Záclony v detskej izbe: typy, výber farieb a štýlu, 70 fotografií v interiéri

Textílie a záclony v detskej izbe sú nevyhnutné pre konečnú fázu interiérového dizajnu. S ich pomocou môžete ľahko zmeniť vzhľad miestnosti bez toho, aby ste znovu prilepili tapetu a nahradili nábytok.

Všeobecné pokyny pre výber záclon

 1. Záclony by mali byť jednoduché rezané, vyrobené z odolného materiálu a ľahko umývateľné. Najlepšie je vybrať hladkú oponu na priechodke a ozdobiť ju drapákmi.
 2. Záclony by sa nemali ľahko vznietiť (organza, závoj).
 3. Hlavná farba záclon v detskej izbe závisí od umiestnenia okien vzhľadom na svetové strany (teplé odtiene teplej severnej miestnosti a studené zvyšujú sviežosť).
 4. Vzor alebo vzor by mal byť jednoduchý (zvolený na základe veku a pohlavia dieťaťa. Ak chcete nakresliť obrázok s kreslenými postavami, ktoré nie sú unavené dieťaťom, je lepšie vybrať si tapetu s veľkou abstrakciou, ktorá prispeje k rozvoju myslenia).
 5. Zapínanie a rímsa by mali byť pevné, bez ostrých predmetov a malej výzdoby (aby dieťa počas hry neznižovalo stavbu a neprehĺtalo ozdobné perličky).
 6. Moderné detské záclony by mali zodpovedať štýlu interiéru.
 7. Záclony v interiéri škôlky môžu byť rôzneho typu a ich kombinácia sa môže stať praktickou (napríklad jednoduché záclony a rolky nechajú svetlo a skryjú miestnosť pred zvedavými očami).

Fotografia ukazuje moderný dizajn detskej izby tínedžera, kde sa rolety s ozdobou harmonicky hodia do.

Aké záclony sú vhodné pre deti?

Priame štandardné záclony - pár záclon s tylu. Klasické záclony sa ľahko udržiavajú a umývajú a je ľahké nastaviť úroveň osvetlenia miestnosti s nimi.

Na fotografii je detská izba s rovnými klasickými závesmi s množstvom záhybov a dodatočným osvetlením.

Krátke záclony v detskej izbe otvoria chladič pre viac tepla, alebo otvoriť stenu, napríklad pre stôl. Záclony na parapet poskytujú ľahkú starostlivosť, bezpečné pre plazenie dieťaťa, ktoré nemá háčik na záclony.

S dlhými závesmi v detskej izbe, môžete ukázať predstavivosť, urobiť z nich asymetrické, pridať obloženie, šiť dekoratívne záplaty. Husté závesy vám poskytnú dobrý denný spánok a ľahký tyl vám poskytne rozptýlené slnečné svetlo.

Fotografia je zaujímavým riešením pre malú detskú izbu, kde hrubá opona spolu s roletami kontrastnej farby chráni pred svetlom a rozdeľuje priestor na pracovný priestor a oddychovú zónu.

Rímske záclony v detskej izbe sú vhodné pre malý priestor a vytvárajú minimalistický obraz, kde nie je kladený dôraz na dizajn okna. Vďaka spoľahlivému upevneniu dieťa nezasekne odkvap.

Žalúzie v detskej izbe majú rovnaký mechanizmus ako rímske, ale stočia sa do role. Vzhľadom k rôznym vzorom a vzory môžu zdobiť miestnosť ako teenager a dieťa. Dobre kombinované s rovnými závesmi.

Vertikálne alebo horizontálne žalúzie sú vhodné do malej detskej izby. Chráni pred slnkom a poskytne možnosť použiť parapet ako dodatočný voľný priestor. Vyzerajte dobre s priesvitným tylom.

Kombinácia je kombináciou dvoch rôznych farieb z rôznych strán závesov alebo kombináciou dvoch závesov rôznych farieb a textúr. Bežnou kombináciou v detskej izbe sú farebné záclony a svetlá organza, ale môžete tiež kombinovať neutrálne závesy s jasnými rímskymi alebo roletovými roletami.

Fotografia ukazuje nezvyčajný spôsob uchytenia klasických závesov, ktoré sú ukryté pod stropom.

Tipy pre výber farieb

Biela farba bude vhodná na priesvitné tkaniny alebo na záclony (ako pozadie) pre vzory a vzory.

Na fotografii je jemná dekorácia okienka s priesvitnými krátkymi bielymi závesmi, ktoré sú kombinované so svetlými akcentmi detskej izby.

Žltá farba v kombinácii s bielou alebo béžovou farbou vytvorí v detskej izbe moderný a štýlový interiér.

Zelená vo všetkých odtieňoch (od pistácií až po farbu šťavnatej trávy) bude dobre kombinovaná s neutrálnymi stenami a svetlými objektmi dekoru.

Tyrkysová farba je vhodná do detskej izby dievčatá a chlapca. Dobre sa hodí k ľahkým dreveným podlahám, hnedému a bielemu príslušenstvu alebo ozdobám.

Ružová farba bude v dievčenskej izbe vždy vyzerať žiarivo a šťavnato.

Modrá alebo obloha farba pridá vzdušnosť do malej škôlky, vhodné pre slnečné-nasýtené miestnosti.

Na fotografii sú klasické modré modré záclony a priesvitné bielky, ktoré dopĺňajú interiér detskej izby pre chlapca školského veku.

Modrá v hlbokých odtieňoch je vhodná pre detskú izbu v tínedžeri, ale nie pre dieťa. Výber tejto farby pre záclony, musíte si vybrať ľahký nábytok a dekor položiek.

