High-tech štýl v interiéri - 25 inšpiratívnych fotografií

Jeden z tých štýlov, ktoré sa časom nestanú zastaranými kvôli neustálemu zavádzaniu nového. High-tech štýl v interiéri bytu alebo domu je najmodernejším, moderným, high-tech štýlom existujúcich (zároveň nie je preťažený detailmi a vhodnejšími pre každodenný život v porovnaní napríklad s futurizmom). Architekti s dizajnérmi ho využívajú, keď chcú zdôrazniť progresívnosť, prestíž budovy (alebo priestorov) a zároveň poskytujú návštevníkom špičkový komfort.

História vzhľadu

Názov high-tech je krátky pre high-tech, doslova "high-tech". Korene tohto štýlu rastú zo vzdialených dvadsiatich rokov 20. storočia, modernizmu, konštruktivizmu, ktorého vzhľad vďačíme za presídlenie ľudí v mestách, rozvoj tovární, tovární, masovej výroby.


Takéto dlhodobo známe stavebné materiály ako betón, sklo, kov sa začali objavovať všade, kde sa ľudia naučili, ako ich rýchlejšie, lacnejšie, vo veľkých objemoch. Ako čas plynul, objavili sa všetky nové a úžasné vynálezy, ktoré uľahčili každodennú ľudskú prácu, pre ľudí bolo ľahšie snívať o vzdialenej budúcnosti, o prieskume vesmíru, čo sa v umení odrazilo v ľuďoch.


Od 60. rokov sci-fi knihy a kino nápady, pop art (populárne, masové umenie) štýl začal prenikať do architektúry, dizajnu, značenie čoskoro high-tech, cez inžinierske komunikácie vytiahol, množstvo kovu, skla, nové fasádne materiály ako aj vo vnútri (ako vo Francúzskom národnom centre pre umenie a kultúru Georges Pompidou, architekt R. Rogers, Renzo Piano, anglická budova spoločnosti Lloyds, arch. R. Rogers).


Od konca sedemdesiatych rokov sa moderné high-tech technológie stali hybnou silou, ktorá čoraz viac odvážne ukázala verejnosti najneuveriteľnejšie tvary vytvorené z rovnakého kovu, skla a betónu - rôzne obrovské zakrivené podlahy, guľovité mušle, „cencúle“ a podobne.


Dnes, nové vynálezy a úspechy inžinierstva okamžite prejsť k výzbroji dizajnérov a architektov, aby sa interiér v high-tech štýlu prekvapujúce, ako je to možné s jeho pohodlie.

Do obleku

Ako bolo uvedené vyššie, high-tech v interiéri bude vyhovovať bohatým ľuďom, ktorí milujú pohodlie, ktorí poznajú hodnotu svojho času. Títo ľudia milujú poriadok, rovné čiary, prísne formy, nezvýhodňujú svetlé, pastelové farby, naopak, ich oči spočívajú na čiernej, bielej, šedej.


Najprv budú testované všetky technologické inovácie, ktoré sú v interiéroch v high-tech štýle. Nemusí vysvetľovať, čo je to inteligentný domov, miluje funkčnosť, nenávidí zberateľov suvenírov bez jasne definovaného užitočného účelu.


Množstvo svetlých, bielych kvetov, lesklých povrchov je nepravdepodobné, aby vyhovovalo rodine s dvoma deťmi. Skôr to bude vhodné pre úspešných podnikateľov: bakalár alebo bakalár, ktorí sú zvyknutí platiť upratovaciu službu, aby si udržali perfektný poriadok doma.


Úspešní mladí ľudia, ktorí sa riadia modernou módou, ocenia aj interiér v high-tech štýle, keďže to znamená veľa voľného priestoru s dostatočnou kapacitou, vďaka rôznym skrytým, skrytým úložným miestam, ako aj zariadeniam s rôznymi zábavnými a hudobnými systémami - kde sa dá otočiť milovníci párty, že hostia čoskoro nezabudnú.


Domáce dekorácie v high-tech štýlu vyhovuje racionalistom, materialistom, pragmatikom.

Harakteriki

Ak chcete lepšie porozumieť funkciám štýlu, prečítajte si nasledujúce odseky s príkladmi:

 1. Vyrobiteľnosť: hlas, diaľkové ovládanie, osvetlenie. Rýchlovarná kanvica alebo nástenný ventilátor, ktorý môžete zapnúť pomocou aplikácie na smartfóne, keď sa práve blížite k domu.

Rolety, záclony, zásteny, priečky, ovládané diaľkovým ovládaním. Alarm, dym a normálne. Tu sú len niektoré príklady technických zázrakov a vybavenia moderného domáceho hi-tech.

 1. Materiály, textúra: kov, sklo a betón, niekedy plast. Používajú sa vždy a všade: hliníkové tienidlá, dlhé drôty, panely na steny, nábytok, stropy z nehrdzavejúcej ocele, chrómované rukoväte, sklenené dosky.

Steny sú z farebného alebo obyčajného betónu, zarovnané, natreté v upokojujúcich farbách. Úspešne sa prispôsobia samonivelačným teplým podlahám, strešným stropom. Ak kov nestačí, môžete dokonca zariadiť falošnú externú komunikáciu, vzdávajúc hold skorým vysokoprúdovým alebo kovovým stĺpikom, vzperám.


Ak sa používajú tkaniny, sú tiež technologicky vyspelé: samočistiace, vodoodpudivé vlákna, metalizované vlákna a koženka. Okrem toho, akcent môže byť použitý v kontrastnej textúre - napríklad, chlpatý koberec s dlhým zdriemnuť, ľanové vankúše, záclony.

 1. Chromatické farby, to znamená čierna, biela, sivá a jej odtiene, ako aj oceľ, striebro, kov. Harmonický interiér samozrejme neznamená nemocničnú monotónnosť, vyžaduje sa farebný akcent, napríklad svetlá pohovka alebo koberec, obraz žánru pop artu alebo fotorealizmu. Farebné akcenty budú čisté, priamočiare odtiene, jasne na jednoduchom farebnom kruhu.

 1. Osvetlenie. High-tech svetla sú veľa. Žiarovky sú nevyhnutne energeticky úsporné, halogénové, neónové, často skryté. Všetky zóny, pracovné plochy môžu byť osvetlené oddelene od ostatných a pracujú automaticky pri pohybe (keď sa otvoria dvere skrine, keď majiteľ vstúpi do chodby, keď zhasne hlavné „horné“ svetlo) alebo podľa popu a hlasu.

Tu sa môžete pobaviť, napríklad usporiadať farebnú hudbu, keď vypnete veľké svetlo.

 1. Zdanlivá jednoduchosť a stručnosť. V štýle high-tech liniek sú rovné, povrchy sú hladké, hladké, hladké, viditeľný nábytok - na minimum. To všetko spolu s farebnou schémou dáva pocit chladu, čistoty, pokoja, transparentnosti. Po zhone mesta s vizuálnym reklamným hlukom, bahnom, v takej oáze ticha si dokonale odpočiniete. Jednoduché formy doplnkov (napríklad vázy, stojany) sú tiež večné, ako samotná geometria: guľa, kužeľ, krabica, kocka.

V rôznych izbách domu

Je to trochu o zaujímavom dizajne "pulty", ktoré sa aplikujú na rôzne miestnosti domu pri vytváraní interiéru v štýle hi-tech:

 • V spálni je hlavnou postavou posteľ. Bed-pódium so skrytými zásuvkami na bielizeň pod ňou dokonale šetrí priestor. Pre spálňu sa často používa aj prudký účinok lôžka: vytvára sa skrytá základňa a pásové osvetlenie pozdĺž obrysu. Pridali sa aj svetelné kocky, skrinky, ktoré sú súčasťou lisovania. Skriňa je zapustená do steny, zlučuje sa s ňou. Dvere sa ticho otvárajú, stláčajú sa a potom sa jemne posúvajú nabok.
  Panoramatické zvukotesné okná zo stropu na podlahu z architektonického skla (tepelne úsporné a slnečné) sa stávajú veľmi neobvyklým, zaujímavým riešením pre spálňu. Časť zasklenia je možné vyrobiť matne, okno je uzavreté jednoduchými roletami, žalúziami alebo stručným tylu. Premýšľajte nad osvetlením - pre pár sú potrebné samostatne ovládané svetlá na okrajoch postele. Súkromný dom s veľkou spálňou vám umožní nainštalovať krb, kov alebo vyzerať ako pár čiernych a bielych obdĺžnikov.

 • High-tech kuchyňa ponúka lesklé čierne nábytkové fronty, ultratenkú kapotu, alebo rovnakú lesklú alebo pozinkovanú oceľovú širokú rúru. Povinné osvetlenie pracovnej plochy, moderné domáce spotrebiče, podobne ako priemyselné alebo elegantné, hladké a lesklé. Podlaha môže byť vyrobená z keramických žulových dlaždíc a dosky môžu byť vyrobené z umelého kameňa.

 • V high-tech obývacia izba, uvidíte obrovský TV s plochou obrazovkou (možno skryté za posuvné automatické dvere), sklenené police skrine, alebo kovové regály priniesol z továrne. Obývacia izba môže skryť prístelku alebo sedadlá v stene, stôl je nevyhnutne premyslené skladacie rôzne konfigurácie. Postarajte sa o dostupnosť prvotriedneho zvukového systému - domáceho kina. S množstvom svetla, charakteristickými materiálmi a technickým vybavením bude dobrá high-tech obývacia izba pripomínať kozmickú loď.

Ako si vybrať nábytok

Pri výbere nábytku do miestností navrhnutých v high-tech štýle je potrebné mať na pamäti všetky vyššie uvedené charakteristické črty štýlu.

Poďme s nimi znova, berúc do úvahy zvláštnosti nábytku:

 • Monochromatické povrchy. Ak sú steny biele, v celej miestnosti sú biele. Povrch skrinky môžete riediť druhou farbou, alebo dať kontrastné vankúše, podlahový koberec.

 • Nábytok by mal byť minimálne požadované množstvo. Predám jeden, ale priestranný, čiastočne tajný šatník.
 • Grace, stručnosť, elegancia: obdĺžniková pohovka s tenkými nohami, beztiažové stoličky z tenkého transparentného plastu, závesná stolička v tvare vajca.
 • Je prijateľné používať profesionálne nástroje podobné týmto, alebo skutočným takýmto položkám pre obytný interiér: stoličku podobnú stomatologickej, filmový projektor ako v obchodnom centre, reštauračnú dosku, odsávač pár.
 • Výroba - hodiny premietania času a počasia na stenu, rotujúce, "rastúce", ​​nastaviteľné sedadlá.

Zanechajte Svoj Komentár