Vlastnosti kuchynského dizajnu v čiernych farbách

Ak sa rozhodnete, že vaša kuchyňa bude nezvyčajná, originálna a nezabudnuteľná: dizajn čiernej kuchyne vám umožní viac vyjadriť svoju individualitu a minimalizovať riziko, že sa stretnete s niečím podobným v inom dome. Táto farba navyše vyhovuje extravagantným ľuďom, ľuďom tvorivých profesií, tým, ktorí vedia myslieť mimo krabičky a oceňujú krásu.

Je to radosť variť v takejto kuchyni, pretože výber štýlového dizajnu je diktovaný výberom štýlových doplnkov a najmodernejšou technológiou. Samozrejme, neodporúča sa vybrať čiernu ako hlavnú pre steny - v miestnosti bude príliš tmavá a ponurá. Preto najčastejšie pre interiér kuchyne v čiernych farbách vyberte nábytok tejto farby.

Dizajnové prvky čiernej kuchyne

 • Čierny nábytok je vhodný v high-tech, loft, minimalizmus, art deco, avantgarda, rovnako ako v klasike. Rozdiel je v povrchovej úprave fasád.
 • V otvorených priestoroch, keď sú kuchyňa, jedáleň a obývacia izba spojené do jednej, je čierna kuchyňa obzvlášť dobrá. V takýchto interiéroch môže byť hlavnou dekoráciou kuchynská linka a hlavnou dominantou. Dizajnéri ho konkrétne uvedú do popredia a snažia sa zdôrazniť funkčnosť.
 • Nábytok do kuchyne v čiernej farbe by spravidla mal mať prísne rovné formy a mal by byť doplnený o kovové prvky, sklo - či už čierne alebo transparentné, kamenné pracovné dosky, príslušenstvo z nerezovej ocele. Dosky môžu byť biele, čierne, sivé.
 • Skvele kombinované s čiernymi fasádami a drevenými prvkami.
 • Pre kuchyňu v čiernej farbe je pozadie veľmi dôležité. Dobre vyzerajúce kontrastné možnosti - čierny nábytok na pozadí bielej a svetlo šedej steny. Kombinácia dopadá veľkolepé a elegantné.
 • Jasné farebné akcenty pomôžu pridať vitalitu do kuchyne, môžu to byť doplnky žltej, červenej, oranžovej alebo zelenej farby.
 • Dizajn kuchyne v čiernej farbe je veľmi zdobený domácimi spotrebičmi, kuchynským riadom, dekoratívnymi fľašami, riadmi. Aby takáto kuchyňa vyzerala dobre, musí mať vždy nepoškvrnený poriadok, ktorý pomôže zabezpečiť ergonomické a dobre premyslené skladovacie miesta.

nábytok

Textúra hrá veľkú úlohu vo vnímaní farieb. Lesklá čierna vyzerá omnoho pôsobivejšie ako matná. Preto fasády pre čiernu kuchyňu je lepšie zvoliť lesklý, najmä pokiaľ ide o moderné štýly, ako je high-tech alebo techno.

Okrem toho, lesk má odrazivosť, ktorá pomôže vizuálne zväčšiť priestor. Pre čiernu kuchyňu je to obzvlášť dôležité, pretože tmavé farby majú schopnosť zmenšiť objem miestnosti v našom vnímaní.

Matné fasády sú vhodné pre klasickú kuchyňu, môžu byť s patinou zlatej alebo striebornej farby - táto kombinácia vyzerá veľmi pôsobivo a vyzerá draho.

V interiéri čiernej kuchyne si môžete vyzdvihnúť pomerne nízke náklady na nábytok, napríklad z MDF potiahnutého filmom alebo smaltom, alebo drevotrieskovej dosky s plastovým povlakom. Povlak na kovový efekt získava na popularite.

Na vytvorenie zástery, ako aj fasády sa často používa čierne sklo, ktoré sa zvyčajne kombinuje s profilom hliníka. Domáce spotrebiče v tejto kuchyni môžu byť čierne aj nerezové. Kovový lesk chladničiek alebo sporákov je dokonale kombinovaný s tmavým leskom fronty kuchyne.

Čierna farba má tiež rôzne odtiene, preto pri výbere rôznych prvkov dbajte na teplotu farieb: kombinujte studené tóny so studenými a teplé s teplými.

osvetlenie

Interiér čiernej kuchyne bude vyzerať dobre, len ak je dobre osvetlený. Okrem obvyklého centrálneho svietidla je potrebné osvetlenie, a to ako bodové, tak aj páskové, napr. Pozdĺž fasád nábytku. Svetlo urobí kuchyňu nielen funkčnejšou, ale aj pohodlnejšou.

Správne osvetlenie - hlavnou úlohou dizajnéra v čiernej kuchyni. Pomôže to opraviť vizuálne nešťastnú miestnosť. Ideálne - veľké množstvo denného svetla zo širokých okien. Môžete tiež vymeniť dvere na vitráži.

cons

 • Čierna je dosť pekná farba. Na čiernych, obzvlášť lesklých povrchoch sú škvrny veľmi dobre viditeľné, dokonca aj z vody. Je to tiež veľmi viditeľné čistenie prachu bude musieť byť vykonaná častejšie ako obvykle.
 • Malé izby s veľkým množstvom čierneho vyzerajú ešte menšie, takže pre malé kuchyne by ste si nemali vyberať čierny nábytok.
 • Ak sú okná kuchyne otočené na sever, bude to vyzerať ešte tmavšie, ak urobíte čiernu. Preto je v takýchto prípadoch lepšie zvoliť inú konštrukciu alebo poskytnúť maximálne osvetlenie.
 • Čierna vo veľkých množstvách môže nepriaznivo ovplyvniť stav psychiky a dokonca viesť k depresii, najmä na jar a na jeseň.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár