Kúpeľňový dizajn s rohovou vaňou - interiérová fotografia

Nie každý majiteľ apartmánu sa môže pochváliť priestrannou kúpeľňou. Oprava tu vždy bola a zostáva pomerne nákladná a časovo náročná, bez ohľadu na veľkosť miestnosti. Skromná časť kúpeľne často vedie k slepej uličke. Ako správne umiestniť všetko, čo potrebujete na 4 m2, organizovať pohodlný prístup k inštalovanej inštalatérske, to stojí za dobrý nápad.
Obyvateľstvo s malými oddelenými službami vás robí obetovaním pohodlia, napríklad prineste práčku do kuchyne. Ideálna voľba, keď je kúpeľňa kombinovaná v rámci projektu budovy alebo je vyrobená predchádzajúcimi majiteľmi. Nezávislá obnova si vyžaduje dodatočné finančné investície, ako aj čas potrebný na získanie povolení, ale v konečnom dôsledku je to kombinácia služieb, ktorá pomôže vytvoriť rekreačnú oblasť, o ktorej sa už dlho snívalo. Mnohí si neuvedomujú, že inštalácia uhlovej vane je možná v malej oblasti. Tento dizajn je pohodlný, ľahko sa inštaluje, vyzerá veľmi štýlovo. Rôzne funkcie hydro, aerodynamickej masáže, osvetlenia, kontroly plnenia sú vybavené modelmi aj malých rozmerov.

preplánovanie

Výber rohových vaní je tiež obrovský, ako zvyčajne obdĺžnikový alebo oválny. Obe strany sú pod uhlom 90 °, tretí môže byť základňa rovnostranného trojuholníka, konvexný, reliéfny, lichobežníkový, pripomínajúci ventilátor alebo okvetné lístky, odrezané kvapky. Výhody rohovej konštrukcie:

  • rozmery malých modelov od 140-150 cm;
  • možnosť inštalácie v rohu;
  • dostupnosť pohodlných strán a výklenkov pod sedadlom;
  • väčší objem v porovnaní s bežnými kúpeľmi.


Po demolácii rozdelenia medzi službami je pred nami rozhodujúca fáza prestavby priestorov. Pokúste sa zmenšiť dizajn kúpeľňového dizajnu s uhlom kúpeľne v interiéri, umiestnením vodoinštalácie a dôležitými detailmi.

Analyzovať, aké pohodlné bude ísť do umývadla, práčky, či bude voľné miesto.

Ak máte schopnosti pracovať v programoch, ktoré možno použiť na vytvorenie trojrozmerných modelov, bude ešte jednoduchšie vizuálne posúdiť výsledok pripravovanej opravy. Pri navrhovaní kúpeľne sa musíte najprv rozhodnúť, kam umiestniť kúpeľ ako najrozmernejšiu časť miestnosti. Uloženie užitočnej plochy sa získa, ak používate rohové WC alebo umývadlo.

Inštalácia závesného umývadla vytvorí priestor pre inštaláciu práčky. Skúsenosti, že takáto toaleta sa v určitom bode zrúti, nie sú potrebné. Vďaka správnej inštalácii si zachováva hmotnosť až 200 kg, rúrky skryté v stenách nie sú nápadné, nie sú pokryté prachom, situácia vo všeobecnosti vyzerá modernejšie a esteticky príjemnejšie.


Je veľmi dôležité pochopiť, že pohyblivé vodovodné inštalácie, inštalácia uhlových vaní na novom mieste bude vyžadovať dodávku kanalizačných potrubí. Táto práca nie je príliš náročná, ale zodpovedná, takže by ste sa mali starať o používanie kvalitných materiálov. Teraz pre tieto účely môžete vyzdvihnúť potrebné flexibilné hadice a rúry.


Opravu môžete zveriť profesionálnym návrhárom, ktorí majú pravdepodobne veľa nápadov na úspešnú prestavbu, kompetentný prenos komunikácie, ako aj možnosti zaujímavého dizajnu pre konkrétny byt.

typy

Renovácia kúpeľne zvyčajne zahŕňa zabúdanie na potrebu dokončiť alebo zmeniť niečo v priebehu rokov, takže je veľmi dôležité premyslieť všetky detaily vopred, vybrať správne materiály a inštalatérske práce. Najprv sa vyberie kvalitná vaňa podľa veľkosti miestnosti. Nie menej pozornosti by sa malo venovať materiálu, z ktorého je vyrobený:

  1. Kov. Rýchlo sa zohreje z vody, ale tiež ľahko uvoľňuje teplo, sú relatívne ľahké, čo umožňuje inštalovať jedného majstra. Povrch je často klzký, treba ho brať do úvahy a vždy byť veľmi opatrný. Mnohí hovoria, že pri písaní vodného kúpeľa chrastítka. Kvalita skloviny môže zanechať veľa na želaní. Zvyčajne vzniká najviac 10 rokov, vzniká otázka nahradenia nového alebo obnovenia.
  2. Liatina. Kúrenie je pomalšie ako kov, ale trvá dlhšie. Je ťažké vytvoriť sami, pretože veľká váha, takže budete potrebovať pomoc, aspoň jeden ďalší pár rúk. Dizajn pevnej hmotnosti dodáva kúpeli stabilitu a spoľahlivosť. Obdobie prevádzky je dlhšie predmetom dobrého pokrytia.
  3. Rozpočtový segment rohových vaní je vyrobený z plastu rôznych tvarov a veľkostí, ktoré sa dobre udržiavajú v teple. Vďaka vlastnostiam materiálu sa inštalácia vykonáva jednoducho kvôli svojej nízkej hmotnosti. Skúsení experti sa domnievajú, že plastové rohové vane sú určené skôr pre vidiecke domy, kde budú zriedka používané. Vysoké teploty a zaťaženia, ktorým je materiál vystavený, prispievajú k rýchlej deformácii, preto životnosť nie je dlhšia ako 10 rokov.
  4. Akrylátové vane. Najprijateľnejšia možnosť, ergonomická, rôznych tvarov a farieb, je vyrobená s prihliadnutím na zvláštnosti ľudského tela, s poskytovanými opierkami hlavy, pohodlnými madlami. Nízka hmotnosť umožňuje jednoduchú inštaláciu. Medzi nedostatky - rýchly vzhľad škrabancov v dôsledku použitia nevhodných čistiacich prostriedkov, hrubých práškov, brúsnych pást. Ak je to potrebné, akrylát je vhodný na reštaurovanie.


Rôzne modely rohových vaní možno harmonicky vstúpiť do akéhokoľvek štýlu kúpeľňového dizajnu. Sortiment má jednoduché možnosti odlievania, ako aj dodané technologické otvory pre dodávku systému Jacuzzi, zariadenia pre aerodynamiku a hydromasáž.

Návrh izby

Ak chcete dať moderný štýl do kúpeľne, mali by ste venovať rovnakú pozornosť, ako by to bola obývacia izba, je neoddeliteľnou súčasťou bytu, kde si konečne môžete oddýchnuť po náročnom, plnom starostí a naliehavej práce dňa.

Ak sa necítite ako talent na dizajn interiéru, je lepšie využiť služby skúseného dizajnéra. Ak chcete vytvoriť príjemnú atmosféru na vlastnú päsť, dobrou voľbou by bolo nájsť inšpiráciu na internete alebo tematických časopisoch.

S približne 4 m2 nemáte veľa času, najmä ak chcete umiestniť priestrannú rohovú vaňu, nainštalovať stredne veľké umývadlo, nájsť vhodné miesto pre toaletu, pripojiť práčku.

Ako vidíte, nezostáva veľa voľného miesta. Preto sa môžete pokúsiť vizuálne zväčšiť priestor miestnosti výberom správnej farebnej schémy, priaznivej polohy častí a racionálneho využívania každého štvorcového metra.

Pre malú kombinovanú kúpeľňu je najprijateľnejšou možnosťou svetlo, béžová, káva, jemné modré, zelené tóny.

Môžete skúsiť kombinovať niekoľko vhodných farieb. Horizontálne pruhy vizuálne rozširujú plochu, zvislé pruhy vytvárajú ilúziu vysokých stropov. Odvrátiť sa od nudného a nudného dizajnu sa ukáže, že bude obsahovať niekoľko jasných akcentov v interiéri.


Najčastejšou možnosťou pre dokončovanie stien a podlahy je keramická dlažba, ktorá sa vyberie podľa veľkosti kúpeľne. S malými zábermi sa zmestia na stredne veľké dlaždice, svetlé farby, bez veľkého vzoru. Množstvo jasných detailov, tmavo nasýtených farieb jej dáva priestor, utláča, tlačí na oči.

Pre strop sa odporúča použiť plastové panely s bodovými svetlami alebo maľovať, ale potom by ste mali najprv dobre pracovať na hladkosti povrchu.

Je veľmi dôležité vybrať si podlahu, ktorá nie je príliš klzká, pretože podľa štatistík je kúpeľňa jednou z najtraumatickejších miest v obydlí.


Prítomnosť rohovej vane umožňuje vložiť do dizajnu veľa zaujímavých detailov. Dve strany konštrukcie tesne priliehajú k stenám, objavuje sa len predná predná časť, ktorá sa výhodne používa v dizajne.

Napríklad jednoduché plastové panely poskytnuté výrobcom sú nahradené zdobením malými dlaždicami alebo mozaikami, ktoré vytvárajú vzhľad kompaktných vyčnievajúcich prvkov. Kachľová podlaha šikmo k rohu s kúpeľňou zvýši plochu.


Krásne vyzerajúce sklenené vložky s prachom rôzneho tvaru. Niektoré modely umožňujú vložiť podsvietenie LED diód, ktoré vyzerajú nádherne spolu s priehľadnou tvárou. Ak nie ste pripravení obetovať užitočný priestor pod kúpeľňou, je potrebné nájsť miesto na uloženie umývadiel, domácich chemikálií a iných vecí, rohová vaňa je vybavená panelmi odolnými voči vlhkosti a za nimi sa môžete schovať. Najčastejšie sa v dizajne kúpeľne zobrazujú tieto štýly:

štýly

minimalizmusVyznačuje sa absenciou zbytočných detailov, konštrukcia sa vykonáva striktne, veľmi starostlivo. Kozmetické nádoby, trubice, domáce chemikálie skrývajúce sa v krabiciach. Neprítomnosť neporiadku vytvára pocit priestoru a rozširuje oblasť.
japonskýIdeálne pre malé kúpeľne, tiež neakceptuje príliš veľa. Vo výzdobe stien sa snažia dodržiavať zaujímavé motívy, napríklad môže to byť jemný vzor zobrazujúci rozkvitnutú čerešňu.
High-techZahŕňa použitie studených odtieňov, šedej, striebornej farby, zavedenie kovových, sklenených, zrkadlových prvkov. Často sa pridávajú čierne čiary. Prísne svetlá a biele svetlo sú tiež vítané.
modernýTeraz veľmi populárny štýl, ktorý je vytvorenie hladkých lesklých povrchov, ktoré odrážajú svetlo. Dôležitým bodom je prítomnosť praktického nábytku a zariadení. Prísne línie eliminujú pocit blokovania, závesného umývadla, záchodovej misy opticky rozširujú priestor vďaka otvorenej podlahe.


Pre malú metrickú plochu kombinovanej kúpeľne s rohovou vaňou si musíte vybrať aj nábytok. Bez ohľadu na prevládajúci štýl, odborníci odporúčajú vyhnúť sa ťažkopádnym štruktúram, ktoré budú jesť viac miesta.

Pohodlné a funkčné sú otvorené sklenené alebo kovové police, časti svetlých bielych kvetov, ktoré dodávajú interiéru moderný vzhľad.


Obrátenie bývalej kúpeľne na skutočné miesto na odpočinok a relaxáciu je dosiahnuté použitím výhodných farebných riešení, inštaláciou optimálnych dimenzií vodoinštalácie, dostatočným počtom svetelných zdrojov a malým funkčným nábytkom. Na základe jednoduchých odporúčaní o prestavbe a usporiadaní kúpeľne sa môžete premeniť na luxusné kúpeľné centrum.

Zanechajte Svoj Komentár