Svetlé farby v interiéri spálne: funkcie dizajnu miestnosti, 55 fotografií

Vzdušný interiér spálne v jasných farbách vytvára ľahkú atmosféru pre relaxáciu po pracovnom dni. Spálňa akejkoľvek farby môže byť jemná vďaka svetlým odtieňom, čo vytvára útulnosť a nenápadné vnímanie priestoru.

Vlastnosti dizajnu

Interiér svetlej spálne vyzerá štýlovo a pohodlne, dizajnovým prvkom je jedinečnosť, založená na parametroch miestnosti a zvolenej farbe.

Na fotografii je svetlá spálňa v klasickom štýle s nástennou dekoráciou dvoch typov tapiet, kde zvislé pruhy robia strop vizuálne vyšším a vzor zdobí prízvukovú stenu pri posteli.

Svetelný dizajn je vhodný pre malé aj široké izby. Počas dňa svetlo odráža slnečné lúče, a večer to robí spálňu jasnejšou. V spálni v pastelovom interiéri môžete pridať svetlé akcenty, ako sú textílie, maľby, akcentovaná stena, záclony.

Interiér miestnosti v jasných farbách vyzerá pohodlne v prítomnosti niekoľkých zdrojov svetla, ako sú lustre, podhľady, svietniky.

Svetlý nábytok v spálni

Počet kusov nábytku a spôsob ich usporiadania závisí od veľkosti priestoru, jeho funkčného účelu a štýlu interiéru v svetlom tieni.

Farba nábytku môže byť ľubovoľná, ale vo svetlom odtieni, môže byť kombinovaná so stenami alebo záclonami. Pre malú miestnosť bude dostatok jasného lôžka pri okne s úložným systémom a nočným stolíkom.

V priestrannej izbe môžete umiestniť ľahkú drevenú posteľ s mäkkým čelom v strede, ľahký komoda alebo toaletný stolík s pufom a priestranný klasický komoda alebo šatník s ľahkým tónom.

Stropné, nástenné a podlahové dekorácie

Pri výbere materiálov pre výzdobu interiéru spálne v jasných farbách, je dôležité dbať na šetrnosť k životnému prostrediu a praktickosť.

Na fotografii je ukážka neobvyklej svetlej dekorácie tehlovej steny pre modernú spálňu. Toto riešenie umožňuje vytvoriť dodatočnú tepelnú izoláciu miestnosti.

steny

Pre výzdobu stien v miestnosti najčastejšie používané tapety, ktoré sú prezentované v širokej škále. Ak spálňa nie je ísť von na slnečnej strane, potom si môžete vybrať papier tapety, v inom prípade, netkané tapety.

Je lepšie si vybrať tapetu svetlé tóny béžovej, krémovej, šedej, ružovej, modrej alebo bielej. Môžu byť so vzorom, vzorom, textúrou. Na vizuálne vyhladenie povrchu stien a ich natieranie je vhodný sklenený stenový papier vhodný na maľovanie. Fototapeta ísť tapetu 3d s pastelovým odtieň vyzerať dobre vo svetlom interiéri spálne ako prízvuk stena na čelo postele.

Dokonale hladké steny môžu byť tiež natreté lesklým alebo matným náterom vo svetlých odtieňoch, ozdobené nástennými graffiti alebo ornamentmi pomocou šablóny a maliarskej pásky.

Na fotografii je spálňa s dokonale bielymi stenami bez výzdoby, kde sa čierna používa ako akcent v textíliách a rám obrazu.

Pre dlhodobú svetelnú úpravu môžete použiť textúrovanú omietku s kamienkami a sľudou alebo benátskou, aby ste vytvorili hladký mramorový povrch.

Paul

Vhodný pre laminátové podlahy, korok. Pre svetlý interiér je vhodný biely krémový náter alebo tmavo hnedá, čierna. Je lepšie sa vyhnúť žltým odtieňom.

strop

Farba stropu by sa mala prekrývať s farbou podlahy alebo stien. Vyzerá dobre zavesený strop zo sadrokartónu, zaveseného stropu, omietky alebo maľované.

Fotografia zobrazuje stropnú výzdobu vo svetlej spálni drevených lamiel. Kombinácia drevenej podlahy a stropu vytvára pocit tepla a jednoty s prírodou.

Štýl spálne

Moderný štýl

Moderný interiér spálne v jasných farbách sa vyznačuje minimálnym dekorom, jasnosťou línií v dizajne povrchových úprav a dizajnom nábytku, ako aj používaním moderných svetelných zdrojov. Posteľ môže byť klasická alebo so stenami, bez čela postele. Bude to vhodná skriňa, otvorené police.

Steny môžu byť textúrované alebo hladké, ale bez veľkých vzorov sú dovolené geometrické vzory. Záclony sa používajú v akomkoľvek štýle a spôsobe pripevnenia. Na osvetlenie, reflektory a stropné lustre sa používajú. Vhodné na podlahové koberce, laminátové podlahy. Svetlý interiér dopĺňajú také dekoratívne predmety ako malé vankúše, maľby s abstrakciou, kvety.

klasický

Interiér klasickej spálne v jasných farbách kombinuje luxus baroka, empírového štýlu, viktoriánskeho štýlu. Dizajn priťahuje pozornosť jemnosťou, skúškou času. Interiér sa nikdy nestane zastaraným a zostane relevantný.

Prírodné farby sú základné, ako je béžová, svetlohnedá, svetlomodrá, biela a ďalšie. Farby sú doplnené zlatým kovaním. Štýl sa vyznačuje dreveným nábytkom, vysokými komody, pohovkami a kreslami, krištáľovými lustrami a svietidlami z jednej sady, klasickými závesmi s tylom.

Na fotografii je znázornený klasický interiér svetlej spálne, kde sú steny vyrobené z tapiet a sú použité prírodné tkaniny na záclony a textílie.

Škandinávsky štýl

Interiér škandinávskej spálne v jasných farbách je minimalistický, nedostatok luxusu a výzdoby. Farbám dominujú pastelové odtiene béžovej, šedej, zelenej a hnedej farby a hlavná farba je biela. Nábytok by mal byť jednoduchý a vyrobený z ľahkého dreva, ľanu, bavlny, semiša bude použitý ako čalúnenie.

Okná zostanú čo najotvorenejšie, jednoduché závesy z prírodných tkanín. Na steny sa používa ľahká omietka, na podlahy sa používa podlaha. Ako dekor sú vhodné svetlé kvety, drevené rámy, pletená cesta alebo koberec s vysokým vlasom.

Provence a Country

Svetlý interiér v štýle Provence je možné znovu vytvoriť pomocou levandule, olivových a ružových stien, ako aj pomocou krajkových vankúšikov, záclon s lambrequinom, kvetovej tlače.

Nábytok by mal byť vyrobený z dreva, nezabudnite mať stoličku, komodu alebo nočný stolík s vysokými nohami. Svetlý vidiecky štýl sa vyznačuje aj prírodnou nástennou dekoráciou, drevenými podlahami, pevným dreveným nábytkom, ratanovým alebo kovaním, veľkými dverami, prírodnými textíliami, pletenými výrobkami, vyšívanými záclonami a vankúšmi.

Na fotografii je spálňa vo vidieckom štýle s červeným okenným rámom ako jasný akcent. Country hudba je jednoduchá a ľahká neopatrnosť.

Farby a odtiene svetlej spálne

Interiér spálne v jasných farbách môže byť v akejkoľvek farbe a výber závisí od individuálnych preferencií.

Biela spálňa vyzerá nezvyčajne kvôli množstvu odrazeného svetla. Pre kontrast môžete použiť vázu s kvetmi alebo obrázok.

Svetlosivý interiér je neutrálny a praktický. V závislosti od kombinácie množstva šedej, miestnosť vyzerá inak.

Svetlo hnedá farba je vhodná pre dobre osvetlenú spálňu. Tento tón sa nachádza v klasickom interiéri.

Svetlozelený tón dekorácie uvoľňuje a upokojuje po náročnom dni, vhodný pre štýl Provence.

Béžová a krémová spálňa vyzerá kráľovsky luxusne a zároveň neutrálne v závislosti od dizajnu nábytku a dokončovacieho materiálu.

Svetlý fialový a svetlo fialový interiér je vhodný pre južnú miestnosť, kde slnečné lúče ohrievajú miestnosť. Levanduľový odtieň zdobí akýkoľvek štýl.

Svetlomodrá spálňa bude vyhovovať klasickému interiéru so svetlou textíliou. Modré odtiene nevytvárajú zrak a umožňujú oči na odpočinok.

Svetlo ružový interiér zahrieva spálňu a nevyzerá dotieravo. Pozrite sa na dobrú tapetu s kvetinovou alebo kvetinovou potlačou.

Svetlá tyrkysová spálňa je okrem dekoru vhodná aj pre škandinávsky a námorný štýl. Aj tyrkysová vyzerá módne v modernom interiéri.

Spálňa vo svetle žltých tónoch je vhodná pre moderný štýl v kombinácii s bielou. Lustre a lampy by mali byť so studeným svetlom, inak bude miestnosť príliš žltá.

Vytvorenie malej spálne

Pre interiér malej spálne sa používajú iba svetlé farby s minimálnym tmavým dekorom a akcentom.

Fotografia je príkladom usporiadania skladovania v zásuvkách pod posteľou pre malú miestnosť. Je dôležité uchovávať len potrebné položky.

Existuje niekoľko všeobecných pravidiel pre funkčné usporiadanie malej spálne:

  • využite maximálnu svetlú povrchovú úpravu stien a stropu;
  • ľahké textílie spolu s jedným jasným prízvukom urobia z miestnosti atraktívny;
  • posteľ by mala byť pri okne, počet by mal byť svetlý odtieň dreva;
  • lepšie je položiť parkety šikmo;
  • môžete použiť funkčný nábytok, napríklad posteľ so vstavanými zásuvkami alebo umiestniť posteľ nad skrinku a dať rebrík;
  • dvere by mali byť bez nábytku.

Hlava postele, vzor na záclonách alebo malý obrázok môže pôsobiť ako prízvuk v úzkej miestnosti. Posuvná skriňa so zrkadlom zväčšuje priestor.

Na fotografii je úzka úzka spálňa s mäkkým čelom, zrkadlové skrine vizuálne zväčšujú priestor.

Príslušenstvo a dekor

Svetlé farby spálne by mali byť zdôraznené dekorom, ako je napríklad obraz, koberec, prehoz, vankúše, fotorámčeky, výšivky, vázy, figúrky, sviečky, kvety v hrnci. Môžete sa sústrediť na 1-2 položky.

Červené a oranžové prvky interiéru dodajú interiéru dynamiku, drevené výrobky dodajú pevnosť a dôveru, hlboké odtiene zelenej a modrej - intimity. Pre prejav kreativity vo svetlej spálni môžete použiť stenu nad posteľou alebo pred posteľou, kde môžete zavesiť svetlé panely, obrazy alebo tapetu.

Na fotografii je biela spálňa, ktorá môže vyzerať inak v dôsledku mobilnej výzdoby. Žltá farba robí miestnosť jasnejšou a zapĺňa ju energiou.

Výber závesu

Pre klasický interiér v jasných farbách sú vhodné klasické rovné záclony s organza tylu, rímske rolety, francúzske záclony s lambrequins.

Pre moderný interiér používame bavlnené závesy s korálkami, roletami, rímskymi závesmi, priesvitnými závesmi, asymetrickými závesmi, žalúziami.

Záclony by nemali byť čisto biele, môžu byť priesvitné tylu, svetlé béžové záclony alebo iné pastelové farby. Je dôležité vybrať si prírodný materiál (ľan, bavlna, satén), alebo zmiešanú tkaninu pre lepšie umývanie s minimom viskózy a polyesteru.

Na fotografii je ukážka dekorácie okien s pomocou hustých závesov s háčikmi na kovovej rímse.

Interiér spálne v jasných farbách vždy vyzerá reprezentatívne a nevychádza z módy. V závislosti na farebnú kombináciu a správny výber nábytku, zvyšok v spálni bude pohodlné a útulné.

Fotogaléria

Pomocou ľahkej povrchovej úpravy môžete vizuálne zväčšiť priestor miestnosti, vytvoriť štýlový a ľahký interiér. Nižšie sú uvedené príklady použitia svetlých farieb v dizajne spálne.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár