Dizajn záclon pre dve okná: príklady a nápady

Zaujímavé usporiadanie si môžu dovoliť nielen majitelia súkromných domov, ale aj obyvatelia štandardných apartmánov. Dvere sa často nahrádzajú oblúkmi, odstraňujú rohy, zvyšujú počet okien. Posledná možnosť je dosť časovo náročná a nákladná. Pred samotnou implementáciou je potrebné jej poskytnúť nielen praktické hodnotenie, ale aj estetické. Jeden z vrcholov, ktoré by sa mali zvážiť - záclony pre dve okná. Typ látky, dizajn bagiet bude závisieť od priestoru miestnosti, interiéru.

Základné pravidlá pre výber a návrh okenných závesov

Izby s dvoma oknami sú veľmi časté. Zasklenie môže byť horizontálne - cez malú priečku, naproti. Veľkosť miestnosti nemá vplyv na umiestnenie. Textílie hrajú dôležitú úlohu pri vytváraní interiéru. Správne vybrané záclony, aby bolo útulné, zdôrazniť dôstojnosť cieľa, skryť nedostatky. Kľúčový prvok dekorácie by mal byť správne zvolený, berúc do úvahy potreby obyvateľov, individuálne vlastnosti okien.

Najprv sa musíte rozhodnúť pre textúru záclon. V závislosti od prevedenia a účelu miestnosti sa volia ľahké alebo ťažké záclony. Textílie môžu padať v organizovaných záhyboch alebo ležať na zemi. Na zvýšenie stropu a rozšírenie priestoru je rímsa pribitá čo najbližšie k povrchu stropu. Ak chcete, aby boli veľké okná menej nápadné, musíte si vybrať závesy, ktoré zodpovedajú povrchu priľahlých stien.

Okenné dekorácie by mali byť len doplnkom k ostatným prvkom miestnosti (nábytok, podlaha, strop, steny). Dôraz na zasklievanie sa neodporúča. Dĺžka opony je záležitosťou chuti. Záclony v podlahe vytvárajú vertikálny pohľad, kratší - praktickejší, často používaný pre malé okná Chruščov.

Je potrebné zvoliť závesy podľa účelu miestnosti. Na spálne sa na podlahu hodia hrubé závesy. Kuchynské okná kreslia krátky tyl do parapetu. V detskej izbe, obývacia izba sú často svetlé možnosti (3D záclony, pelety). Pri kúpe hotových výrobkov si musíte vybrať najdlhšiu, pretože skrátenie je oveľa jednoduchšie ako predĺženie.

Výhody a nevýhody dvoch okien v miestnosti

Dve okná v jednej miestnosti sú štýlovým riešením, kde môžete vytvoriť zisky akcentom. V miestnosti bude vždy veľa svetla. Hlavnou úlohou pri plnení nábytku nie je stratiť túto dôstojnosť v nudnom štýle. Nasledujúce faktory podporujú priaznivé využitie dvoch okien:

  • Obrovský prúd prirodzeného svetla. Slnko preniká do miestnosti nepretržite po celý deň. Vytvára pocit ľahkosti a slobody.
  • Malé miestnosti s priľahlým presklením vyzerajú priestrannejšie. Lesk v povrchovej úprave, zrkadlá tento pocit ešte zvýšia.
  • Možnosť územného plánovania. Každé okno môže byť zdobené v samostatnom štýle. Táto výhoda je obzvlášť výhodná pre štúdio apartmány.
  • Niekoľko širokých obdĺžnikových okien vám umožní vychutnať si nádherný panoramatický výhľad.
  • Originálny dizajn vám umožní vybaviť izbu v akomkoľvek štýle.

Významnou nevýhodou 2-3 okien v jednej miestnosti je zložitosť umiestnenia masívneho nábytku. Na stenu nebude možné presunúť veľkú skriňu alebo pohovku. Unaesthetic street view bude musieť byť zakrytý hrubými závesmi alebo inými dekoráciami okien. Rámy a sklo sa budú musieť ďalej ohrievať, aby sa zabránilo veľkým tepelným stratám v jednej miestnosti v zime. Môžu tiež nastať ťažkosti pri zdobení stien. Väčšina materiálov musí byť prispôsobená tak, aby sa zmestili.

Tvar okna

V apartmánoch alebo súkromných domoch môžu mať izby s niekoľkými oknami neštandardné otvory. Existuje mnoho zaujímavých nápadov na ich rozvoj. Hlavná vec je, že zodpovedajú vzhľadu budovy. Farba rámu môže byť ľubovoľná. Moderné interiéry sú už dlho viazané na klasický výhľad - od bielej po béžovú, modrú, hnedú a ďalšie zaujímavé odtiene. To komplikuje výber záclon a typov odkvapov. Tvar otvorov môže byť nasledovný:

  1. Veľký. Svetelné závesy sa dobre hodia. Nemali by byť vyrobené z pevného pásu, aby sa neobmedzil prístup k jednotlivým úsekom. Záclony by mali byť dve. Úspešne skryjú, maskujú okno po stranách. Veľký obraz tiež vedie k vizuálnemu zmenšeniu priestoru okna.
  2. Malí. Miniatúrne okná ozdobia svetlé závesy s tylom a garážou. Opona na podlahu predĺži otvorenie a dekor na strope ho urobí vizuálne širším.
  3. V podlahe. Otvory môžu byť panoramatické alebo úzke s deliacimi priečkami. Pri veľkých podlahových oknách sa záclony vyberajú presne podľa veľkosti, nemali by sa zhromažďovať do záhybov. Farba materiálu by mala byť ľahká.
  4. Úzka. Niekoľko okien v rade na jednej stene je možné skombinovať do jedného obrazu. Pod stropom zaveste pevnú rímsu so spoločnou oponou. Tento dizajn nebolí, aj keď v strede bude prístup na "francúzsky balkón". Skvelým riešením na rozšírenie otvoru je zavesiť rímsu, ktorá presahuje za oknom.
  5. Široký. Harmonicky vstupovať do takéhoto otvoru do interiéru pomocou hrubých závesov, aby zodpovedali steny. Pri prechode na susedné povrchy sa vytvorí efekt ich pokračovania.

Vlastnosti dizajnu okien, v závislosti od ich umiestnenia

Na zdobenie dvoch okien môžete použiť akýkoľvek typ záclon. Hlavnou vecou je nasledovať niekoľko základných pravidiel, aby sa takému elementu poskytol harmonický nálev do celkového obrazu interiéru. Akékoľvek okno je viditeľný architektonický detail. Ak sú dve z nich, je dôležité rešpektovať identitu počas návrhu. To platí nielen pre typ tkaniny, ale aj pre výšku, dĺžku bagiet. Výnimkou môžu byť otvory, ktoré sú zdobené do veľkej sály.

Okná s mólom

Najbežnejšia možnosť inštalácie. Okná na rovnakej stene by mali byť rovnako zdobené. Asymetria je povolená v priestranných izbách, keď sú otvory v slušnej vzdialenosti od seba. Pri výbere záclony je potrebné zvážiť aj veľkosť móla. Ak jeho šírka nepresahuje 1 meter, musí byť nad každým oknom umiestnená bageta a samostatný záves.

S úzkym usporiadaním okien môžete urobiť jeden odkvap a prísť so spoločným originálnym dizajnom. To môže byť široký tyl na dvoch sklenených alebo dvoch závesov, zdobené závesy na okrajoch každého okna. Je originálne prideliť mólo pomocou krásnych obrazov, panelov, závesných kvetináčov s čerstvými kvetmi. Dve okná budú vyzerať ako pevná kompozícia.

Win-win pre okná so stenou - japonské záclony. Vyzerajú jednoducho, nepreťažujú steny a celkový interiér, majú vysokú funkčnosť.

Dve rohové okná

Akýkoľvek textilný dekor by nemal úplne skrývať pôvodný dizajn. V prípade rohových okien slúžia záclony ako doplnok. Môžete si zabezpečiť návrh jednej veľkej opony. Príchute sú obdĺžnikové alebo oblúkovité. Zavesia hlavnú ľahkú tkaninu, ktorá sa neodstráni, takže by mala byť priesvitná. Jeho hlavnou funkciou je skryť to, čo sa deje v miestnosti pred zvedavými očami, vytvoriť útulnú atmosféru.

