Lustre a lampy vlastnými rukami

Ak chcete vytvoriť osvetľovacie zariadenie, používajú takmer všetko, čo sa nachádza v ruke: drevené palice, kusy soklov, kontajnery, kusy dreva, kovové tyče a rúry, výrobky zo skla, tkaniny. Domáce lampy robia futuristický, klasický, očarujúci, minimalistický. Pre každý typ bol navrhnutý niekoľko hlavných tried. Dizajnové izby sú zvyčajne zdobené neobvyklými lampami. Môžu to byť výrobky s rezmi, mnoho jednotlivých fragmentov, vo forme veľkej gule alebo kocky. Tie isté lampy sú vyrobené vlastnými rukami, z akéhokoľvek materiálu. Robia to nielen remeselníci, ktorí predávajú svoje výrobky, ale aj obyčajní majitelia bytov a domov. Domáce lustre môžu byť podobné obchodu alebo môžu byť vykonávané nezvyčajným spôsobom: od mriežok, plechoviek atď. Tvar závisí od vlastností materiálu a predstavivosti umelca.

Čo možno použiť ako materiál

Bude to:

 • tukový krém;
 • PVA lepidlo;
 • spona na bavlnu;
 • farbivá;
 • bublinu.

Existuje niekoľko zaujímavých možností. Z bežnej nite dostanete krásnu žiaričku. Najprv musíte nafúknuť loptu a namazať ju krémom. Umiestni sa do nádoby s vodou a zriedi sa v PVA. Potom je obalený niťou. Dizajn je ponechaný vyschnúť 24 hodín - výrobok bude potrebné len na obale. Druhým spôsobom je použitie elektróniek. Listy sú skrútené šikmo, vyčnievajúce hroty sú zlepené. Bude potrebných dvesto skúmaviek: sú zlepené v kruhovom alebo trojuholníkovom tvare. Ďalšou možnosťou je tienenie drôtu: je skrútený do špirálovitého alebo kužeľovitého tvaru. Je tiež možné vytvoriť lampu z plastových fliaš: ich dno a hrdlo sú odrezané. Budete potrebovať drôt, akrylovú farbu, tmel a značkovač. Existuje mnoho iných metód, ako vytvoriť lampu vlastnými rukami.

Varianty tvorby lámp z dreva

Urobiť lampu vlastnými rukami je primárne umenie, nie sporenie. Hoci drevo je jednoduchý a lacný materiál, jeho výrobky môžu konkurovať ostatným z hľadiska kvality výkonu a estetiky. Proces ich výroby nebude najjednoduchší. Budete musieť vykonať komplexné výpočty, pracovať s veľkým množstvom nástrojov, vyčistiť veľa odpadu. Osvetľovacie zariadenia sú vyrobené z píl, rezov, dýh, drevených lamiel, drevených debien a rámov, kolies, guľatiny, trámov atď. Drevené svietidlo je ideálnym riešením pre antický štýl interiéru. Môže byť vyrobená z kusa kmeňa alebo zo spracovaných materiálov, napríklad vo forme komplexnej geometrickej štruktúry vyrobenej z tyčiniek, krúžku, valca alebo štvorca, vytvoreného zo štyroch alebo ôsmich tyčí.

Master class: ako urobiť lampu z dreva

Budete potrebovať kmeň stromu, brúsku, ručnú pílu, LED pás (2 m), kefy, lak na drevo, lepidlo, matnú plastovú trubicu. Po prvé, kmeň sa rozreže na plátky rovnakej hrúbky - asi 2 cm, potom sa v strede jedného zo zárezov vytvorí šablóna. On a všetky ostatné kusy sú navŕtané na značke. Merania by mali byť vykonávané starostlivo, pretože zle značené fragmenty, celý proces bude musieť byť reštartovaný. Potom musia byť leštené. Ďalšia etapa - spevnenie lepidlom a pokládka na tesnenia na sušenie. Po tomto sa zrubové domy zrušia. Paralelne môžete pripraviť matnú trubicu - tyč pre stavbu. Jeho povrch je upravený na maximálny účinok otupenosti. Rezy sa položia na skúmavku a potom sa ponechá ešte jeden krok. Posledná vec na pásku. Musí sa zložiť do rúk a umiestniť do trubice v tejto forme.

