Škandinávska obývacia izba: 75 návrhov

Voľba ľahkého a ľahkého škandinávskeho štýlu pre interiér obývačky je pomerne zaujímavým riešením pre návrh domov a bytov. Prevaha jasných farieb v miestnosti pomôže, aby bola priestranná, opticky zväčšila plochu a zdôraznila komfort. Pre takýto smer by boli vhodné a malé škvrny tmavých odtieňov. Dekor v škandinávskom štýle obývacej izby by mal byť minimalistický. Podľa tohto pravidla bude vylúčené neporiadok v miestnosti, umožní vám vytvoriť pohodlnú rekreačnú oblasť pre deti a dospelých. S osobitnou pozornosťou však pre takýto smer treba zvoliť lampy: musia byť jasné a osvetľovať celú oblasť miestnosti. Pokiaľ ide o dekor, len pár obrazov bude stačiť na vytvorenie krásneho a stručného dizajnu.

Vlastnosti, vlastnosti a výhody štýlu

Medzi najdôležitejšie kvality škandinávskeho štýlu patrí ľahkosť a pokoj. Smer je jednoduchý, ale vyžaduje dobré prirodzené a umelé osvetlenie. Nepoužíva svetlé inklúzie alebo ostré kontrasty: vďaka tejto zvláštnosti v škandinávskom štýle sa ľahko dosiahne harmónia a pohodlie.


    

Medzi jeho výhody patria:

 • jednoduchá implementácia (dostupné jednoduché materiály umožnia majiteľom ľahko vykonať návrh vlastnými rukami);
 • nedostatok náročnosti a používania minimálneho množstva nábytku (prispieva k vytvoreniu útulnej modernej atmosféry);
 • možnosť realizácie v obývacej izbe s akoukoľvek plochou (vzhľadom na prevládajúcu bielu farbu v interiéri, prítomnosť dobrého osvetlenia, aj malá miestnosť bude vyzerať štýlovo a originálne).


    

Rozsah farieb

V škandinávskom štýle prevládajú farby charakteristické pre tento vzhľad - Škandinávia (Švédsko, Nórsko, Dánsko). Hlavná farebná schéma by mala byť biela. V menších množstvách sa môže použiť svetlošedá alebo svetlohnedá (farba vyčíreného dreva). Zvýraznené tóny v dizajne pomôžu a tmavé škvrny - modrá, čierna. Vhodné "svetlé" farby používané v smere sú považované za tmavú horčicu a tmavo tyrkysovú. Umožňujú vám dať celému interiéru nezvyčajný vzhľad a urobiť ho jedinečným.


    

Pri výbere farieb by ste nemali úplne opustiť svoje obľúbené svetlé farby. Môžu byť prítomné v miestnosti v malom množstve. Napríklad, červeno-biely alebo oranžovo-biely vankúš so severným ornamentom s výhodou rozriedi svetelný dizajn a zvýrazní pohodlie.


    

Materiály na dekoráciu a dekoráciu

Keďže jednou z hlavných vlastností škandinávskeho štýlu je jednoduchosť, potom si musíte vybrať materiály, ktoré zdôraznia jednoduchosť interiéru. Ak je to možné, mali by ste uprednostniť povrch, ktorý vytvorí svetlú atmosféru. Preto by sa mali opustiť materiály s ozdobnými vzormi, ozdobnými ornamentmi. Čím ľahšie bude oprava vykonaná, tým presnejšie bude vytvorený štýl zachovaný. Tiež by ste mali venovať osobitnú pozornosť vysokej kvalite a ekologickej úprave. Použitie dreva s miernym spracovaním, prítomnosť v dizajne obyčajných prírodných tkanín pomôže plne udržať smer. Keď sa tieto pravidlá zohľadnia, prepracovanie sa vykoná jednoducho a veľmi rýchlo.


    

steny

Správnym riešením pre výzdobu stien v škandinávskom štýle bude obvyklý obraz. Pre prácu by sa mali zvoliť svetelné kompozície: sivá, svetlomodrá (takmer biela) alebo čisto biela. Môžete kombinovať v dizajne stien obývacej izby v dvoch farbách naraz. Napríklad, za rekreačnej oblasti maľovať stenu v svetlo šedej farbe, a nechajte zvyšok biely. Univerzálnym riešením by bolo natrieť všetky steny bielym. V tomto prípade môže byť povrchová textúra ideálne rovnomerná, alebo má mierny reliéf, jemné objemové vzory. Platná možnosť by bolo a lepenie biela tapeta. Môžu to byť obyčajné farebné tkaniny alebo dokončovacie materiály s malými konvexnými vzormi. Dobrý vzhľad v škandinávskej obývacej izbe bude a bude dokončovať, napodobňovať tehly. Môžu to byť špeciálne tapety alebo penové panely v bielej farbe.


    

Paul

Rozhodne v obývacej izbe, zdobené v škandinávskom štýle, musí byť položená drevená podlaha. Odporúča sa dávať prednosť výrobkom s jasným vzorom dreva a minimálnym spracovaním. Materiály by mali byť položené v bielej, svetlosivej, šedej alebo svetlohnedej farbe. Pokiaľ ide o typ výbavy, ktorý sa má vybrať, najvýnosnejšie riešenia zahŕňajú parkety a laminátové podlahy. Pravidelné parkety položené z úzkych dosiek, môžu pokaziť celkový interiér miestnosti. Nielenže sa rozbije celkový interiér, ale aj menej pokojný (dynamickejší). Pri vytváraní útulnej obývacej izby je povolená aj kombinácia mäkkej textílie a drevených podláh. Tak, v rekreačnej oblasti môžete položiť ľahký koberec, a vo zvyšku miestnosti položiť laminát.


    

strop

Pre obývacie izby, zdobené v škandinávskom štýle, je celkom jednoduché vybrať si povrch stropu. Vhodné možnosti zahŕňajú:

 • obyčajná bielizeň;
  Umožňuje jednoduchú a cenovo dostupnú opravu, dokonale dopĺňa celkový vzhľad miestnosti.
 • sadrokartónové konštrukcie;
  Odporúča sa vyschnúť stropy sadrokartónovými doskami, ktoré sa budú musieť vyrovnávať na bielenie príliš dlho. Výška steny pre takúto konštrukciu by mala byť väčšia ako 2,7 m. Inak jej inštalácia povedie k vizuálnemu zmenšeniu obývačky. Sadrové stropy môžu byť zostavené z 1-2 úrovní, ale všetky by mali byť natreté bielou farbou.
 • natiahnuté plátno.
  Pohodlné riešenie pre rýchle "zarovnanie" stropu. Odporúčané nie sú lesklé a matné plátno s bielou farbou. Vhodný model "pod omietkou", "pod saténom".

    

Výber nábytku

Pre relaxačný priestor v obývacej izbe si musíte vybrať pohodlnú pohovku. Odporúča sa vybrať modely s mäkkými lakťovými opierkami. Môže byť doplnená dvojicou stoličiek čalúnených v rovnakej tkanine alebo čo možno najkvalitnejšej. Samotná pohovka môže mať bielu, svetlosivú, šedo-modrú farbu. Malý konferenčný stolík, inštalovaný pred pohovkou, môže mať prídavnú poličku alebo môže byť doplnený kolieskami. Ale musí byť drevené. Pri skladovaní kníh, suvenírov sa odporúča zakúpiť si malý drevený stojan v prírodnej alebo bielenej farbe stromu, natretý svetlo šedou, bielou farbou. V priestrannej hale môžu majitelia nainštalovať aj bielu knižnicu s otvorenými policami alebo zavesiť 2-3 biele police na stenu. Ak máte v úmysle inštalovať TV, potom pod ním si môžete kúpiť jednoduchý biely skrinka (podobne ako zavedený konferenčný stolík).


    

osvetlenie

Hlavnou požiadavkou na osvetlenie v škandinávskej obývačke je jej jas a primeranosť. Každý roh svetlej miestnosti by mal byť kedykoľvek správne osvetlený. Ako hlavný iluminátor sa odporúča zvoliť závesný luster s neštandardným tienidlom. Interiér je ideálnym doplnkom dizajnérskeho modelu, ktorý sa skladá z mnohých prvkov a obsahuje množstvo žiaroviek. Samotný strop môže byť biely, čierny, sivý. Laconic pridať oddychovú zónu pomôže podlahové lampy alebo škvrny. Ak je izba má veľkú plochu, stropné reflektory, umiestnené pozdĺž 1-2 steny, bude tiež užitočné. Pomôžu osvetliť vzdialené časti miestnosti. Aj vo vzdialených zákutiach obývacej izby môžu majitelia inštalovať 1-2 podlahové lampy. Moderný elektrický krb môže slúžiť aj ako pomocný zdroj svetla.


Dekor a textílie

Tematickým vnútorným prvkom škandinávskej obývačky môže byť falošný krb alebo obyčajný elektrický krb. Samozrejme, že v vidieckom dome môžu majitelia rozložiť skutočný krb, v ktorom strávia svoj rodinný voľný čas v zime. Štýlový elektrický model v bielej alebo čiernej farbe bude tiež vhodný na celkový vzhľad. Na stenách majiteľov môže visieť pár obrazov s monochromatickými kresbami alebo nápismi. Priblížia sa aj obrázky s obrazom zasnežených horských krajín. Dokonale dopĺňa tento dekor a sedacie vankúše so severnými ornamentami alebo čiernymi a bielymi siluetami jeleňov, hôr. Záclony odporúčame zvoliť v bielej alebo šedej farbe. Môžu to byť dlhé tkaniny v podlahe alebo zvinuté monofónne závesy. Dobre doplňte vytvorený smer a pár zelených rastlín, ktoré sú inštalované na parapete, pri vchode do miestnosti, na konferenčnom stolíku.


Rôzne drevené dekorácie pomôžu krásne vyzdobiť škandinávske obývacia izba: 3d figúrky z preglejky, drevené prívesky a vyrezávané drevené vázy z bielej alebo svetlohnedej farby.


    

Malá škandinávska obývacia izba

Vytvorenie malej obývačky v Chruščove alebo inom malom byte je praktickým a správnym riešením. Svetlá úprava a nábytok pomôže vizuálne zvýšiť strop, aby sa priestor priestranný. Prítomnosť šedých škvŕn v malej miestnosti je lepšie vylúčiť. Ale položenie svetlej hnedej drevenej podlahy naopak prispeje k zdôrazneniu osobitnej pohodlia a pohodlia. Pre organizovanie rekreačnej oblasti sa odporúča vybrať si malú pohovku a 1-2 stoličky. Blízko nich môžete inštalovať kompaktný konferenčný stolík. Dobrým doplnkom bude vysoká skriňa umiestnená vedľa pohovky. Ako dekor sa odporúča použiť niekoľko matných nástenných malieb. Tiež zdôrazniť, že štýl pomáha umiestnenie na skrinke malého hrnca so zelenými rastlinami. Záclony v malej obývacej izbe je lepšie si vybrať dlho na podlahu alebo krátke, pokrývajúce parapet. Vankúše by sa nemali používať.


    

záver

Po starostlivom preštudovaní opisu, vlastností a vlastností škandinávskeho štýlu je jednoduché v ňom ozdobiť priestrannú alebo malú obývaciu izbu. Tento smer umožní aktualizovať interiér miestnosti, opticky zväčšiť jeho plochu a vytvoriť harmonickú atmosféru. Na žiadosť majiteľov môže použiť len bielu farbu, alebo dať prednosť kombinácii šedej a bielej. S riadnym výberom povrchových úprav a nábytku v týchto farbách vytvoriť úžasný obývacia izba bude pomerne jednoduché a jednoduché. V prípade potreby môžu kombináciu svetla dopĺňať aj ďalšie sýtejšie alebo tmavšie farby. Tiež je potrebné venovať osobitnú pozornosť výberu optimálnej výzdoby a svietidiel: musia kompetentne dopĺňať vytvorené prostredie a zdôrazňovať atraktívnosť smeru.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár