Pódium v ​​byte: dizajn, použitie, dekorácie, 70 fotografií v interiéri

Pre praktický a esteticky krásny dizajn priestoru, jeden z najlepších nápadov bude pódium v ​​byte. Takéto rozhodnutie urobí dizajn bytu nezvyčajným, tvar a dizajn si zachovajú štýlový smer interiéru.

Na fotografii je štýlová obývacia izba s povrchovou úpravou z mramoru. Steny a plošiny sú vyrobené z rovnakého materiálu.

Prípady použitia

Pódium môže vykonávať niekoľko funkcií naraz. Okrem estetického účelu pomôže rozdeliť byt do zón alebo skryť vodiče a rúry.

Územné členenie

 • Kuchyňa. Jednou z možností na rozlíšenie medzi štúdiom alebo kuchyňou-obývacia izba do kuchyne a miesto na odpočinok. Na poschodí je možné umiestniť pracovisko na varenie a jedálenský kút. Tým sa vytvorí dojem z dvoch izolovaných miestností, bez preťaženia priestoru bytu.

 • Jedáleň (jedáleň). Malá nadmorská výška v jedálni vytvorí útulnú a pokojnú atmosféru v miestnosti.

 • Priestor na spanie. Pódium poskytne priestor na spanie a môže fungovať ako ďalší úložný priestor so zásuvkami.

 • Pracovný priestor v byte je možné prideliť pomocou pódia, odporúča sa umiestniť ho do okna.

 • Games. V ihrisku pre deti môžete umiestniť športový kútik, miesto na kreslenie alebo mäkký kútik s hračkami. Roll-out boxy môžu byť zabudované do pódia, v ktorom budú uložené veci a hračky. V hre teenager dosť miesto na stôl s počítačom a pohodlné kreslo.

Lôžko pre chodcov

Lôžková plošina nahrádza rám, na ňu je umiestnený matrac a zásuvky môžu byť zapustené do bočných častí, v ktorých je vhodné uložiť odnímateľné posteľné prádlo. Pódium posteľ vyzerá veľkolepé v interiéri bytu, zatiaľ čo ekonomickejšie ako plná posteľ. Základňa môže byť krásne navrhnutá napríklad na montáž z niekoľkých bielených tyčí.

Úložný priestor

Veľkou výhodou inštalácie pódia v byte je možnosť získať ďalšie úložné priestory pri zachovaní priestoru.

V závislosti od výšky plošiny môžu byť zásuvky vysúvateľné alebo otvárateľné. Zásuvka sa zmestí do výklenku takmer akejkoľvek výšky, kývanie je výhodnejšie inštalovať na vysokej úrovni.

Na fotografii je spálňa s viacúrovňovým pódiom, z ktorých každý má miesto na uloženie vecí.

Pódium pohovky

Štýlové riešenie interiéru pre zdobenie obývačky v byte. Pódium na pohovke je nadmorská výška, na ktorej sa nachádzajú vankúše. Priestor vo vnútri platformy môže byť tiež využitý.

Miesto odpočinku

Pódium môže byť skutočným salónikom v byte. Môže to byť útulné miesto na čítanie, na ktorom sa nachádza niekoľko vankúšov a lampa s teplým svetlom alebo sa stane plnohodnotným miestom na pitie čaju vo forme pohodlného kresla a elegantného konferenčného stolíka.

Pódium pre kvety

Základom kvetov vytvára dojem skutočnej zimnej záhrady v mestskom byte. Stupňovité pódiá vhodné pre kvety s nízkymi kvetmi. Plné vysoké rastliny budú vyzerať veľkolepé na pevnej platforme vo svetlej miestnosti.

Na fotografii je moderná obývacia izba v bielej farbe. Pódium základňa pre kvety má rovné, jasné línie.

Spôsob, ako skryť komunikácie

V podmienkach moderného života je nemožné vyhnúť sa veľkému počtu drôtov v byte, pódium je nádherná a estetická možnosť skryť ich. Skladacia konštrukcia vám umožní ľahko sa k nim dostať v prípade potreby.

Na fotografii je high-tech apartmán s posedením pri okne. Pódium slúži ako stojan na zariadenia a skrýva komunikácie a vodiče.

Fotografie v interiéri izieb

Obývacia izba

V obývacej miestnosti s pomocou nadmorskej výšky možno rozdeliť do niekoľkých miest. Jedným z nich je posedenie, ktoré bude tvoriť pohovku, pár stoličiek a konferenčný stolík. Bude to príjemné a pohodlné miesto na prijímanie priateľov a blízkych.

Ďalšou polohou v miestnosti je priestor pri okne, na nafúknutom podstavci môžete zariadiť pracovný priestor alebo miesto na odpočinok (matrac a vankúše), vďaka čomu získate útulný kútik na čítanie alebo len uvažujete o večernom meste priamo z bytu.

kuchyne

V kuchyni sa na pódiu oddelí pracovný priestor od jedálenského priestoru. Táto technika vizuálne vymedzuje priestor bez poškodenia priestoru miestnosti. Koniec plošiny môže byť orezaný rovnakým obkladom ako zástera pracovnej plochy.

Na fotografii je moderná kuchyňa. Nadmorská výška oddeľuje pracovný priestor od jedálenského priestoru.

Kuchyňa-obývacia izba

Pódium bude dobrou cestou k zónovému priestoru v štúdiovom apartmáne, ktorý oddelí obývaciu izbu od kuchyne. Umiestnenie kuchyne na nástupišti z neho robí druhotné miesto v byte. Kompaktný barový pult bude tiež ďalším separátorom, môže byť aj jedálenským kútom.

spálne

Hlavným cieľom spálne je posteľ, ktorá sa nachádza na pódiu. Aj v tejto oblasti môžu stáť nočné stolíky alebo svietidlá. Vo zvyšku izby môžete umiestniť šatník, toaletný stolík alebo šatník.

Na fotografii je kompaktná spálňa v podkrovnom štýle. Pódium má veľa priehradiek na skladovanie.

škôlka

 • V detskej izbe pre chlapca s pomocou pódia je možné rozlíšiť herňu. Pre deti je lepšie postaviť plot alebo zábradlie, takže dostanete plné ohrádku.

Na fotografii je útulná izba pre chlapca s vyhradeným priestorom pri okne, dekorácia je vyrobená v jasných farbách s modrými akcentmi.

 • V miestnosti pre dievča na platforme, môžete nastaviť posteľ, bitie interiéru tematicky, napríklad v štýle Disney karikatúry.

 • V modernej dospievajúce miestnosti, musíte mať pracovný priestor, takže dieťa môže robiť domáce úlohy alebo len hrať počítačové hry. Pódium bude dobrou voľbou pre územný priestor.

kúpeľňa

Kúpele na vyššej úrovni nielen vyzerá veľkolepé, vo výslednom výklenku sa všetka komunikácia skryje, ako aj dostatok úložného priestoru.

Fotografia je priestranná kúpeľňa v ekologickom štýle. Povrchová úprava vane a sprchy je vyrobená imitáciou dreva, zvyšok je zdobený kameňom.

Balkón a lodžia

V prípade, že byt má balkón v kombinácii s izbou, môže byť určený pódium, vizuálne rozdelenie priestoru. Vo výslednom priestore sa zmestí pracovisko alebo konferenčný stolík s kreslom.

Na samostatnom balkóne alebo lodžii s pódiom si môžete urobiť miesto pod kvetmi alebo pohovkou.

Nápady pre malé alebo úzke priestory

V malej miestnosti s pomocou nadmorskej výšky môžete miestnosť rozdeliť do zón, bez toho, aby ste skryli nadbytočný priestor, ale pridali ho na úkor výslednej nižšej vrstvy, v ktorej je možné objekty ukladať.

Hlavnou výhodou inštalácie pódia v úzkej dlhej miestnosti je výsledný voľný priestor. Okrem obvyklých boxov môžete skryť celú výsuvnú posteľ do výklenku. Z obvyklej úzkej miestnosti tak dostanete obývaciu izbu alebo pracovisko, ktoré sa nachádza na nástupišti, otvorený priestor, cez ktorý sa môžete voľne pohybovať a plnohodnotné miesto na spanie.

Pódium v ​​jednoizbovom byte a štúdiu

Pódium je jedným z najúspešnejších dizajnérskych riešení pre jednoizbový apartmán a štúdiový apartmán. Pre štúdio bude dobré rozhodnutie, pretože priestor je možné správne rozdeliť do priestorov. Umiestnená na kopci varná zóna je vizuálne oddelená od zvyšku priestoru. Pre úsporu miesta v byte môže barový pult slúžiť ako jedálenský kút, ktorý zároveň oddelí obývaciu izbu od kuchyne.

V jednoizbovom apartmáne s výklenkom je možnosť organizovať štúdium, miesto na spanie alebo miniatúrnu posilňovňu s pomocou pódia. Izolujte miestnosť môže byť hustá opona.

dizajn

Monolitické pódiá

Monolitické konštrukcie sú plánované vo fáze opravy v byte a tvoria pevnú, ťažkú ​​základňu betónu. Dizajn má veľké zaťaženie, takže by ste mali zvážiť možnosť prekrývania. Tento typ je však oveľa silnejší rám a odolnosť voči vlhkosti, čo je dobré pre kúpeľňu.

Na fotografii vľavo - monolitické pódium, vpravo - rámová konštrukcia.

panelák

Typ rámu je jednoduchší pri zbere, funkčnejší vďaka výslednému voľnému priestoru, ako aj rozpočtu prvej možnosti. Avšak táto konštrukcia nemá zvýšenú pevnosť a na zosilnenie ťažkých predmetov na nej bude potrebné dodatočné vystuženie. Konštrukcia je vyrobená z tyčí a preglejky, alebo hrubej dosky.

materiály

drevo

Náter dreva bude vždy vyzerať relevantne, navyše je to ekologický a teplý materiál, ktorý je nespornou výhodou. Parkety alebo laminát môžu pokrývať povrch a plynulo sa pohybovať z nižšej úrovne do hornej. Vyzerá zaujímavo na podlahy z dosiek, napr. Bielené alebo lakované drevo, priestor pódia bude vyniknúť oproti všeobecnému pozadia.

kobercom

Koberec vytvára útulnú atmosféru v byte. Táto povrchová úprava bude vyzerať dobre v interiéri škôlky a spálne. Koberec je dobre kombinovaný s dreveným obložením. Samostatná výhoda pre detskú izbu môže byť zvýšená bezpečnosť.

dlaždice

Je praktickejšie dokončiť dlaždice s monolitickými konštrukciami, táto možnosť je vhodná do kúpeľne, kuchyne a chodby. Povrch je odolný voči vlhkosti, trvanlivý a ľahko sa čistí.

V byte fotoateliéru. Monolitická nadmorská výška s obkladom dlaždíc rozdeľuje priestor bytu na obývaciu izbu a varnú zónu.

mäkký

Celý povrch pódia môže mať mäkký povrch, napríklad penovú gumu, sintepon alebo podobné materiály. Povrch má príjemné hmatové pocity a vyzerá útulne. Po pridaní niekoľkých vankúšov na pódium, môžete získať plnohodnotné miesto pre domáce kino alebo veľkú skupinu priateľov v byte.

podsvietenie

Jednou z možností podsvietenia je LED pásik, rovnomerný pás svetla vytvára efekt podlahy plávajúcej vo vzduchu. Úspešne sa bude v byte s moderným interiérom, v štýle minimalizmu a high-tech.

Reflektory pôsobia ako dodatočné osvetlenie miestnosti, ako aj zdobenie konca pódia. Svetlo z lámp sa odráža od podlahy a vytvára svetlo.

Vo fotografii detská izba pre dievčatá. Koncová časť je zdobená reflektormi.

Čo je dôležité vedieť pri inštalácii

Pri navrhovaní je potrebné vypočítať zaťaženie, ktoré dopadne na konštrukciu.

 • Pre detský kútik, miesto pre kvety alebo toaletný stolík bude stačiť rám plošiny barov a hrubých listov preglejky.
 • Pre pódium, na ktorom bude stáť nábytok, je potrebné zostaviť pevný rám. Na tento účel by vzdialenosť medzi lamelami nemala byť väčšia ako štyridsať centimetrov.
 • Pod ťažkým nábytkom, ako je kuchynský set alebo kúpeľňa, budete potrebovať monolitickú platformu, ktorá bude chrániť pred vlhkosťou a byť čo najsilnejšia. Okrem toho je dôležité pochopiť, či monolitický dizajn pódia bude schopný odolať podlahovým krytinám bytu.

Fotogaléria

Pódium v ​​interiéri domu bude krásnym a praktickým riešením. V kompaktnom byte dodá extra úložný priestor, pričom bude vyzerať štýlovo. Nižšie sú uvedené fotografické príklady použitia pódia v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár