Zónovanie zóny: výhody a nevýhody, typy, moderné myšlienky rozdelenia do dvoch zón

Územie miestnosti so závesmi umožňuje proporcionálne rozdelenie priestoru. Tento dizajn je obzvlášť vhodný a vhodný pre izby s malou plochou.

Výhody a nevýhody zónových záclon

Prideľte hlavné výhody a nevýhody vnútorných závesových konštrukcií.

výhodynedostatky

Na rozdiel od iných typov zón, táto možnosť je cenovo najdostupnejšia a lacnejšia.

Tkaniny akumulujú prach.

Dizajn závesov je rýchla a jednoduchá inštalácia, ktorá zahŕňa len montáž odkvapov.

Slabo prispievajú k zvukovej izolácii, ktorá nezabezpečuje pohodlný odpočinok a spánok.

Sú veľmi ľahko ovládateľné a nezaberajú veľa miesta.

Priehľadné modely svietia a preto nie sú schopné úplne skryť oddelený priestor.

Vďaka veľkému výberu modelov sa dajú vybrať pre akýkoľvek interiér.

Aké typy záclon použiť na oddelenie miestnosti?

Územie priestorov zahŕňa použitie záclon rôznych typov.

slepý

Vertikálne aj horizontálne modely sú ideálne na rozdelenie miestnosti. Žalúzie sú veľmi pohodlné, dokonale skryjú oddelenú zónu a pri montáži sú takéto konštrukcie takmer neviditeľné.

Vo fotografickej horizontálnej žalúzie, ako možnosť zónovanie do obývacej izby, v kombinácii s priestorom na spanie.

Japonské závesy

Mobilné panelové záclony s ich vzhľadom, pripomínajú vnútorné priečky a zaberajú minimum miesta. Japonské obrazy, zdobené vzormi alebo kresbami 3D, robia interiér miestnosti rafinovanou a originálnou.

Bavlnené záclony

Beztiažové závesy vytvárajú zaujímavý optický efekt v miestnosti a nerobia z neho ťažšie. Územné členenie s pomocou bavlnených závesov na záclony vyzerá veľmi nezvyčajne a stáva sa skutočným dekoratívnym vrcholom celého interiéru.

Záclony (tyl)

Priehľadné závesy na strop, vhodné najmä na zónovanie malej plochy miestnosti. Sú schopní prispôsobiť priestor, pridať k nemu objem a pocit ľahkosti.

textil

Musia byť obojstranné, aby na oboch stranách vyzerali krásne. Husté portiere vykonávať nielen dekoratívne funkcie, ale tiež vám umožní vytvoriť osobné a viac súkromného priestoru v miestnosti.

Rolety

Rolshtora sú vhodné nielen pre funkčné územné členenie miestnosti, ale aj vynikajúcu možnosť maskovania. Za nimi môžete skryť všetko, čo chcete: od výklenku na chodbe alebo v kúpeľni až po regály v obývacej izbe alebo šatňu v spálni.

Nápady na rozdelenie jednoizbového bytu alebo štúdia na dve zóny

Správne rozdelenie jednoizbového bytu prispieva k vytvoreniu pohodlného interiéru.

Spálňa a obývacia izba

Závesná stena v rozloženej forme nemení veľkosť haly v kombinácii so spálňou. Látkové tkaniny, nielenže vám umožňujú obmedziť samostatný priestor, ale tiež poskytujú štýlový vzhľad a vytvárajú pohodlie, a to ako v spálni, tak v priestore pre hostí.

Na fotografii je znázornené členenie spálne a obývačky v podkroví, s pomocou bielych závesov.

Kuchyňa a obývacia izba

To bude vyhovovať rôznym modelom praktickejších materiálov a materiálov. Správne zvolená výzdoba pre zónovanie, v kombinácii so všeobecným interiérom, je schopná urobiť takúto kombinovanú miestnosť perfektnou.

Na fotografii je znázornená kombinovaná kuchyňa a obývacia izba s zónami vo forme priesvitných závesov.

Územné možnosti v interiéri izieb

Príklady úspešného oddelenia v rôznych miestnostiach.

škôlka

Záclony vám umožňujú vytvoriť skutočne vzdušný dizajn miestnosti a pomôcť oddeliť hraciu plochu, tréningový priestor alebo miesto na spanie umiestnené vo výklenku. Aj tento dizajn bude vynikajúcou voľbou pre škôlku s deťmi rôznych pohlaví.

spálne

Pomocou zón môžete optimalizovať priestor v spálni, izolovať priestor, v ktorom sa nachádza posteľ, komoda, šatníková skriňa, toaletný stolík, alebo zariadiť ďalšie územie.

Pri chate

Malý letný domček je možné pomocou záclon rozdeliť na samostatné zóny. Jednoduché modely z prírodných materiálov, bez zbytočnej domýšlivosti, dokonale ladia s celkovým interiérom miestnosti a vytvárajú v nej dokonalú harmóniu.

Na fotografii je podkrovie v vidieckom dome, rozdelené hrubými závesmi.

šatňa

Dvere šatne nachádzajúce sa v malej miestnosti môžu byť nahradené obyčajnými závesmi. Tento druh dekorácie, má mnoho konfigurácií a umožňuje vizuálne zväčšiť priestor.

Na fotografii je malá spálňa a šatňa, oddelené svetlohnedými závesmi.

balkón

V izbách, v kombinácii s balkónom, na zónovanie tiež použiť rôzne záclony. Je teda možné vytvoriť dve zóny, ktoré sú zdobené v rovnakom alebo inom štýle, napríklad obývacia izba a kancelária alebo spálňa a rekreačná oblasť.

Odporúčania pre použitie záclon-priečok

Pre kompetentné zónové záclony by ste mali zvážiť niekoľko nuancií:

  • Pre malé miestnosti je lepšie zvoliť záclony-priečky ľahších materiálov v jasných farbách. Nebudú preťažovať priestor a vizuálne ho rozširovať.
  • Pri použití záclon hrubých a tmavých tkanín by ste mali venovať pozornosť dodatočnému osvetleniu v odnímateľnej zóne.
  • Výber záclon pre miestnosť, ktorá by mala byť rozdelená len do dvoch zón, je lepšie použiť jednoduché plátna alebo modely s jednoduchými a nie zložitými vzormi.
  • Ak je miestnosť vyrobená v pastelových farbách, pre zónovanie, môžete si vybrať vzory živšie odtiene.

Fotogaléria

Záclony do zón sú nielen funkčné, ale aj dekoratívne. Poskytujú mnoho štýlových nápadov pre miestnosť, čo vyžaduje rozdelenie priestoru a umožňuje racionálne využívanie jeho priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár