Domáce kvitnúce rastliny

Milovníci prírody môžu nekonečne obdivovať krásne rastliny. Domáce kvety vytvoriť náladu, naplniť život s jasnými farbami. Je zriedkavé nájsť dom alebo byt bez hrnca s greeny. Móda pre nich neprechádza, len záujem o umenie výzdoby interiéru takýmto spôsobom sa rýchlo zvyšuje. Existuje mnoho druhov kvetov v interiéri, ktoré sa líšia veľkosťou, spôsobom pestovania a inými vlastnosťami. Niektoré odrody sú určené na jednorazovú výsadbu, keď iní budú vyzerať lepšie v zelenej kompozícii na pozadí trávy alebo medzi lezcami.

Výhody a nevýhody rastlín v interiéri

Izbové rastliny čistia vzduch a zlepšujú vnútornú mikroklímu prirodzeným spôsobom. Zelená farba listov má pozitívny vplyv na psychiku, upokojuje, potláča vzrušenie. Mnohé druhy majú liečivé účinky, používajú sa ako voňavé korenia, zvlhčujú vzduch, hladký pokles teploty.

V interiéri kuchyne budú vyzerať skvelé rastliny s masívnymi listami. Sú schopné absorbovať škodlivé nečistoty a nepríjemný zápach. Ľahko sa o ne starajú - stačí utrieť zelený povrch z prachu. Steny jedálne, horné skrinky súpravy môžu byť zdobené hrncami s rýchlo rastúcimi viničmi. Najmä odolné druhy sa budú konať v blízkosti taniera, ďaleko od okna. Dekoratívne rastliny v kuchyni potešia nielen nádherné farby, ale aj nezvyčajné ovocie. Papriky a citrusové plody sa často pestujú na parapete.

Interiér spálne musia byť umiestnené kvitnúce rastliny. S ich ohromujúcim vzhľadom sú schopní prispôsobiť členov domácnosti pozitívnemu vnímaniu toho, čo sa deje, vytvoriť radostnú atmosféru. Vzhľadom na vysoké a horolezecké rastliny, môžete vizuálne zvýšiť strop, organizovať nenápadný zoning. Pre tento účel je vhodná trávnatá a drevnatá vegetácia. Pozadie pre ne môžu byť steny alebo nábytok.

Získanie tejto plodiny je nevyhnutné len s plnou dôverou, že pre ňu boli vytvorené vhodné podmienky pestovania. Všetky kúsky kvetov by mali vyzerať perfektne. Jedinou nevýhodou terénne úpravy je potreba neustáleho monitorovania stavu rastlín, starostlivá starostlivosť, pričom sa zohľadňujú požiadavky každého kvetu.

Klasifikácia izbových rastlín

Rôzne druhy rastlín sú vhodné pre domácu kultiváciu. Sú zapnuté so špecifickým účelom - získať terapeutickú šťavu z listov, očistiť vzduch, zlepšiť životné prostredie, ako dekor. Každá kultúra má svoje vlastné charakteristiky požiadaviek na starostlivosť a umiestnenie. Všetky domáce kvety možno rozdeliť do štyroch skupín:

  • Dekoratívne kvitnutia. Rastliny s rôznym obdobím kvitnutia, po ktorom ich listy nevymiznú;
  • Dekoratívne kvetináč. Používa sa na vytvorenie dočasných kvitnúcich kompozícií. Po strate farby, stonky sú odstránené, takže len hľuzy. Môžu byť použité v budúcom roku;
  • Dekoratívne listové. Listy zostávajú zelené po celý rok. Mnohé druhy nemajú pravidelné kvitnutie;
  • Sukulenty. Rastú veľmi pomaly, majú husté stonky a listy s veľkým množstvom vlhkosti. Kaktus nenáročná starostlivosť, uprednostňujú vyprahnutú klímu.

Starostlivosť, zalievanie a rozmnožovanie obľúbených kvetov

Údržba rastlín doma je výrazne odlišná od pestovania v otvorenom poli. Aby boli vždy čerstvé a svetlé, musia poskytovať dobrú starostlivosť. Pre každý typ to bude individuálne. Dekoratívne kvitnúce, listnaté potrebujú stabilnú teplotu, vlhkosť, zabezpečenie odpočinku počas vegetačného obdobia. Kaktusy milujú suchú pôdu a priame slnečné svetlo.

Abutilon - izba javor

Doma hybridné odrody sa lepšie zakorenili. Rastliny s veľkými kvetmi vo forme závesných zvonov môžu byť vo forme kríka alebo bodného stromu. Vzhľad je vytvorený orezaním. Ideálna teplota pre tropickú rastlinu je 20-25 ° C v lete, 15-18 ° C v zime. Pri výraznom ochladení až do 10 ° C môže javor stratiť všetky listy. Osvetlenie sa hodí svetlé, rozptýlené. S jeho nedostatkom, púčiky výrazne zmenšiť.

Voda abutilon izba musí byť často a hojné. Zvlášť neprijateľné sušenie pôdy vo vegetatívnom období. Ak rastlina nekvitne včas, 3 mesiace po výsadbe semien, znamená to, že jej chýba pokrytie. Môžete šíriť ozdobné javorové semená alebo odrezky. Rastlina rastie veľmi rýchlo.

Nedostatok vlhkosti v dekoratívnom javoru sa prejavuje aktívnym resetom pukov. Nadmerná hydratácia je indikovaná klesajúcim kmeňom a vetvami.

aglaonema

Rastlinná rastlina s krátkymi mäsitými stonkami vyzerá ako krík. Listy tvoria takmer zo základne, postupne získavajú oválny špicatý tvar. Ich farba závisí od odrody. Populárne odrody - maľované, krátke krycie aglaonema, páv, "Kodaň". Stálezelené trvalky kvitnú zriedka, len v priaznivých podmienkach.

Rastlina netoleruje priame slnko, ale vyžaduje pravidelnú hydratáciu. Druhy s listovými vzormi musia byť držané v polostrove, inak môže byť vzor skreslený alebo úplne zmiznúť. Rastlina sa vyvíja dobre pri teplote 20-25 ° C. Pre krásne listy vždy zostávajú svetlé a veľké, je potrebné zachovať priemernú vlhkosť v miestnosti a vyhnúť sa prievanu.

Najjednoduchší spôsob, ako replikovať aglaonému, je rezanie. Odrežte vrch stonky, rozdelte na časti a umiestnite do zmesi piesku a rašeliny. Použite aj výsadbu semien. Je potrebné čakať na kvitnutie a vzhľad semien, zbierať materiál a klíčiť v úrodnej pôde.

adenium

Malý strom má hrubú základňu a mnoho krátkych vetiev v hornej časti. Na zamatové výhonky rastú veľké zamatové listy a biele a ružové kvety. Svetlo milujúca rastlina zo skupiny sukulentov sa dobre vyvíja na dobre osvetlenom parapete. V lete je nevyhnutné otočiť ho tak, aby nedošlo k horeniu oblasti trupu smerom k svetlu.

Voda adenium ako pôda schne. Kvôli podmienkam teploty vzduchu a vlhkosti nie je kvet rozmarný. Počas obdobia aktívneho rastu môže byť zeleň striekaná zriedka. Propagujte rastlinu semenami, apikálnymi rezmi, vrstvením vzduchu.

azalka

Populárna rastlina je oceňovaná vďaka svojej hojnosti a dlhému kvitnutiu. Aby ste si vychutnali krásu farieb, je potrebné zabezpečiť správnu starostlivosť o krovinu. Podmienky pobytu na parapete by mali byť čo najbližšie k prírode.

Azalea sa vyvíja dobre v čiastočnom tieni. Ona potrebuje vzduch, takže v lete sa hrniec vytiahne na ulicu. Voda rastliny často, nie je možné, aby substrát vyschnúť. Uvoľňovanie je vylúčené kvôli špeciálnej štruktúre koreňov a ich krehkosti.

Zvýšenie kvitnutia v dôsledku pravidelného zovretia a prerezávania. Všetky malé výhonky vedľa púčikov musia byť odstránené, čo neumožňuje kvitnúť. Doma sa šíri rezaním alebo delením kríka.

Alokaziya

Exotické rastliny zriedka kvitnú. Dlhé stonky rastú z jednej základne, končia v jednom veľkom lístku. Šťava z alokazii jedovatá, pri kontakte s pokožkou alebo sliznicou spôsobuje vážne podráždenie.

Pre plný rast kvetu vyžaduje jasné svetlo. Zvlhčovanie vyžaduje nielen pôdu, ale aj listy. Mali by byť pravidelne striekané. Je možné zvýšiť počet kópií rezaním, delením odnoží a hľúz. Osivo sa používa zriedka. Ak chcete získať semeno Alokaziya je potrebné opeliť.

Aloe vera

Ďalším názvom rastliny je Agave. Je veľmi obľúbený vďaka svojim liečivým vlastnostiam. Úplne nenáročný krytý kvet, ľahko toleruje nedostatok vlhkosti. Zalievajte raz týždenne teplou vodou. Aloe nepotrebuje ďalšie zvlhčovanie vzduchu a postrek. Rýchlo rastie na osvetlených, vetraných miestach.

Aloe vegetatívne rozdelené. Na začiatku jari sa vyreže vhodný rez a vloží sa do nádoby s vodou na zakorenenie. Tiež oddeliť únik z koreňov možno transplantovať.

Antúria

Krásna svetlá rastlina s veľkými kvetmi jedinečného tvaru vyžaduje dobrú starostlivosť. Pre tropické kvety, ideálna teplota vzduchu bude 20-28 ° C. V zime by nemala klesnúť na 15 ° C. Rastlina závod v úzkom a vysokom hrnci tak, že rast energie nejde do koreňov, ale do listov a kvetov.

Antúria pomerne mierne difúzne osvetlenie a jedno zavlažovanie týždenne. Ďalšie zvlhčovanie sa môže vykonávať pomocou spreja alebo metódy triedenia. Ak je potrebné rozmnožovať kópiu podľa vášho výberu s červenými veľkými kvetmi, uchýliť sa k oddeleniu časti koreňov od porodu ker, odlomiť časť výhonku s koreňmi, alebo opatrne oddeliť vrch stonky a koreň.

Aphelandra

Originálne tropické rastliny budú zdobiť byt po celý rok s jasnými kvetmi a pestré listy. Je ťažké ju pestovať, pretože budete musieť dodržiavať mnoho pravidiel, ktoré nie sú typické pre tradičné vnútorné kvety. Pozemok v hrnci aphelandra by mal byť vždy mokrý. V lete by sa mal striekať niekoľkokrát denne.

Na reprodukciu metódou rezania. Jednoročné výhonky sú narezané, ošetrené stimulátormi rastu koreňov a umiestnené do vlhkého piesku. Rozdelenie osiva je komplikované zvláštnosťou rodenia afelandry. Po tomto procese materská rastlina často zomrie.

begónie

Domy na parapete môžu rásť begonia plazivej, ker, vzpriamené. Vďaka dobre vyvinutému koreňovému systému sa akýkoľvek druh kvetu rýchlo zapustí do nového hrnca a jednoducho sa množí. Použite list, rezanie stonky, rozdelenie puzdra.

V lete musí byť rastlina hojne napojená. V zime sa zvlhčovanie redukuje na jedno zavlažovanie mesačne, hľuzovité druhy vôbec nezvlhčujú. Kvitnúce druhy potrebujú jasné svetlo v každom ročnom období, listnaté odrody musia byť chránené pred priamym slnkom.

Vallota, Hippeastrum a Clivia

V nekvitnúcej forme sú tieto cibuľové rastliny veľmi podobné. Môžete ich rozlíšiť, ak sa pozriete pozorne na tvar žiaroviek, umiestnenie a farbu listov. Špička krídla je kompaktná a mierne zaoblená, žiarovka je svetlozelená a umiestnená v polovici zeme.

Clivia listy sú veľmi tmavé a husté, žiarovka chýba, korene sú zahustené. Namiesto centrálnej žily sa nachádzajú priečne pozdĺžne pásy.

Vo vallote sú listy tmavšie so slabou pozdĺžnou žilou. Krk je masívny bez jasného prechodu do žiarovky. Hlavným rozdielom medzi kvetom a navonok podobnými je spôsob tvorby výhonkov. Objavujú sa na malých "nohách" v hornej časti žiarovky.

Izba pelargónie (pelargonium)

Vo všetkých typoch pelargónie dochádza k rýchlemu nárastu výšky. Aby sa stonky nestali odvážnymi, musia byť pravidelne odrezané. Polievanie je priemerné a rovnomerné počas celého roka. Kvôli svojej schopnosti akumulovať vlhkosť môže kvetina dlho rásť bez vody. Postrek nie je nutný, len to bolí kvety.

Pelargonium sa jednoducho reprodukuje. Rezne sa rýchlo zakorenia a semená klíčia bez vytvárania skleníkových podmienok. Ak rastie krík, môže byť rozdelený na časti a transplantovaný v oddelených nádobách počas transplantácie.

Hibiscus - čínska ruža

Absolútne nenáročná rastlina, odolná voči teplotným zmenám, klesajúca na negatívnu značku. Na južnom parapete je potrebné pestovať ibištek, ktorý v čase obeda zakryje pohár zo spalujúceho slnka špeciálnou mriežkou na rozptýlenie. V plnom tieni kvet nebude koreň. Je lepšie, aby sa voda v spádovej ceste striedala so striekaním.

Čínska ruža sa ľahko šíri apikálnym rezaním, delením výhonkov, semennou metódou. Rezy sú ošetrené špeciálnou tekutinou a vysadené pred zakorenením v piesku.

gloxinia

Pre rastliny najlepšie chladiť miestnosti s miernym osvetlením. Veľké množstvo denného svetelného gloxínu bude potrebné počas obdobia nútenia, aby sa zlepšil rast, môžete pridať niekoľko hodín ráno a večer pomocou umelých zdrojov. Zalievanie časté, malé porcie. Po vypadnutí farby av zime nie je závod navlhčený. Podzemná časť sa odstráni a nádoba sa upraví do studeného rohu tienidla. Rozdelenie sa vyskytuje listová, kmeňová, koreňová metóda.

Šírenie osiva sa používa zriedka. Je to spôsobené ťažkosťami pestovania rastlín od nuly doma, možným nesúladom s rôznorodosťou nakupovaného materiálu.

Guzman

Bylina má vzhľad zväzku dlhých, kožovitých listov. Vo veku 2-3 rokov, ghuzmania kvety. Po páde farby rastlina rastie, žije asi rok. Počas tejto doby, aby mladé výhonky, ktoré musia byť čas na separáciu pre reprodukciu.

Guzmania je teplomilná a milujúca, potrebuje denné postrekovanie. Vývod listu je potrebné navlhčovať každý týždeň tekutinou. Závod neznáša prievan a priame slnečné svetlo.

Decembrist alebo vianočné prianie

Zástupca lesných kaktusov doma hojne a nepretržite kvitne v zime. Teplota miestnosti je pre neho ideálna, ale počas odpočinku, pred a po odkvitnutí, by mala byť znížená na 15 ° C. Intenzita zavlažovania je prispôsobená vegetačnému obdobiu. Zvýšenie vlhkosti počas kvitnutia.

Decembrist oddeľte až po odkvitnutí. Vyberte stonku s 2-3 segmentmi a odskrutkujte ju zo základne v smere hodinových ručičiek. Vložte ho do podkladu a vytvorte skleníkový efekt.

Peniaze strom

Starostlivosť o nefrit je veľmi jednoduchá. Rastlina je nenáročná, môže zostať po dlhú dobu bez zavlažovania, a to aj v lete. Správny vývoj je zabezpečený pravidelným dávkovaním, stieraním listov z prachu, odstraňovaním výhonkov. Z tuhých konárov môžete ľahko vytvoriť krásny bonsai alebo svieži krík.

Rastlina miluje svetlo. S jeho nedostatkom kmeňa dosiahne a oslabí. V teplom je potrebné zavlažovanie 2 krát týždenne, s nástupom chladného počasia - raz mesačne. Pri rozprašovaní a ohrievaní duše by mala byť pôda pokrytá filmom.

Peniaze strom kvety zriedka, takže semeno metóda reprodukcie je takmer nikdy použitý. Je to veľmi pohodlné delenie rezu (listy a stonky). Môžu byť naklíčené vo vode alebo okamžite pristáli v zemi bez koreňov. Je zaručené, že budú akceptované.

Dracaena

Okrasný strom s rozľahlými úzkymi listami sa často používa pre záhradnícke kancelárie. Nenáročná starostlivosť vám umožní udržať malú palmu v nepriaznivých podmienkach pre rastliny. V závislosti od odrody si môžete vybrať modernú podlahu, verziu na stenu.

Najlepšie podmienky pre dracaena sú absencia prievanu, teplota vzduchu je 20-25 ° C, časté postrekovanie. Rozmnožované rezaním stonky apikálneho kmeňa. Vylodenie osiva vykonávajú výlučne odborníci vo vhodných podmienkach.

Zamioculcas

Travnatá kvetina rastie pomaly. Kvitne veľmi zriedka, len s náležitou starostlivosťou. Zamiokulkas, zvyknutý na horúce podnebie, nemôže byť napojený často, dobre znáša sucho. Pohodlná teplota - 18-28 ° C. Zvýšenie teploty teplomera, ľahko sa prenáša a znižuje ho katastrofálne. Zalievanie nie je často, pričom dlhé prestávky úplne vyschnúť zem. V zime sa zastaví hydratácia.

Zamiokulkas sa jednoducho šíri rezaním listov. Dokonca aj padlý kus rastliny môže zakoreniť. Na teplom, osvetlenom mieste sa urýchľuje proces zakorenenia. Dospelá rastlina sa môže šíriť delením hľúz.

paprika

Trvácny ker, ktorý sa tiež nazýva "divoké korenie", nemá nič spoločné s touto kultúrou. Je to skôr blízky príbuzný paradajok. Aby plodina niesla ovocie doma, potrebuje dobré osvetlenie, ale bez priameho slnečného žiarenia na listové dosky. Preferuje miernu teplotu - 20-25 ° С, čistí zvlhčený vzduch. Na jar av lete by mala byť paprika hojná a často napojená, na jeseň, v zime by sa mal objem tekutiny znížiť dvakrát.

Šírené generatívnym spôsobom a odrezkami. Pred výsevom sa semená niekoľko hodín namočia do manganistanu draselného a umiestnia sa do vlhkej utierky. Keď tvoria korene, môžete materiál preniesť do zeme. Rezy môžu byť zakorenené, okamžite umiestnené do substrátu.

Clerodendrum Thomson

Lezenie viniča doma môže rásť o 2,5 m na dĺžku. Tmavo zelené listy husto posiali stonku. Clerodendrum Thomson priaznivo s inými druhmi originálnych kvetov. Malé lucerny tvoria päť bielych sepals, červený zvonček so zloženými okvetnými lístkami v okolí.

Rastlina má vynikajúcu prispôsobivosť. Na zabezpečenie bohatého kvitnutia je potrebná starostlivá údržba. Kvetina sa bude vyvíjať v akomkoľvek svetle, počet a jasnosť kvetov sa môže znížiť na severnom parapete. Vhodná letná teplota je 22 - 25 ° C, v zime 15 ° C. Pre čiastočné vypustenie listov a správne kvitnutie v budúcom roku je potrebné chladné zimovanie. Na jar av lete je potrebná dostatočná vlhkosť. Легко размножается черенками, но возможно и высевание.

Колерия

Ампельное растение отличается простой культивацией, но не пользуется большой популярностью среди любителей комнатных цветов. Она бывает разных сортов. Встречаются виды с красивыми красными, оранжевыми, бордовыми цветами.

Koleriya nenáročný, s náležitou starostlivosťou môže kvitnúť nepretržite. Cíti sa dobre s dostatočnou vlhkosťou a miernou teplotou. Fotofilná rastlina netoleruje priame slnko. Závesné hrnce sú najlepšie umiestnené pol metra od parapetu. V zime, počas tvorby kaleria puky, je potrebné zabezpečiť teplotu na 12 ° C. Okrem častého zalievania, je potrebné postrek.

Rastlina rýchlo tvorí korene, preto najjednoduchší spôsob reprodukcie je rezanie. Zarastené kvety môžu byť rozdelené na úrovni koreňa. Použite aj výsev.

Lobiv

Zástupcovia rodiny kaktusov sa často nachádzajú na parapetoch kvetinárstva. Rovnako ako iné druhy, lobiviya miluje svetlo, toleruje pokles teploty, môže rásť dlhú dobu bez vlhkosti. Ale ak je rastlina pestovaná pre kvitnutie, určite potrebuje dobrú starostlivosť.

V lete je lepšie si vybrať kaktus na balkóne alebo na záhrade a v zime ho umiestniť na chladné miesto. Tento proces prispieva k pučaniu púčikov pre kvitnutie. Polievanie začína presne od okamihu ich vzhľadu. Rozmnožovanie sa môže dosiahnuť bočnými výhonkami („deti“) alebo pomocou semien. Odrezky sú zakorenené vo vlhkom piesku, semená sú osiate povrchným spôsobom.

Muraya (murraya)

Snehovo biele kvety okrasného stromu vôňa jazmínu. Kmeň stromu môže rásť samostatne alebo vo forme kríka. Muraye potrebuje doma starostlivosť na nasledujúcom zozname:

  • Polievanie mierne. Môžete zvýšiť vlhkosť v horúcom počasí;
  • Vlhkosť je vysoká. Bude potrebné časté postrekovanie;
  • Top dressing. Striedanie komplexných minerálnych hnojív;
  • Rozptýlené svetlo. Zabráňte priamemu kontaktu slnka s listami rastliny;
  • Ročné prerezávanie koruny. Oddelené odrezky sú zakorenené, používané na opätovnú výsadbu.

oleander

Oleander sa zriedka používa pre domáce skleníky kvôli vysokému obsahu jedu v listoch a silnej vôni kvetov. Dokonale zapadne do priestrannej kancelárskej sály, ozdobí oblasť nákupného centra. Rastlina je tieni-milujúci, takže je lepšie umiestniť ho preč z okna. V lete by mala byť hojne napojená. Voda vypustená do panvice by mala zostať v nej až do úplného odparenia.

Najjednoduchšou možnosťou je štepenie. Skúsení pestovatelia kvetov sa môžu uchýliť k výsadbe a rozdeleniu semien vrstvením. Všetky vývojové procesy mladého oleandra by sa mali uskutočňovať v dobrom svetle a pri teplote nie nižšej ako 20 ° C.

Phalaenopsis Orchid

Krásna kvetina je schopná rásť dobre doma, nenáročný na starostlivosť. Optimálne osvetlenie pre orchidea je ranné lúče a tlmené svetlo zapadajúceho slnka. Každé dva týždne musí byť hrniec s kvetom otočený, aby vytvoril rovný stonok. Prijateľný teplotný rozsah sa zhoduje s mikroklímou bytu. Phalaenopsis by mal byť napojený dvakrát týždenne v lete, v zime - ako substrát schne.

Vynásobiť orchidea je veľmi ťažké. Sóly sa zriedkavo tvoria a výsadba semien vyžaduje sterilitu skleníkových laboratórií. Vyblednuté stonky kvetov sú rezané, dezinfikované, zabalené v machu a zapečatené v pohári. Väčšina fragmentov zomrie, ale je tu šanca, že na niektorých sa objaví mladý list.

Sansevieriya

Stálezelená trvalka je tiež nazývaná "Teschinovým jazykom" kvôli akútnemu, podlhovastému tvaru listov. Na začiatku jari rastlina kvitne malými hviezdovitými kvetmi. Intenzívne non-capricious greeny sú ideálne pre chov začínajúcich pestovateľov. Prijíma prirodzené aj umelé osvetlenie a dobre sa prispôsobuje normálnej vlhkosti vzduchu. Je potrebné, aby voda sansevieriya po úplnom vysušení zeme.

Rastlina sa šíri vegetatívnym spôsobom - odrezky, deliace krík. Bez čakania na vzhľad koreňov, môžu byť časti kvetu zasadené v rašelinovej pôde.

Saintpaulias alebo Saintpaulias

Pestovanie fialiek na parapete má niektoré zvláštnosti. Nevhodné podmienky vedú k smrti rozmarnej rastliny. Aby nestratil svoj dekoratívny efekt a naďalej kvitne, nemôže byť dlhú dobu ponechaný na slnku. Je lepšie vyplniť nedostatok osvetlenia umelými zariadeniami. Je potrebné odstrániť prievan a náhle zmeny teploty. Voda mierne, aby sa zabránilo vniknutiu vody na rastline.

Na reprodukciu pomocou listových odrezkov. Zdravý list je narezaný a zakorenený vo vode. Tiež produkovať divízie stepchildren. Opatrne sa oddelí od stonky a prenesie sa do rašelinovej tablety. Nové, vzácne odrody sa zo semien odstraňujú.

Spathiphyllum

Evergreen spathiphyllum dokonale zapustí korenie v akomkoľvek prostredí. Jeho hlavnou výhodou je jednoduchosť a jednoduchosť starostlivosti. Kvetina uprednostňuje tieň a neznáša prievan. Môže zostať v interiéri na dlhú dobu bez problémov s rastom. Rastlina musí byť často napojená a striekaná, čo vytvára zdanie tropickej mikroklímy.

Rastú krásne spathiphyllum častejšie v nebytových priestoroch (skrine, schodiská) kvôli jedovatým vlastnostiam jeho listov. Množený vegetatívnou a osivovou metódou.

Sprekelia a Euharis

Takmer všetky cibuľové rastliny majú podobné požiadavky na starostlivosť. Kvitnúce spricel môže začať v apríli a trvať až do júna. Dva dni po kvitnutí sa červený kvet sprchuje. Potom vylúčiť zalievanie, zbierať semená a vyberte žiarovku pre skladovanie. Množený semenami a „deťmi“.

Euharis kvitne od februára do marca. Biele kvety vyzerajú krásne a kvitnú striedavo, takže jeho kvitnutie možno považovať za dlhé. Dobré osvetlenie zariadenia je potrebné najmä v spiacom období. Keď euharis kvapká posledné okvetné lístky, je obmedzený a napojený v polosuchom stave. Propagované rozdelením Bush a dcéry žiarovky.

stefanotisu

Krásne stefanotis docela rozmarný v starostlivosti. Stálezelené liána kvitne s päť-petal bielych hviezd. Pre úspešný rast domestikovaných viníc je potrebné vytvoriť čiastočný tieň. Tvorba púčikov je priaznivo ovplyvnená mimosezónnou teplotou. Je potrebné prísne dodržiavať zavlažovací režim - v lete hojne zvlhčovať, na jar a na jeseň je mierny.

Doma, stefanotis množený odrezkami. Lepšie koreňové apické mladé výhonky. Metóda osiva sa zriedka používa kvôli zložitosti tvorby krabíc.

Pípal

Všetky odrody ficusu milujú slnko, s výnimkou trpasličí skupiny. Neodporúča sa pohybovať často z miesta na miesto, ponechať ho v návrhu. Frekvencia zavlažovania je regulovaná v závislosti od teploty v miestnosti. Navlhčite len na dotyk substrátu.

Rastliny sa množia vegetatívne. Koreň môže byť apikálny, stonky rezne, listy, používať letecké rezne. Každá metóda vyhovuje konkrétnemu typu kvetu.

Chlorophytum

Životaschopná, nenáročná rastlina dokáže odolať všetkým podmienkam zadržania. Rastie dobre v rôznych svetelných podmienkach, v teplotnom rozsahu 15-30 ° C. Má rád vlhkú pôdu, takže zalievanie v lete by malo byť pravidelné. Žiadne zvláštne požiadavky na vlhkosť. Možno ho považovať za pouličnú výzdobu.

Separácia Chlorophytum je jednoduchá pri presadení metódou oddeľovania výstupov. Tiež na reprodukciu s použitím mladých výhonkov. Niektoré typy rastlín netvoria "deti". V tomto prípade použite výsev osiva.

Hoya Carnose

Nenáročná, kvitnúca rastlina rastie rýchlo v domácnosti. Nepotrebuje bohatú vlhkosť - zalievanie len ako pôda schne. Ľahká rastlina by mala stačiť, inak púčiky odpadnú a listy rastú matne.

Hoiu často šíri odrezky z hornej časti stonky. Vyberte si vhodnú lianu a rez 10 cm, na zakorenenie sú vhodné odrezky s púčikom. Môžete tiež získať nový závod z letáku alebo vzduchovej vrstvy.

Kvitnúce Kalanchoe

Aby rastlina kvitla hojne a na dlhú dobu, mala by byť umiestnená na južnom parapete, mierne priten zo slnka. Raz týždenne nalejte malé porcie. V období vaječníkov kvetov sa Kalanchoe vykonáva na čerstvom vzduchu, podobne ako eufória. Po vysadení kvetov poskytujú pokoj a poskytujú príležitosť na zvýšenie zelenej hmoty.

Po odkvitnutí z rastliny môžete nový výsadbový materiál oddeliť. Stonku odrežte z hornej časti stonky a zakorenite. Môžete tiež zasadiť sadenice zo semien kvitnúcich kalanchoe.

záver

Chov izbových rastlín - jeden z najviac príjemné a užitočné hobby. Proces vlastnej kultivácie čerstvých kvetov plne uspokojuje potrebu komunikovať s prírodou. Akýkoľvek "zelený roh" môže mať úžasný výhľad s minimálnymi časovými nákladmi. Potrebujete len organizovať riadnu starostlivosť o izbové rastliny.

Zanechajte Svoj Komentár