Šedá podlaha 75 fotografických príkladov v interiéri

Celkové vnímanie miestnosti veľmi často závisí od voľby farebnej schémy podlahovej krytiny. Šedá podlaha v interiéri vyzerá ušľachtilá a má úžasnú schopnosť zvýrazniť ostatné farby dekorácie a vyrovnať účinky príliš svetlých farieb. Nasýtené alebo mäkké pastelové, svetlé alebo tmavé, s hravým leskom alebo matným matným povrchom, textúrované alebo dokonale hladké - podlaha v elegantnom tienistom odtieni bude harmonicky zapadnúť do výzdoby miestnosti, zdobenej v takmer akomkoľvek štýle.

Sivá

Šedá farba je neuveriteľne plastická a v interiéri mnohých miestností je výhodná. Jeho prítomnosť je organicky prepojená v dizajne moderného bytu av interiéri verejnej inštitúcie. Kohler má niektoré funkcie, vďaka ktorým sa jeho použitie pri zdobení nábytku niekedy stáva kľúčovým a vytvára určitú atmosféru v miestnosti.

 1. Výzdoba interiéru v šedej farbe je bezpečná v miestnostiach s vysokým osvetlením.
 2. Nenápadné čiernobiele farby môžu upokojiť nervy bez podráždenia nervového systému. V miestnosti s množstvom ušľachtilej šedej, doplnenej originálnym kontrastným dekorom, sa budú ľudia so zvýšenou vzrušivosťou cítiť lepšie.
 3. Odtiene svetlého popola dodávajú miestnosti akýsi lesk. Tieto tóny vyzerajú skvele v obývacej izbe a sú efektívne kombinované so sklom. Pridajte si krištáľovú výzdobu, originálne konferenčné stolíky so sklenenou špičkou, aby ste zvýšili futuristickú sofistikovanosť.
 4. Pre zvýšenie hebkosti sivých odtieňov strednej intenzity v interiéri by mali byť doplnené teplými zemitými tónmi a textúrovanou povrchovou úpravou imitujúcou drevo.
 5. Bohatá tmavo sivá nebude tmavá, ak skombinujete tento tón s béžovou, krémovou alebo mliečnou.

Svetlé odtiene sivej opticky rozširujú priestor, tmavé oblasti skrývajú.

    

Podlahové materiály

Druhy podláh sú pôsobivé v ich rozmanitosti. Pri vytváraní podlahy v šedej farbe by ste sa mali rozhodnúť pre najobľúbenejšie a najpraktickejšie materiály:

 • laminátové podlahy;
 • linoleum;
 • doska;
 • parkety;
 • dlažba.

Laminát je panel z MDF, upravený živicami a zdobený papierovou vrstvou. Laminovanie povrchovej úpravy tohto materiálu sa vykonáva špeciálnym lakom, vďaka ktorému je laminátová podlaha veľmi odolná voči opotrebeniu. Nesporné výhody takéhoto náteru - estetika a jednoduchá inštalácia. Ale nevýhody laminátu oveľa viac:

 • nízka ekologickosť;
 • nestabilita voči vode;
 • vysoká cena za skutočne odolné triedy.

Linoleum, podobne ako laminát, má nízku ekologickosť a relatívne nízku odolnosť voči opotrebeniu. Ale moderné technológie umožňujú výrobcom vyrábať širokú škálu materiálov, čo umožňuje implementovať takmer akékoľvek konštrukčné riešenie. Jednoduchosť čistenia, množstvo farieb a textúr robí z tohto typu podlahy jeden z popredných dokončovacích materiálov.

Parkety a podlahy zostávajú najšetrnejšou k životnému prostrediu a odolnou podlahou. Nevýhodou je vysoká cena a zložitosť inštalácie parkiet, ktorú môže vykonávať len skúsený špecialista.

Šedá dlažba organicky vyzerá nielen v kúpeľni. Podlahu je možné orezať týmto materiálom v pracovnom priestore kuchyne av časti chodby.

    

Šedá podlaha v rôznych štýloch interiéru

Nadčasový a mnohostranný popol organicky tkaný do mnohých populárnych vo vnútornom toku. Všestrannosť a schopnosť harmonizovať s inými farbami robí z ušľachtilej šedej farby vizitku mnohých štýlov.

Šedo-strieborná podlaha vo výzdobe miestnosti, zdobená high-tech spôsobom, dokonale zdôrazňuje množstvo sklenených povrchov a nábytku s kovovými nohami.

Šedá nezdôrazňuje pozornosť, preto je ideálny pre minimalistický a moderný dizajn. Tento odtieň harmonicky dopĺňa celkovú koncepciu miestnosti, čo jej umožňuje byť centrom špecifických detailov a nie celých povrchov.

Svetlošedá podlahová doska je nepostrádateľná pre vidiecky štýl všeobecne a najmä pre jeho provensálske motívy. Zvlášť atraktívna je kombinácia pastelovo modrých, popolavých a bielych farieb.

Tmavo ušľachtilú šedú podlahu stále ovláda guľa v podkroví a škandinávskom štýle. Oba trendy vítajú prítomnosť kobercov. Keď urobíte interiér podkrovia, mali by ste sa rozhodnúť pre syntetické textílie tyrkysovej farby, ktoré zdôraznia hĺbku tmavosivej farby. Škandinávske motívy sú porazené prírodnými materiálmi: pokožka kontrastnej farby bude organicky dopĺňať popol podlahu dubu.

    

Vynikajúca šedá podlaha: kombinácia so stenami

Šedá je báječný priateľský sused, ktorý je schopný vyzdvihnúť všetky výhody a zjemniť nedostatky aj tých najkomplexnejších odtieňov. Popol sa najčastejšie používa na zjemnenie kontrastných farieb, ako je biela a čierna. Tento odtieň je nenahraditeľný v kombinácii bielych stien s dekorom červenej farby: s tým sa podobná paleta stáva viac zdržanlivou.
Interiér vyzerá prirodzene, v ktorom sú podlaha aj steny vyrobené v rovnakom odtieni šedej, ale s rôznou intenzitou pigmentu. Jasné a bohaté farby pomáhajú diverzifikovať takéto dekorácie:

 • žltá;
 • oranžová;
 • bohatá tyrkysová.

Tieto odtiene musia byť pridané merané vo forme dekoru: textílie, riad, obrazy. Ak je v stene dutý výklenok, môže byť tiež natretý svetlejšou farbou.

Sivá podlaha je kombinovaná s bledoružovými, levanduľovými alebo fialovými, vínnymi a pastelovo modrými alebo zelenými stenami. Tmavé zlato, bodkujúce dekoráciu veľkých povrchov, tiež slúži ako skvelý doplnok k šedej podlahe.

    

Kombinácia šedej podlahy s dverami

Voľba optimálnej farby pre dvere, ktoré budú výhodne kombinované so sivými podlahami, závisí od celkového štýlu miestnosti, základnej farby stien a povrchovej úpravy, ktorá sa používa na týchto povrchoch (farba, tapeta, sadrovec). Najviac organicky vyzerajúce sivé dvere, odrážajúce hlavnú farbu podlahovej krytiny.

Ďalšou bezpečnou voľbou pre kombináciu dverí a podláh pre miestnosti s prírodným dreveným obložením je ušľachtilá farba wenge. Táto hlboká a bohatá farebná schéma na pozadí popolavej drevenej podlahy vyzerá ešte mäkšie a prirodzenejšie. Ďalšou výhodou wenge je schopnosť kombinovať sa so studenými aj teplými odtieňmi iných povrchov.

Biele, smotanové, mliečne, béžové a karamelové odtiene sú vhodné pre vchody do svetlých stien.

Množstvo svetla vizuálne zvyšuje obmedzený priestor, vizuálne rozširuje aj skromné ​​oblasti v "Chruščov".

    

Šedá podlaha v obývacej izbe

Popolcové odtiene pomáhajú, aby bola sála obmedzená a zároveň slávnostná. Šedá podlaha slúži ako vynikajúce zázemie pre ľahký alebo svetlý nábytok: v prvom prípade kladie dôraz na čistotu a sofistikovanosť náhlavnej súpravy, v druhej zvyšuje hĺbku bohatého odtieňa, ale úroveň jeho dominancie v interiéri miestnosti.

Koberce na sivej podlahe vyzerajú obzvlášť harmonicky. A výrobky s dlhým zdriemnutím, vyrobené v bohatej bohatej farbe, a neutrálne hnedé alebo béžové koberce sú dokonale kombinované s neutrálnym sivým tónom, čo dodáva miestnosti mimoriadny komfort.

Obývacia izba by nemala byť sivá a matná, takže agresívne odtiene môžu byť použité na vytvorenie netriviálnej atmosféry v tejto miestnosti. Šedá podlaha pomáha znižovať ich vplyv, čím je dizajn vyváženejší, zdržanlivejší a pokojnejší.

    

Šedá podlaha v kuchyni

Všetky odtiene sivej sú ergonomické a ľahko sa ošetrujú, preto sú jednoducho nepostrádateľné v miestnostiach s vysokou pravdepodobnosťou znečistenia povrchu. Pre kuchyňu bude najlepšou voľbou pre dokončenie podlahy popol-farebné dlaždice. Čistenie tohto náteru netrvá dlho. Jednoduchosť čistenia dlaždíc v kuchyni zohráva obrovskú úlohu pre bakalárske byty aj páry s deťmi.

Rovnako ako v obývacej izbe, šedá podlaha bude dokonalým doplnkom k jasným slúchadlám. Kuchynský nábytok zo žltej, svetlo zelenej, oranžovej, tyrkysovej a ďalších bohatých farieb na pozadí popola podlahy nebude vyzerať tak kyslé a vzdorujúce.

Fanúšikovia prírodných materiálov sa nemusia nevyhnutne vzdať svojich preferencií. Rozmanitosť dlaždíc, ktoré napodobňujú podlahovú dosku, vám umožní účinne ozdobiť kuchyňu v klasickom štýle. Výrobcovia ponúkajú obklady nielen štandardného štvorcového tvaru: dlažba vo forme parketových dosiek môže byť namontovaná rybia kosť, kombinujúca niekoľko odtieňov šedej.

    

Podlahy v spálni

Všetky odtiene sivej nájdu svoje právo na podlahe v spálni. Interiér v monochromatickom low-key gamut, ako žiadny iný, je vhodný pre dizajn tejto miestnosti. Popol pôsobí na človeka relaxačne, pomáha upokojiť a pokojne zaspať, vyhadzovať všetky denné úzkosti.

V monochromaticky sivom interiéri sa môžete bezpečne hrať so sýtosťou hlavnej farby. Napríklad, hlavná pozornosť v spálni môže byť vykonaná na "aktívnej" stene, maľovanie povrchu za hlavou postele v intenzívnejšie odtieň šedej, ktorý bude kombinovaný s šedou podlahou.

Okrem súvisiacich tónov popola sa tmavo šedá dokonale hodí do bielej alebo béžovo-hnedej spálne. Teplo čokoládových odtieňov, nádherná zlatistá béžová farba a slávnosť snehobielej farebnej schémy sú dokonale zdôraznené hlbokou šedou farbou.

    

Šedá podlaha v kúpeľni

Dokonalá biela dlažba v kúpeľni sa stáva ešte majestátnejšou v kombinácii s tmavosivou podlahou a svetlosivým obložením. Takáto farebná paleta je obzvlášť harmonická pri použití dlaždíc, ktoré napodobňujú prírodný mramor.

Kúpeľňa, zdobená v odtieňoch zelenej, tiež potrebuje zdržanlivý a neutrálny sused v podobe šedej podlahy. Popol bude klásť dôraz na čerstvosť zelene a na belosť umývadla a samotného kúpeľa.

    

Popolková podlaha tiež vyzerá elegantne v kúpeľniach, ktorých dominantné farby sú modrá, levanduľa, pastelovo žltá, oranžová, bledoružová a odtieň morskej vlny.

Para z tvrdej vody môže zanechať nepríjemný sivastý kvet na dlaždici v kúpeľni. Preto je pre túto miestnosť výber dlaždice v jasných farbách s matnou povrchovou úpravou, ktorá je jednoduchšia a ľahšia na odstraňovanie vodného kameňa.

    

Šedá na chodbe

Praktickosť sivej je neoceniteľná v hale av chodbách. Popol-farebné podlahy sú pomerne ľahko udržiavať čisté, zložité znečistenie nie je tak znateľný na neutrálne sivé povrchy. Preto sa táto farebná schéma aktívne používa v pasážach.

Na chodbách nie je vždy veľká plocha a dobré osvetlenie, takže pre túto časť bytu je lepšie zvoliť svetlosivý alebo tlmený perlový odtieň. Dodatočné osvetlenie vizuálne dotvára povrch trblietavým svetlom a vizuálne zväčšuje plochu.

Pre priestranné chodby je vhodné použitie tmavších odtieňov. Kombinácia s interiérovými dverami vo farbe wenge urobí z interiéru rafinovanejší a luxusnejší.

Kombinácia ľahkej popolovej podlahy s tapetou, v ktorej sa leskne, tiež opticky rozšíri úzku miestnosť.

    

záver

Šedá podlaha je skutočný návrhársky nástroj, ktorý vám umožní, aby bol interiér útulný, útulný a vyvážený. Originálny dekor a dobre premyslené osvetlenie umožňujú vytvoriť netriviálnu dekoráciu, ktorá nevyzerá matne a depresívne, aj keď dominujú farby popola.

Zanechajte Svoj Komentár