Navrhnite malú chodbu v byte - 50 fotografií nápadov

V každom dome, dizajn určuje celkovú atmosféru, náladu a štýl interiéru. Vstupná hala je prvá vec, ktorú hosť uvidí, keď vstúpi do bytu. Často sú majitelia ťažké vybaviť malú chodbu z dôvodu nedostatku miesta a strachu z toho, že sa zmestia ďalšie veci. Dizajn malej chodby v byte nie je ľahký, ale veľmi vzrušujúci, vyžadujúci kreatívny prístup, ako aj dodržiavanie určitých pravidiel.
Problémom malých miestností je nedostatok užitočného priestoru v dome, keď si vymenovanie miestnosti vyžaduje umiestnenie určitého súboru vecí, a nie je tu miesto pre toto všetko.

Minimálna sada nábytku na chodbe

Samozrejme, o všetkých objemných komody, elegantné pohovky, obrie lustre, vysoké regály, skrine, steny a police tu nemôže ísť. V malej chodbe by malo byť všetko čo najkompaktnejšie, racionálne a ergonomické. Moderné, blízke jednoizbové apartmány, ako napríklad Chruščov, robia z obyvateľov bydlisko, takže každá vec je užitočná a nezaberá priestor.

Na základe skúseností mnohých majiteľov malých bytov, existuje určitá minimálna sada kusov nábytku, ktoré musia byť v chodbe. Patrí medzi ne:

 1. Šatník. Najviac estetická a ergonomická možnosť pre chodbu bude plná šatníková skriňa, interiér každej miestnosti bez nej vyzerá nedokončený, nejako "neobývaný". Skriňa skrine výrazne ukradne miesto chodby, ale potom bude užitočný priestor na umiestnenie vrchného ošatenia, klobúkov, doplnkov, dáždnikov, šatiek, rukavíc a iných vecí. Úspešným riešením v dizajne chodby bude transformácia výklenku do šatne zapustením skrine. Dvere musia byť vybavené zrkadlami na vizuálnu expanziu alebo predĺženie miestnosti. Chodba bude ešte väčšia, ak sa nad posuvnými zrkadlovými dverami inštaluje viac svietidiel. Ďalšia užitočná plocha sa objaví v dôsledku inštalácie bočných políc-regálov pozdĺž skrine.
 2. Vešiak. Táto možnosť je najvhodnejšia pre chodbu, kde je oblasť prísne malá. V skutočnosti je najjednoduchším vešiakom sada háčikov s poličkou na čiapky, niekedy je na továrenských súpravách vodorovná tyč na zavesenie vešiakov. Všeobecne platí, že továrenská verzia závesu regálu pre chodbu je najvhodnejšia na usporiadanie malej plochy. Tu si môžete vybrať správny dizajn, farby a konfigurácie tak, aby sa v každom konkrétnom prípade našlo riešenie.
 3. Tumba. Vždy potrebujete miesto, kde si môžete sadnúť, dať si topánky alebo len čakať na niekoho. Vhodná je stolička, stolička alebo bežná stolička, ale stojan bude vynikajúcou multifunkčnou možnosťou. Je tu miesto na posedenie a priestor pre rôzne maličkosti ako sú rukavice, kefy na topánky, pádla, kľúče, papiere a iné veci. Okrem toho, pre malú chodbu si môžete vybrať najkompaktnejšiu skrinku.
 4. Čo nie je pre topánky. Všadeprítomná úspora miesta v byte vyžaduje použitie takýchto kusov nábytku. Koniec koncov, ak je rodina veľká, potom nebudete môcť umiestniť všetky topánky na chodbe. Tu na sebe na policiach pár párov dokonale zapadne bez veľkého množstva neporiadkov.
 5. Zrkadlo. Dizajn malej chodby je bez tohto podstatného detailu nemožný. Po prvé, je to kontrola vlastných druhov pred odchodom. Po druhé, je to čarovný prútik pre mnoho chodieb, pretože zrkadlá majú za následok rozšírenie priestoru vizuálne.

Základné pravidlá návrhu chodby

Malá časť chodby neznamená, že bude musieť byť zbavená niečoho. Existujú určité triky, ktoré sa dajú vyriešiť riešením problému návrhu v malom byte.

 1. Farba - pre nie príliš veľkú chodbu musí byť interiér výnimočne svetlý. V celkovej farebnej schéme by mali prevládať pastelové farby. Tmavé detaily, samozrejme, môžu byť prítomné, napríklad, hnedá skrinka alebo čierny pouf, tmavo modré dvere a tak ďalej. Mali by však byť malé, pretože chodba, preplnená čiernym nábytkom a prelepená tmavými tapetami, sa určite zdá byť menšia, než je. Okrem toho, ak hovoríme o ornament na podlahe alebo stenách, potom nie sú žiadne veľké výtlačky, len malé vzory: kvety, puntíky, pruhy. Je výhodné zvoliť monochromatický povlak.
 2. Svetlo - malá vstupná hala by mala byť osvetlená úplne, čo najjasnejšie. Tam by malo byť niekoľko svetelných zdrojov, potom interiér domu bude iskriť s jasnými farbami. Treba sa vyhnúť tieňom, pretože úzka chodba v súmraku bude dosť malá. Svietidlá v blízkosti zrkadla alebo okolo neho zvýšia svetelný efekt a bude oveľa pohodlnejšie opraviť make-up, ak je veľa svetla.
 3. Zrkadlá - vymazávajú hranice miestnosti. Ak existuje možnosť v súkromnom dome alebo byte, aby sa celé zrkadlo, musí byť použitý. Ohraničenie bočného zrkadla opticky urobí malú chodbu oveľa širšou a zrkadlo umiestnené na celej stene oproti dverám vytvorí ilúziu nekonečnej chodby. Pôvodná myšlienka je zrkadlové predné dvere. Toto riešenie ušetrí peniaze na nákup samostatného zrkadla, ako aj miesto na jeho umiestnenie na ktorejkoľvek zo stien chodby.
 4. Nábytok - malá štvorcová sála by nemala byť preplnená. Malý byt je spočiatku lepšie vybaviť minimálne. Optimálna sada nábytku už bola prezentovaná vyššie, teraz môžete hovoriť o farbách náhlavnej súpravy. Farba nábytku nie je obzvlášť dôležitá, hlavná vec je, že štýl je udržiavaný a všetky prvky sú v súlade s ostatnými. Toto pravidlo sa musí dodržiavať pri navrhovaní celého domu. Pre interiér malej chodby, rohový šatník, malý stojan alebo pouf bude robiť. Na tomto sa možno obmedzíte. Veľká sada nábytku nie je pre túto príležitosť. Ak veľa ľudí žije v súkromnom vlastníctve, potom topánky v chodbe stojí za to veľa. Pre malý apartmán s tromi alebo štyrmi nájomníkmi je najvhodnejšia polica na topánky. Drevené, plastové alebo kovové - to vám doslova ušetrí priestor od večnej hromady topánok, rovnako ako rozptýlené papuče a tenisky. Musíte pripustiť, že topánky usporiadané na policiach vyzerajú omnoho lepšie a esteticky ako stojace v radoch na podlahe. A tak to bude trvať oveľa drahší priestor, a kompaktný stojan na topánky pomôže dať všetko na svoje miesto.

Pred začiatkom opravy je potrebné vopred navrhnúť projekt a vypočítať všetko do najmenšieho detailu, pretože úlohou je spojiť všetky potrebné položky do jedného úzkeho priestoru chodby - nie je to jednoduché.

Ziskové podlahové riešenia

Nemali by ste zabudnúť ani na toto lietadlo, pretože v chodbe zvyčajne koberce nie sú položené, najmä ak majitelia dodržiavajú moderný dizajn. Malá chodba môže byť zdobená ako štýlovo ako izby v dome, takže podlahy nemožno zanedbávať. Apartmány sa teraz používajú na navrhovanie niekoľkých typov podláh:

 • linoleum;
 • laminátové podlahy;
 • drevené podlahy;
 • koberec;
 • keramické obklady.

Najjednoduchšie na starostlivosť, populárne, pretože jeho lacnosť a univerzálnosť je linoleum. Ľahko sa umýva a nemôžete sa báť, že sa bude vyblednúť alebo šíriť z vody alebo pracieho prostriedku. V chodbe v súkromnom dome je vhodné položiť komerčné linoleum, ktoré sa obyčajne vplýva do oblastí s vysokou dopravou. Takže menšie riziko poškodenia materiálu vplyvom piesku, päty a iných negatívnych faktorov. Pre chodbu si môžete vyzdvihnúť linoleum takmer akejkoľvek farby a textúry, pretože to nie je vždy veľmi hladké. Rôzne vzory vám umožnia vybrať si tú správnu podlahu pre akýkoľvek interiér.

Laminát je teraz najobľúbenejší vďaka svojej vysokej pevnosti a odolnosti voči rôznym zaťaženiam. Prezentácia špičkových produktov dokáže prežiť celé desaťročie. Laminát sa nebojí akéhokoľvek druhu čistenia, ani vlhkosť, ani prach sa ho neboja.

Čo sa týka drevených podláh, je určite možné poznamenať: sú zastarané. Parkety ako druh drevenej podlahy môžu harmonicky dopĺňať iba klasickú sálu, navrhnutú v starom a dokonca elegantnom štýle. A obyčajná brúsená podlaha z našej sovietskej minulosti vyzerá mierne, nevzhľadne. Preto aj za to, že to nedáva zmysel, je nepravdepodobné, že sa niekto rozhodne ponechať takéto poschodie na chodbe. V každom prípade je drevená podlaha nepraktická: na chodbe sa musíte starať obzvlášť opatrne. Parkety majú vysokú absorpciu vlhkosti, ľahko sa poškriabajú a rýchlo strácajú svoj správny vzhľad. Preto pre obyčajné priemerné domy drevený náter nie je vhodný.

Malá chodba bude vyzerať veľmi pohodlne, ak do nej položíte koberec. Je však potrebné pripomenúť, že v tomto prípade bude podlaha vyrobená v tmavých farbách, pretože svetlo sa bude veľmi ťažko čistiť a určite bude špinavé. Mimochodom, to je dôvod, prečo hromada na koberci v chodbe by mala byť krátka, inak to bude pretrvávať v ulici nečistoty a malé úlomky.

Keramická dlažba na podlahe je ideálna pre kompaktný byt. Odolnosť voči stresu a jednoduché čistenie - to sú dva hlavné argumenty v jeho prospech. V súkromnom dome bude vyzerať dobrá dlažba imitujúca drevo alebo prírodný kameň. Najlepšie je vyhnúť sa klzkým povlakom.

Okrem estetického zaťaženia je potrebné riadiť sa praktickými argumentmi, pretože v chodbe je zaťaženie podlahy maximálne kvôli vysokej premávke a často aj v obuvi. Vizuálne predĺžiť chodbu, ktorým sa laminát na dĺžku, a rozšíriť úzky priestor pomôže diagonálne vzor linoleum. Dlaždice je tiež lepšie položiť diamanty, takže dizajn bude oveľa zaujímavejšie.

Strop v chodbe

So stropom je všetko oveľa jednoduchšie: čím ľahšie, tým lepšie. Jednofarebné riešenie je v tomto prípade najoptimálnejšie a najtradičnejšie. Nie je to stojí za to byť múdry, aby nedošlo k preťaženiu chodby doma s detailmi. Ľahký monochromatický strop - ideálne riešenie pre takmer každú príležitosť, najmä pre kompaktnú chodbu. Takže v miestnosti sa pridá ľahší a dodatočný objem. Ak je rovina stropu dokonale plochá, bez trhlín, prasklín a pahorkov, potom ju môžete pokryť obyčajnou vodou riediteľnou farbou - najlacnejšou možnosťou bez komplikácií a nadmernej práce.

Keď je povrch stropu v žalostnom stave a je pomerne ťažké ho opraviť, môžete sa uchýliť k niekoľkým metódam dokončenia stropu v chodbe:

 1. Plastové panely - hladký lesklý materiál mierne zdvihne priestor malej chodby a na správnych miestach môžete vložiť zdroje miestneho svetla. Rôznorodosť farieb týchto panelov pomôže zlepšiť dizajn domu, ak voľba spadá napríklad na mäkký ružový alebo svetlomodrý strop.
 2. Stretch stropy - veľmi efektívny lesklý materiál, ktorý skrýva úplne všetky nedostatky a nevyžaduje starostlivú údržbu. Konštrukcia umožňuje inštaláciu akéhokoľvek príslušenstva bez ohľadu na formu, množstvo a zložitosť. Zrkadlový efekt strešných stropov prehĺbi priestor chodby a neuveriteľne elegantný dizajn miestnosti.
 3. Sadrokartón - s ním môžete namontovať zavesený strop. Povrch bude dokonale rovný, okrem materiálu vám umožní vytvoriť viacúrovňový dizajn, čím sa zvýraznia určité oblasti. Okrem zónovania v sadrokartónových stropoch vo vašej domácnosti môžete ľahko nainštalovať malé lampy.

Materiál steny

Pre steny chodby môžete použiť úplne iné materiály. Je nepravdepodobné, že by sa plastové panely alebo obloženie zmestili do obývačky alebo spálne, a hala malého domu bude vyzerať celkom slušne s takýmto povrchom. Ale opäť nezabudnite na farbu náteru. Tmavé alebo príliš farebné steny zúžia miestnosť a rozdrvia sa zo všetkých strán. Veľké kresby v takejto chodbe tiež nie sú potrebné. Štýlový a lakonický dizajn vytvorí hladké steny béžovej, svetlozelenej, šedej alebo mäkkej fialovej farby. Pozdĺžne vlny, tenké pruhy, malé kvety, maškarné vzory stredne veľkého kalibru - to všetko môže byť prítomné na stenách chodby, ak sa klasická verzia majiteľa nepáči.

Pozrime sa teda na rôzne materiály na dokončenie stien chodby:

 1. Papierové tapety - nie je najlepšou voľbou, aj keď najekonomickejšie. Vstupná hala každého domu je miestom, kde žijú pouličné nečistoty a vlhkosť z oblečenia, takže papier nemusí trvať dlho na stenách;
 2. Tekutá tapeta - odolná umývateľná vrstva odolná voči poškriabaniu a poškodeniu. Tapeta zostáva nezmenená po dobu 5-8 rokov, okrem toho môže byť umyté, vysaté a utreté chemickými prostriedkami. Konštrukcia haly, zdobená týmto typom obkladu stien, môže byť čokoľvek: textúra, farba, kombinácia rôznych odtieňov - všetko, čo chce majiteľ. Koniec koncov, priestor môže byť rozdelený do niekoľkých zón, v závislosti na farbe.
 3. Vinyl tapety je praktický moderný materiál, pohodlné vo všetkom: je ľahké lepidlo na steny, ľahko sa čistí, čistí silné nečistoty.
 4. Drevené nástenné dekorácie - možnosť, aj keď nie príliš bežné, ale veľmi originálne. Zvlášť pôsobivé a pohodlné bude vyzerať v súkromnom dome. Samozrejme nie veľmi praktické. Drevo je potrebné pravidelne čistiť, prikryť čerstvým lakom, monitorovať odštiepenie a iné poškodenia.
 5. Plastové panely - ušetrí vzhľad miestnosti s nerovnými stenami, ale výrazne zníži priestor po inštalácii. Slúžia veľmi dlho, nevyblednú, dobre sa umyjú, ľahko sa inštalujú, izolujú od hluku.
 6. Dekoratívna omietka - štýlové riešenie pre chodbu. Môžete dať omietku s textúrou a vzory, ale tieň musí byť svetlo.
 7. Imitácia kameňa - v úzkej chodbe je lepšie sa uchýliť k tejto možnosti dekor. Tmavý kameň na stenách premení túto časť domu na jaskyňu. Ak máte stále túžbu, je lepšie zostať na bielej tehle. Ľahké steny s imitáciou tehál budú vyzerať veľmi originálne.

Chodba zón - je výhodné rozdeliť niektoré oblasti. Kameň možno položiť na dno, zakryť stenu okolo zrkadla s farebnou dekoratívnou omietkou a prilepiť zvyšok miesta s tapetou.

Zanechajte Svoj Komentár