Štyri plagát postele: typy, výber tkaniny, dizajn, štýly, príklady v spálni a škôlky

Niekedy trávime veľa energie, aby sa spálňa stala najpohodlnejšou izbou v byte, ale pre tento problém bolo už dávno vynájdené jednoduché a elegantné riešenie, posteľ s nebesami.

Prečo potrebujete baldachýn?

Akonáhle bol baldachýn potrebný na ochranu pražca pred hmyzom a prievanom. V súčasnosti je baldachýn skôr dekoratívnym ako utilitárskym interiérom. Štýlová dekorácia rámu a tkaniny vytvára útulnú atmosféru súkromia a pokoja.

Výhody a nevýhody použitia baldachýnu v interiéri

Ak chcete posúdiť potrebu nainštalovať baldachýn, musíte zvážiť všetky výhody a nevýhody jeho použitia.

Príjemné postele s baldachýnomNevýbušná posteľ s baldachýnom
Zvyšuje pohodlie počas spánku, chráni pred slnečným žiarením, prievanom a komármi.Ak je plocha miestnosti malá, baldachýn zaplní priestor.
Revitalizuje interiér v spálni a dotvára dekor.Prach, ktorý nevstúpi do spánkovej zóny kvôli baldachýnu, ktorý sa na ňom usadí, čo vyžaduje časté umývanie.
Pomáha nastaviť špecifický štýl štýlu.Tkanina na zložitých štruktúrach je dosť problematická na odstránenie a zavesenie.
Vytvára zónu súkromia, pohodlie; Zvlášť užitočné, ak dom má vysoké stropy.Príliš hustá záves môže prispieť k stagnácii vzduchu v priestore spánku.

Aké sú postele s baldachýnom?

Existuje niekoľko typov postelí s baldachýnom, všetky sú zaujímavé svojím vlastným spôsobom.

Baldachýn je veľmi funkčným prvkom postieľky pre novorodencov. Vytvára útulný priestor pre dieťa, rozptyľuje jasné svetlo a odstraňuje prach a hmyz. Ak je posteľ pri okne, hustá tkanina chráni dieťa pred prievanom. A samozrejme, baldachýn v detskej izbe vyzerá veľmi atraktívne.

Baldachýn je vynikajúcim doplnkom k detskej postieľke. To je užitočné, keď je dizajn zostavený v okrúhlej kolíske - dieťa sa cíti bezpečnejšie v uzavretom priestore. Baldachýn nebude nadbytočný ani nad predĺženou detskou postieľkou, pretože dieťa stále potrebuje pohodlný spánok. Aj keď sa posteľ zmení na arénu, môže sa použiť aj baldachýn.

Dievča staršie ako dva roky ocení pôvodnú postieľku alebo autosedačku s baldachýnom. Tu je jeho úloha ako dekor nenahraditeľná. Chlapcom sa páči posteľ v podobe domu alebo podkrovia. Vo všetkých týchto prípadoch slúži baldachýn ako doplnkový prvok pre hry.

Na fotografii je transformačná posteľ v spálni. Vďaka baldachýnu je dieťa vo svojej útulnej zóne, ale nie je ukryté pred očami rodičov.

Baldachýn môžete ozdobiť takmer každou posteľou. Veľký dvojitý baldachýnový dizajn je najbežnejšou voľbou pre spálňu.

Na fotografii je námorná spálňa s červenými akcentmi. Neobyčajná podnož a baldachýn so vzorom vo forme uzlov lana robia interiér jedinečným.

Zvlášť jemne v interiéri vyzerá elegantná okrúhla posteľ s priehľadným baldachýnom.

Vo fotografii spálňa v mliečnych odtieňoch. Obrovský stan transparentnej hmoty v oblaku obklopuje posteľ a dáva neuveriteľný pocit pohodlia.

Typy konštrukcií vrchlíkov

Existuje niekoľko tradičných spôsobov umiestnenia baldachýnu. Ak chcete, aby hala vyzerala harmonicky, držiak pre ňu sa vyberie s prihliadnutím na rozmery spálne a postele.

koruna

Táto závesná konštrukcia vo forme obruče, ktorá je pripevnená k stropu. Populárna možnosť, prezentovaná v predaji širokého výberu materiálu a farieb. Najlacnejšia je plastová obruč. To váži trochu, takže tkanina na to je vybrané svetlo, vzdušné.

stojany

To je zvyčajne konštrukčná časť postele, ale je možné ho zakúpiť samostatne. Regály môžu byť kovové alebo drevené, čo predstavuje masívne stĺpy alebo vyrezávané stĺpiky. Vyzerajte dobre len v priestranných apartmánoch.

bar

Je upevnený na stene v čele postele. Látka je hádzaná cez bar a mení sa na minimalistický baldachýn. Môže byť použitý v malých priestoroch.

Rámová konštrukcia

Ak nie sú k dispozícii žiadne regály, potom môže byť rám umiestnený pod stropom použitý ako strecha.

Fotografia ukazuje nezvyčajnú stropnú konštrukciu z masívneho dreva, ktorá spája strop a výzdobu spálne.

Zavesený baldachýn

Baldachýn je jednoduchý a elegantný, ktorého záves je hádzaný cez dve alebo tri priečky: sú pripevnené na stenu a strop. Na detskú postieľku je vhodná závesná konzola.

rímsa

Tento nástenný baldachýn je polkruhový oblúk v blízkosti hlavy postele. Pripojené k stropu a zdobené látkou.

