu. V závislosti od pohlavia dieťaťa si môžete vybrať vhodný odtieň. Tieto závesy sú vhodnejšie pre bábätká alebo deti do 2 rokov. Staršie deti budú šťastnejšie viac šťavnaté odtiene s prvkami karikatúr. Kvety môžu byť rozptýlené na záclony, akoby kreslili detskou rukou alebo boli vyrobené v rozsiahlej počítačovej grafike.

 

Pokiaľ ide o tóny, je modrá a fialová, svetlé fialové a svetlé vápno. Ak má dieťa dve deti, je potrebné vziať do úvahy chute každého z nich a zvoliť si kompromisnú možnosť. Dospievajúce dievča bude potešené módnymi závesmi s pôvodným striedaním farieb a geometrie, pruhov, buniek. Zameranie na okenné závesy, je potrebné pripomenúť, že tapeta by mala byť zvolená neutrálne a nudné.

 

záver

Kvetinová ozdoba - ako pripomienka voľne žijúcich živočíchov, sviežosť divokých kvetov, voňavé kvetinové záhony, lesné mušky, prinesie v každom interiéri, v akomkoľvek štýle prirodzenosti, originality, nenapodobiteľného šarmu. Niekedy kvety na okno závesy - vytvorenie pohodlia, a niekedy - romantickú atmosféru. Správna kombinácia záclon s nábytkom a tapetami zmení miestnosť, zdôrazní všetky jej prednosti, efektívne indikuje prítomnosť vysokých stropov. To tiež pomôže skryť niektoré nedostatky: opraviť malé rozmery, pridanie objemu kvôli malému ornamentu a svetlé sfarbenie, skryť niektoré chyby stien, okenných otvorov, všeobecné architektonické chyby.

Zanechajte Svoj Komentár