Malé chodby na chodbe

Malá chodba, ktorá sa plynulo mení na úzku chodbu, vyžaduje špeciálne usporiadanie a dizajn. Takáto zóna by mala obsahovať malý, ale priestranný nábytok, ktorý by mal presne taký štýl interiéru. Dodržiavanie týchto pravidiel pomôže ľahko vytvoriť príjemné prostredie a ľahko si vybrať malú chodbu pre chodbu. Vlastníci môžu nájsť vhodné moduly alebo jednotlivé prvky medzi bežnými a dizajnérskymi produktmi alebo populárnymi modelmi Ikea. Neštandardné chodby môžu byť vyrobené ručne alebo objednané u výrobcu nábytku. K tomu je potrebné určiť presné rozmery každého prvku náhlavnej súpravy, vybrať najlepšie materiály pre výrobu. Výber modelov pre konkrétny štýl bude tiež užitočný: to pomôže majiteľom rýchlo zariadiť usporiadanie chodby chodby.

Vlastnosti rozloženia a štýlového smeru

Pre kompaktné a pohodlné usporiadanie malej chodby sa odporúča vložiť nábytok do stien alebo do existujúcich výklenkov. Neprítomnosť stenových drážok povedie k potrebe vybrať modely s nízkou hĺbkou a ich umiestnenie pod jednou stenou alebo šachovnicovým vzorom (na zachovanie priechodu). Usporiadanie by malo vždy brať do úvahy umiestnenie vchodu a uhol otvorenia dverí do miestností. Pokiaľ ide o najlepšie možnosti pre štýly používané v malých chodbách, medzi tieto patria:

klasickýUniverzálne riešenie v teplých a svetlých farbách zdôrazňuje komfort bývania.
veľkomestoPastelové a sivé tóny štýlu zabezpečia minimálnu hromadu priestoru chodby - chodby.
ProvencePrevažujúce svetlé farby a minimálne vzory v tomto smere pomôžu ľahko usporiadať aj malú chodbu.
podkrovieZdôrazniť neobvyklé vnútorné bývanie a pohostinnosť samotných majiteľov.
Hi-tech a modernéStručnosť štýlov umožní moderný a zdržanlivý dizajn interiéru každej chodby.


    

Výhody a nevýhody kompaktných chodieb

Malé a lakonické chodby vyzerajú naozaj moderne. Mini-kity majú špeciálnu výzvu, aj keď sú vyrobené z materiálov ekonomickej triedy. Dôležitá je aj jednoduchosť ich výberu: rôzne modely s rôznymi rozmermi, dizajnovými funkciami vám pomôžu ľahko nájsť tú správnu možnosť. Okrem toho si pri výbere malej chodby môžete kompaktne a prakticky vybaviť akúkoľvek chodbu. Nevýhody malých nábytkových zostáv zahŕňajú ich zanedbateľnú kapacitu. Pre správny výber výrobkov je potrebné, aby vlastníci presne zmerali koridor, ktorý sa má nastaviť, a určili prípustné rozmery chodby. Koniec koncov, nemala by zasahovať do jednoduchosti pohybu domácností, a musí zabezpečiť pohodlie obliekanie majiteľov pred odchodom von a po návrate domov.


    

Hlavné atribúty malej chodby a ich rozmery

Pri výbere vhodného nábytku pre malú chodbu by mala byť chodba preferovaná kombinovanými výrobkami. Napríklad lavica s vešiakom a polica na klobúky. Určenie presne toho, čo prvky náhlavnej súpravy pre majiteľov chodieb potrebujú, pomôže a bude zodpovedať za produkty, ktoré budú v tejto časti bytu ukladať:

 • na vrchné odevy, doplnky, klobúky a topánky: šatníková skriňa so všetkými možnými priehradkami alebo samostatný záves s poličkou a puzdrom na topánky;
 • na rukavice, šatky: malá komoda alebo špeciálna vetva stolice (vešiaky);
 • pre tašky: pohovka (lavička) alebo priestranný vešiak so skrytými priehradkami (pod sedadlom).

Mali by sme tiež zvážiť možnosť montáže pomocných políc, mezanín. Tiež majitelia musia premýšľať: budú potrebovať samostatné zrkadlo, alebo sa môžu dostať spolu so zrkadlovými dvierkami.

Rozmery obstarávaného nábytku by mali byť zanedbateľné a na chodbe ponechať dostatočný voľný priechod.

    

Šatník a vstavaný nábytok

Vzhľadom k tomu, hojdačka skrinka bude zaberať veľa miesta v malom koridore, rozumné riešenie by bolo nahradiť ju moderný šatník. Priestranný model môže byť rovný, ak chodba okamžite prejde do chodby alebo rohu, ak je chodba malý obdĺžnik alebo námestie, ktoré ide do úzkej chodby. Pre malý šatníkový priestor bude vhodné naplnenie z radu políc, priehradky s mikrovýstupom a zásuviek. Veľká šatníková skriňa môže navyše obsahovať priehradky na koše, záves na opasky, kravaty. Model s vonkajšími policami bude vhodný: sú vhodné na uloženie kľúčov, tašiek a rôznych dekorácií. Ak je v chodbe alebo na chodbe výklenok, odporúča sa zvoliť vstavané skrine. Aj v tomto výklenku, majitelia môžu umiestniť malý závesný vešiak, zarámovaný pár skrine skrine. V spodnej časti sa odporúča umiestniť veľkú lavicu s vnútorným priestorom na uskladnenie obuvi.


    

Mezaniny a police

Ďalšie mezaniny nad vnútornými a vchodovými dverami boli predtým veľmi obľúbené v malých panelových bytoch. Teraz sa odporúča umiestniť medziposchodie nie v úzkych uličkách, ale vo veľkom výklenku alebo priehlbine nad dverami (so šírkou asi 1,5-2 m) alebo okamžite vybrať skrine s mezanínami. Takýto doplnok s veľkou veľkosťou nevynikne, umožní kompaktné uskladnenie mimosezónnych položiek alebo iných položiek. Police v malých chodbách môžu byť umiestnené nad šatníkom a vešiakom. Dlhá polica vám umožní pohodlne uložiť klobúky, šály a rukavice. Okrem toho jeho neobvyklé umiestnenie eliminuje problém nadmerného hromadenia centrálnej časti múrov na chodbe. Vlastníci môžu podľa potreby nahradiť jednu dlhú poličku tromi krátkymi, umiestnenými pod sebou (prípadne s miernym posunom). Táto kompozícia je vhodná na skladovanie kefiek na vlasy, rukavíc, parfumov.


    

Obuvnitsa

Voľne stojaca skrinka by mala byť umiestnená čo najbližšie k dverám. Odporúča sa zvoliť optimálny model skladovania topánok podľa ich špecifickosti a dizajnu. Takže v moderných a high-tech štýloch budú vhodné moderné plastové alebo drevené výrobky s mnohými policami alebo obuvami s policami. Pre podkrovie a klasiku sa odporúča vybrať výrobky s kovanými dekoratívnymi prvkami. Pre ostatné štýly sú drevené alebo MDF modely s výpustnými priehradkami v poriadku. Pred zakúpením obľúbeného obuvníka je potrebné vypočítať prípustné rozmery výrobku. Nábytok umiestnený v blízkosti vstupných dverí by nemal zasahovať do voľného vstupu do ubytovacej časti a ľahkého prístupu po chodbe.

Mnohé moderné topánky majú malé vonkajšie rozmery a sú veľmi podobné šatníkom. Takéto modely s nízkou hĺbkou sú doplnené mnohými skosenými oddeleniami, kde je vhodné umiestniť veľké množstvo obuvi.

    

Výber polievok alebo stoličiek

V štýlovej chodbe, ktorá je už vybavená priestrannou krabicou na topánky, sa odporúča dodatočne nainštalovať malú polstrovanú stoličku. To umožní majiteľom meniť svoje topánky pohodlne a nezaberie veľa miesta v malej prednej časti. Populácie s veľkosťou sedadla cca 0,8-1 m získavajú stále väčšiu popularitu, môžu byť vo forme lavičky alebo môžu byť vybavené vnútorným odkladacím priestorom na topánky. Originálne a nezvyčajné vzdychy z dreva, doplnené v dolnej časti 2-3 prázdnych priehradiek. V týchto kanceláriách môžete inštalovať malé koše na uskladnenie obuvi. Pokiaľ ide o plnohodnotnú lavicu, odporúča sa vybrať si úzke modely, ktoré zaberajú minimum miesta. Sedenie v nich môže mať dĺžku približne 1,2 metra alebo viac. Vďaka týmto parametrom môžu byť vnútri topánky pohodlne uložené akékoľvek topánky. Atraktívne v malej chodbe bude vyzerať stolička s otvorenými policami a uzavretou krabicou na topánky.


    

Vešiaky na stenu alebo stojan

Voľba závesných alebo podlahových vešiakov by mala úplne spočívať na mieste, ktoré nie je pre neho vyhradené, v štýle malého dizajnu chodby. V malej chodbe by bolo najlepším riešením inštalácia podlahového modelu v kombinácii so stoličkou. Takýto modul bude pohodlný, multifunkčný a vhodný pre Chruščov a ďalšie malé byty. Závesné vešiaky môžu dodať hotovému interiéru jednoduchosť a veľký luxus a eleganciu. Napríklad v Provence sú vhodné drevené závesné vešiaky, natreté bielou farbou. Ale kované závesy (v kombinácii so stoličkou alebo nie) sa stanú kompetentným doplnkom do podkrovia alebo klasiky. V modernom a mestskom interiéri môžete využiť plnohodnotné modely značky Ikea. Plne otvorené vešiaky od firmy Ikea sú doplnené niekoľkými posuvnými košíkami, policami na uskladnenie obuvi. Táto možnosť s malými rozmermi umožňuje prakticky vybaviť aj najmenšiu chodbu.


    

Nezabudnite na zrkadlo

Prítomnosť zrkadlových dverí na skrinke inštalovanej na chodbe eliminuje potrebu inštalácie samostatného zrkadla. Ale je to s pomocou takého prvku, že človek môže urobiť nezvyčajnú štylizáciu malej chodby. Najneobvyklejšími možnosťami rozloženia a samotnými modelmi zrkadiel sú:

 • jedno malé závesné zrkadlo;

Môže to byť akýsi dodatok k zrkadlovým dverám skrinky. Takýto produkt môže byť napríklad umiestnený nad poličkou, stolom alebo šatníkom, doplneným čistým podsvietením. Ak vám zrkadlo na skrinke umožňuje vyhodnotiť svoj vzhľad pred odchodom von, malé zrkadlo vám umožní jemne zložiť alebo rozčesať vlasy.

 • pár rôznych veľkostí;

Nad komínom alebo malým stolíkom môžu majitelia zavesiť jedno malé zrkadlo a pred ním nainštalovať alebo namontovať veľké zrkadlo s plnou dĺžkou. Takéto zloženie bude vyzerať nezvyčajné a zaujímavé.

 • jedno veľké zrkadlo.

Originálne závesné zrkadlo alebo samostatné zrkadlo v ráme s nohami umožní majiteľom, aby sa ľahko postavili do poriadku pred odchodom von a vyhodnotili vybrané oblečenie. Okrem toho veľké zrkadlá vizuálne zvýšia oblasť koridoru.

    

materiály

Vhodné materiály, z ktorých sa vyrábajú moderné chodby, by sa mali vyberať na základe ich vzhľadu a dizajnérskeho štýlu chodby. Vzhľadom k tomu, že v obmedzenom priestore, aj malá skriňa alebo komoda priláka veľa pozornosti. Každý z použitých materiálov bude zodpovedať rôznym typom oblastí:

 • prírodné drevo;

Nábytkové súpravy z masívu dokonale budú vhodné pre klasiku a iné vyhradené smery. Vhodné aj pre podkrovie a krajinu.

