Moderný dizajn malej kúpeľne: najlepšie fotografie a nápady

V dizajne malých kúpeľní dôležitý bod - správne dekorácie miestnosti. Je dosť ťažké umiestniť na skromnú plochu všetko, čo je potrebné pre pohodlný život pre moderného človeka, zdá sa, že nie je dôvod myslieť na krásu a pohodlie. Existujú však jednoduché konštrukčné techniky, ktoré pomôžu urobiť sanitárnu izbu nielen pohodlnou, ale aj pohodlnou.

Dizajn malej kúpeľne: zväčšujeme priestor

Existuje niekoľko všeobecných pravidiel pre navrhovanie malých miestností. S ich dodržiavaním bude aj najmenšia miestnosť vyzerať oveľa priestrannejšie a svetlejšie. Nezanedbávajte tieto pravidlá pri vytváraní interiéru domácej kúpeľne.

 • Používa sa na dokončovanie svetlých farieb. V dizajne malej kúpeľne, svetlé a príliš tmavé farby môžu byť použité len ako prízvuk.
 • Použite zrkadlá - môžu vizuálne zdvojnásobiť veľkosť malej kúpeľne. V tomto prípade nezatvárajte zrkadlá oproti sebe, aby sa nevytvoril efekt „tunela“ - je lepšie, ak je jedna stena zrkadlená, alebo dve steny sa zbiehajú v pravom uhle.
 • Použite lesklé povrchy v dizajne kúpeľne - vytvárajú hru odrazov, ktorá komplikuje interiér a dodáva mu svetlo. Vhodné by bolo napríklad natiahnutie lesklého stropu.
 • Poskytujú dobré osvetlenie - jasnejšie miestnosti, tým viac sa zdá. V malej kúpeľni sú stropné bodové svetlá povinné a ďalšie zdroje svetla sú žiaduce.
 • Priečky a dokonca aj oddelené časti skleneného nábytku "sa rozpúšťajú" vo vzduchu a zväčšujú priestor.
 • Nábytok by mal byť malý, a mal by byť multifunkčný, aby nedošlo k "jesť" oblasti už malej kúpeľne.
 • Premýšľajte o umiestnení sprchy namiesto štandardnej vane - to bude oveľa priestrannejšie v malej miestnosti.

Okrem toho, v dizajne kúpeľne malej veľkosti, môžete použiť iné "malé triky", napríklad nainštalovať umývadlo na dlhú dosku, z ktorých niektoré pôjdu do priestoru nad kúpeľňou. V tomto prípade je možné stolovú dosku použiť na uskladnenie šampónov, kondicionérov, sprchovacích gélov a iných predmetov potrebných na kúpanie.

Dôležité: Nezabudnite, že rohy sa dajú efektívne používať. Rohové vane alebo sprchy zaberajú oveľa menej miesta, než je obvyklé rovné, navyše v rohu si môžete dať umývadlo, zavesiť špeciálne "rohové" police.

Pamätajte, že závesné potrubie uľahčuje nielen čistenie, ale aj vizuálne vnímanie malej miestnosti.

Dlaždice v modernom dizajne malej kúpeľne: správna voľba

 • farba

Podľa základných pravidiel pre dokončovanie malých priestorov by mali mať dlaždice svetlé farby. Nezabudnite, že chladné odtiene (modré, tyrkysové) vizuálne "push" steny, a malá izba sa zdá väčšie. Teplé tóny naopak „priblížia“ steny k divákovi, čo znižuje priestor.

 • veľkosť

Najlepšia možnosť dizajnu je malá dlažba. Veľký formát okamžite urobí miestnosť dosť malou a môže dokonca narušiť proporcie. Časť stien môže byť rozložená mozaikou.

Existuje všeobecné pravidlo: nie je to veľkosť každej dlaždice, ktorá zapôsobí na osobu, ale ich celkový počet, ktorý vyhodnotí okom, počtom medzivrstiev. Čím viac z nich - tým viac priestoru podľa psychologického vnímania priestoru.

 • faktúra

V dizajne malej kúpeľne z veľkých obrazov, populárne v posledných rokoch, 3D-design, lesklé kamienky by mali byť opustené. Udržujte pravidlo "čím jednoduchšie, tým lepšie." Je to ešte lepšie, ak je dokončovací materiál prírodného pôvodu alebo klasickej textúry. Tradičná kachľová panvica, pokojná ozdoba, dlažba pre prírodné materiály ako mramor alebo prírodný travertín je skvelou voľbou pre kompaktnú kúpeľňu.

Použitie drevených povrchov alebo dlaždíc "pod stromom" zušľachťuje dizajn každej miestnosti, vrátane klampiarstva. Je tiež možné dlaždice s malým vzorom, zatiaľ čo je lepšie, že bol nasmerovaný vertikálne. Zrkadlo dlaždice v dizajne kúpeľne pomôže dať "extra objem" a vyzerá veľmi esteticky príjemný, aj keď si vyžaduje sofistikovanejšiu starostlivosť.

 • ktorým sa

Pri návrhu malej kúpeľne sa vyhnite deleniu stien vodorovne. Je lepšie nasmerovať farebné alebo ozdobené pruhy z podlahy na strop, zvýrazňujúce napríklad oblasť inštalácie WC alebo „mokrej“ oblasti. Nemali by ste vykladať veľké vzory - bude to vizuálne znížiť malú kúpeľňu.

Dôležité: Konštrukcia lesklých povrchov má zrkadlový efekt, takže ich použitie v malých miestnostiach je vítané.

Dizajn malej kúpeľne s WC: vyberte si nábytok

Princíp minimalizmu, podľa ktorého sú navrhnuté malé miestnosti, hovorí: nábytok by mal byť čo najmenší a mal by byť multifunkčný. Ešte lepšie je, že jeden a ten istý kus nábytku môže súčasne plniť niekoľko funkcií.

 • Skriňový nábytok

Zvyčajné "stĺpcové" skrine by mali dávať prednosť zabudovaným úložným systémom, ľahkým regálom a výklenkom. Skladovacie systémy môžu byť zatvorené dverami a môžu byť otvorené. Pre dizajn nábytku je preferovaný ľahký tón alebo prírodná farba dreva.

Dôležité: Ak sú skladovacie systémy vybavené sklenenými alebo zrkadlovými dverami, malá miestnosť sa bude javiť priestrannejšia. V tomto prípade sa zvýšia mzdové náklady na čistenie.

 • Kôš na bielizeň

Toto je základným prvkom kúpeľňového vybavenia, ktoré okrem svojej čisto úžitkovej funkcie môže slúžiť aj ako dekoratívny prvok v dizajne miestnosti. V malých kúpeľniach však takýto kôš zaberá veľa miesta a môže sa príliš zaťažiť. Preto je lepšie, ak je odstránená do špajze, alebo "zlúčiť" s celkovým dizajnom stien. V zabudovanom systéme skladovania je možné počítať s miestom pre malý kôš na bielizeň, kde môžete skryť aj práčku.

 • Zrkadlo

V kúpeľňovom dizajne sú nevyhnutné malé zrkadlá. Poskytujú nielen pohodlie pri vykonávaní hygienických postupov, ale ovplyvňujú aj vnímanie veľkosti malej miestnosti, ktorá ju občas zvyšuje. Voľba je zastaviť sa v jednoduchom zrkadle, čím viac je - tým lepšie. Malá skriňa so zrkadlovými dverami nad umývadlom je nevhodná - drasticky znižuje objem miestnosti. Radikálnejšou možnosťou je zrkadlová stena za umývadlom.

Dizajn malej kúpeľne: koncept stylingu

Minimalizmus je štýl, ktorý možno považovať za najvhodnejší pre dizajn malej kúpeľne. Jeho hlavnými princípmi sú: svetlé farby v dizajne, len ten najnutnejší nábytok a minimálne dekoratívne prvky. Veľkosť kúpeľňového nábytku by mala byť malá.

Ďalšie prvky v dizajne kúpeľne, ako sú mydlové riady, držiaky toaletného papiera a zubných kefiek, fľaše s tekutými čistiacimi prostriedkami by nemali vyniknúť z bežného farebného rozsahu. Ako dekor môžete použiť živé rastliny, malé maľby alebo morské mušle.

Kompaktná kúpeľňa: štandardná vaňa

Kúpeľ - najviac objemný kus v inštalatérskej miestnosti. Spravidla úplne zaberá jednu zo stien. Ak by ste sa radi kúpali a neviete si predstaviť, ako to urobiť bez nej, zvážte výmenu štandardnej vane s rohovou alebo kompaktnou vaňou. To pomôže zachrániť vzácny priestor a umiestni malú práčku alebo skladovací systém.

Kompaktná kúpeľňa: sprcha

Ak chcete ušetriť životne dôležitý priestor, zvážte výmenu vane so sprchovacím kútom. To bude nielen vizuálne, ale aj naozaj zvýšiť voľné miesto v malej kúpeľni, a poskytnúť príležitosť na to, aby čo najefektívnejšie. Ak je veľkosť misky obvyklé kúpeľne začína od 170 cm, potom veľkosť malého sprchového kúta (minimum) je len 70 cm.Kto tí, ktorí si myslia, že je to nemožné urobiť bez vane môže vybrať model sprchového kúta s posedením vaňou nižšie.

Dôležité: V malej kúpeľni by bolo najlepším riešením nainštalovať sprchovací kút s priehľadnými dvierkami, v miestnosti sa nebude ničiť. Čistšie a transparentnejšie sklenené dvere - čím silnejší je účinok vizuálneho "rozpustenia" kabíny v priestore.

Dizajnéri považujú sprchové kabíny za ideálnu možnosť pre umiestnenie v malých kúpeľniach. Prednosť by mali mať malé rohové modely - zaberajú menej miesta a pri rovnakých rozmeroch sú funkčnejšie a pohodlnejšie.

Hlavné výhody sprchovacích kabín nad tradičnými kúpeľňami:

 • Výrazne šetrí priestor;
 • Šetria sa vodné zdroje a finančné zdroje rodiny, pretože pri umývaní v sprche je spotreba vody oveľa nižšia ako pri umývaní v kúpeli.
 • Sprchový kút môže byť vybavený hydromasážnym zariadením, ktoré zvyšuje komfort používania a má pozitívny vplyv na vašu pohodu;
 • Kúpeľňový dizajn vyzerá modernejšie a štýlovo.

Dôležité: Nie je potrebné obrátiť malú kúpeľňu na sklad, miesto uvoľnené po inštalácii sprchovacieho kúta je najlepšie nezaťažovať nič, ak existuje takáto príležitosť. Dodržiavajte zákony ergonómie a umiestnite do kúpeľne iba potrebné predmety. Napríklad práčka môže byť inštalovaná v komore, ak je k dispozícii v byte.

 

Zanechajte Svoj Komentár