    
    
    
    

Geometrická lampa z drevených lamiel

Zoznam potrebných materiálov a nástrojov zahŕňa: skrutky, vŕtačky, drevotrieskové dosky, kefy, akrylové laky, elektrické bloky, 4 skľučovadlá a 7 dvojmetrových koľajníc. Z drevotrieskovej dosky je potrebné rozrezať polotovary a prilepiť ich hrany. Reiki zostaviť v jedinom dizajne vo forme kríža s tvarom diamantu v strede. Základ z 5 mm preglejkovej dosky. V miestach, kde lamely vytvárajú križovatky, sú nainštalované kusy bambusových palíc alebo škanty. Na základni je potrebné vyvŕtať 8 otvorov: 4 je určený pre strop a to isté pre hlavnú časť svietidla. Z cínu je potrebné ohnúť 4 rohy so skosenými hranami. Sú upevnené skrutkami tak, že otvorené časti rohov sú nasmerované do tienidla. Celý drevený rám je dvakrát lakovaný, s prestávkou na sušenie. Nakoniec je krížový vzor priskrutkovaný k potvrdeniam.

    
    
    
    

Dyhová lampa

Môže byť vyrobený z dvanástich pásov. Vo vnútri sú odoberané menšie - 60 cm, pre vonkajšie - 70 cm Pásy sú vyrobené z plechu: sú rezané pozdĺž vlákien s oceľovým pravítkom a nožom. Na veľký list papiera musíte nakresliť kruh s priemerom 350 mm. Je rozdelená na sektory 30 °. Na ľavej a pravej strane línií, ktoré oddeľujú sektory, pozdĺž obvodu kruhu, sú nakreslené rovnobežné čiary na určenie požadovanej polohy dýhových pásov. Potom pripravte disk s malým otvorom na položenie pásu. Sú nalepené v smere hodinových ručičiek vo forme vločiek, najskôr tri krátke, potom tri dlhé. Po vyschnutí lepidla v konštrukcii pásov bude potrebné vytvoriť otvor asi 1 cm široký, cez ktorý je pretlačený drôt a na disk je pripevnená manžeta. Závesné konce pásov sú upevnené prírubou a skrutkami.

Svietidlá z textílií a nití

Ak chcete vytvoriť tienidlo, môžete použiť staré oblečenie: džínsy, kolená-výšok, poškodené šaty, atď Výrobky sú zdobené luky, vrecká, nite s korálkami. V takmer všetkých prípadoch musí byť tkanina nosená na nejakom ráme. Dá sa to urobiť aj vlastnými rukami. Je lepšie zvoliť kov ako materiál, niekedy drevo. Základom pre domáce lustre môže byť továrenské lampy, nové aj staré. Tkanina obvyklého starého tienidla sa dá odstrániť a namiesto toho sa dá upevniť moderne, so štýlovými kresbami. Vytvárať a navrhovať domáce lustre s použitím nití rôznej hrúbky. Sú zabalené do rôznych pohárov a rámov, spájajú časti svietidla a zavesia dizajn. Zaujímavé je, že vyzerajú odtiene tvrdeného vlákna. Okrem nich sa používa aj povraz alebo lano. Sú úspešne kombinované s rôznymi tkaninami a papierom.

Trieda Master: žiarovka v tvare gule

Na vytvorenie tohto produktu budete potrebovať:

 1. Základňa zo stolnej lampy.
 2. Clay.
 3. Hrubé nite (až 4 loptičky).
 4. Balóny.

    

Najprv sa nafúknu balóny. Radšej pár, pretože môžu prasknúť. Ich tvar by mal byť dokonale okrúhly. Na každom z nich sa nakreslí desaťcentimetrový kruh perom. Otvor s žiarovkou sa vloží cez otvor tejto veľkosti. Lopta sa umiestni na plátno. Príprava roztoku lepidla. Musíte mať na rukách gumené rukavice, aby ste do nich ponorili vlákna. Keď sú nasýtené roztokom, dostanú ho; potom sa odstránia zrazeniny lepidla. Koniec závitu je viazaný na uzol nafukovacej gule. Potom je obalený okolo celej gule, mal by byť robený rovnomerne po celom povrchu, ale náhodne. Odporúča sa použiť niekoľko nití rôznych farieb. Potom sa lopta zavesí, až kým nie je štruktúra suchá. Potom to praskli a uzol je odrezaný. Lopta je odstránená cez veľký otvor, do ktorého potom budete musieť vložiť kazetu so žiarovkou.

DIY látkové tienidlo

Budete potrebovať hrubý papier, lepidlo, plátno, niť farbu látky, špendlíky, pravítko, ceruzku, železo. Budete musieť vytvoriť šablónu pre výpočet požadovaného množstva látky. Ak by rám pre tienidlo mal mať valcový tvar, potom zmerajte obvod a výšku a striedavo nakreslite zodpovedajúce čiary, čím vytvoríte pravý uhol. Opačné strany obdĺžnika sú dokončené. Z papiera vystrihnite požadovaný tvar. Aplikuje sa na tkaninu. Z neho musíte získať väčší obdĺžnik. Vyberie sa po vybratí požadovaného fragmentu. Potom sa hmota upevní na šablónu pomocou kolíkov (jej okraje sa musia ohnúť). Potom musíte použiť šijací stroj. Ošetrená tkanina je žehlená. Potom sa nalepí na podklad. Neošetrené časti sú skryté. Šev je vyrobený tak, že základňa je uzavretá prešitá hrana.

    
    
    
    
    

Plastové lustre a lampy

Plast sa stal jedným z najvyhľadávanejších materiálov v moderných interiéroch. To platí aj pre svietidlá - predávajú sa rôzne modely. Lustre si môžete vyrobiť vlastnými rukami, ktoré sa v hotových výrobkoch neprinesú. Tienidlo je vyrobené z čohokoľvek. Môžu to byť jednorazové poháre, rôzne palice, maľované plastové fľaše. Niekedy sú zdobené ozdobnými zariadeniami: figúrkami, svetelnými detailmi. Ako pomocný materiál možno použiť rôzne kovové rámy. Najjednoduchší spôsob ako urobiť stolnú lampu. Môžete použiť rezané diely a formy s otvormi. Namiesto vyhadzovania nepotrebných plastových predmetov (použitých jednorazových riadov atď.) Je lepšie pokúsiť sa z nich urobiť malú lampu, ktorá môže ozdobiť miestnosť.

Majstrovská trieda: robíme kryt plastových lyžíc

Musíme nájsť veľké množstvo rovnakých plastových lyžičiek, až 200 kusov. Bude ťažšie navrhnúť produkt z celých zariadení, ale ak budú odrezané, všetko sa rýchlo a jednoducho prejaví. Rukoväte lyžice je potrebné znížiť a odstrániť, takže len nabratý. Potom môžete použiť hotový tienidlo na prilepenie prvkov alebo vyrezanie z varnej dosky. Z neho urobte spodnú časť a vytvorte otvor pre žiarovku, alebo odrezajte vrch krku, čím zanecháte dosť široký otvor. Ďalej sa musíte rozhodnúť na obrázku. Horné povrchy pohárov vytvoria škrupinový vzor a spodné vytvoria „šupinatý“ povrch. Ak si vyberiete druhú možnosť, prepojka by sa mala nalepiť na vaječný tanier. Najprv upravte hornú časť a položte jednu po druhej rade lyžíc. Keď proces dosiahne otvorenú časť, potom je potrebné vypočítať všetko tak, že posledný rad skryje odrezaný okraj fľaše.

Ako prílohu môžete použiť:

 • lepidlo;
 • kancelárska plastelína;
 • lepiaca páska

    

Luster plastových listových fliaš

Budete potrebovať oceľový drôt pre rám, tenký drôt, spájkovačku, nožnice, desať plastových fliaš rôznych odtieňov zelenej. Z fliaš musíte rezať listy rôznych veľkostí a tvarov. Ideálne fragmenty vo forme brezy a iné listy s viac alebo menej kompaktnou formou. Tak sa získa väčší počet prvkov. Rezy imitujúce platne by mali byť ošetrené spájkovačkou, aby boli mierne ohnuté. Žily by mali byť tiež na okraji žihadla: listy budú mať prirodzenejší vzhľad. Pretože fľaše majú valcový tvar, polotovary budú zakrivené. Horúce ihly prepichli otvory pre tenké drôty. Potrebujete aspoň dva na každom letáku, ale ešte lepšie štyri na vedenie drôtu cez postavu-osem. Každý z nich sa nosí čo najviac listov. Potom sú pružné drôty pevne skrútené za rámom oceľových drôtov.

Rukoväť s páječkou by mala byť tak opatrná, ako je to možné, aby nedošlo k spáleniu prstov a nespáliť listy.

Svietidlá z laserových diskov

Môžete vytvoriť niekoľko typov takýchto svietidiel. Potrebné materiály: gumové nožičky, silikónové palice, žiarivka, kruh sololitu, CD-disky. Potrebné nástroje ako pravítko, trojuholník, ceruzka, kompasy, lepiaca pištoľ, skrutkovač, kliešte, kliešte, vŕtačka. V kruhovom tvare drevovláknitých dosiek sa v samotnom centre vyrába diera, na ktorom je nakreslených dvanásť sektorov. Na líniách, ktoré ich oddeľujú, je vyvŕtaný jeden malý otvor. Prostredníctvom nich budú napnuté oceľové drôty, na ktorých bude umiestnená sada diskov. Dizajn bude dosť ťažký, takže potrebujeme presne kovové drôty. Do otvoru v kruhu z drevovláknitej dosky sa vloží drôt so skľučovadlom, do ktorého sa vloží žiarovka. Môžete tiež urobiť polyhedron lampu, misku vo forme gule, okvetné lístky, alebo kruhové lampy.

Spôsoby vytvárania lámp z papiera

Tento materiál je obľúbený vďaka svojej flexibilite. Môžete postaviť zaujímavú postavu alebo zložiť listy papiera niekoľkokrát a robiť kvety. Skladané papierové listy sa kombinujú do zaoblených tvarov. Papierové lampy sa vyrábajú vo forme rastlín, zvierat, abstrakcií. Niektorí radi robia vzory a výrezy. V niektorých krajinách východu sa hojne používajú lustre z ryžového papiera. Na výrobu lampy môžete použiť techniku ​​origami. Papierové lampy sú vytvorené dvoma hlavnými spôsobmi, a to použitím jedného alebo niekoľkých veľkých listov alebo lepením veľkého počtu papierových prvkov. Počas posledných desiatich rokov sa stolové a podlahové lampy stali populárnymi. Papier môže robiť žiarovky, drsné tekvice a domy. Tento materiál je vhodný aj na vytvorenie tradičného tienidla:

 • kónické;
 • valcový;
 • eliptické.

Z ryže alebo pergamenu

Rýžový papier je užitočný na vytvorenie čínskeho lucerny. Okrem toho budete potrebovať vlákno, šialenstvo, kancelársky nôž, pravítko a ceruzku. Najprv musíte urobiť označenie na papieri. Obvod baterky sa skladá zo súboru kosoštvorcových sektorov. Polovica z nich je naplnená prerušovanými vertikálnymi značkami. Potom je kus zložený v harmonike. To sa zrúti do kruhu. Maľované kryty je možné prilepiť hore a dole. Ak chcete vytvoriť obal pergamenového papiera, budete potrebovať značkovaciu dosku, kruhový nôž, dva listy pergamenového papiera, dva valce voskovaného papiera (podobne ako pergamenový papier), nožnice, hodvábnu stuhu a závesný rám. K rámovej konštrukcii sú pripevnené pásiky 18-20 cm dlhé a 40 cm dlhé. Záverečná etapa spočíva v prilepení kruhov pergamenu a voskového papiera na stuhy. Pripojte ich, aby sa prekrývali.

Papierové vrecko origami luster

Ak chcete vytvoriť takúto lampu vlastnými rukami, potrebujete drôt s prepínačom, LED lampu, dva papierové vrecká so vzorom. Najprv sa musíte naučiť, ako urobiť jednoduchý origami. Ďalšie veci balíčky odrezať spodnej časti, rukoväte sú odstránené. Držia sa spolu v jednom veľkom papierovom vrecku. Jeho záhyb na polovicu. Obe časti sa "otáčajú" do harmoník. Potrebujete 16 identických pruhov. Extrémne z nich sú zložené uhlopriečne. Šnek je prepichnutý dierou. Jedna z dvoch otvorených strán je pevne pripevnená hrubým závitom. Je potrebné ponechať možnosť regulácie. Druhá bude otvorená. LED svetlo je pripojené k kazete, horná časť tienidla sa otvára a zatvára dozadu. Je potrebné také osvetlenie, nie je možné použiť žiarovky. Drôt je upevnený na vetve vysokého okrasného stromu - výrobok je pripravený.

Tienidlo z vlnitého papiera

Výrobky z vlnitého papiera vyzerajú veľmi originálne, takže materiál sa stal tak populárnym. Budete potrebovať LED lampu, kábel, niť, lepidlo, pletaciu ihlu, pravítko, kus vlnitého papiera 44 × 88 cm, prvým krokom je vziať pravítko a pero a označiť papier na čiare s rovnakou šírkou. Zameranie na nakreslené čiary, musíte urobiť akordeón z plochého listu. S pomocou lúčov sa prehýba diagonálne z jedného konca, potom sa vracia do svojej pôvodnej polohy a zloží sa z druhej strany. Papier musí byť znovu rozložený - diamanty by mali vyniknúť. Celý list sa teraz skladá z dvoch foriem. Prvý a nasledujúci oblúk musia byť vhodné pre šírku pásikov, inak sa vzhľad papiera zhorší. Obrobok je skrútený do sférického tvaru a jeho horná časť je držaná spolu pomocou závitu.

Motýľový luster

Existujú dva spôsoby vytvorenia takejto lampy:

 1. Jeden veľký motýľ.
 2. "Roj" malých molí rôznych veľkostí.

Deti predškolského veku budú mať tienidlo radi v podobe mnohých závesných figúrok. Niektoré časti lampy môžu klesať na jeden a pol metra od stropu. Ako základ sa berie starý tienidlo alebo jeho rám. Ak neexistujú žiadne takéto polotovary, môžete použiť okraj kovu alebo drevo alebo hrubý drôt skrútený v kruhu. Je potrebné pripraviť listy so vzormi motýľov, aby ste si vybrali motýle požadovaných veľkostí a tvarov. Odporúča sa vyrábať mory najmenej piatich rôznych veľkostí. Potom bude návrh vizuálne. Motýle sú rezané malými nožnicami alebo kancelárskym nožom. Je žiaduce, aby bol papier hrubý. Vyrezávané figúrky sú maľované rôznymi farbami, zdobené jiskrami, ale na niektorých vzoroch môžu byť motýle už farebné. Aby sa výrobok dostal do pohotovosti, motýle sú upevnené na linke a pripevnené k základni.

Nožnice na strihanie musia byť rovné, inak sa motýle poškodia.

Sférické papierové lampy

Ako dekoratívne prvky môžete použiť:

 • fragmenty starého papiera;
 • Papierové obrúsky;
 • hustá hmota, cítil.

Готовый китайский светильник можно использовать как основу для других изделий. Стоят они дешево. Понадобится идеально круглая модель. Первый вариант: вырезать из ткани круги разного цвета и приклеивать внахлест. Из китайского шара можно сделать что-то наподобие круглой пластинчатой шишки. Druhý spôsob: kruhy sú vyrezané z listov štvorcového papiera. Sú prepojené v strede, hrany sú vyvýšené, až kým nedostanete dokonalú kvetinu. Prvky sú namontované na guli v usporiadaných radoch. Papierové listy robia krásne košíčky. Mali by byť naplnení niečím. Papier je tiež zložený do štvorcových obálok, ktoré môžu byť premenené na štyri kónické formy. Niektorí používajú namiesto papiera starú nástennú mapu. Novinový tienidlo s vytlačenými obrázkami šedej alebo hnedej farby bude vyzerať štýlovo v každom interiéri.

Svietidlá vyrobené z kovových rúr a rúrok v podkroví

Nefunkčné vodovodné potrubia s vodovodnými batériami môžu byť namontované v jedinom dizajne, vybavené žiarovkami, čím sa vytvorí štýlová a užitočná vec. Je lepšie umiestniť ho na stenu. Jedná sa o veľmi obľúbenú výzdobu v podkroví. Z veľkých a malých rúrok sú svietidlá v štýle steampunk. Sú to zložité štruktúry, bez špeciálneho výcviku, nebudú fungovať. Je však možné navrhnúť malý robot s „hlavou“ vo forme žiarovky. Krásne stropné lustre sú vyrobené z rúr. Okrem toho existujú rôzne modely svietidiel z kovových rúr. Mosadz sa často používa ako materiál. Lustre sú vytvorené vo forme kompozícií z niekoľkých skúmaviek. Rúry spravidla vyrábajú jeden kus, ale vyrábajú lampy s rôznymi vzormi a otvormi. Nie sú horšie v popularite k lampám v štýle loftu.

Mosadzný luster

Môžete si urobiť krásny produkt vo forme diamantových tvárí. Okrem samotných rúrok sú potrebné aj brúsny papier, skladačky, motúzy alebo drôtené rukavice. Na vytvorenie originálneho lustra budete potrebovať 20 rúrok: 10 krátkych (6 cm), 5 stredných (12 cm) a rovnaký dlhý (25 cm). Musíme nájsť niekoľko dlhých medzier, označiť ich a rozrezať pomocou skladačky. Potom musíte urobiť brúsenie brúsnym papierom tak, aby okraje rúr boli dokonale hladké. Ďalšie fragmenty sa zbierajú na hrubom drôte alebo šnúre. Najprv sa vytvoria vodorovné riadky: spodok piatich krátkych a stredný počet rovnakých stredných trubíc. Potom sú spojené päť ďalších krátkych trubíc. Horná časť stavby je tvorená piatimi dlhými fragmentmi, ktoré je potrebné skombinovať s už pripravenou časťou. Dlhé rúrky nie sú úplne redukované, v tomto mieste je potrebné kazetu upevniť.

Vodovodné armatúry

Musíte pripraviť také zariadenia, ako je elektrický kábel, elektrická páska, páska, rôzne skrutkovače, dvojžilový drôt, kazety, závesy, kovania, ktoré zodpovedajú parametrom rúr. Jedna z rúrok by mala byť väčšia - bude slúžiť ako ukotvenie k stropu. Proces budovania je pomerne komplikovaný. Je potrebné vytvoriť schému na papieri a potom pracovať. V tomto štádiu sú určené konfiguráciou konštrukcie. Rozbočovače musia byť správne kombinované. Všetky časti pripravovaného dizajnu môžu byť leštené a natreté. Preferovať je dávať biele, červené, zlaté a čierne farby. Musíte čakať asi deň, kým všetko úplne vyschne. Potom sa všetky rúry spoja. Na nich svietia žiarovky. Poslednou fázou je spojenie. Keďže schéma je komplikovaná, je lepšie pozvať špecialistu.

Použitie skla na vytvorenie príslušenstva

Na strope môžete zavesiť zloženie niekoľkých prázdnych fliaš alkoholických nápojov. Trojlitrové poháre možno zavesiť kovovými reťazami. Sklo je tiež vhodné ako strop. Svietidlo vyrobené z rôznych sklenených fragmentov môže napodobniť krištáľový luster. Rozbité sklenené predmety nájdu nový cieľ v podobe pôvodného osvetľovacieho zariadenia. Krásne stolné lampy sú vytvorené z pohárov a pohárov na víno. Užitočné môžu byť rôzne sklenené boxy, sklo zo starých nástenných svietidiel, svetlomety, interiérové ​​dvere. Domáce sklenené lustre môžu byť maľované akvarelom alebo farbami z farebného skla. Získajte krásne vitráže. Na vytvorenie závesných lámp používajú majstri rôzne dekoračné nádoby z olejov a parfumov. Na rozdiel od dreva a papiera má sklo vysokú požiarnu bezpečnosť.

