Šitie záclon pre začiatočníkov s rukami: krok za krokom

Krásny dekor okien je dôležitý v každom interiéri. Štandardné záclony alebo textilné rolety je možné zakúpiť v každom textilnom obchode. Je však oveľa príjemnejšie vytvoriť si vlastný jedinečný dizajn, ktorý dokonale zapadne do miestnosti. Na to stačí vybrať správny materiál a študovať vhodnú magisterskú triedu - ako šiť záclony vlastnými rukami. Väčšinu technológií môže ľahko zvládnuť ktorákoľvek hostiteľka.

Obrovský sortiment záclon je rozdelený len na niekoľko základných typov, líšiacich sa jemnosťou dizajnu. Po zvládnutí základných pravidiel šitia môžete vytvoriť originálne záclony do obývačky, spálne, detskej izby. Dokonca aj jednoduchá opona, vytvorená vlastným vzorom, môže vytvoriť útulnú atmosféru, naplniť miestnosť teplom.

Materiály a nástroje na výrobu záclon do-it-yourself

Na prípravu potrebného súboru nástrojov a materiálov pre milovníkov rezania a šitia nebude ťažké. Práve tam na ploche. Craftswomen robiť len prvé kroky, ktoré chcú naučiť zaujímavú lekciu, bude musieť zásobiť na niektoré položky pre ľahké krajčírstvo. Tieto nástroje budú nasledovné:

 • Pravítka. Je vhodné pracovať naraz s viacerými meracími prvkami (20 cm, 50 cm, 1 m). Je lepšie zvoliť číre alebo kovové pravítka s jasnými značkami, pretože môže byť potrebné merať tkaninu s milimetrovou presnosťou.
 • Leka. Pre správne nakreslenie zaoblených, šikmých rezov budú potrebné krivočiare nástroje. Môžete si kúpiť sadu vzorov alebo pracovať s univerzálnou voľbou (vhodné len pre skúsených švadlencov).
 • Krieda alebo kus mydla. Používa sa na vytváranie vzorov. Je potrebné skladovať na viacfarebných špicatých kusoch.
 • Meracia páska. Vyžaduje sa na meranie. Je lepšie zvoliť materiál s obojstranným značením. Pôvod z oboch strán musí byť od nuly.
 • Nožnice. Potrebujete špeciálny nástroj - na strihanie tkanín. Spodný nôž by nemal tkaninu zdvíhať. Vhodné sú aj malé ostré nožnice na rezanie nití, prípravu vzorov.
 • Pins. Používa sa na predbežné upevnenie dielov. Je lepšie zvoliť kolíky s jasnými veľkými hlavami, ktoré budú ľahko viditeľné na akejkoľvek látke.
 • Šijacie ihly na ručnú výrobu. Každá ihla v súprave má svoje vlastné číslo podľa veľkosti a je určená na prácu s konkrétnym typom tkaniny. Malé použitie pre manuálne švy, veľké - pre basting.
 • Strojové ihly. Hrúbka, tvar špičky sa volí v závislosti od hustoty tkaniny. Zaoblené odspodu sú určené pre pletenie, dres, špicatú prácu s tic, brokát, zamat.
 • Závit. To bude trvať niekoľko typov - jeden hank, aby zodpovedali produktu, pre švy, druhý - pre zataženie, svetlé farby.
 • Seam ripper. Je užitočný na prerezávanie slučiek, kopírovanie neúspešných švov.
 • Náprstky. Pre začiatočné švadleny je nevyhnutné bezpečne tlačiť ihlu do hrúbky hmoty, najmä pri práci s hustými tkaninami.
 • Šijací stroj. Môže to byť bežné staré zariadenie alebo nový stroj vybavený mnohými užitočnými zariadeniami. Hlavná vec je, že by mal mať aspoň jeden druh stehu bez navliekania.

Nápady pre samonosné záclony

Keď ste sa rozhodli šiť záclony sami, musíte sa rozhodnúť pre návrh a vytvoriť miniatúrne rozloženie. Typ modelu závisí od účelu výrobku. Môžu to byť funkčné pevné záclony alebo dekoratívne záclony. Je dôležité vopred predvídať všetky nuansy - vykonať merania z okna, určiť najvhodnejšiu úroveň výskytu za otvorom. Nápady šitia možno čerpať z histórie moderných časopisov. Nezávislá výroba modelu zahŕňa realizáciu akejkoľvek myšlienky.

S lambrequin

Komplexné viacvrstvové návrhy na oknách budú vyzerať elegantne, môžu ich zmeniť nad rámec uznania. Záclony s lambrequin vhodné pre každú miestnosť. Dekoratívny textilný prvok úplne skryje odkvap a všetky upevňovacie systémy, dáva slávnostne hotový vzhľad.

Existuje niekoľko druhov peliet, charakterizovaných zložitosťou šitia. Vyberte vhodný model by mal byť založený na celkovom štýle miestnosti. Výrobok musí byť v súlade vo forme, dizajne, materiáli so zvyškom textilu. Klasický jednoduchý je akordeónový kúsok látky, ktorý je potiahnutý záclonovou páskou. Mäkké lambrequiny s kravatou, dejabo sú vhodné pre obývaciu izbu a spálňu, umožňujú vám vytvoriť fantastický obraz. Tvrdé výrobky dodávajú oknu majestátnosť a objem. To môže byť gang, šnurovacie prvky na husté obloženie.

Rímsky štýl

Na šitie používame ušľachtilé typy plátna - satén, mušelín, žakár. Môžu mať akúkoľvek textúru, byť monofónne alebo s veľkým geometrickým vzorom. Aby mala rímska opona atraktívny vzhľad v akomkoľvek stave, mala by byť vyrobená z materiálu, ktorý sa nezruší.

Je možné vyrobiť takúto záves na miniatúrne okno z malého kusu látky. Produkt môže byť tuhý alebo môže pozostávať z niekoľkých kusov. Organicky sa zmestí do takmer každého interiéru kuchyne, kúpeľne, knižnice. Praktické rímske záclony zaberajú málo miesta, umožňujú vám používať parapet naplno. Samo šitie bude veľmi úsporné.

Čím hustejšia, tvrdšia tkanina, tým lepšie bude mať tvar záclon, šitých v rímskom štýle.

Anglický štýl

Na šitie potrebujete hrubý materiál s vhodným štýlom tlače. Základ anglických záclon - rovné dlhé prádlo s rôznymi geometrickými vzormi. Originálny a jednoduchý dekor okien má ručný alebo automatický zdvíhací mechanizmus. Pohyb látky je zabezpečený nylonovými šnúrkami, ktoré sú pretiahnuté krúžkami na špeciálnej páske. Keď je lano napnuté, tkanina sa zhromažďuje do záhybov a vytvára mäkký girlandu.

Najlepší materiál pre anglické záclony je ľan, závoj, opakovanie, ženilka. Látka by mala byť suchá, mierne tuhá a nepriehľadná. Akékoľvek odtiene s klasickým dekorom v Londýne (pléd, pruhované) urobia. Win-win možnosť - náhoda vzoru s výzdobou stien.

V klasickom štýle

Najjednoduchšia možnosť zahŕňa prítomnosť dvoch identických panelov na odkvapoch. Je vždy elegantný, krásny, dôstojný. Klasiku môžete diverzifikovať pomocou spojovacích materiálov. Záclony na slučkách, kravatách, očkách, šnúrke budú vyzerať úplne inak. Ak chcete ozdobiť hornej časti, môžete použiť garáž. Moderné klasické modely sa môžu líšiť tvarom, štýlom, farbou. Tieto faktory ich kombinujú:

 • Pri šití by ste mali dodržiavať stanovené pravidlá, rovnaké pre všetky modely;
 • Sú vždy široké a pompézne, bez jednoduchosti a minimalizmu;
 • Iba viacvrstvové štruktúry;
 • Používajú sa husté tkaniny;
 • Maximálny počet dekoratívnych prvkov (korálky, korálky, hromadná výšivka).


Francúzske záclony

Zvláštnosťou takýchto závesov je prítomnosť vzduchových závesov. Materiál po celej jeho dĺžke, ktorý sa nazýva akordeón, vytvára úzke okrasné pruhy so zníženým vzorom. Pre vytvorenie produktu potrebujete mäkkú elastickú tkaninu - organzu, tylu, závoj, satén. Materiál musí byť tvárný. Z jeho vlastností bude závisieť tvar, vzhľad závesu. Nádherná montáž bude na jednoduchej a pevnej látke. Hladké vlny poskytujú mäkké plátno s hustou textúrou.

