Vytvorte záhradnú záhradu s vlastnými rukami +75 fotografických príkladov

Pestovanie pôdy, pestovanie zeleniny a ovocia na parcele dacha je možno obľúbenou aktivitou pre dedinčanov a majiteľov pozemkov. A aký druh ruskej pivnice ide bez domácich pečatí? Vo Francúzsku skladujú víno a v našich krajinách sudy nakladaných jabĺk a kyslej kapusty, trojlitrové rady kompótov a uhoriek, štíhle rady pohárov šalátov a džemu. A všetka táto kulinárska nádhera, žiariaca zo sklenených strán, je tradične zbieraná zo záhrad a sadov. Len preto, že je užitočnejšie, bez GMO a dusičnanov. Koniec koncov, hosteska môže ručiť za jedlo, ktoré vyrába sama.

Fráza "záhradný dizajn" znie trochu nezvyčajne. Pôda sa pestuje na praktické využitie a na estetiku nezostáva takmer žiadny čas. Avšak, móda prišla k nám vytvoriť krásu všade a vo všetkom. Dokonca aj zeleninová záhrada môže vyzerať ako umelecké dielo, vyzdobené dizajnérom s jemnou chuťou. Rastlinný raj a ovocné stromy vyžadujú jasný rozdiel medzi zónami a ďalšími dekoráciami. Ich úlohu môžu zohrávať altány, ploty, záhradné chodníky, fontány, záhony a skleníky. Pokúsme sa zistiť, ako vytvoriť záhradný dizajn vlastnými rukami bez pomoci profesionálov.

Hlavná funkcia

Dizajn záhrady a záhrady by sa mal zamerať na jej hlavnú funkciu - pestovanie zeleniny a ovocia. V súlade s tým by mal dekorácie, aby letné farmy nielen krásne miesto na krajinu, ale aj vhodnou platformou pre vzburu vegetácie, ktorá bude rásť na ňom.


    

Hlavným účelom návrhu je systematizovať postele, plochy pre kríky, záhradné plochy, skleníkový komplex alebo skleníkové, rekreačné oblasti. Dizajn záhrady je vyvinutý na základe už existujúceho štýlového obrazu lokality. To je predtým stelesnené vo všeobecnom krajinnom dizajne. Ten kombinuje dizajn domu alebo chaty, nádvoria, detské ihrisko, garáž, vaňu a ďalšie hospodárske budovy, ktoré sa nachádzajú v objektoch.

Ako si vybrať miesto v záhrade

Skúsení záhradníci odporúčajú v prvom rade venovať pozornosť povahe oblasti. Nemôžete mať postele na svahu, v údolí alebo naopak na kopci. V každej z možností bude mať problémy s vlhkosťou: jej prebytok alebo nedostatok. Optimálne riešenie pre umiestnenie záhrady je jednoduché. Venujte pozornosť aj stupňu osvetlenia lokality slnkom. Aby rastliny nezažili nedostatok prirodzeného svetla, musia sa pod ňou vyhrievať najmenej 8-10 hodín denne. Ďalším krokom je analýza pôdy, ktorá pomôže určiť jej kyslosť a typ (piesok, hlinité, piesčité, ílové).

V závislosti od charakteru pôdy sa vyberie nielen vhodné miesto, ale aj druhy rastlín, ktoré na ňom zapustia korene. V prvých rokoch sa v záhradnom hospodárstve nenachádzala oblasť podľa oblastí. Po prvé, pre začiatočníkov je ľahšia starostlivosť o malú časť. Po druhé, záhradník bude potrebovať určitý čas na posúdenie výnosu, aby sa určila správnosť vykonanej voľby. Po prvé, postele dávajú jednoduchý obdĺžnikový tvar a medzi nimi zanechávajú malé cesty. Úplné plánovanie a usporiadanie by sa malo začať po dvoch alebo troch rokoch. Je ľahšie pohybovať sa testovacími lôžkami, než pohybovať pevným „interiérom“ zeleniny.


    

Záhradný dizajn so záhradnými posteľami

Každý kúsok pozemku, na ktorom pestujú určitý druh rastliny, sa nazýva posteľ. Pôvodne ich výška nepresahuje 10-20 cm, je ťažšie sa starať o nížiny, ale v prípade potreby sa ľahšie pohybujú. Po niekoľkých rokoch sa ich výška voľne zväčšuje na 50 cm, pričom plánované lôžka sú rozdelením zeleninovej záhrady do samostatných samostatných priestorov. V dizajne je dokonca špeciálne slovo, ktoré označuje také akcie: zónovanie. Prísny systém je potrebný nielen preto, aby ste sa mohli voľne pohybovať medzi lôžkami. Niektoré rastliny v tesnej blízkosti môžu interferovať a brániť vzájomnému rastu.

Snažte sa, aby postele boli univerzálne, takže sú vhodné na pestovanie rôznych rastlín. Každé dva alebo tri roky je potrebné vymeniť ich „zelených“ obyvateľov, pretože pôda sa pre nich stáva príliš vzácnou. Všestrannosť lôžok sa nebude starať o neustály prenos ochranných konštrukcií.


    

Pohodlné postele - ako az čoho sa dá urobiť

Postele sú tradične rozdelené do dvoch typov: hotové a ručne vyrobené. Prvá možnosť je vhodná pre tých, ktorí nemajú čas na výstavbu stavieb. Ak chcete vybrať správny materiál v obchode, pozorne si prečítajte popis produktu, približné načasovanie jeho prevádzky. Venujte osobitnú pozornosť jeho toxicite. Drevo - najjednoduchšia voľba pre tých, ktorí sa rozhodli urobiť si postele sami. Ľahko sa čistí, šetrný k životnému prostrediu a ľahko sa inštaluje. Avšak tak, aby sa strom predčasne neotáčal, pred výstavbou štruktúry ho určite napustite špeciálnym riešením, ktoré predĺži životnosť materiálu.

Potom, čo je posteľ je pripravený, je namaľovaný v požadovanej farbe a tým zušľachťuje vzhľad celej záhrady ekonomiky. Tehla a cementová malta vytvárajú viac monumentálnych vzorov. Sú stanovené len vtedy, ak miesto pod posteľami prešlo skúškou času a sú potrebné pevné hranice. Bez použitia cementovej malty sa tehly jednoducho položia šikmo na seba a čiastočne sa ponoria do zeme kvôli spoľahlivosti. Najviac rozpočtu možnosť zvážiť bežné fľaše. Plast alebo sklo - voľba pre dizajnéra. Prvé sú jednoducho navlečené na kovové kolíky, ktoré sú vykopané do zeme spôsobom miniatúrnej pančuchy. Sklenené nádoby môžu byť tiež prilepené so svojimi krkmi v zemi, alebo môžu byť usporiadané v usporiadaných radoch na ich strane a zaistené cementom.

Lôžka môžu byť vyrobené z iných dostupných nástrojov: kúsky bridlice, polykarbonátu, kovové pletivo, keramické obklady.

Ako spojiť rastliny v záhrade

Zelenina a kvety žijú podľa vlastných pravidiel a niektoré ich duety sú obzvlášť produktívne. Napríklad sa odporúča, aby sa nechtík pestoval v blízkosti angreštu, malín, ríbezlí. Kvetina so silným zápachom ochráni kríky pred zásahmi hlavného škodcu - sviňa. Aj keď rastlina vyzerá krásne, má tendenciu tvrdohlavo sa plaziť dopredu s odhodlaním útočníka, ktorý vrčí všetko v ceste.

So zelenými (petržlen, kôpor, šalát) sú dobre kombinované cibule (narcisy, tulipány). Plodná spolupráca je získaná z nechtíka lekárskeho a mrkvy. Zemiaky a kapusta s žerucha sa dostávajú celkom dobre. Okrem užitočnej štvrti je tiež krásna. Organicky vyzerajú kosatce a pivonky obklopené radmi s repou alebo zelerom. Neodporúčame pestovať hrášok s cibuľou, paradajkami a zemiakmi vedľa seba. Kôpor s mrkvou a fazuľou s paprikou tiež živia silnú nechuť k sebe.

Registrácia lôžok s korenistými bylinkami

Pikantné bylinky boli úspešne kombinované so šalátom, petržlenom a kapustou. Teraz k nám prišla móda pre kombináciu voňavých rastlín s kvetmi v dekoratívnych kvetinových záhonoch. Spravidla sa používajú na varenie čaju, ako korenie alebo domáci liek. Korenené bylinky vyzerajú krásne, vyžarujú príjemnú vôňu a niekedy ich dokonca vydesia zo škodcov.

Vlastne vytvorenie okrúhlych lôžok, ktoré sú vo vnútri rozdelené na rovnaké sektory. Každá z nich je vysadená určitým druhom korenených byliniek. Vytvorte aj viacvrstvové kompozície, ktoré sú zdobené prírodným kameňom. Korenie je zasadené do tehál a drevených lôžok nielen v záhrade, ale aj v blízkosti domu na dvore územia. Dávajú domáce záhrady dobre upravený a štýlový, moderný vzhľad.

Dizajnér skleník

Skôr boli skleníkové rámy vyrobené z dreva, ktoré bolo pokryté transparentným filmom. Materiál rýchlo stratil svoju „prezentáciu“ a úplne sa rozpadol. V našej dobe, polykarbonát prišiel nahradiť film, a štruktúry sa stali zložitejšie. Musia nevyhnutne obsahovať plné sklopné dvere a okná na oboch stranách, ktoré poskytujú potrebné vetranie.

Pod dizajnérom skleníka nie je len funkčná jednotka, ale aj dekorácia krajinného obrazu lokality. Samotnú konštrukciu možno považovať za samostatný umelecký predmet. Vytvárajú takéto skleníky podľa vlastných autorských kresieb, alebo kreslia nápady zo špeciálnych zdrojov. Je pozoruhodné, že čím zložitejšia je forma útočiska pre citlivé rastliny, tým viac bude vyzerať celá pôvodná oblasť, v ktorej sa objaví osobitný zvýraznený bod.


    

Dekoratívne záhony

Záhony môžu byť konštruované z akéhokoľvek dostupného prostriedku. Používajú sa staré vedrá, umývadlá, sudy, koše a dokonca aj dáždniky. Rad kvetov zdobia kamene, tehly, drevo, bridlica, fľaše a gabióny. Vzory môžu byť ploché alebo majú niekoľko úrovní, z ktorých každá bude pestovať rôzne kvety. Obliekanie kvetinových záhonov, možno najkreatívnejší proces v celom dizajne krajiny. Neobmedzujte sa na záhradu. Kvetinové záhony sa používajú ako výzdoba a zónovanie celého areálu, vrátane domovského územia.


    

Berry Bushes Hedge

Berry kríky nielen vyzerať krásne, ale aj dať chutnú úrodu, ktorá sa úspešne používa na výrobu džemu a pri varení kompótov. V prímestských oblastiach zvyčajne rastú čučoriedky, egreše, maliny, ostružiny, ríbezle, zimolez, dráč, japonský kdoule. Berry kríky sú ľahko udržiavať a preukázali ako živý plot.

Dekoratívne zelené "plot" môže vyzdobiť záhradu alebo fasádu domu. Ak chcete, aby sa sami, jednoducho zasadiť rad kríkov v intervaloch rezervovať v prípade, že sa rozprestierajú široko. Postupom času bude plot musieť znížiť a dať mu určitý tvar, takže zelená "plot" vyzerá elegantne a dobre-upravený.


    

Plánovanie záhrad

Záhradníctvo je mnohými považované za jednoduchšie zamestnanie ako záhradníctvo. Aj keď stromy vyžadujú rovnakú úctu ako rastliny v záhradných lôžkach. Zvyčajne nie sú záhrady a záhrady kompletné bez vzájomného pôsobenia a niekedy sú úspešne kombinované v jednej zóne letnej chaty. Pri usporiadaní stromov sa zameriavajú aj na zloženie pôdy a topografiu.

„Mŕtva zóna“ je nevyhnutne vytvorená okolo každého, ktorý je zasiaty neutrálnym ďatelinom alebo trávnikom. Iné rastliny môžu zbaviť príliš veľa mladého stromu, ktorý ešte nebol posilnený. Okrem toho, padajúce ovocie spôsobí poškodenie susedov "zdola". Postupom času strom rastie, jeho koreňový systém rastie silnejšie a koruna vytvorí viac a viac tieňov. Spodok, v žiadnom prípade, nič rastie okrem burín a obyčajnej trávy.


    

Aby sa zabránilo šíreniu prvej, oblasť je vysadená neškodne, ale agresívne voči susedom horčica. V malých priestoroch sa záhradné stromy nachádzajú priamo medzi lôžkami. Súčasne oddeľujú jednotlivé zóny a slúžia ako dekorácia. Ak to plocha dovolí, záhradný pozemok sa nachádza vedľa záhrady na jednej strane a plošinou na odpočinok na druhej strane.

Dodržujte zlaté pravidlo, ktoré uvádza, že oblasť záhradného hospodárstva by mala byť dvakrát väčšia ako záhrada. Tento pomer je ľahšie vnímaný ľudským okom.


    

Výber rastlín a stromov

Pokiaľ ide o typy obyvateľov záhrad, odporúča sa vybrať odrody pre miestnu klímu. Napríklad v stredných zemepisných šírkach koreň dobre zapadajú jablone, slivky, hrušky a čerešne. V miestach, kde je trochu teplejšie, je možné pestovať čerešne, marhule, vlašské orechy a broskyne. Tiež nezabudnite pridať niekoľko poznámok ihličnatých "exotických" alebo ruskej farby: jedli, borovica, thuja, breza. Majte na pamäti, že tieto stromy rastú do impozantnej veľkosti, takže pár kópií je dosť ďaleko od domova. Ruže, magnólia, chubushniki sú zasadené v otvorenom záhradnom areáli na dekoratívne účely. Vytvoria krásny obraz a dodajú krajine eleganciu. Budete sa chcieť pozrieť na tak malebnú krajinu bez zastavenia.


    

Dom pre záhradné náradie

Dom pre záhradkársku techniku ​​je malá budova, v ktorej sa skladujú lopaty, hrable, motyky, kanvy a iné prostriedky na starostlivosť o ich pôdu. Môžete si ho kúpiť alebo ho postaviť sami. Neodporúčame stavať dom z tehál a iného materiálu, ktorý sa vyznačuje monumentálnosťou.

Zásoby je lepšie skladovať v ľahkej konštrukcii, ktorú je možné kedykoľvek rozobrať a nahradiť zásadne odlišným. Takže môžete vždy mierne upraviť dizajn záhrady. Stavia domy z drevených dosiek. Všetky práce nebudú trvať dlhšie ako jeden deň. Vnútri je nevyhnutné mať police a háčiky, aby sa obsah udržiaval v poriadku. Majte domy buď priamo v blízkosti záhrady, alebo vedľa ostatných prístavieb.


    

záver

Dizajn záhrady je dôležitým krokom v dizajne krajiny. Len preto, že táto stránka je dusená so záhradou zvyčajne trvá až 60% z celkovej plochy. Taká rozsiahla oblasť nemôže byť ignorovaná a zanechaná v zanedbávanej forme a úplnom zmätku. Vyskúšajte to a fascinujúci proces registrácie oddiali vašu hlavu.

Zanechajte Svoj Komentár