Moderný dizajn haly: najlepšie nápady, 60 fotografií v interiéri

Moderný dizajn chodby umožňuje cítiť atmosféru vášho bytu z prvých krokov, bude posudzovať chute a preferencie majiteľov. Zlý prístup k dizajnu v tejto časti bytu môže negovať úsilie o vytvorenie holistického interiéru a pokaziť prvý dojem.

Bez ohľadu na moderný dizajn nápady na chodbe nie sú základom projektu, v snahe o krásu nemôžeme zabudnúť na hlavnú vec - účel tejto časti bývania. Ľudia prichádzajú z ulice, topánky a vrchné odevy, často zaprášené, mokré od dažďa alebo snehu, sú odstránené a zanechané tu. Okrem toho sa tu zvyčajne skladujú dáždniky, klobúky, rukavice, sezónne topánky, ak to priestor dovoľuje - zabezpečujú skladovacie priestory alebo dokonca prideľujú samostatné šatne, ktoré sa používajú nielen na oblečenie, ale aj na rôzne domáce potreby.

Toto je posledná miestnosť v dome, v ktorej sme pred odchodom, a prvá, kde sa vraciame. To je tiež najviac "priechodné" v byte. V dôsledku toho by mala byť jeho funkčnosť v popredí našej pozornosti.

Slovo "hala" zvyčajne označuje vstupnú časť v byte. Môže sa skladať zo samotnej chodby alebo z chodby, časti haly alebo celej chodby. Pri použití otvorených dispozícií je chodba oddelená od hlavnej časti bytu pomocou priečky alebo pomocou vizuálneho zónovania.

Moderné dokončovacie materiály pre chodbu

Na základe účelu miestnosti, v modernom dizajne chodby by mali byť použité materiály, ktoré sú odolné voči opotrebeniu a oderu, odolávajú vysokej vlhkosti. Základné požiadavky na dokončovacie materiály:

 • odolnosť voči opotrebeniu (najmä pre podlahy),
 • jednoduchosť čistenia,
 • šetrnosť k životnému prostrediu.

Rovnaké požiadavky sa všeobecne vzťahujú na materiály na výrobu nábytku. Je nevhodné dokončiť prírodnú dyhu, používanie drahých drevín - v náročných prevádzkových podmienkach, s najväčšou pravdepodobnosťou netrvajú dlho.

Najvhodnejšie moderné podlahy pre vstupný priestor:

 • obklady z umelého kameňa alebo keramiky, t
 • keramické žulové dosky
 • odrezať prírodný kameň,
 • linoleum.

Môžete tiež použiť vysoko kvalitný laminát, ktorý vydrží vodu. Prirodzená podlaha a podlahová doska sa neodporúča používať - ​​rýchlo strácajú atraktívny vzhľad. Na steny sa najčastejšie používa maľba, alebo moderný papier odolný proti vlhkosti.

Moderné vybavenie chodby

Pre moderný dizajn interiéru chodby sa vyznačuje používaním nábytku, ktorý plní niekoľko funkcií súčasne. Napríklad lavica na obuv, spravidla slúži súčasne ako úložná škatuľa na topánky, pohovka, na ktorej môžete sedieť, je úložný priestor na výrobky na starostlivosť o topánky, šatníková skriňa je nahradená celým úložným systémom, ktorý má priestor pre vonkajšie oblečenie aj športové potreby.

 • Šatník. Tento prvok sa nachádza v takmer každom vstupnom priestore. V závislosti od veľkosti môže byť buď veľmi malá, alebo sa môže premeniť na celú šatňu, čím sa zabezpečí možnosť uloženia všetkého, od každodenného po sezónne.
 • Obuvnitsa. V takom prípade, ak to plocha dovoľuje, vo vnútri chodby je šatník na topánky. Jeho horná časť môže zároveň slúžiť ako rukavicový stôl alebo polica na tašky. Kľúče môžu byť uložené na rovnakom mieste, ak nie je možné vytvoriť samostatného správcu kľúča.
 • Seat. Moderný dizajn chodby naznačuje, že je tu miesto na sedenie, ktoré sa pohodlne nosí. Je to voľne stojaca stolička, lavica, stolička alebo sedadlo môže byť súčasťou skladovacieho systému alebo namontované ako jednotka s vešiakom.
 • Zrkadlo. Ďalším nevyhnutným prvkom vybavenia interiérovej haly je veľké zrkadlo, ktoré vám umožní zhodnotiť váš vzhľad pred odchodom von. No, ak vám toto zrkadlo umožňuje vidieť sa v plnom raste.
 • Rohože. Bez ohľadu na to, aká trvalá je podlahová krytina, hneď pri vchode stojí za to vložiť malý koberec, ktorý absorbuje väčšinu uličnej nečistoty. Ak sa drevo alebo laminát používa ako podlaha, priestor v blízkosti dverí by mal byť položený s obkladačkami alebo porcelánovým kameninovým materiálom, čím by sa vytvorila určitá „rohož“, z ktorej je ľahké odstrániť nečistoty bez toho, aby sa zvyšok podlahy príliš často umýval.
 • Osvetlenie. V dizajne chodby v modernom štýle hrá obrovskú úlohu správne osvetlenie. V interiéri haly je možné rozlíšiť nasledovné typy osvetlenia: všeobecné (pri vstupe do bytu), lokálne (potrebné na osvetlenie hlavných priestorov haly - zrkadlo, skriňa, atď.), Dekoratívne (vhodné na zdobenie haly, zvýraznenie potrebných konštrukčných prvkov, bude vizuálne rozširovať miestnosť).
 • Ďalšie prvky. Okrem tých, ktoré už boli uvedené, môžu byť vo vnútri chodby použité samostatné závesy na oblečenie, klobúky, stojany na dáždniky, držiaky na kľúče, konzolové stoly a iné predmety, ktoré často vykonávajú dekoratívne funkcie. Dizajnéri odporúčajú nepoužívať iba dekoratívne predmety, ktoré nenesú funkčnú záťaž. Ak sa napríklad rozhodnete ozdobiť chodbu podlahovou vázou, použite ju ako stojan na vychádzkové palice a slnečníky.

Dizajn a farebné rozhodnutie haly v modernom štýle

Bez ohľadu na veľkosť miestnosti, najvhodnejší štýl je považovaný za minimalizmus, ktorý umožňuje aj na skromné ​​oblasti, aby sa zmestili všetko, čo potrebujete, a vyhnúť sa neporiadok.

Vhodné pre dizajn vstupného priestoru a škandinávskeho štýlu, ktorý kombinuje jednoduchosť a šetrnosť k životnému prostrediu.

Bez ohľadu na štýl si vyberiete, mali by ste použiť minimálne dekoratívne prvky v interiéri, sa snaží zabezpečiť, aby hlavné kúsky nábytku sa na dekoratívne úlohu. Napríklad originálne držiaky na oblečenie a doplnky, ako na fotografii nižšie, sa môžu stať veľmi efektívnym prvkom dizajnu chodby v modernom štýle.

Farebné kombinácie použité v dizajne chodby v modernom štýle by mali prispieť k vizuálnemu zvýšeniu a prispôsobeniu proporcií. Okrem toho sa neodporúčajú tmavé tóny, pretože vstupný priestor zvyčajne nemá prístup k dennému svetlu a je najmenej osvetlený.

Ako hlavné tóny sú preferované:

 • Biela a jej odtiene (mliečna, krémová, snehová);
 • Béžová (káva s mliekom, slonovina, broskyňa);
 • Svetlosivá.

V závislosti od zvoleného štýlu sa ako ďalšie farby zvolia vhodné aktívne farby. Napríklad béžová je nádherne kombinovaná s prírodnými tónmi zeme, piesku, čokolády. Snehulienka je elegantne doplnená modrými, tyrkysovými a citrónovými tónmi. Je len potrebné zabezpečiť, aby neboli príliš tmavé.

Výnimky sú povolené, ak má chodba veľké rozmery alebo veľmi vysoké stropy. Čím jednoduchšie sú farebné kombinácie, tým lepšie, príliš jasné tóny a ostré kontrasty môžu vizuálne redukovať aj veľmi priestrannú vstupnú halu.

Fotografie z vnútornej chodby v modernom štýle

Nižšie sú uvedené rôzne možnosti a nápady pre chodbu v modernom štýle.

Foto 1. S pomocou zrkadiel, môžete rozšíriť úzku dlhú chodbu, pridať svetlo a lesk na to.

Foto 2. Vstavané stropné svietidlá poskytujú všeobecné svetlo, centrálne zavesenie zvýrazňuje vstupný priestor a nástenné svietniky zdobia nástenné zrkadlo, ktoré je hlavným dekoratívnym prvkom interiéru.

Foto 3.4. Aj tie najmenšie chodby v modernom štýle môžu byť vybavené potrebnými vecami: vešiakom alebo šatníkom, sedadlom a zrkadlom.

Foto 5. Svetlá farba stien, stropu a podlahy v dizajne chodby pripravuje priestor hraníc, čím sa zväčšuje jeho veľkosť.

Foto 6. Závesné skrine v modernom dizajne haly pomôžu vizuálne uľahčiť interiér a zjednodušiť čistenie.

Foto 7. Chodba je zdobená originálnymi držadlami na palce, maľbami, ozdobnými vankúšmi, ako aj klobúkami a zrkadlami, zavesenými na stene.

Foto 8. Veľké zrkadlové dvere skrine a zrkadlo nad stolom dodávajú objem a lesk, lesklá podlaha zvyšuje dojem.

Foto 9. Výber vstupného priestoru v interiéri chodby je realizovaný pomocou polkruhovej konštrukcie so zabudovaným úložným systémom.

Foto 10. Červená je najjasnejším prvkom dizajnu chodby v modernom štýle.

Zanechajte Svoj Komentár