Fľaše na víno a osvetlenie dreva

Zoznam potrebných zariadení zahŕňa kliešte, skrutkovače, skrutky, rezač skla, silikón, handričku alebo štetec, moridlo na drevo, borovicové dosky, háčiky, reťaz, desať žiaroviek, elektroinštaláciu, fľaše na víno. V prvom rade sa spracovávajú kontajnery. Z fliaš sa odstránia nálepky a zvyšok lepidla. Pomocou rezačky skla musíte odstrániť spodnú časť každej fľaše: spočíva vo výške 1-2 cm a fľaša sa otáča okolo svojej osi. Trhliny je potrebné poklepať kladivom, až kým nezmizne dno. Potom sú elektrické vodiče umiestnené vo fľašiach a pripojené k kazetám. Žiarovky sú do nich priskrutkované. Teraz musíte variť dosky. V spodnej časti sa vyvŕtajú otvory pre krky a drôty. Vrchol ich bude zbierať v jednom balíku. Háčiky na reťaze, ktoré budú držať konštrukciu, sa priskrutkujú do spodnej dosky. V kuchyni si môžete urobiť stolnú lampu so základňou fľaše a baldachýnom z dreva.

Drevené dosky môžu byť pokryté moridlom na drevo, aby vznikol efekt „starého“.

Použitie starých plechoviek na vytvorenie príslušenstva

Staré nádoby môžu nájsť novú destináciu. Svietidlá môžu byť vytvorené pomocou nití, drôtov, držadiel. Nádrže musia byť vybavené držadlami. Budú musieť byť zviazané závitom upevneným na vopred pripravený železný rám. Elektro vodiče s guľkami a žiarovkami sa spúšťajú do plechoviek - luster je pripravený. Môžete urobiť možnosť pre dávať - ​​vlákna sú zviazané okolo vetvy stromov, a sviečky alebo malé lucerny sú umiestnené vo vnútri plechoviek. Obaly obalené viacfarebnými niťami alebo zdobené vzorovanými obrúskami vyzerajú krásne. Vnútorná časť plechoviek môže byť natretá bielou farbou a zatiaľ čo je ešte suchá, naneste kresbu vo forme chaotických čiar. Niektorí maľujú kontajner zvonku s rôznymi farbami a maľujú obraz zhora pomocou lesklých tieňov. Banky môžu byť tiež prelepené s malým črepy.

Chebbi-chic luster / lampa

Krásne dekoratívne predmety sú vyrobené z korálkov a tkanín, vrátane svietidiel, charakteristických pre tento štýl. Chebbi-chic dekorácie stanovuje, že izba je určená pre dievča alebo ženu. Potrebné budú korálky, korálky, nite, reťaze, objímka, hotový drevený alebo kovový rám. Prvá vec, ktorú musíte maľovať základňu v niektorých mäkkých odtieňoch. Potom môže byť zabalený dekoratívnymi prvkami alebo látkou. Vrchná vrstva je obalená menšími guľôčkami, ale vo väčších množstvách - jedna niť by mala byť navinutá až na 40 perličiek, približne 20 na spodných priadzach. Lampa je zvyčajne pokrytá ružovou látkou. Všetky šperky sú zavesené tak, že stekali dole.

záver

Luster je jediný dôležitý prvok v hornej časti miestnosti, môže vytvárať symetriu a iné geometrické akcenty. Ak chcete zavesiť do svojej izby krásne, štýlové, dizajnérske lampy, nemusia nutne kúpiť v obchode. Každý dom má dostatok vecí a nástrojov, aby všetko robil sám. Vo väčšine prípadov postačujú polotovary, nožnice, papier, lepidlo, nite, rám, lak a farby. Niekedy budete potrebovať pomoc elektrikára. Väčšina ručne vyrábaných svietidiel je vyrobená z dreva, plastu, papiera, skla, textilu alebo kovov. Existuje viac exotických možností s použitím rôznych vzorov, malých častí, foriem. Domáce lustre by mali nielen vykonávať estetickú funkciu, ale aj vysoko kvalitné osvetlenie miestnosti. Mala by byť navrhnutá múdro.

Zanechajte Svoj Komentár