Záclony pre tesné zapínanie na bokoch. Vytvárajú zaujímavý efekt rámu. Pohyb smerom k sebe, úplne zatvorte otvor. Použitie lambrequins a iných dekorácií v hornej časti okna bude nevhodné.

Samostatné závesy pre rohové okno by mali byť v rovnakom štýle, ale môžu sa líšiť farbou. Dĺžka je volená podľa uváženia majiteľa, častejšie závesy padajú tesne pod oknom. Môžu to byť klasické textílie alebo moderné žalúzie, rolety, rímske rolety.

Okná na jednej stene bez móla

Vhodná by bola identická konštrukcia. Krásne vyzerajú dva samostatné závesy alebo kombinovaná kompozícia, zdobená pevným lambrequinom. Môžete vytvoriť dojem jedného okna s jedným tylom. Na jednej rímse môžete použiť aj pevnú tkaninu.

Ak je potrebné označiť otvory ako dva nezávislé architektonické prvky, používajú asymetrický dizajn podľa princípu identity. Skvelá voľba - japonské záclony. Môžete si vybrať rovnaký štýl, ale rôzne farebné produkty.

Pre vizuálne oddelenie zlúčených okien môžete použiť vysoké izbové rastliny, podlahové zrkadlo inštalované uprostred dvoch otvorov.

Okná v miestnosti s územným plánovaním

Vymedzenie priestoru je relevantné pre miestnosti akejkoľvek veľkosti. Úspešná recepcia - zonácia s okennými dekoráciami. Na tento účel musia byť otvory na protiľahlých stenách miestnosti. Oblasti okolo nich majú vlastnú povrchovú úpravu a špeciálny nábytok. Okenné textílie musia byť tiež odlišné av súlade s touto oblasťou.

Ak je potrebné označiť okraje priestoru v malej miestnosti, je lepšie zvoliť svetelné závesy. Šedé a svetlo žlté plátna na protiľahlých oknách vyzerajú krásne. Pre rohové okná sa hodia monochromatické farby.

Štýlový a farebný dizajn

Dizajn miestnosti je ovplyvnený dizajnom miestnosti, interiérovými prvkami. Napríklad v obývacej izbe sú vhodné objemné barokové závesy, ale v kuchyni, na chodbe budú vyzerať vzdorne. Klasika je vhodná do každej miestnosti. Použite ľahké záclony a hrubé rovné závesy. Iba identický dizajn. Rôzne textílie budú vyzerať smiešne. Výnimkou sú okná v miestnosti, rozdelené do zón.

Obývacie izby, izby v japonskom štýle, high-tech môžu byť zdobené výrobkami rôznych odtieňov a vzorov. V modernom štýle sa používajú rolety, plastové panely, rolety z papiera, kovu, bambusu.

Keď navrhujete dve okná v tej istej miestnosti, je dôležité zvoliť správnu farebnú schému. Ak by mali byť otvory čo najviac, vyberte studené odtiene. Teplý gamut robí mólo nenápadným. Biely tyl na rohu, priľahlé okná dopĺňajú svetlé farby, vzory. Výber farby záclon je potrebné vziať do úvahy pravdepodobnosť skreslenia tieňa s intenzívnym slnečným svetlom.

Príklady dizajnu v rôznych miestnostiach

Zdobenie okenných otvorov v rôznych miestnostiach, mali by ste stavať na ich špecifiká. Napríklad v spálni závesy sú potrebné na ochranu pred svetlom, vytvoriť útulnú atmosféru. Pri zdobení kuchyne dávajte pozor na jeho veľkosť, vzdialenosť záclon od sporáku. Aby bolo možné usporiadať miestnosti, mali by ste dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel: zohľadnite celkový dizajn interiéru, smer farieb, vzdialenosť medzi oknami, ich veľkosť a proporcionalitu.

Kuchyňa-obývacia izba

Hlavným problémom pri výbere záclon pre kombinovanú miestnosť je, že kuchyňa a hala sú vyrobené inak, každá izba má svoje vlastné štandardy. Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že kuchynský priestor sa vyznačuje vysokou vlhkosťou, neustálymi teplotnými zmenami. Tieto podmienky majú negatívny vplyv na tkaninu, takže záclony musia spĺňať požiadavky špeciálne pre kuchyňu.

Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je vzdialenosť jedného z okien od kachlí. Ak sa plynový alebo elektrický sporák nachádza blízko, uprednostňujú sa krátke záclony, niekedy doplnené lambrequínmi. Ak je mólo malé, potom sú obidva okenné otvory usporiadané rovnakým spôsobom. Dlhé závesy sa nehodia z toho dôvodu, že na nich absorbujú pachy, sadze a tuky.

Veľké kombinované izby s dobrým výfukom môžu byť zariadené podľa všetkých štandardov obývacej izby. Môžete nainštalovať viacúrovňovú rímsu, zavesiť krásne závesy s viacvrstvovým závesom, pridať lambrequins na vrchol, použiť jeden spoločný opona. Ak holistický dizajn nie je k dispozícii, je potrebné zónovanie miestnosti, každý otvor môže byť zdobený rôznymi typmi textílií.

Obývacia izba

Napriek možnostiam umiestnenia, dve okná v obývacej izbe zaberajú veľa miesta. To spôsobí určité ťažkosti, nábytok bude ťažké dohodnúť. Takéto problémy sa dajú ľahko vyriešiť, ak budete používať ďalšiu zónu. Nízke parapety sú úspešne prevedené na útulné pohovky, vysoké sa môžu stať originálnymi stolíkmi. Široké steny medzi lineárnymi, uhlovými oknami môžu byť použité pre police, živé rastliny vo veľkých nádobách.

Interiér príliš svetlej miestnosti je lepšie zdobený nejakým pompéznym a vážiacim doplnkom. Perfektné štýly bohaté na textilné prvky: barokový, orientálny, tradičný klasicizmus. Panoramatické okná s minimálnymi piliermi troch alebo viacerých okien sú jednoducho vytvorené pre podkrovie.

spálne

Dve okná v spálni predstavujú veľkú príležitosť na výzdobu. Ak sa jedná o rohové otvory, môžu byť kombinované so spoločnou rímsou, vedľa nej usporiadaná zeleň s čerstvými kvetmi. V tomto rohu je tiež vhodné postaviť stoličku a stánok. Svetlíky vždy vyzerajú originálne. Pod nimi môžete umiestniť pohovku, aby ste obdivovali nočnú oblohu v tme. Pre túto možnosť by mali poskytovať hrubé, funkčné závesy. Vzhľadom na svahovitú polohu, denné svetlo zaplní miestnosť po celý deň.

Malé okná na jednej stene môžu byť zdobené krásnym osvetlením. LED diódy budú hrať úlohu nočného svetla. V priestranných spálňach s niekoľkými otvormi, francúzske záclony vyzerajú skvele na niekoľkých odkvapoch, musia byť zariadené nábytkom v súlade so štýlom.

kuchyne

Dve okná v kuchyni - najlepšia voľba zo všetkých izieb v dome alebo byte. Toto usporiadanie nespôsobuje problémy s usporiadaním nábytku. Stôl je často určený pod oknami pozdĺž steny, čo vám umožňuje osvetliť ho maximálnym množstvom svetla. Závesné skrine visia na prázdnych sedadlách alebo nad jedálenským stolom.

Ak sú okná umiestnené na protiľahlých stenách, priestor pod jedným z nich musí byť zachytený umývadlom. Pri umývaní dosiek môžete ľahko zvážiť nenápadnú nečistotu. Záclony v kuchyni s niekoľkými otvormi by mali byť potrebné. Mali by ste si vybrať z praktických možností, vhodné rolety, rolety.

záver

Dve okná nachádzajúce sa v tej istej miestnosti sa nachádzajú nielen v mnohých súkromných, vidieckych domoch, ale aj v bežných bytoch. Otvory sa líšia tvarom a veľkosťou, môžu byť umiestnené pozdĺž jednej steny, sú tu rohové možnosti. Takéto konštrukcie vyzerajú pevne, ale vyžadujú osobitný prístup pri výrobe. Zo správnej voľby záclon závisí na vnímaní vnútorného priestoru. Záclony vám umožnia zdôrazniť všetky výhody týchto okenných systémov.

//www.youtube.com/watch?v=tVgZgV2V5fs

Zanechajte Svoj Komentár