Výber záclon pre detský štýl

Dizajn záclon pre detskú izbu v modernom štýle znamená jednoduchosť starostlivosti a kombináciu minimalizmu s high-tech technológiami. Farba by mala byť neutrálna a svetlá, spôsob uchytenia očných viečok alebo závesov. Ľahké tkaniny, vlna, rovné závesy a rímske závesy sú vítané.

Na fotografii je znázornená dospievajúca izba v modernom štýle, v ktorej sú rímske závesy kombinované vo farbe s nábytkom.

Škandinávsky štýl v detskej izbe na záclony sa vyznačuje jednoduchosťou strihu, prírodným materiálom (ľan, mušelín, hodváb) a absenciou dodatočnej dekorácie okien s lambrequinom, strapcami alebo čipkou a pickup je vyrobený z rovnakého materiálu ako opona. Látka by mala byť svetlá a priesvitná biela, svetložltá alebo béžová. Ochrana pred slnkom môže byť kombinovaná so žalúziami.

Klasický štýl by mal vyzerať dosť jednoducho. To môže byť záclony s tylu, alebo záclony s rímskou oponou. Pri výbere garáže je potrebné si uvedomiť, že bude zbierať prach a budete musieť umývať častejšie. Najlepšie je vybrať záclony pre škôlku v čistých neutrálnych farbách alebo jemných prírodných (béžová, hnedá, zelená, modrá).

V detskej izbe pre dievčatá bude vhodný štýl Provence. Záclony so skoseným okrajom by mali byť vyrobené z prírodného materiálu s kvetinovou alebo hrachovou potlačou v jasných farbách, ktoré možno kombinovať s bielymi roletami alebo žalúziami. Portieres môže byť navyše zdobené strapcami a podväzkami.

Záclony v námornom štýle by mali kombinovať bielu a modrú farbu s priesvitnými organzami a motúzmi. Biely lambrequin a ďalšie interiérové ​​objekty pomôžu vytvoriť efekt lode v miestnosti.

Ktorú látku si vybrať?

Materiál na výrobu záclon by mal:

 • byť šetrný k životnému prostrediu a neškodný pre zdravie dieťaťa;
 • nehromadí statickú elektrinu a nepriťahuje prach;
 • nerozpaľujte horenie;
 • ľahko umyte a udržujte svieži vzhľad.

Z prírodných materiálov vhodná ľanová alebo bavlnená tkanina, z neprirodzenej viskózy, organza. Ak sú záclony v detskej izbe dodatočne ošetrené antistatickým prostriedkom, bude to v boji proti prachu a navyše aj menej často.

Na fotografii husté bavlnené závesy s ozdobou chránia detskú izbu pred denným svetlom.

Záclony v miestnosti pre chlapca

Pre deti do 3 rokov je najlepším riešením vybrať záclony v krémovej, modrej, pistáciovej, svetložltej farbe. Od 5 do 6 rokov je možné označiť detskú škôlku ako detskú izbu s pomocou obrazu a farby. Môžu to byť fotografické závesy s tlačovými strojmi, priestor, lode. Portieres môže napodobniť plachtu alebo sieť pre rybolov.

V detskom kočíkovi je lepšie opustiť zakrivené a ťažké záclony s komplexným rúškom, ktorý komplikuje starostlivosť. Praktickou možnosťou by boli krátke záclony, rolety, valček, roman. Vďaka mechanizmu je možné nastaviť výšku zdvihu.

Z obrázku sa zmestí veľký ornament, bunka alebo pásik. Farby vyberajú pastelové a prírodné odtiene zelenej, modrej, šedej.

Pri výbere záclon v škôlke pre dospievajúceho chlapca, musíte sa spoľahnúť na jeho záľuby a preferencie. Môžu to byť lakonické rolety bez vzorov alebo s emotikony, hudobné nástroje, graffiti alebo futbalové lopty.

Záclony do detskej izby pre dievča

Pre novorodencov je najlepším riešením výber záclon v pastelových odtieňoch ružovej, tyrkysovej, fialovej, béžovej a krémovej. Pre zmenu záclon môžete obrys obopnúť kontrastnou páskou.

V detskej izbe pre dievčatá do 8 rokov vhodné závesy so šnúrkami a ľahkým závesom, ktorý bude pripomínať princezny a ich kráľovstvá.

Treba brať do úvahy farbu nábytku a výzdobu stien, ak je detská izba jasná, záclony by mali byť neutrálne a nemali by priťahovať pozornosť svetlými farbami, odporúča sa použiť pastelové priesvitné záclony.

U detského dieťaťa vo veku od 9 do 12 rokov budú robiť záclony s potlačami, vzormi a ornamentami (kosoštvorce, hrach, pruhy). Formulár by nemal byť komplikovaný volánikmi, je lepšie zvoliť si jednoduché plátno alebo rolety.

Z možností montáže pre detskú škôlku urobia vhodné očká, spony a kravaty na lukoch. Farba stojí za to venovať pozornosť nielen ružovej a béžovej, ale aj tyrkysovej, fialovej a modrej.

Vo fotografii sú klasické záclony v detskej izbe kombinované vo farbe so závesnou poličkou. Použitie nasýtených farieb je dôležité pre udržanie rovnováhy odtieňov.

Fotografie záclon v interiéri škôlky

Nižšie uvedené fotografie ukazujú príklady použitia rôznych možností záclon v interiéri detskej izby.

Zanechajte Svoj Komentár