Dekoratívne pompézne „markízy“ majú kaskádový zdvíhací mechanizmus. Môžu byť zavesené na špeciálny profil a na obyčajnú rímsu v hale. Bude ťažké ich šiť, pretože je potrebné robiť vertikálne úseky. Na rozdiel od klasických modelov, "markízy" zhromaždiť, namiesto toho, aby sa pohyboval v stranách. Ich počet sa volí individuálne v závislosti od veľkosti okna, osobných preferencií.

Francúzske záclony sú perfektne kombinované s lambrequins, ťažkými záclonami a inými oknami. Veľký počet sviežich záhybov oživí aj najmenšie okno.

Výber a spotreba látky - čo je potrebné zvážiť pri nákupe

Na výber správneho materiálu pre záclony je potrebné identifikovať hlavné kritériá, s ktorými sa musia stretnúť. Nezabudnite zvážiť účel miestnosti, výšku stropu a veľkosť okna, štýl interiéru, či výrobok bude funkčný alebo dekoratívny. Každý jednotlivý model vyžaduje iné množstvo látky, takže pred zakúpením látky na šitie musíte starostlivo vypočítať jej spotrebu.

Kompetentné meranie

Vzhľadom k tomu, že každý ručne vyrobený výrobok je jedinečný, neexistuje jediný vzorec na strihanie. Pre každý textilný prvok sa musí vykonať výpočet požadovaného množstva tkaniny. Hlavné parametre vyžadujúce zvláštnu pozornosť - šírku plátna, smer obrazu. Pri výbere tkaniny je potrebné brať do úvahy jej typ, možné zmrštenie. Ak je záves zakrytý, zvážte montážny faktor. To možno určiť vynásobením šírky plátna hodnotou zodpovedajúcou typu tkaniny - záclona - 1.7, hladký tyl - 3, vzorovaný - 2.

Z už namontovaných odkvapov je potrebné vykonať merania budúcich záclon. Iba v tomto prípade môžete získať presné čísla. Pre výpočet výšky je potrebné merať vzdialenosť od upevňovacieho prvku k podlahe. Šírka záclon sa bude rovnať vzdialenosti medzi najvzdialenejšími háčikmi.

Tyl v roliach

Väčšina tkanín sa predáva rezaním z celého kotúča. Šírka vrtáka môže byť iná. V prípade tylu sa začína na 2,8 m. Aby nedošlo k nesprávnemu výpočtu veľkosti a nákupu vhodného kusu, je potrebné vykonať meranie doma. Správna spotreba látky pomôže určiť tieto ukazovatele:

 • Šírka orechov. Pomocou pásky je potrebné merať funkčný vodiaci pásik, pozdĺž ktorého sa háčik bude pohybovať.
 • Výška. Určený meraním vzdialenosti od upevňovacieho prvku do požadovanej dĺžky (k podlahe, 2 cm od podlahy, s presahom + 10 cm).
 • Plnenie tylu. Najmenšia odporúčaná náplň je 1: 1,5. Napríklad pri šírke 3 metre potrebujete 4,5 metra tkaniny.
 • Prítomnosť zhromaždenia. Záclona sa bude zbierať s vláknami natiahnutými z copu, čím sa vytvoria zaujímavé vzory. Tkanina by mala byť aspoň 2,5 krát širšia ako odkvap.
 • Zložiť. Plné zloženie sa vykonáva len pri trojnásobnom plnení.
 • Hustota. Čím hustejšia je tkanina, tým menej musí byť vyplnená.
 • Obr. Väčší vzor bude vyžadovať menej tkaniny. Malá tlač vynikne v častých záhyboch.

Tkanina na záclony v rolkách

Záclonoviny sa líšia nielen hustotou, textúrou, vzorom, ale aj šírkou. Môžete si kúpiť látku 1,4 m, 2,8 m, 3 m. Rôzne možnosti vám umožnia šiť oponu akéhokoľvek modelu, uchýliť sa k minimálnej manipulácii. Je veľmi pohodlný a ľahko sa pracuje s materiálom širokým 2,8 metra, najmä ak smer vzoru ide od okraja k okraju. Požadovanú veľkosť môžete vypočítať vynásobením montážnym faktorom (pre záclony - 1.7).

Ak sú vzory umiestnené pozdĺž lemu a šírka dostupného pradienka je 1,4 metra, veľkosť glejenia bude nasledovať iný vzor. Zohľadní sa strata hmoty počas prešívania, kombinácia vzoru. Tkanina bude potrebovať viac ako jednu správu.

Smer vzoru vo zvitku

Na väčšine továrenských valcovaných tkanín je vzor kolmý. To vám umožní šiť oponu akejkoľvek šírky, ale obmedzenú výšku. Ak chcete vytvoriť dlhý výrobok v podlahe tkaniny bude potrebovať viac, pretože musíte kombinovať vzor. Do úvahy sa bral aj príspevok na prekrytie.

Ak je potrebná úzka opona, do šírky 2,8 metra, vyberte materiál so vzorom v smere tkaniny. To výrazne zjednoduší prácu a zníži náklady na materiál. Kreslenie takýchto záležitostí je vždy pravidelné. Pri ich spracovaní zvážte krok jeho opakovania. Napríklad, keď šijete klasické záclony so vzorom, mali by ste ju zarovnať na križovatke polovíc. Pri výpočte budete musieť vziať do úvahy rozpätie rovné jednému rozpätiu vzoru.

Príprava a strihanie tkanín

Po príprave nástrojov, po rozhodnutí o vzhľade záclon, výbere tkaniny, môžete začať pracovať. Proces začína skica, ktorá bude rezanie. Potom, čo je potrebné skontrolovať plátno na chyby, vykonajte prípravné práce pred vzorom.

Väčšina tkanín, s výnimkou zdriemnutia, potrebuje špeciálne ošetrenie. Za týmto účelom sú decimované, t.j. Zvlhčite parou alebo horúcou vodou tak, aby sa textílie nesrážali. Farebné, viacfarebné možnosti so vzormi a vzormi sa musia kontrolovať na trvanlivosť, aby sa dali pohnúť mokrou gázou.

Bavlnené a ľanové tkaniny sú navlhčené v horúcej vode, stláčané, ale nie odskrutkované, rovnomerne zavesené, až kým nie je úplne suché. Potom je bavlna žehlená zo zlej strany. Vlna a zmiešané s rôznymi vláknami sa rovnomerne rozložia na mierne navlhčenú podložku, zvinú obidve vrstvy do zvitku, prikryjú fóliou, nechajú niekoľko hodín. Po zbere trochu sušené a žehlené.

Rezanie bude závisieť od typu zvoleného modelu závesov. Na začiatku je textília prehnutá na polovicu s jej vnútornou stranou a je položená na rovný povrch. Nad ním ležia šablóny, ktoré sú pripojené k plátnu s kolíkmi. Obrysy vzorov sú načrtnuté kriedou, všetky kontrolné body sú označené, po ktorých sú kartónové prírezy odstránené a detaily sú vyrezané.

Typy stehov a lemov

V závislosti od typu tkaniny, podšívky, šité zvnútra tkaniny, zručností a preferencií majstra, ktorý vykonáva prácu, sa používa široká škála švu. Existujú dva hlavné typy:

 1. Manuálny šev: looped, "back needle", "goat", francúzsky, lemovaný, obmetochny, bodkovaný, basting, tajný.
 2. Strojový šev: spojovací (stachkovaya, nákladný list, zaposhivochny); konečná úprava (stachkovaya, faktúra, obtachnoy); regionálne, úzke regionálne (cikcak, Moskva, v leme).

Výroba záclon na oknách je ukončená ohybom hrany a tiež spracovaním rohov, čím je hotový výrobok hotový. V tomto prípade sú rohy narezané na začiatok lemu, ktorého výška závisí od hustoty pásu a jeho veľkosti. Ak chcete ohýbať textílie niekoľkými spôsobmi:

 • Single. Najlepšia voľba pre hustú hmotu.
 • Double. Táto metóda je použiteľná na podtypy textílií.
 • Jeden a pol Tento spôsob sa používa na zakrytie odrezaných hrán pre tkaninu strednej hustoty.

Spôsoby spájania tkanín

Existujú prípady, keď je potrebné šiť spolu niekoľko segmentov z toho istého materiálu, aby sa skombinoval iný vzhľad, farba, hustota, štruktúra textílie. To dá výrobku určitý štýl. Existuje mnoho variantov spojovacích segmentov;

 • do zvislej polohy;
 • horizontálne;
 • double;
 • krátke záclony dlhý;
 • s obvodovým lemovaním;
 • s korzetom.

V závislosti od typu zlúčeniny je zvolený spôsob, pomocou ktorého je možné spojiť niekoľko častí tkaniny. Existujú dva hlavné spôsoby spájania:

 1. S trojitým švom. Za týmto účelom pripojte obidve časti nesprávnymi stranami. Vráti sa späť o 5 mm od okraja a vytvorí sa čiara. Zostávajúce malé prídavky dvoch častí sú preložené do švu, žehlené, a potom je na druhom okraji vytvorená ďalšia čiara. Vytvorené potrubie je na jednej strane vyhladené železom, po ktorom je pripevnené na plátno pozdĺž jeho okraja.
 2. Stuha dekorácie. Všetky rovnaké úkony sa vykonávajú ako v prvej verzii, len na prednej strane, po ktorej je hrana skrytá pod dekoratívnou stuhou.

Odkladanie a váženie hrán

Na výrobu záclon vo forme sa použijú váhové zlúčeniny. Najbežnejšie typy sú šnúry a dosky. Prvý z nich sa používa na ľahké, jemné veci, ktoré sa používajú na výrobu ťažkých závesov. Všetky modely rôznych tovarov je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach, aby si vytvorili vlastné ruky.

Medzi možnosťami nákupu je možné rozlíšiť: predĺžené, zaoblené závažia s otvormi, lištami a pásmi, šnúrami. Samonosné môže byť vyrobené z akýchkoľvek dostupných nástrojov, napríklad starých mincí, akýchkoľvek plochých kovových prvkov a reťazí pokrytých textíliami, drevenými lamelami, oceľovými kolíkmi, kusmi hrubého drôtu.

Hmotnosti upevnite niekoľkými spôsobmi:

 • šijacie koľajnice v spodnom leme;
 • zošite náklad nabok;
 • šiť na plátne obklopujú výšivky, strapce, čipky;
 • v ťažkých závesoch vytvorte niekoľko priehradiek (vreciek);
 • pre ľahké materiály stačí vytvoriť objemový ohyb nižšie.

Krok za krokom majster na mieru závesy na závesy

Jednoduchý model na pántoch - najlepšia voľba pre začiatočníkov. Pod podmienkou správneho výberu materiálu nebude vyzerať horšie ako zložité štruktúry. Vykonávanie krokov opísaných nižšie, môžete urobiť svoj vlastný originálny opona pre štandardné okno v dome, ktorý nebude dosahovať podlahy. To pomôže ďalšej hlavnej triede:

 1. V prvej fáze pripravíme látku. Hmota 150 x 280 cm sa musí žehliť a položiť na rovný povrch. Pomocou centimetra označte stred a nakreslite pozdĺžnu čiaru. Разрезаем ткань на две части.
 2. Теперь отмечаем нужные припуски. Лучше если их будет два. Это обеспечит уверенность, что ткань в процессе эксплуатации не растреплется. Подгибаем шторы по разметке и подшиваем.
 3. Можно переходить к пошиву петель. Nakreslite obdĺžnik na textíliu 12 x 15 cm, zložte na polovicu a urobte ohyby. Vyvine tak 7 cm širokú slučku, takže na hrane zbierame 17 prvkov a steh. Zapnutie slučky na prednej strane, žehlenie.
 4. Umiestnite slučky na plátno, rozrežte, dočasne upevnite kolíky. Na vrchu je pripevnený pásik a steh. Prúžok tkaniny ohnite na nesprávnu stranu a opotrebujte.Majster triedy krajčírske záclony so stuhou

Model je špeciálne navrhnutý na zakrytie, namontovaný na závesných hákoch. Dekoratívne prevedenie jednoduchého dizajnu je zabezpečené výberom tkaniny, farieb, vzorov, doplnkov. Originálnu oponu môžete vytvoriť pomocou pásky podrobne podľa podrobných pokynov hlavnej triedy:

 1. Vyrezané plátno sme rozrezali na dve časti.
 2. Hrany spracovávame tak, aby sa hmota nerozpadla.
 3. Preložte látku naruby. Pásku položíme na horný okraj a otočíme ju až na 3 cm.
 4. Ústup 0,5 cm od záhybu a urobiť riadok na hornej a dolnej časti samostatne.
 5. Bočné okraje tkaniny sme zastrčili 2 cm, steh, niť prúžok.
 6. Utiahnite šnúry a vytvorte rovnomerné záhyby po celej dĺžke.
 7. Na odkvapy zavesíme výrobky a zmontujeme každú oponu v strede s páskou bez napätia


Záclony pickup nápady a materiály

Malá vec môže dodať originalitu každému interiéru. Držitelia oživia všetky záclony, dokonca aj tých, ktorí slúžili mnoho rokov. Nie je nutné ísť do obchodu pri hľadaní užitočného príslušenstva, môžete ho ľahko urobiť sami. V kurze si môžete dať absolútne akékoľvek detaily, zatúlané v krabici alebo na balkóne. Nasledujúce položky budú vyzerať krásne:

 • Pre kuchynské záclony vhodné pre textil. Môžete použiť stuhu, zdobené korálky, gombíky, kvety.
 • Záclony v detskej izbe zdobia mäkké hračky. Na pevnom lane môžete zavesiť niekoľko hračiek naraz, alebo použiť jednotlivé šteniatka, medvede s gumovými labkami.
 • Pre ľahké tkaniny v spálni vhodné pre magnety. Môžete ich ozdobiť korálkami, papierom, textilnými kvetmi.
 • Tyl v obývačke bude oživený háčikmi z drevených krúžkov, textilných kefiek, plastových sponiek, rôznych drôtených konštrukcií.

Výber vetiev

Jedinečná opona, vytvorená ručne, si zaslúži zavesiť len na tie najlepšie odkvapy. Mal by byť v súlade s textilom, zdôrazňovať originalitu, zlepšiť vizuálny efekt. Mal by to byť spoľahlivý a praktický produkt. Venujte pozornosť nasledujúcim typom záclonových tyčí:

 • Okrúhla rúra so zástrčkami. Najobľúbenejšie z ponúkaných možností. Môže byť vyrobený z dreva alebo plastu. Udržujte záclony akejkoľvek hustoty.
 • Strunová rímsa. Jednoduchý nenápadný dizajn bez nádychu dekoru. Vhodné pre ľahké, elegantné tylu.
 • Hliníkový profil. Praktický produkt môže mať akúkoľvek formu. Univerzálna možnosť je vhodná pre všetky typy záclon.
 • Baguette. Navrhnuté pre obývacie izby a spálne. Líši sa v špeciálnom dekoratívnom účinku. Môže byť vyrobený z prírodného dreva, kvalitných umelých materiálov. Vyzerá to skvelé závesy zo zamatu, organzy, brokátu.
 • Kované výrobky. Môže byť hrubý a silný alebo tenký s množstvom prelamovaných prvkov. Vhodné pre rolety, ľahké záclony, ťažké záclony.

Spôsoby zapínania záclon

Existuje mnoho možností a zariadení, s ktorými je upevňovanie textílií. Jeden alebo iný typ je vybraný s prihliadnutím na hustotu, textúru, farbu plátna, interiérový štýl, preferencie majiteľov. Zvážte hlavné typy spojovacích materiálov:

 1. Háčiky. Dopytovaný, pohodlný zips. Vydržia akúkoľvek látku, s výnimkou ťažkých záclon. Vyznačujú sa jednoduchou inštaláciou, nízkymi nákladmi.
 2. Záclonová páska. K hotovému výrobku je prišitý špeciálny prámik s háčikmi.
 3. Ring. Oni zaberajú popredné miesto medzi analógmi. Najlepšia voľba pre husté, ťažké plátna.
 4. Očká. Šité krúžky zapustené priamo do tkaniny umožňujú zavesenie závesu na tyč závesu bez použitia háčikov a stuh.
 5. Šnúrky. Jedná sa o tesnú tkaninovú kapsulu, umiestnenú pozdĺž hornej časti plátna.
 6. Textilné slučky. Stuhy šité na záclony sú viazané na odkvap. Slučky majú tvar lukov, uzlov, krúžkov.
 7. Klipy (krokodíly). Štandardné spojovacie prvky. Uvoľňovacie kovové, plastové, magnetické modely. Líšia sa spoľahlivosťou, ale môžu zostať utiahnuté.

záver

Po preskúmaní typov záclon, potrebných materiálov a nástrojov, po zvážení príkladov majstrovských kurzov, môžete pristúpiť k šitiu závesov vlastnými rukami. Je lepšie začať s najjednoduchšími modelmi a pri získavaní skúseností prejsť na zložitejšie možnosti. Výrobky, ktoré sami vyrobíte, sa stanú nielen pýchou ich majiteľa, ale aj jedinečnou, jedinečnou výzdobou každého domu alebo bytu.

Zanechajte Svoj Komentár