 • nábytok z drevených výrobkov (MDF, drevovláknité dosky, drevotrieskové dosky);

Doplnený špeciálnymi filmami pre drevené výrobky bude vhodný v klasike av mestskom alebo modernom smere. Tmavé modely môžu byť použité pre moderné, minimalistické alebo high-tech.

 • plast + kov.

Súpravy takýchto materiálov nájdete medzi značkovými produktmi a katalógmi Ikea. Neštandardné modely s lesklými a matnými fasádami (alebo bočnými stenami) budú vhodné pre mestský, moderný štýl, hi-tech a moderné.

Originálne chodby, doplnené kovanými železnými prvkami, dodajú interiéru nezvyčajné a sofistikované. Ale mali by sa používať len pre podkrovie, klasiku (v bielej farbe sú vhodné aj pre Provence).

    

Farebné riešenia

Aby bolo možné zladiť malú chodbu štýlovým a praktickým spôsobom, je potrebné venovať osobitnú pozornosť vytváranému farebnému rozsahu. Medzi najobľúbenejšie možnosti patria:

 • svetlá úprava + svetlá alebo tmavá chodba;

Biela alebo svetlá krémová výzdoba chodby je ideálna pre inštaláciu svetlých alebo tmavých chodieb. Stojí však za to pripomenúť: vizuálny nárast priestoru v dôsledku svetlých farieb bude vyžadovať časté čistenie prednej časti od nečistôt, prachu.

 • neutrálny povrch + svetlá alebo tmavá chodba;

Krém, ľahká káva alebo piesková úprava budú prospešné pri pohľade na akúkoľvek chodbu. Okrem toho môže byť doplnená o neštandardné vložky do tehál alebo dreva.

 • teplý svetlý povrch + tmavá chodba;

Mliečne alebo svetlé kávové farby tapety alebo farby na chodbe vydávajú tmavý nábytok a vyhladzujú jeho šero. Pre takéto „pozadie“ sú vhodné ako populárny nábytok vo farbe wenge, tak čierne slúchadlá.

 • ľahký alebo neutrálny povrch + teplý vstup.

Svetlo hnedá chodba bude vyzerať dobre v osvetlenej chodbe. Ľahko zdôrazní pohodlie, vytvorí útulnú domácu atmosféru.

    

Vlastnosti výroby nábytku na objednávku alebo si to sami

Pre správne usporiadanie chodby, musíte jasne naplánovať jeho vybavenie, prísť s modelmi nového nábytku. Takže majitelia budú môcť ľahko a bez chýb vybaviť chodbu. Aby ste si objednali nábytok alebo si ho urobili sami, mali by ste zahrnúť nasledujúce kroky prípravy:

 1. Vypracovanie približnej vizualizácie hotového interiéru (pre uľahčenie výberu modelov a štýlu).
 2. Výpočet prípustnej veľkosti nábytku, ktorý bude inštalovaný na chodbe.
 3. Výber najlepších materiálov a príslušenstva pre výrobu nového nábytku pre chodbu.

Ak je to možné, mala by sa vykonať modulárna konštrukcia. Takéto modely môžu byť v budúcnosti „zostavené“ v inom poradí, čo zabezpečí jednoduchosť pohybu jednotlivých blokov a dosiahnutie maximálnej použiteľnosti tohto headsetu.

    

záver

Po zostavení príkladných výkresov na usporiadanie dlhej a úzkej chodby ako chodby nie je ťažké jednoducho vybrať potrebný nábytok. Po prvé, majitelia by mali venovať pozornosť optimálnej farbe a štýlu dizajnu. Umožní vám vytvoriť originálny interiér a dosiahnuť maximálny komfort a pohodlie vybavenej zóny. Nie menej pozornosti by sa malo venovať počtu vybraných prvkov haly. Mali by stačiť na kompaktné skladovanie odevov a obuvi. Nemali by však hromadiť voľný priestor alebo nadmerne zmenšovať priestor vybavenej chodby. Nasledujúce jednoduché odporúčania a tipy vám pomôžu ľahko nájsť najlepšiu kombináciu nábytku alebo si vybrať najlepší modulárny kit.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár