Osvetlenie v obývacej izbe

Z správne vybraté osvetlenie v obývacej izbe závisí od vnímania priestoru. Svetlo je schopné doplniť interiér a dodať priestor miestnosti.

Možnosti osvetlenia obývacej izby:
Stojací lampa

Keď sú všetky hlavné body pre svetlo už umiestnené a potrebujete pridať osvetlenie do určitej oblasti, napríklad do pracovnej alebo rekreačnej oblasti, lampy na podlahové podlahy sa dostanú na záchranu. Nevyžadujú ďalšiu inštaláciu a mobil. Ak celkom osvetlenie v obývacej izbe veľmi svetlé, potom výber podlahové lampy na vysoký stojan, môžete si vybrať možnosti denného a večerného svetla.

suspenzie

Aktuálny trend vytvoriť ďalšie svetla v obývacej izbe - pozastavenia. Závesné žiarovky s ďalšími dekoráciami dodajú miestnosti elegantný štýl a eleganciu. Najlepšie je umiestniť konštrukciu nad stoly, podstavce alebo proti stenám tak, aby nebránili pohybu v miestnosti.

Zakarniznaya svieti

Zaujímavým riešením v interiéri obývacej izby budú svetlá, ktoré nie sú na izbe, ale na strope. Kvôli rozdelenému stropu a svetlu, ktoré je na neho nasmerované, sa objaví dojem odmernej kupoly, ktorá nielenže zdobí miestnosť, ale aj vizuálne robí strop vyššie.

Podsvietenie Zakarniznuyu je možné umiestniť na špeciálne vytvorený pre tento kanál sadrokartónu alebo na široký výlisok, ktorý sa nachádza desať centimetrov pod stropom. Pre osvetlenie najčastejšie zvoľte LED pás. Svetlo v obývacej izbe nebude taký veľký význam, ale ohromujúci nádherný výhľad stojí za námahu.

Zvýraznenie na podlahe

Svetlo prichádzajúce z podlahy vyzerá veľmi štýlovo a neobvykle. Táto možnosť osvetlenia si vyžaduje veľmi serióznu prípravu vo fáze opravy. Pred položením podlahovej krytiny naplánujte svetelné body a vykonajte všetky vodiče, ktoré potrebujete. podlahové osvetlenie obývacej izby bude slúžiť ako vynikajúce dekoratívne zariadenie na zdobenie miestnosti.

Body okolo obvodu

Závesné stropy sa stali tak populárne ako reflektory. Malé rozmery, dávajú silné svetlo, ktorého konfiguráciu možno ľubovoľne meniť. Dokončenie osvetlenie obývacej izby, najvhodnejšie usporiadanie svietidiel je okolo obvodu vo vzdialenosti 80 centimetrov, potom bude celá miestnosť rovnomerne osvetlená.

Centralizované svetlo v obývacej izbe

klasický osvetlenie v obývacej izbe - Veľký luster priamo v strede stropu. Rozhodnutie je tak tradičné, že je niekedy ťažké rozhodnúť o niečom inom. Ale už prestala byť veľkou zložitosťou, rozmanitosť tvarov, veľkostí, farieb a materiálov vám umožní vybrať luster do akéhokoľvek interiéru.

Pre miestnosti s jedným obdĺžnikovým formátom postačuje jeden bod osvetlenia. V prípade, že izba má arkýřové okno, zákrut alebo výklenkov, potom osvetlenie v obývacej izbe budú potrebné ďalšie zdroje svetla.

Príklady kombinovania možností osvetlenia pre obývaciu izbu.
  • Pre osvetlenie obývacia izba 18 metrov štvorcových. m. používa sa: 3 závesy na televízor, 5 halogénových žiaroviek v stropnej konštrukcii, ako aj dodatočný zdroj svetla - kovová stojanová lampa na stole a LED pásik na lodžii.

  • Pre osvetlenie obývacia izba 16 m2. m. používa: 6 svietidiel s rotujúcimi halogénmi na strope, stojanová lampa, 2 svietidlá s bielymi akrylovými lampami na pohovke, 2 chrómové kryty na televízore, ktoré rozdeľujú svetlo hore a dole, a neónové svetlá okolo skrine a spodnej časti parapetu.

  • Pre osvetlenie obývacej izby 19 m2. m. použité: LED spoty, stropné svietidlá, lampy vo forme oceľových rúrok, LED svietidlá na predĺženom kusu nábytku, stojanová lampa, ako aj originálne LED svetlá, ktoré menia farbu osvetlenia.

Zanechajte Svoj Komentár