Odporúčania pre výber tkaniny pre baldachýn

Pri výbere tkaniny pre baldachýn, mali by ste vziať do úvahy chuťové preferencie majiteľa spálne, a štýl interiéru.

  • Husté tkaniny (zamat, gobelín, žakár) sú vhodné pre priestrannú spálňu v klasickom alebo orientálnom štýle. Premenia obyčajnú posteľ na kráľovskú a pomôžu vytvoriť priestor na spanie skutočne súkromným.
  • Priesvitné tkaniny (ľan, hodváb, bavlna) sú univerzálne pre akýkoľvek interiér. Takéto plátna sú jemné, dobre rozptyľujú svetlo, ale zároveň dávajú pocit súkromia. Starostlivosť o ne je jednoduchšia.
  • Ľahko priehľadné tkaniny (organza, tyl, šifón) sú vhodné aj pre malé miestnosti. Baldachýn zo vzdušného závoja bude zdobiť spálňu, ale nebude chrániť pred slnečným svetlom.

Na fotografii je luxusný klasický baldachýn na vyrezávaných regáloch, zdobený strapcami.

Postele na dizajn fotografií

Správne zvolený baldachýn zdobí spálňu a priťahuje oko k jeho centrálnemu prvku - posteli. Posteľ s baldachýnom môže byť upravená na rozkladaciu pohovku, jednolôžkovú alebo poschodovú posteľ.

Na fotografii je jasná rozkladacia pohovka z tepaného železa s osobitným baldachýnom viacfarebných stuh. Skvelý nápad pre veselú detskú izbu.

Loftová posteľ a "pódium" môžu byť tiež uzavreté baldachýnom. Originálne a moderné vzhľad postele s baldachýnom na šikmých regáloch.

Na fotografii je loftová posteľ, oplotená funkčným baldachýnom, ktorý dáva pocit súkromia.

Príklady v spálni pre dospelých

Baldachýn v miestnosti pre dospelých pomáha vytvoriť osobitnú náladu relaxácie po náročnom dni. Romantický človek, pár - spať pod baldachýnom bude pre každého pohodlný.

Na fotografii je modré jednolôžko pre mladé dievča. Baldachýn má dekoratívnu funkciu a jemne rozloží čelo postele.

V malom štúdiu alebo v chalupe, baldachýn pomôže zónu priestor. Malý výklenok s posteľou sa stane pohodlnejším, ak ho rámujete svetlým baldachýnom a ozdobíte ho girlandou.

Moderná móda diktuje svoje vlastné pravidlá. V interiéroch v secesnom štýle sú štvorcové stavby, len vzdialene pripomínajúce baldachýn a pritom dokonale plnia svoju dekoračnú funkciu. Zvlášť neobvyklé je taká dekorácia so vstavaným osvetlením.

Ako vyzerá baldachýn v detskej izbe?

Malebný baldachýn dokonale zapadne do vnútra miestnosti pre deti. Záclona vhodná pre rozprávkovú tému bude vyhovovať dievčaťu: svetlý závoj a pastelové (ružové, svetlo žlté, bledozelené) tóny.

Na fotografii je biela posteľ pod jemným prístreškom. Kopula obojstrannej tkaniny je navyše zdobená strapcami.

V miestnosti pre chlapca by bol vhodný baldachýn neutrálnych farieb. Pre dospievajúce dievča, baldachýn bude stále relevantné, ale vyzretý mladý muž je nepravdepodobné, že súhlasí s takým romantickým prvkom. Priehľadné markízy sa však zmestia do takmer každého štýlu: sú minimalistické a nepritiahnu veľkú pozornosť, sú mobilné a chránia pred komármi v lete.

Nápady dizajn baldachýnu v rôznych štýloch

Baldachýn možno označiť za univerzálny dekor pre spálňu, vhodný pre akýkoľvek štýl - od gotiky až po Provence. Hlavná vec je vybrať si vhodný dizajn a tkaninu.

  • Smer chebbi chic naznačuje podčiarknutie staroveku a rafinovanosti. Skvelé v takomto interiéri sa hodia k priesvitnému baldachýnu, šikmo ležiacim padajúcim vlnám.
  • Neopracované povrchy, kov a betón sú charakteristické pre výzdobu podkrovia. Zároveň v "priemyselnom" interiéri zdôrazňuje priestor a svetlo. Viacvrstvové markízy tu nie sú vhodné, ale vhodné budú čierne rohové stojany s priehľadnými závesmi.
  • Provence, alebo "francúzska krajina", sa skladá z pastelových farieb, ľahkého nábytku a textúr z prírodných materiálov. Tento rustikálny komponent je prelínaný luxusom, takže kvetinový baldachýn s kvetinovými vzormi tento štýl priaznivo zdôrazní.

Fotografia je priestranná podkrovie v modrých tónoch. Elegantný vrchlík vizuálne zjemňuje hrubý strop stropu.

Baldachýn nad posteľou je jednoducho nepostrádateľný v barokovom štýle. Jeho hlavnou črtou je okázalosť. Je vhodné navrhnúť pod zlatom a kráľovská posteľ by mala byť zdobená hrubým závesom drahej luxusnej tkaniny.

Kombinácia bielych a modrých odtieňov a prírodného dreva je typická pre pôvabný štýl mora. Svetelný baldachýn sa tu hodí a dodá atmosféru vzdušnosti.

Fotogaléria

Počas spánku je dôležité fyzické aj psychické pohodlie. Baldachýn je očarujúcim doplnkom k posteli, ktorý nielen poteší oko, ale aj dodá pocit pokoja a bezpečnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár